PREMIERA: Orange odjeżdża rywalom w listopadowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Sieć komórkowa Orange powiększyła przewagę nad operatorem wirtualnym A2Mobile w najnowszym, listopadowym zestawieniu My mobile RANKING. Dwa punkty oddalenia się od stawki bez wątpienia robią wrażenie. Wpływ na taki obrót sprawy mają w zasadzie następujące wydarzenia. Chodzi o uruchomienie technologii 5G dla klientów na kartę w Orange po wielu długich miesiącach oczekiwania.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W zasadzie więc tylko T-Mobile z dużych telekomów strukturalnych go jeszcze nie udostępnił dla tzw. karciarzy. Tak to mają 5G wszyscy z W4, mianowicie Play, Plus i nadmienione przed momentem Orange. Kolejną kwestią był spadek w rankingu pakietów internetowych A2Mobile względem duetu Pokotmela (szerzej o tym w dedykowanej podkategorii). To są główne przyczyny. W sumie niezwykle ciekawie zapowiada się walka o fotel lidera rocznego.

Jeszcze bowiem miesiąc temu wynik starcia A2Mobile z Orange wynosił 5:4. Na ten moment jest to już 6:6. Po raz kolejny więc okazuje się, że najlepszy scenariusz pisze życie. Wszystko zatem rozstrzygnie się w grudniowym zestawieniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Swoistego rodzaju duopol nie zostanie raczej przełamany przez trzecie w stawce T-Mobile z uwagi na zbyt małą liczbę punktów, aczkolwiek oferta (Go) magentowego operatora mocno się poprawiła. Więcej szczegółów poniżej.

(fot. Orange/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto Play z Red Bull Mobile stracili ważne trzy oczka.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii znowu mieliśmy spore zamieszanie. Otóż Plus z Plush wprowadzili jeszcze lepszy pakiet niż wakacyjny 120 GB za 15 PLN ważny aż 90 dni. Przez to zamienił się pozycjami z A2Mobile. W dodatku oznacza to bardzo atrakcyjny przelicznik w kwocie zaledwie 5 PLN za 40 GB. Już do 30 GB ciężko dojść przy swobodnym surfowaniu po sieci web, a co dopiero 10 GB więcej w zapasie z 40 GB. Dlatego Plus z Plush triumfują.

1. Plus/Plush (kapitalny pakiet 120 GB za 15 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. Orange (kapitalny pakiet 15 GB za 15 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycję wicelidera wskoczyło T-Mobile (wspólnie z Heyah) z uwagi na nieobecność lejka 15 Mb/s w wybranych ofertach dla karciarzy. Teraz spadły ogólne transfery o średnio nawet 2 Mb/s. Orange znowu pokonało T-Mobile i ma najszybszy Internet w Polsce. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/mobile/wojewodztwo-kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/pazdziernik-2020.

1. Orange/NJU Mobile (około 33,60 Mb/s) – 3 pkt.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 32,11 Mb/s)  – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile/Tijara Mobile (około 24,96 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku jak zawsze postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane. Z kolei niezwykle mocne ostatnio T-Mobile Go dzięki oferowaniu No Limitu także na serwisy wideo VOD awansowało na pozycję wicelidera.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 3 pkt.

2. T-Mobile (No Limit z 30 GB za 30 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD) – 2 pkt.

3. Lycamobile (No Limit bez MMS z 35 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu na szczyt podkategorii wskoczył Orange. Wszystko za sprawą oferowania łączności 5G dla zawsze pomijanych użytkowników na kartę. My mobile mocno promuje tę technologię, ponieważ standard 4G jest zapchany. Stąd takie wolne prędkości mobilnego internetu. To dlatego w środku dnia ciężko mieć lepszy transfer niż 50 Mb/s, zaś nocną porą 100 Mb/s. Dzięki 5G podobne historie odejdą do przeszłości. Prędkości od 500 Mb/s do nawet 1 Gb/s to zupełnie nowa jakość dostępu do super szybkiej mobilnej sieci web.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo oraz nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę

2. Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, a także bezpłatny Internet w aplikacji, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu

3. Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie/A2Mobile – 1 pkt. / Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger)

Ogólna klasyfikacja

W listopadowym zestawieniu My mobile RANKING tylko dwóch operatorów mogło się dumnie pochwalić awansami. Były to telekomy Plus oraz Plush. Bez zmian natomiast mieliśmy aż szesnastu graczy, wliczając w to liderujące Orange, a dokładniej mówiąc broniące pozycji lidera z powodzeniem. Oprócz niego byli to również T-Mobile, NJU Mobile, TuBiedronka, Heyah, Play, Virgin Mobile, Klucz Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile, Lycamobile, Tijara Mobile czy W Naszej Rodzinie. Nielubiane spadki tym razem pojawiły się u mocnej pary A2Mobile z Lajt Mobile. Oby za miesiąc było równie interesująco.

My mobile RANKING (11/2020) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Orange 10 pkt. (0, 0, 1, 3, 3, 3)
2. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 2, 0, 0, 1)
3. T-Mobile 6 pkt. (0, 0, 0, 2, 2, 2)
4. Plus 6 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 3)
Plush 6 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 3)
NJU Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 0)
7. Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
8. TuBiedronka 4 pkt. (0, 1, 0, 2, 0, 1)
9. Heyah 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Klucz Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
15. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
18. Lycamobile 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 0)
Tijara Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)
20. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.55 komentarzy do “PREMIERA: Orange odjeżdża rywalom w listopadowym My mobile RANKING”

  • Kamil

   Literówki aka bugi zostaly przed momentem poprawione w post-produkcji

  • riki-tiki

   To nie są bugi aka błędy, ty po prostu nie czujesz tego flow! To jest najbardziej innowacyjny technologiczny język na polskiej scenie technoportali! Wstydź się, masz za darmo taką perełkę i nie doceniasz! Gdzie indziej to robią błędy albo i nie, ale piszą zwyczajnie. Tutaj orygynal premium content najprawdziwszy.

  • Kamil

   Autor sam sprawdza i to dwukrotnie. Raz na TOSHIBA leading innovation a dwa na Apple iPhone 5S aka mini tablet. Najwyzsza jakosc bez abo, My mobile RANKING 🏆 to produkcja oryginalna jak w Netflix 🔥 #original_content

 1. Kamil Odpowiedz

  Orange daje na mikołaja No Limit za free na 5 dni, brawo! Zasłużony zwycięzca rankingu 🎅🛍🎄

 2. szotyi Odpowiedz

  Tu punkty za ceny jednostkowe a w inny newsie Kamyla „Podwyżki cen jednostkowych w Plus na kartę mało dziś znaczą w dobie No Limitów”.

  • Kamil

   Fajna opcja te darmowe 100 GB od Virgin Mobile aż do kwietnia 🚀

 3. marco Odpowiedz

  W Plusie na kartę dostęp do 5G tylko do 5 stycznia 2021 według promocji. Tylko Orange i Play ma na stałe w ofercie 5G choć według mnie to takie pseudo 5G. Zaletą Orange jest szybkie lte+ i mega pakiety na internet

  • szotyi

   Może przedłużą , zwłaszcza że robią podwyżki. Z 5G prawie nikt nie korzysta , zasięg mały a tak PRowo lepiej. Poza tym 5G to niższe koszty. Gdyby każdy op dał voLTE dla każdego urzadzenia które to obsługuje bez względu na system -abo,mix prepaid – to ponosili by mniejsze koszty. Ale skoro opy chca jechac na odwróceniu faktów że voLTE to premium usługa to maja jak mają. Wielu nawet nie wie co to voLTE. Wdrozenie tego szybko sie zwróci bo jest to wgranie programu (no on kosztuje) do systemu billingowego bo na zarzadzaniu siecią jest to juz zrobione. play i tmobile ma przekazy poł, zawieszanie , telekonerencje. A inni ?

  • szotyi

   Wiedza o tym ze w 4g i 5g świadczenie usług jest tansze nie jest tajemna. . Zagraniczne sieci chca wyłaczac juz 3G. 2g musi jeszcze zostac bo za duzo rzeczy pracuje na tym. terminale , bankomaty. stacje pomiarowe.

  • Kamil

   Rozmawialem dzis w salonie Play i podobno jego 5G wyciaga w Toruniu na mojej dzielni az 300-400 Mb/s w praktyce (!) Takze jest ok 😉

 4. Kamil Odpowiedz

  Alez wielkie emocje beda w grudniowym My mobile RANKING! Na ten moment stan rywalizacji Orange vs A2Mobile to 6:6 😉

  • szotyi

   Skończ ściemniać. Nawet irgin dało pakiet 30 Gb , no limit . za 30 zł co pokazuje standard rynkowy. A ty dalej przy stawkach jednostkowych.

  • Kamil

   Stawki jednostkowe musza byc, patrz My mobile SONDA, gdzie az 40% czytelnikow My-mobile.pl nie uzywa No Limitu jak ja (!) To sie jednak moze zmienic po ewentualnym przejsciu do Orange 1 TB lub T-Mobile Go 🙂

  • Kamil

   Niestety obie sieci jak zlosc nie maja 5G w Toruniu na tle Play czy Plusa, taki psikus 😐

 5. szotyi Odpowiedz

  Kamil a co mysłsz o punktach za biuro obsługi klienta. Bo nie każde biuro jest czynne cała dobę a jak masz problem to musisz czekać do rana . A jak ci ukradną numer to musisz czekac do rana . A jak zostanie użyty do przesteptwa to trudno- ty odpowiadasz. Takie mamy prawo.

  • Kamil

   Jesli chodzi o biure obslugi klienta to polecam chmure Zenbox, a tak powaznie kiedys CMOK od Virgin Mobile mocno sie nim chwalil

  • Kamil

   Kto wie, moze cos Virgin Mobile awansuje w My mobile RANKING

 6. Kamil Odpowiedz

  Ależ genialna jest ta promocja z darmowym internetem w T-Mobile na dwa tygodnie, będą awanse w podkategorii VAS 😉

  • szotyi

   Puste 5G od plusa promocyjnie dostepne do 31.03.2021 dla karty.

  • Kamil

   Zostanie, chyba Plus nie wylaczy 5G tak oczywistej sprawy

  • Kamil

   Szok, tez to widzialem na researchu. Ciekawe czy podzieli los Vectone Mobile albo WP Mobi

  • Kamil

   Pewno tak będzie, nikt nie lubi przepłacać, nawet fani rapera

  • Kamil

   U mnie niestety nie ma nowej ikony wciąż, oby tylko jeszcze nie działało jak w przypadku HD Voice w A2Mobile 😐

  • szotyi

   Kamil nie ma ikony dla tej usługi -voLTE. Po prostu na telefonie bedzie widac przy ołaczeniu nie 3G ale LTE oczywiscie jak masz właczone w opcjach telefonu i aktywna usługę.
   Poza tym w plusie o migracji daja od poczatku 97 dni wazne konto bez doładowania czyli migrujesz do plusa i właczasz pakiet no limit z ktorego korzystasz 90 dni i masz jeszcze 7 dni na doładowanie. No i do tego można właczyć no limit z 15 GB -wielu starczy a jak sie doładuje właczajac cykliczny rok konta to mozna kupi jeszcze 120 GB za 15 zł . czyli miało by sie 55 Gb z no limitem przez pierwsze 3 mce po migracji za średniomiesiecznie 5zl.

   Kamil a w a2mobile możesz waczyc VoLTE?

  • Kamil

   Ok, dzieki za info. Jutro zadzwonie do kogos i sprawdze, bo pamietam ten przelom jakosciowy z HD Voice w A2Mobile jak ladny byl dzwiek na tle walkie-talkie

  • szotyi

   Musisz najpierw miec aktywna usługę u operatora. Trzeba to aktywowac samemu. Nastepnie w telefonie właczyć taka opcję . Nie wiem czy a2m to oferuje. To chyba inna platforma billingowa.

  • Kamil

   Aczkolwiek, w kwestii 5G podejrzewam, ze z automatu to dziala jak HD Voice, gdzie konsultanci po dzis dzien mowia glupoty, ze niby nie na Messengerze My mobile na Facebooku mam takie info od czytelnikow 😉

   Wiecej szczegolow na:

   https://www.my-mobile.pl/index.php/2020/07/21/operatorzy-mvno-wlaczone-5g-automatycznie/

   Premium #original_content tylko na My-mobile.pl za fajnym atrakcyjnym abo jak Netflix czy HBO GO lub Amazon Prime Video w atrakcyjnej cenie 4,99 PLN (z produkcja oryginalna My mobile RANKING) na tle masowej papki nieudanego #content_markting i sztucznym zachwalaniem slabych smartfonow, tego juz nie moga scrollowac nawet na My mobile RESEARCH

  • Kamil

   Kuba Klawiter celnie to zjawisko komentuje w swoich filmach #murem_za_klawiaturem

 7. Typ z lądu Odpowiedz

  Ciekawe co zrobi Wizjoner. Wywali coś żeby wstawić sztos czy nie wstawi sztos?

  • Kamil

   Guru technologii odpocznie sobie na tle crapolu publikujące słaby w Święta #content_marketing namawiajace do łamania licencji Netflix Polska za pomocą VPN

  • Kamil

   Czyli sciagac mozna bez limitu, tylko udostepniac nie jak na P2P? Netflix USA ogladany w PL to realna grozba banu, mimo to tech pudelki go reklamuja, coz za potezna hipokryzja tzw. ekspertow od technologii #murem_za_klawiaturem

  • szotyi

   O to jeszcze potrwa jak ostatnio wiele miesiecy a to tylko trzy podpisy.. Lepiej zmien na tmobile go bo nie musisz wywalac tyle kasy. Ale lepiej nie zmieniaj. Bądź sobie w a2mobile. Choc jak masz oszczedzic to możesz doplusa pójsc 30 dni darmo 15GB no limit a dodatkowo właczysz sobie promocyjnie za 15 zł 120 GB bo potem ma byc droższe . Plusa zasieg znasz bo korzystasz .

  • Uga riki buga tiki

   Czemu nie virgin? 100 GB do końca marca?

  • Kamil

   Virgin Mobile tez jest ok 👌

   PREMIERA produkcji oryginalnej My mobile RANKING lepszej niz w Netflix juz w srode, 30-gru-2020 🏆

  • Kamil

   Juz nie moge sie doczekac srodowej produkcji 😉 #original_content

  • Kamil

   Spokojnie produkcja jest od godziny 18.50 dokladnie, czyli okolo 19.00

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt