PREMIERA: A2Mobile deklasuje rywali w zestawieniu My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (13 liczba głosów, wasza ocena: 2,23 na 6)
Loading...

Stala się rzecz przełomowa. Po półtora rocznej dominacji w My mobile RANKING, gracz Virgin Mobile został wreszcie pokonany przez jakąś inną sieć komórkową. Tak, to wcale nie jest żart. Przez 18 długich miesięcy ten operator był liderem. Dopiero w tym ostatnim miesiącu zrównał się z nim A2Mobile. Aktualnie on deklasuje stawkę. Do tego ma sporą przewagę.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Aż cztery punkty spokojnego zapasu pokazuje jego siłę. A2Mobile to w tej chwili najlepsza sieć na kartę w My mobile RANKING. Wpływ na to miała duża rewolucja w przeglądzie pakietów internetowych, gdzie premiowane były rozwiązania oferujące stawkę na poziomie 1 GB za 1 PLN (szczegóły w dedykowanej podkategorii). Lejki pozostawić można jedynie masochistom męczącym się na Operze Mini w przetwarzaniu mocno skompresowanych witryn. Ponadto punktami z Virgin Mobile zrównał się NJU Mobile.

To pokazuje, że ten rok będzie wyjątkowo ciężki dla operatora Richarda Bransona. Virgin Mobile przegrał, bo tylko tak należy rozumieć jego drugie miejsce w starciu z A2Mobile. Kąsa go także groźnie NJU Mobile, a kto wie czy nie wprowadzi on jakiejś super promocji. Równie dobrze ktoś inny może dołączyć się do gry. Po 1Q/2017 starcie Virgin Mobile z A2Mobile to póki co 3:2. Jeszcze w tym miesiącu zostanie stworzona specjalna telekomunikacyjna oś czasu na ten temat. Natomiast więcej szczegółów poniżej.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii wcześniej zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio ponownie mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie zaszła prawdziwa rewolucja w przeglądzie pakietów internetowych. Jak już to zostało nadmienione powyżej, pierwszeństwo mieli operatorzy oferujący paczki w wygodnej oraz komfortowej cenie 1 GB za 1 PLN (w przeliczeniu). Co może dziwić, aż trzy podmioty je posiadają dla klientów. Są to kolejno NJU Mobile, Virgin Mobile i Lajt Mobile. Lejek już przestał być tak kolosalnie ważny. Liderem zostało A2Mobile.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

3. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 10 GB za 10 PLN, 0,00097 PLN/1 MB + rok ważności, za darmo i bez limitu lejek transferu w standardzie 32 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii znowu nie nastąpiła roszada. Dalej Play jest słabszy od Plusa pod względem osiąganych prędkości. Na toruńskich osiedlach ponadto P4 notuje dramaty w kwestii prędkości mobilnego internetu ze średnimi mocno przeciętnymi transferami na poziomie rzędu 10 Mb/s (20 Mb/s w nocy). Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. Orange – 3 pkt. / około 18,84 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 18,44 Mb/s

3. Plus – 1 pkt. / około 14,51 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy wcześniej pewne zmiany, gdzie sporo namieszał Play. Już wydawało się, że nowy operator A2Mobile zgarnie dwa punkty, ale w ostatniej chwili sięgnął po oczko. Wszystko przez informację, która mówiła o rezygnacji przez tą sieć komórkową z 2 lat ważności konta po doładowaniu na rzecz popularniejszego roku. Oczywiście poniższe najlepsze zestawienie telekomów zostało wzbogacone o nowego gracza A2Mobile.

1. Play/NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu w drodze wyjątku zdecydowano wyróżnić sieć komórkową Play za ofertę OdNowa na kartę. To właśnie ona powodowała, że już nigdy z naszego konta nic nie przepadało z powodu ograniczeń czasu ważności. Gdy jeszcze policzymy do tego atrakcyjne stawki pakietów to finalnie możemy zyskać bardzo atrakcyjne stawki za SMSy. Jedyny minus to chyba konieczność zapłaty z góry, a nie stopniowo w miarę korzystania z produktu oraz niepozorne karne 2 PLN miesięcznie w przypadku nieużywania numeru.

1. A2Mobile/Play – 3 pkt. / No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włacznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, w Play z kolei darmowe rozmowy oraz SMSy w sieci po doładowaniu są bez ograniczeń czasowych, czyli tak długo jak mamy środki na koncie. To wielka rewolucja

2. Red Bull Mobile/T-Mobile/TuBiedronka/Plus/Klucz Mobile – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie czy T-Mobile zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów)

Ogólna klasyfikacja

Kwietniowe notowanie My mobile RANKING było jeszcze bardziej ciekawe od tego marcowego. Aż dziesięć sieci komórkowych awansowało i zaliczają się do tego grona odpowiednio NJU Mobile, Play, T-Mobile, WRodzinie, Plus, TuBiedronka, Lajt Mobile oraz na zasadzie rykoszetu Plush, WNaszejRodzinie czy FM Group Mobile. Bez zmian jest piątka operatorów, mianowicie liderujące tym razem samodzielnie A2Mobile, a za nim Red Bull Mobile, Orange, Izzy Mobile, a za nim Lycamobile. Dokładnie tyle samo mamy spadków, które dotyczą Virgin Mobile (wielki przegrany), Klucz Mobile, Mobile Vikings, Fakt Mobile i Heyah (największy spadek). Oby zatem za miesiąc było równie interesująco.

My mobile RANKING (04/2017) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 12 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 3)  
2. Virgin Mobile 8 pkt. (0, 3, 1, 0, 3, 1)
3. NJU Mobile 8 pkt. (0, 3, 2, 0, 3, 0)
4. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 2)
5. Play 6 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 3)
6. Red Bull Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)  
7. Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 0)
  T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
10. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
  Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 0, 1, 0)
12. Orange 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)  
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
15. TuBiedronka 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
16. Lajt Mobile 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)
17. Heyah 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12871 informacji na tej witrynie.158 komentarzy do “PREMIERA: A2Mobile deklasuje rywali w zestawieniu My mobile RANKING”

  • Kamil

   Jaka ściema? Punkty wszystko mówią

 1. Hawa Odpowiedz

  A2mobile nie ma przekierowania i telekonferencji tak mi napisali na fb a w virgin przekierowania i telekonferencja w cenie pakietu nolimits, ale zasięg i cena bardzo dobra

  • szotyi

   Vas w plushu i niższa cena niż w virgin. Ja nie mówię o błędach , ja mówię o nieprawdzie. Jak wytłumaczyć że kompletna usługa tańsza jest nisko niz droższa usługa przy jednoczesnym pierwszym miejscu tańszej usługi? Jak to jest że heyah z MMS =25 jest nisko , baaaaaardzo nisko niz ta samam firma z marka tmobile bez MMS=25. Plus jest wysoko , choć za nisko , a plush na końcu z bogatym pakietem social media i większym pakietem netu niż virgin. Play ? Za co tak wysoko? Klucz? A za co? Dowaliłeś z tym w rodzinie bez pakietów a „w naszej rodzinie ” z pakietem niziutko. Gdzybym miał wybierać to pierwszze miejsce ok a potem od końca pomijajac ostatnie miejsce. Izzi wyżej niż lyca która ma ogromny vas integrację pakietów no limit w jeden tańszy z pakietem na międzynarodowe.tuBiedronka dlaczego tak wysoko jak bez pakietów ich oferta jest. Ściema goni ściemę , Nieważne, nieistotne kryteria rankingu w dzisiejszych czasach. Kto dzis płaci za minute jak ludzie kupuja pakiety.

  • Kamil

   No to jest ok, bo ranking ma wyłoniłc lidera. Reszta to sprawy drugorzędne/wypadkowe 🙂 Pakiety socialowe za free ma już sporo operatorów, takze słaby argument

  • szotyi

   No to teraz mam jasność po co ten ranking i dla kogo. Oszukujesz nas zatem . Sam przyznajesz ze liczy sie tylko lider a reszta nie, to trochę śmieszne . Każdy ranking ma lidera ale u Cb to jest przejaskrawione bo wkleisz na nr 1 virgin czy tam a2 mobile a kolejne dodasz sobie co tam chcesz. To rodzi podejrzenia o finansowaniu tego rankingu( ale pewnie masz umowe z klauzulą tajności). A co w sytuacji gdyby jedna z firm z rankingu wniosła protest i złozyła pozew o nieprawdziwe jej przedstawianie? Są takie przypadki .Bo ewidentnie ranking nie halo i przedstawia nieprawdziwie oferty firm Jakie mają być naprawde miejsca w tym rankingu bo dla Cb to przecież bez znaczenia? BTW virgin polska nie nalezy do koncernu Bransona więc wiele razy minąłes sie z prawdą.

  • Kamil

   Litości. Wymyślaj dalej swoje chore teorie spiskowe. Ja się tym bawię, la passion. Kategoria Internet musiała zostać zmieniona w celu ulepszenia jakosciowego produktu My mobile RANKING. Ja chociażby od lat nie używam żadnych juz lejków 32 kb/s podobnie jak Opery Mini. Stad zmiana

  • szotyi

   Kamil ale ja nie o kategorii internet. Bo to że zmieniłes w pełni popiram. W ogóle czy ten niżej komentarz odnośnie lejków miąl być do mnie bo on jest kompletnie nie na temat żadnej z moich odpowiedzi.Nigdzie w tym drzewie dyskusji nie pisze o lejkach.

  • szotyi

   Kamil a którzy operatorzy skoro piszez że sporo ma pakiety social za free . Wymień proszę bo chyba nie znasz rynku.

  • Kamil

   Tak na szybko Virgin Mobile i Mobile Vikings

  • szotyi

   To to jest te sporo operatorów ? Jako autor rankingu powinienieś podać wszystkich co mają pakiet social media za free. ALE UWAGA musi to być bogaty pakiet bo fb za free sie nie liczy minimum 4 aplikacje social media za free.

 2. SteveJobs Odpowiedz

  „Kamil w końcu pod naciskiem oferty a2mobile zmienił swój własny ranking”- minęło niespełna 2 lata, taki powinien być chwytliwy tytuł 🙂

  • Kamil

   Nie. Artykuły sponsorowane masz oznaczane, a to jest mój autorski pomysl

 3. Pimpuś Odpowiedz

  Heh.

  Richard nie płaci,
  więc Virgin prowadzenie traci.
  Punktacja netu się zmieniła,
  więc nowego lidera wyłoniła.
  Kamil ściemnia i oszukuje,
  fałszywy ranking nam drukuje.

  • SteveJobs

   Kamil Cię zbananune…uważaj na niego!

  • Kamil

   Mówisz nieprawdę kolego, ale wierszyk fajny ???

 4. MANIUURA21 Odpowiedz

  Porusz jeszcze temat dotyczący roamingu ? Wszędzie krzyczą że bedzie wyłaczony 15 czerwca 2017 ale jak to wygląda w kwestii prawnej oraz czy Wielką Brytanię objemie po brexicie nic nie wiadomo :O

  • Kamil

   Temat był juz wałkowany wiele razy. Użyj wyszukiwarki My mobile

 5. Tomek Odpowiedz

  Ja mam a2mobile i korzystam tylko z rozmów za 9.90 zł na 30 dni. Rewelacja i polecam. Tak tanio i dobrze nigdy nie było. Oby tylko tej promocji nie wyłączyli!

 6. marco Odpowiedz

  Kamilu kawał dobrej roboty, zwłaszcza podejście do tabeli dotyczącej internetu bardzo sprawiedliwe i rozsądne. Przy dzisiejszych rozwiązaniach lejki 16 i 32 kb/s tracą sens.
  Sądzę że w przyszłych rankingach a2mobile mógłby zyskać spokojnie jeszcze dwa dodatkowe punkty. Przydałoby się urealnić tabelę „ważność połączeń wychodzących” i połączyć punktację 1 i 2 lata po zasileniu za 5 zł. Niby mamy okres 2 letni ale to już jest zupełnie bez znaczenia. Nie sądzę aby ktoś kto normalnie korzysta z telefonu (nawet sporadycznie) nie zasilił przynajmniej raz w roku za 5 zł. Tutaj też poniekąd poszkodowany jest Orange gdzie po 3 miesiacach bycia w sieci możemy za darmo włączyć rok ważności konta.
  Druga rzecz to cena sms-a. Niby w a2mobile jest droższe o grosz ale znowu mamy najtańsze mms-y za co mógłby być przyznany punkt honorowy. To duża różnica względem innych operatorów gdzie ceny mmsów zaczynają się od 19 gr a tu mamy 10 gr.
  Kończąc chciałem zasugerować gdyby mógł w przyszłości powstać artykuł o dodatkowych usłuchach u operatorów na kartę takich jak: połączenia oczekujące, przekierowania czy telekonferencja? U góry jedna z osób pisze że coś takiego jest w Virgine Mobile po wykupieniu pakietu. Mnie najbardziej brakuje połączeń oczekujących w Plusie ale z tego co słyszałem to większość operatorów nie daje tej usługi dla”karciarzy” Są one zarezerwowane w abonamenice. I ztąd dobrze byłoby wiedzieć kto oferuje takie dodatkowe usługi na kartę?

  • Kamil

   Dzięki! Mój mózg już parował od 8h mordoru bez przerwy (!) w święto pracy w My mobile studio SESSION 2.20-9.40 plus 1h na developmnent + fb marketing ?

  • Kamil

   Marco, kategoria czas ważności konta pójdzie najprawdopodobniej do piachu. Dziś ona traci tak samo mocno na znaczeniu jak lejki. Także powoli witajmy się z nowa podkategoria najlepszy No Limit na wszystko dla aktywnych! Szczegóły w majowym zestawieniu My mobile RANKING!

 7. adiko Odpowiedz

  a Plush dalej na końcu brawo Kamil widzę że dalej kryteria masz „ciekawe” , Virgin już dawno nie powinno być na podium a jest tam chyba tylko z sentymentu Kamila do tej sieci.
  Ciekawe że za ważność połączeń wychodzących Plush ma zero, gdy aktywnie korzystamy to RWK też mamy za darmo, ale nie wg Kamila wydanie 5 zł na rok to już dyskwalifikuje go podczas gdy Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile 1 pkt dostaje.
  Dlla ciebie Kamil liczy się wciąż cena 1 minuty/smsa/GB, no cóż to twój ranking nie mój.

  • szotyi

   Przeciez wiadomo że Kamil ma numer w virgin i darmowy internelt LTE w RBM to broni status quo.Masz rację z ta roczną ważnością konta. Teraz w plus i plush jest za darmo. No i właśnie kto dziś patrzy na cene minuty i GB itd.

  • Kamil

   Sprawdze ten czas ważności i ewentualnie poprawie, ale nie na Androidzie, bo to jest dramat. PS, od lat mam jeden numer w Red Bull Mobile, a Virgin Mobile nie miałem nigdy

  • szotyi

   Noooo, niezłe jaja z tym rakingiem.

  • Kamil

   Jak wolisz czytać wszędzie te same newsy tech o tym samym to spoko. Ja tam wolę innowacyjne treści oraz produkcje jak w HBO ORIGINAL SERIES 😉

  • Kamil

   Na głównej widzę 7x znacznik PREMIERA, to mało?

  • Pimpuś

   Tak jak ten o jabłku z 2013 roku?
   Albo że xiaomi tonie, jak sprzedali na pniu pierwszą turę MI6?

  • uga buga riki tiki

   Akurat mam całkiem inne informacje. Tak się składa że sprzedaż oficjalna rośnie.

  • szotyi

   No to są jakieś jaja . Kamil porównuje swoje treści z HBO.

  • Kamil

   Kawałek TEDE to takie smutne jest dla ciebie. Podluchaj sobie panie mało ambitny 😉

  • szotyi

   Kamil a skąd tu sie pojawił kawałek TEDE?

  • Kamil

   Żółta kartka. Następnym razem usuwam takie komentarze i ban. Także zachowaj kulturę wypowiedzi. To nie jest YouTube

  • szotyi

   Kamil tyle hejtu a ty dalej nie naprawiłes sytuacji. Moze słowa są brzydkie ale niektórzy patrzac na te brednie nie wytrzymują i pisza wprost mając nadzieje że zrozumiesz .

 8. marco Odpowiedz

  Jeśli chodzi o RWK w Plusie i Plushu to rzeczywiście jest on darmowy po zasileniu kwotą 5 zł. Sprawdziłem w regulaminie. Drugą ciekawostką w Plushu jest pakiet 5 Gb za 5 zł z lejkiem 32 kb/s a więc wychodzi na to samo co w VM 10 Gb za 10 zł ale… w Plushu jest haczyk. Aby go uruchomić trzeba mieć w tym czasie uruchomiony jakiś inny pakiet. Co ciekawe po uruchomieniu pakietu 5 Gb za 5 zł uruchomi się on nam za 30 dni ponownie gdyż jest on cykliczny ale… W regulaminie nic nie pisze o tym aby wtedy również mieć włączoną jakąś promocje na no limit 🙂

  • Kamil

   W Plusie jest dostępny lejek 32 kb/s w standardzie? Pytam tak z ciekawosci

  • szotyi

   Nie ma lejka w plusie w standardzie .

 9. marco Odpowiedz

  Jeśli masz włączony któryś z pakietów tam gdzie jest internet to lejek 32 kb/s jest w standardzie do końca pakietu.
  Mnie dziś skończył się pakiet internetowy (mam uruchomiony pełny no limit za 25 zł) i mimo wszystko prędkości na razie nie obniżyli pomimo że pod komendą *136# jest 0 kb..ot taka ciekawostka 🙂

 10. szotyi Odpowiedz

  Bład przy”Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci” na 3 miejscu jest a2 i podana cena 10 gr za minutę a powinno być za sms . Ma tez 2 pkt podobnie jek na 2 miejscu w rodzinie , tymczasem a2 jest na 3 miejscu . W tej sytuacji powinno być tez na 2 miejscu a 3 miejsce kolejny gracz/e z niska stawka sms z 1 punktem.

  • Kamil

   Jest dobrze. Jak jest trzech graczy i mniej to zabierają pozycje innym. Wyjątek to czterech oraz więcej telekomow. Wtedy cały peleton idzie po slashu „/” na tej samej lokacie. Tak, wiem to trochę skomplikowane

  • szotyi

   Graczy jest więcej w Twoim rankingu.

  • szotyi

   Bo teraz możesz mieć 5GB od spidermana.

  • szotyi

   Ale jak chcesz wiecej to możesz sobie dokupić.

 11. szotyi Odpowiedz

  Bład w „Ważność połączeń wychodzących”. plus i plush tez ma wążnośc roku po uruchomieniu usługi RWK i doładowaniu za 5 zł PO KAŻDYM ZASILENIU ZA MINIMUM 5zł.

  • szotyi

   Kamil ……Analizując na podstawie konstrukcji taryf playa to odpowiedź jest TAK . Dziąła w ja+na kartę i poprzedniej oraz w plushu .

  • Kamil

   Już wiem czemu nie dostali oni punktu. Przypomniałem sobie, iż w Plusie i Plushu był haczyk polegający na konieczności wydania w ciągu 30 dni 5 PLN na tzw. doładowanie na siłę po wpisaniu krótkiego kodu odpowiedzialnego za RWK. To nie był standard i dlatego. Mówiłem, że baranie rynkowe My mobile RANKING to poziom hardcore 🙂 ?

  • adiko

   hardcore to jest ale w poziomie twojej wyobraźni tego nikt nie ogarnia no po za tobą ofc Kamil, przecież jak używasz aktywnie telefonu to doładowujesz nr więcej niż za 5 zł a ten kod używasz aż RAZ w ciągu roku, więc gdzie ty tu widzisz problem ??

  • szotyi

   Widze że usilnie brniesz w maliny, W plusie i plushu raz wpisujesz ten kod a potem działa sami . Nie ma doładowania na siłę bo albo zasilasz w pierwszym miesiącu normalnie by wydłużyć ważnośc np.za 30 i ważnośc na miesiąc w między czasie wbijasz kod a potem zasilasz i tak w ciągu 30 dni by korzystac z telefonu.albo wbijasz kod po aktywacji numeru i zasilasz kasą na kupno pakietu. Jak widzisz nie trzeba wcale na siłę zasilać .

  • szotyi

   Do Adiko … nie raz w ciągu roku , raz uruchomiona promocja działa cały czas czyli KAZDE doładowanie powyżej 5 zł wydłuża konto o rok. Nie trzeba wklepywać za rok kodu.

  • adiko

   no to spoko to nawet jeszcze lepiej.

  • Kamil

   Niby tak, ale zmuszają do wydania 5-taka. W innych sieciach tego nie ma, dlatego jest lepsza standardowa roczna ważność konta

  • szotyi

   Kamil w jaki sposób zmuszaja skoro możesz wbić kod przed pierwszym zasileniem albo przy kolejnych które i tak musisz wykonać.

 12. szotyi Odpowiedz

  Błąd w „Mobilny Internet”: plus i plush ma lejek 32 i pakiet za 5 zł =5GB na 30 dni. Zwracam uwagę że nju tez ma obwarowania i to większe niż plus dla pakietu 9 zł za 9 GB. Za to że lejek 32kbps +obwarowania co do pakietu 5GB za 5zł 32 należy umiescić te marki na 3 miejscu razem z virgin w tej pozycji.

 13. Bolo Odpowiedz

  Dlaczego jest kategoria jakość sieci komórkowej skoro inni operatorzy nie mogą uzyskać punktów tylko ci z W4. To taki handicap. I walka nie fair bo inni nie mogą otrzymać punktów w tej kategorii.

  Przy Orange to która taryfa jest brana pod uwagę?

  Możesz napisać legendę do każdej kategorii co bierzesz pod uwagę i czym się kierujesz

  • Kamil

   Jest fair, bo taki Mobile Vikings nie inwestuje gigantycznych środków na rozwój się sieci teleinformatycznej

  • szotyi

   OOOO Bolo masz rację. Skoro inni nie mogą otrzymać punktow za jakośc sieci bo nie ma kryterium do oceny naliczenia gdzyz MVNO nie mają swojej sieci i wiazanie sie z jakimś operatorem to ich decyzja biznesowa.

   Wogóle to do rankingu Kamil miesza kilka taryf i wyciąga z nich wartosci potem stwarza sobie wyimaginowana taryfe i umieszcza w rankingu. Dlatego wychodzi takie zakłamanie. Nie ma kryteriów rankingu to co jest działa na miksie wyciagu z taryf.

  • adiko

   Kryteria tego rankingu od dawna są mętne i tylko Kamil wie co i za co jest w nim, w tym rankingu pewnie nie tylko Plush ucierpiał, ale to nie ja jestem tu od researchu ofert tylko Kamil.

  • Bolo

   Kamil to jest taki profil działania firmy, ale nie znaczy że gorszy i że nie powinni mieć za to punktow. Jakby np. Plus zdobył max. pkt w twoim rankingu to ma ich 18 a Twój partner Virgin może mieć max 15. To jak to jest fair.
   I tak jak napisał Szotyi mieszasz taryfy i wyciągasz najlepsze z nich parametry. A np. klient idzie kupuje Orange Yes i zamiast mieć internet za 3zl za 1 GB to płaci 6 zł za 1 GB. Bo Kamil napisał że w Orange jest taniej tylko zapomniał napisać w której ofercie.

   Ja i inni pisali abyś zmienił ranking, żebyś porównał co operator proponuje do 30zl, do 40zl, 50zl.

   Dzisiejszy klient taki jest. Przychodzi do salonu i pyta co może mieć w ofercie np. Za 40zl i wtedy jest też mu łatwo porównać takie oferty. I nikt nie przelicza ile wynosi minuta na komórki czy stacjonarne czy GB .

  • Kamil

   Daj spokój i tak wszystkim nie dogodzisz. Może by tak zmienić coraz mniej istotną kategorie ważność konta na najlepszy No Limit na rozmowy czy SMS (bez netu)? Co myślicie o tej innowacji? My mobile RANKING będzie jeszcze lepszy!

  • Kamil

   Sam już na to nie patrzę. Wolę doładować konto za 50 PLN na 100 dni i mieć full opcje (DIL+SD w RBM) 🙂

  • adiko

   Ważność konta obecnie w prepaid nie ma już żadnego znaczenia gdy aktywnie korzystasz z telefonu to zawsze masz ważny numer bo tak czy siak konto doładujesz raz na jakiś czas.
   Jeśli chcesz brać pod uwagę nolimit (po kilku latach w końcu to zauważasz) to bierz pod uwagę pełny nolimit tzw 3w1 czyli rozmowy/sms/net co kto i za ile daje, mało kogo obchodzi cena za 1 min, 1 smsa. 1 GB a to ile dostaje w jednej paczce za określoną kwotę.

  • szotyi

   Kamil nie likwiduj kryterium ważności.bo to ważne dla środków zdeponowanych na karcie i pokazuje to sposób jak operator traktuje klienta , że chce mieć z nim dłuższe relacje a ci co nie dają są nastawieni tylko na kase .

  • Pimpuś

   Taak. Spoko ta nowa kategoria, tylko po co tam wtedy cena za minutę i sms?
   Co do taryf to macie rację, co właściwie jest brane pod uwagę w play? Wszystkie 7?
   ???

  • szotyi

   Pimpuś jak to co jest w play brane pod uwagę ? Same rzeczy interesujące Kamila nie dające połacyć sie w realnym świecie ani taryfie operatora. kamil stosuje tak zabieg szczególnie widoczny w virginie gdzie miesza freemium z bez limitu.

  • Bolo

   Można zrobić ranking dla internetowcow, tych co smsmsuja lub tylko dzwonią. Nie każdy korzysta tak samo z tych usług. Jedni więcej dzwonia inni więcej rozmawiają i w tym kierunku można coś uderzyć.
   Krótko mówiąc trzeba zmienić ten ranking. Sieci się zmieniają, wymagania klientów i trzeba się do tego dostosować.

 14. szotyi Odpowiedz

  JA proponuje eksperyment . Drugi ranking testowo po sugestiach czytelników publikowany w osobnym newsie . Czytelnicy będa sugerowali co i jak , tak jak wyżej. Taki ranking czytelników.

  • szotyi

   Kamil pisze że nie ma takiej opcji bo boi się prawdy.

 15. uga buga riki tiki Odpowiedz

  Ranking zupełnie nielogiczny i pozbawiony sensu. Po powinien być ranking TARYF, a nie sieci.
  Bo takich taryf po prostu NIE MA!!

  • szotyi

   W głowie Kamila są a jak widać żyje on w nierealnym świecie . Tyle ludzi po nim jeździ że źle i pokrętnie robi ranking a on się cieszy nie rozumiejąc jak sie ośmiesza.

  • uga buga riki tiki

   Może po prostu nie rozumiemy tego jego innowacyjnego myślenia.

  • Kamil

   Think Different. Tak mówi najlepsza firma świata. Apple ma racje 🙂

 16. Mirek Odpowiedz

  Ranking rewelacja! Widzę tylko mały błąd w cenie za sms. Przy a2 jest „za minutę” a chyba powinno być „za sms” ;-). Zamiast ważności konta dodałbym „jakość sieci i zasięg” lub coś w tym stylu. Co z tego, że Virgin ma miejsce 2 jak przez połowę dnia zasięg „krecha”, ogólnie zasięg Play to jakiś koszmar :-(.

  • Pimpuś

   To se zmień na oryndża, t albo plusa. Co za problem? Ja korzystam z plusowego.

  • Kamil

   Dzięki za cynk, poprawię to w piątek!

 17. marco Odpowiedz

  @Szotyi milisz się co do pakietu 5Gb za 5 zł w Plushu. Aby z niego korzystać musisz mieć włączony inny pakiet. Pakiet również nie odnowi się gdy w tym czasie nie będziesz miał włączonego innego pakietu z internetem (info od Plusa).
  Natomiast pakiet w NJU 9 Gb za 9 zł jest bez żadnych ograniczeń. To też jest sprawdzona informacja ponieważ korzysta z niego znajoma na tablecie.

  • szotyi

   Wiem , załączyłem przecież regulamin. W nju sa ograniczenia wyszło mi więc na jedno że plus i nju mają ograniczenia choć inne to jednak jest to cechą wspólną dlatego uznałem że musza byc na równej pozycji. Niedopuszczalne bowiem jest dla zasad fair play uznanie konkretnego ograniczenia za mniej dolegliwe od innego. Skoro sa ograniczenia , co prawda niżasza cena ale lejek mniejszy to nalezy umiescic to w pozycji virgina przez lejek równy virginowi.

  • Kamil

   No to super, niczego nie będę musiał poprawiać! Teraz już wiem dlaczego tej paczki nie bylo w rankingu pakietów. Ehhh, cały Plus 😐

  • szotyi

   kamil to właśnie wymaga poprawy , zresztą nie tylko to.

 18. marco Odpowiedz

  @Szuti to gdzie ty widzisz te ograniczenia w NJU? Jeśli o czymś piszesz to poproszę o konkrety? Moja znajoma używa pakietu za 9zł 9Gb w tablecie i nic poza tym a więc na 100 % nie ma ograniczeń. Pakiet w NJU sprawiedliwie został uplasowany w rankingu z 2 powodów. Pierwsze nie ma ograniczeń jak w Plushu i wyższy lejek 64 kb/s.
  Skupmy się na faktach a nie na plotkach i domysłach.

  • szotyi

   W regulaminie . To nie chodzi o ograniczenia urzadzeń. Przeczytaj regulamin. A ze nju jest na 2 miejscu to nie mam zastrzeżeń przecież.Plus ma pewne ograniczenie i nju ma pewne ograniczenie choć inne od plusa. Wszystko jest w regulaminie.

 19. marco Odpowiedz

  Warty odnotowania jest także bonus oferowany przez T-Mobile na kartę gdzie za przeniesienie numeru oferowany jest bonus w postaci 3 miesięcznego no limitu! Po przeniesieniu numeru i zasileniu kwotą 25 zł dostajemy na 90 dni no limit rozmowy na komórki i stacjonarki + sms. Do tego 3 x 10 Gb. Haczykiem jest tutaj kwota zasilenia którą 25zł  którą można potem wykorzystać na kolejny no limit (4 miesiąc) i brak mms-ów.
  Trzeba przyznać że „szaleństwo” operatorów trwa nadal. Ciekawe czym zaskoczy nas Orange i NJU? Czy przebiją wszystkich ofertą przed wakacjami? Z ostatnich danych dotyczących odpływu abonentów Orange też stracił. NJU wychodzi tanio w parze ale 39 zł za pełny no limit dla pojedynczej osoby to już drogo przy dzisiejszych stawkach. Może czekają na wakacje?

  • Kamil

   W majowym notowaniu My mobile RANKING się to odnotuje 🙂

 20. Kamil Odpowiedz

  Komentujcie też inne artykuły, nie tylko ranking. Chociażby te z głównej My mobile, gdyż są równie ciekawe 🙂

  • szotyi

   Nie da się skoro wyprodukowaeś tak innowacyjnie zakłamany ranking w którym lepsza oferta jest nisko a gorsza bo nawet bez pakietow jest wysoko.

  • Kamil

   Pokaz mi proszę lepsza sieć na karte w Polsce niż A2Mobile. Nie ma? Wiec My mobile RANKING spełniło swoje zadanie doskonale

  • adiko

   Jeśli przyjąć że ranking ma tylko jedno miejsce to się zgadza, problem w tym że nie ma ….

  • Kamil

   Cytując klasyka Jaro z kawałku Olewka:

   „Wiesz, nigdy nie zadowolisz wszystkich. To zadanie dla agencji towarzyskich. Więc rób zawsze swoje”

  • Mirek

   Dziś dostałem info od aero2, że oni nie są plusa i jedyne co z nim mają wspólnego to ich nadajniki. Warto podkreślić, że a2mobile działa przede wszystkim na nadajnikach aero2 a potem plus, tam gdzie nie ma aero.

  • Pimpuś

   Wolne żarty. Przecież to powszechnie znana informacja.
   Plus, aero2 i Polsat to jedna grupa kapitałowa.
   Wszystko należy do Solorza.
   Nie wiem czy to pracownik niedouczony, czy post-ściema.
   W każdym razie nawet na wikipedii jest to wyjaśnione.

  • Kamil

   Pracownica Play powiedziała mi, ze w OdNowie nie ma lejka w standardzie ??? Prawda to?

  • Kamil

   Nie ma lejka, ale na hajs dla Renulki juz się znalazł. Przykre to, zwłaszcza gdy jakość sieci w Toruniu leży i kwiczy 😐

 21. sev3 Odpowiedz

  Zamiast punktacji z żużla proponuję przyjąć tę z Formuły 1. W każdej kategorii niech punktuje (bodajże) ośmiu zawodników a nie tylko trzech. Będzie sprawiedliwiej.

  • adiko

   dobrze kombinujesz, ale Kamil niestety ma już swój „unikatowy” schemat więc pewnie i tak nie skorzysta.

  • Pimpuś

   Niee. Ten obecny jest innowacyjny i fantastyczny ???

 22. L Odpowiedz

  Najbardziej żałosna jest kategoria „Jakość sieci komórkowej” bo tylko 4 sieci dostają za nią punkty, a w zasadzie tylko 3. Choć cała reszta innych sieci działa na nadajnikach to już oni za to punktów nie dostają. Jak można tak oceniać. Kiedyś sugerowałem się tym rankingiem, teraz już nie. Taki orange, gdyby nie ta kategoria miałby „0” słownie zero punktów i byłby na końcu stawki. Panie Kamilu, z całym szacunkiem, ale Pana ranking spada na psy przez takie ocenianie które nie ma nic wspólnego z rzeczywistością

  • Kamil

   Szerokiej drogi. Tylko tyle mogę powiedzieć 😉

 23. Kamil Odpowiedz

  BREAKING NEWS:

  T-Mobile wychodzi na prowadzenie kosztem Orange w kategorii jakość sieci! Juz nie mogę się doczekać produkcji kolejnego notowania My mobile RANKING ?

  • uga buga riki tiki

   buahahahahahaha – tyle mam do powiedzenia na temat tej twojej bzdurnej kategorii Jakość sieci.

  • Kamil

   Dlatego siedzisz na tym swoim budżetowym Xiaomi z chińskim bloatwarem ???

  • szotyi

   Ach co to będzie za ranking . Znów będziemy mieli ubaw po pachy . Kamil pewnie znów nas nie zawiedzie. „Produkcję” będzie robił.hahahahahaha

  • szotyi

   Kategoria jakość sieci powinna pójść do skasowania.

  • Kamil

   W żadnym wypadku nie planuje takiej opcji

 24. Kamil Odpowiedz

  Ale ten czas szybko leci! Nic nie odpoczalem, a już za kilka dni trzeba się brać za produkcję majowego notowania My mobile RANKING 😉

  • szotyi

   Coś ostatnio te rankingi pojawiają sie z opóźnieniem. Czyżby nie dało sie bronić już virgin czy czekasz na przelew.

 25. adiko Odpowiedz

  No to ja też nie mogę się doczekać co nowego tym razem Kamil odkryje 😉

  • szotyi

   OOO. to już niedługo. Zobaczymy co krul Kamil wymyśli tym razem. Obstawiam że pojedzie standardem a2mobile i virgin oraz rbm na podium a reszta to losowo i bez logiki oraz ekonomiki.

 26. Kamil Odpowiedz

  Szokująca historia. Mam osobę w rodzinie co płaci 25 PLN za No Limit w Plusie i nie chce przejść do tańszego A2Mobile, gdzie dodatkowo jest Internet bez ograniczeń z lekiem 0,5 Mb/s. Ach te mobilne lenistwo ludzi. Wola jedno ciastko od dwóch, w dodatku droższe 😐 ?

  • szotyi

   Albo stara ta osoba ,albo ma iple podpiętą. A z 25 zł może zrobić 20 zł w plusie. Jesli 10 Gb internetu starcza to dla 10 gr nie warto sie ruszać.

  • Pimpuś

   Poradź jej żeby przeszła do virgin mobile. W kpńcu najlepsza sieć ?

 27. szotyi Odpowiedz

  Kiedy ten nowy ranking ? Ostatnio spóźnia sie niczym okres u zaciążonej kobiety.

  • Kamil

   Najeiekszy hejter ma największe oczekiwania ???

   W niedzielę jak będę miał siły albo w poniedziałek na spokojnie

  • szotyi

   Będzie dziś ściemning? Czy w poniedziałek dla dobrego humoru?

  • Kamil

   W twoich snach chyba. Dzisiaj będzie PGE Ekstraliga na żużlu na nSport+ HD i wielkie emocje sportowe, potem lektura magazynu Expert Play 😉

  • uga buga riki tiki

   Ja chcę być największym hejterem. Kamil, może zrobisz ranking hejterów?
   Będziesz dawał punkty w kilku kategoriach, i ogłosisz zwycięzcę?

  • szotyi

   No to ładnie krul Kamil mi odpowiedział pokazując jak traktuje czytelników. Ja pytam o ściemning a krul Kamil odpowiada że w moich snach. Chyba już mu sie nie chce robic ściemningu bo to farsa i chyba zaczzyna dorastać.

 28. Pimpuś Odpowiedz

  Plush ma piąte doładowanie gratis. Praktycznie nolimit wychodzi za tyle samo co a2.
  A miejsca w stawce? ??

  W tym miesiącu krul musi mocno naściemniać żeby coś zmienić.

 29. uga buga riki tiki Odpowiedz

  Też czekam na kolejny odcinek Kabaretu. Widzę że kamil wzoruje się na Uchu Prezesa. Hahahaha

 30. Kamil Odpowiedz

  Kolega na Sz. został oficjalnie zbanowany za wulgarne komentarze. Czytelnik Uga Boga jako tako jeszcze zachowuje kulturę, ale radzę ważyć słowa. Polityka zero tolerancji dla chamstwa dalej obowiązuje w My mobile. Polecam trening na dworzu, a dopiero potem internety

  • Szotyi

   Kamilku ja nie chciałem, pseplasam. Po prostu wielu pisze że ranking jest nie poprawny , Sam wykazałem błędy w rankingu.

 31. Pimpuś Odpowiedz

  Usuwanie niewygodnych komentarzy to jest porażka, i przyznanie się do oszustw.
  Mój humorystyczny komentarz poleciał, bo wielki admin nie lubi prawdy.

  • Szotyi

   Ja też piszę humorystycznie. Kamil napisał że mam bana ale chyba maił napisać banana. Jest tak jak piszesz. Jeśli wielu pisze że coś jest nie tak to znaczy że tak jest . Wystarczy popatrzeć matematycznie i widać wprost że to ściema ten ranking- choćby połaczenie najlepszych wartości z kilku taryf co w praktyce nie występuje

 32. Szotyi Odpowiedz

  Halo , halo . Czy tylko u mnie widac moje posty czy widać je w całym internecie?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt