PREMIERA: Sensacyjne zwycięstwo T-Mobile w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (8 liczba głosów, wasza ocena: 1,63 na 6)
Loading...

Mamy ogromną niespodziankę, żeby nie powiedzieć małą sensację. T-Mobile bowiem pierwszy raz w historii wygrywa zestawienie najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Swój triumf zawdzięcza on w zasadzie dwóm kwestiom. Pierwsza z nich to darmowy pakiet internetowy o wielkości 10 GB w zamian za korzystanie z aplikacji abonenckiej, druga to najszybszy mobilny Internet w Polsce.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Nawet spora liczba trzech dziur (zer) nie przeszkodziła T-Mobile w odniesieniu jakże ważnego, historycznego triumfu. To inni jego rywale słabną na mocy rzadko kiedy wprowadzając przełomowe, nowe rozwiązania. Ostatni taki przypadek miał miejsce z WRodzinie i jego no limitem ważnym aż 60 dni, zamiast standardowego miesiąca. W przyszłym miesiącu kończą się bezpłatne paczki danych na surfowanie po sieci web. To z pewnością przełoży się na potencjalne spadki peletonu z trzeciej kategorii My mobile RANKING, a dokładniej mówiąc Play, Red Bull Mobile oraz liderującego T-Mobile.

Swoją drogą to wielka szkoda, że poza Supernet Video z nielimitowanym oglądaniem treści wideo różowy operator nie wprowadza jakiejś jeszcze większej rewolucji. Warto przypomnieć, że to właśnie on, a dokładniej mówiąc dawna Era przedstawiła jako pierwsza w kraju lejek 16 kb/s skutkujący wolnością w przeglądaniu internetu na Operze Mini. Miało to miejsce osiem lat temu, gdyż w 2010 roku. Był to zupełnie inny obraz technologii mobilnych, gdzie dopiero raczkował standard 3G. Dziś za chwilę przecież do boju rusza rewolucyjne 5G, czyli o dwie klasy wyżej. Więcej szczegółów odnośnie najnowszego notowania znajdziemy jak zawsze poniżej.

(fot. T-Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym miesiącu do prowadzącej pary Play z Red Bull Mobile dołączył T-Mobile. Notabene podobnie jak oni oferował darmowe 10 GB w zamian za używanie dedykowanej aplikacji do zarządzania kontem oraz aktywnymi usługami. Ponadto dzięki tym roszadom A2Mobile wyleciało z ostatniej punktowanej lokaty. Mało brakowało, a ten gracz by wygrał poniższą podkategorię, ale warunek kupna następnego no limitu wszystko zepsuł przy otrzymywaniu gratisowych 30 GB z okazji drugich urodzin.

1. Play (10 GB za darmo, 0,0032 PLN/1 MB)

1. Red Bull Mobile (10 GB za darmo, 0,0032 PLN/1 MB)

1. T-Mobile (10 GB za darmo, 0,0039 PLN/1 MB, potem lejek transferu 16 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tym miesiącu niespełna 0,5 Mb/s transferu mocy zyskali Orange i Plus. Nie było tym razem w gronie przyspieszających telekomów najszybszego w Polsce operatora T-Mobile. Jak widać na załączonym poniżej obrazku wciąż nie mamy przekroczonej magicznej granicy 20 Mb/s średniej prędkości mobilnego internetu. Może nastąpi to jeszcze w tym roku. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 19,01 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 2 pkt. / około 18,22 Mb/s

3. Plus/Plush – 1 pkt. / około 17,27 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tej podkategorii zmiana już była kolosalna. Całkiem sporych rozmiarów peleton operatorów (Virgin Mobile, Klucz Mobile, Fakt Mobile, Mobile Vikings, A2Mobile, Plush oraz Plus) wypadł z trzeciego miejsca. Wszystko za sprawą zastosowania sportowej zasady, która mówi o nadpisaniu następnej lokaty w dół (tak było z WRodzinie) w momencie zajmowania przez dwa różne podmioty (NJU Mobile i Lycamobile) tego samego miejsca.

1. NJU Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

1. Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

3. WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu w kwestii VAS sporo namieszał T-Mobile. Głównie za sprawą interesujących rozwiązań internetowych, począwszy od darmowych 10 GB czy nielimitowanego oglądania serwisów VOD, a skończywszy na najszybszej prędkości do sieci web. Oczywiście WRodzinie dalej pozostaje wyróźnione za aż 60 dni no limitu w cenie 30 PLN, co daje średnią miesięczną 15 PLN. Takie małe kwoty mogą wydać użytkownicy nawet doładowujący telefon raz na 100 dni sumą 50 PLN. Red Bull Mobile zaś, czyli submarka Play zapowiada wyłączenie kultowego darmowego LTE. To musiało się odbić na symbolicznych spadkach.

1. T-Mobile/WRodzinie – 3 pkt. / W T-Mobile mamy dostęp do najszybszego mobilnego internetu w Polsce, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, do tego dochodzi darmowe 10 GB i najszybszy mobilny Internet w Polsce, WRodzinie z kolei oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie tylko miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

2. Play/Red Bull Mobile/Heyah/A2Mobile/Klucz Mobile/TuBiedronka/Plus – 2 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), nie wolno zapominać o najnowszej promocji z 30 GB internetu w sam raz na wakacje, do tego dochodzą najnowsze promocje z No Limitem na połączenia na Ukrainę oraz dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie)

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem licznych promocji (ostatnio z darmowymi zeszytami) związanych z obniżeniem kosztów ofert pakietowych czy nawet całym szeregiem mniejszych akcji marketingowych typu dodawania okularów przeciwsłonecznych w nagrodę za zasilenie konta

Ogólna klasyfikacja

Wrześniowy My mobile RANKING wyłonił nieoczekiwanie nowego lidera, T-Mobile. Oprócz niego cennym awansem mógł się pochwalić zaledwie jeden gracz, NJU Mobile. Bez zmian mamy aż jedenaście sieci komórkowych. Są to kolejno Plus, Virgin Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lycamobile, Lajt Mobile, Orange, Fakt Mobile, Plush, W Naszej Rodzinie oraz FM Group Mobile. Spadki dosięgnęło (większość na zasadzie rykoszetu) dokładnie siedem podmiotów. Zaliczają się do nich Play, Red Bull Mobile, A2Mobile, WRodzinie, TuBiedronka, Heyah i Klucz Mobile. Oby za miesiąc było równie interesująco.

My mobile RANKING (09/2018) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 9 pkt. (0, 0, 3, 3, 0, 3)
2. Play 8 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 2)
  Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 2)
  NJU Mobile 8 pkt. (0, 3, 0, 2, 3, 0)
5. A2Mobile 7 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 2)
6. WRodzinie 6 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 3)
7. TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
10. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)  
11. Virgin Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
15. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)  
16. Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)  
  Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)  
18. Plush 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)  
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.194 komentarze do “PREMIERA: Sensacyjne zwycięstwo T-Mobile w My mobile RANKING”

 1. marco Odpowiedz

  Co do Orange na kartę to niestety kryteria rankingu nie pozwalają na awans pomimo że jest to dobra sieć. Po pierwsze spokojnie Orange mógłby dostać 3 punkty za darmowy rok ważności konta który niby kosztuje 3 zł ale jeśli ktoś ma staż 3 miesiące to już ma RWK za darmo (wystarczy wysłać darmowego sms-a). Prawdę mówiąc w praktyce nikt już nie płaci tych 3 zł ponieważ za przeniesienie numeru już dostaje się RWK z automatu oraz z nowym starterem.
  Druga rzecz to chyba największy pakiet internetu w taryfie free. Po zasileniu za 25 zł otrzymujemy 15 Gb za darmo a jeśli uruchomimy cykliczny pakiet no limit (rozmowy, sms-y i 15 Gb) to w sumie na „dzień dobry mamy 30 Gb na pełnej prędkości.
  Jeśli komuś zabraknie Gb w T-Mobile czy Play to niestety za dodatkowe Gb musi słono płacić.

  • szotyi

   Zmian nie będzie bo Kamil nie jest w stanie ich zrobić . Już nie te lata. Umysł nie ogarnia. Obiecywał ale i tak chciał zostawić ceny jednostkowe. Wszystko by udowodnić swoją tezę o ulubionych operatorach . Ma red bulla , lubi a2mobile.a pomija plusha , lajta i wielu innych . Taki lajt powinien być koło a2mobile cena podobna . Już a2mobile spadło . A jak virgin spadło mimo że nic sie nie zmieniło .

  • szotyi

   On jest poprawny , tylko nie przystaje do dzisiejszych czasów. Ten ranking jest standaryzowany na ceny jednostkowe i łaczy kilka taryf w jedną co jest niemożliwe w praktyce. W dodatku miesza pakiety z cenami jednostkowymi.

  • Kamil

   Bedzie podkategoria No Limit! Najprawdopodobniej na takich zasadach, ze nieograniczone rozmowy/SMS połączone ze stacjonarnymi oraz MMS plus 10 GB internetu jako minimum (bez YouTube spokojnie wystarczy kazdemu), dobry pomysl? Zas kategoria czas ważności konta znika z uwagi na coraz to mniejsze znaczenie

  • szotyi

   Nie może być podkategorii no limit . Musi być TYLKO no limit . . Nie powinno być już cen jednostkowych . No limity mają już tak niskie ceny ze na siłe lansowanie cen jednostkowych można uznać za chorobę.

  • szotyi

   Kamil już tyle razy nas pytałeś . Przecież wiadomo że dziś standard to rozmowy na komórki i stacjonarne, sms i mms i 10 GB w cenie 25 zł. Ci co tego nie mają są poza standardem. Tyle miesięcy sie za to zabierasz ale my wiemy że nie dasz rady bo nie znasz ofert . Pomysł z podkategorią jest absurdalny.

  • szotyi

   Kamil a to stwierdzenie że bez youtube to widać że chcesz dyskryminować plusha który powinien mieć 1 pkt w vas właśnie za pakiet na jutjub.

  • Kamil

   Strzelam tak na szybko jak mogło wyglądać TOP 3 w nowej podkategorii No Limit zamiast archaicznego czasu ważności konta:

   1. WRodzinie
   2. A2Mobile/Premium Mobile (po rebrandingu)
   3. Plush (czyżby?)

  • Nikttaki

   Weź się nie ośmieszaj już. Dajesz punkty za jednostkę minuty i sms a niżej za nolimit. Nie widzisz że to wygląda absurdalnie?

 2. Puszi Odpowiedz

  A ja tam uważam, ze dobre pierwsze miejsce dla nich w tym rankingu. Dają co potrzeba a internet mobilny u mnie zawse jest zgodnie z tym co pokazuja testy predkosci. 10 GB juz planuje przygarnac do serca, bo czemu by nie, a aplikacja zawsze wygodna rzecz

 3. szotyi Odpowiedz

  Ranking ma wade – jakosc sieci komorkowej. Operatorzy wirtualni nie maja punktów. a przeciez dzialaja na tej samej sieci.Ten parametr , jak i waznosc konta powinny byc wylaczone..

  • szotyi

   Włąśnie o tym napisałem . Ceny jednostek dziś nie mają znaczenia. Może być milion za każdą rozpoczętą minutę i no limit za 25zł. Kamil wybierze milion za minutę , my no limit za 25 zl.

 4. xxc Odpowiedz

  a kogo by innego wybrac…??? Play nawet nie ma swojej sieci tylko zeruje na innych, polkomtel no sooory starocie i nic ciekawego w ofertach i nowosciach, a timobajl ma zasieg i jakosc ktorej u nas w Polszy u innych na prozno szukac..

  • nikt

   Wszystko zależy od lokalizacji. U mnie Plus zdecydowanie wygrywa, później play a dużo dalej orznąć i T

  • Kamil

   Jestem niezwykle ciekaw jakby działało u mnie te fenomenalne T-Mobile, być może wreszcie wieczorami późnymi zawsze wyciągałbym te magiczne > 100 Mb/s downloadu 😉

 5. Derick Odpowiedz

  @KAMIL
  10 GB starcza bez problemu i na YT, ale trzeba kompresowac video. Wielokrotnie to przetestowalem. Punkty za jakosc sieci nie powinny miec miejsca, bo roznice sa minimalne a przez to pomijalne. Kazdy i tak sam musi przetestowac zasieg, pasma i moc sygnalu operatorow u siebie, wiec punktowanie tego jest bez sensu.

  U mnie rok wanosci konta zawsze bedzie wazny, bo utrzymuje kilka kart a nie jedna.
  Ty jednak jestes niereformowalny, mimo ze wszyscy cie krytykuja, to robisz ranking slabo dostosowany do rzeczywistosci rynkowej.
  Ci ktorzy interesuja sie rynkiem telekomunikacyjnym, to nie kompletni laicy lecacy na jednej karcie… Tacy tu nie zagladaja i nie oni powinni byc Twoja grupa docelowa a Ty robisz ranking dla tych ktorych tu nigdy nie zobaczysz.

  • szotyi

   Tu nie ma grupy docelowej. Tu jest uzewnętrznianie wymysłów Kamila.

  • nikt

   Obecna formuła rankingu to po prostu efekt zmian w telekomunikacji. Co do telefonu to kamilek zmienia zdanie jak chorągiewka dzień w dzień, chce xiaomi, potem szajsunga, w końcu nic nie chce. A i tak podnieca się ajfonem. To jest już tak absurdalne, że aż strach.
   To skompromitowany ranking skompromitowanego człowieka.

  • Geo

   Rzeczywiscie po raz pierwszy musze przyznac, ze ranking w tym miesiacu jest oparty wylacznie o wartosc sponsoringu reklamowego operatorow.
   Szkoda…

  • Kamil

   Artykuły sponsorowane sa oznaczane, to nie technopudelek, a masa innowacyjnych treści

  • Kamil

   I tak ma byc. Nie mam zamiaru byc przepisywaczem newsow cos jak klepacz kodu. Wole zdecydowanie bardziej tworzyc autorski content jak architekt oprogramowania ?

  • szotyi

   H ah archotekt oprogramowania co nie umie zrobić rankinkgu przystajacego do rzeczywistości czyli no limitów. Taki architekt .

 6. Małgosia Odpowiedz

  A punkty za roaming gdzie są. Wyjeżdżam raz w roku na wakacje i tylko jedna sieć daje więcej niż 1 G internetu. Jak zwykle uczciwi abonenci ba kartę muszaplacic za cwaniaków.

  • Kamil

   Nie ma, bo roaming to niszowa sprawa dla grastki podroznikow w skali ogółu

  • szotyi

   Internetu masz dużo w roamingu ,=w kartach . Właściwue prawie tyle samo . Tylko niektore sieci daja ulge np. 500 MB, Po przekroczeniu tej wartosci są tzw dopłaty . To i tak taniej niż gdybys miał wczesniej. Ale skoro nie rozumiesz jak działa rozliczanie roamingu to tego tez pewnie nie zrozumiesz. Poza tym internet w roamingu jest nielimitowany , czyli nie ma lejka po wykorzystaniu pakietu przewidzianego w roamingu.

  • Kamil

   Co nie zmienia faktu, iz w skali całości to niszowa sprawa tym bardziej jak jest darmowy roaming do pewnego momentu rzecz jasna

  • xaliemorph

   Akurat to bardzo popieram. Maks internetu w roamingu bo niektórzy wirtualni to w ogóle nic nie oferują a dla mnie to bardzo ważne mimo że tak super często nie jestem. IMHO kategoria roamingu winna być wliczona, jedynie może być mniej punktowana. Ale dla mnie roaming jest wyznacznikiem wyboru sieci

 7. rafi Odpowiedz

  witajcie uważam ze virgin mobile jest najlepsze maja bardzo tanie i super taryfy mini nowe wiec nie wiem czemu virgin mobile jest bardzo nisko na 11 miejscu najtaniej jest teraz.powinno byc virgin mobile na 1 miejscu.taka jest prawda.

  • szotyi

   Bo tu sie liczy zw virgin liczy 29 gr zza minutę itd. Kamil nie zauważa pakietów no limit , no czasem je zauważa , ale to zależy jak wiatr zawieje .

 8. marco Odpowiedz

  Co do podkategorii no limit za 25 z (rozmowy+sms/mms i 10 Gb) internetu to znowu może by pewien zgrzyt? Np. taki Orange na kartę za 25 zł nie ma co prawda mms ale ma za to 30 Gb (w pakiecie 15 Gb i za zasilenie kwotą 25 też jest 15 Gb) i co wtedy? Czy lepszy jest pakiet z 10 Gb i mms-ami czy z 30 Gb bez mms-ów które można zastąpić e-mailem albo wysłać poprzez aplikacje?

  • szotyi

   Z grzytu nie ma , to jest watośc dodana ponad warunki standardowe czyli 10 GB przyjete dla potrzeb rankingu. Odpowiedż jest prosta pakiet 10 GB z mmsami spełnia kryteria standard ale w ogólnym zestawieniu dodatkowe punkty dostanie ten co nie ma mms za wartośc większego internetu i mimo punktu bedzei i tak niżej bo nie ma mms . Chodzi o standaryzacje rankingu . Obecny jest ustawiony na ceny jednostek a powinien być teraz na standard no limt a ten standard to 25 zł za rozmowy , sms , mms i 10 GB internetu. n vikingi maja wiecej internetu wiec wyrózniaj a sie ponad standard , plush ma specjalny pakiet na YT – to tez wartosci doodana. kolejne warotści to dodakowe pakiety intenretowe określone wg najmniejszego pakietu przy cenie standardu za 1 gb -= 1 zł. czyli tu virgin ma najniższą cenę i dostanie najwiecej punktów potem kolejny który ma cene relacji 1GB =1zł będzie chyba plush lub orange .

 9. rafi Odpowiedz

  no 29 gr jest ale liczy sie pakiety po co cennik jak i tak sie wykupuje pakiety Kamil chyba mysli ze pakietow nie ma tylko sie dzwoni na cennik ze minuta ma 29 gr i smsy za 9 gr i mmsy za 25 gr.nie patrzy na pakiety gdzie taniej jest lipa ten ranking nie długo bedzie prowadzić jeszcze plush plus i inne orange czy ten fakt mobile.

  • szotyi

   Ten ranking co wszyscy krytukujemy jest ustawiony na ceny . Kamil nie liczy pakietu , a czaseem liczy , miesza taryfy ktorych realnie nie pomieszasz. A poza tym plush ma właśnie bardzo dobra oferte oczywiście wcześnien a2mobile i lajt mobile a mozenawet vikingmobaile . patrz co jest teraz plus ma mniej internetu ale to samo co plus i plus jest wysoko a plush bardzo nisko. .

  • Kamil

   W podkategorii VAS czesto masz to uwzględniane. Jestem ciekaw czy jakbym sie przeniosl do T-Mobile, najlepeszej sieci pod wzgledem srednich transferów w Polsce to mialbym w swojej lokalizacji w nocy zawsze powyzej 100 Mb/s magicznych? Niestety w Play/RBM max wyciagam tylko 90 Mb/s 😐

  • szotyi

   Co jest w vas uwzględniane? Pakiety? Przecież pakiety to podstawa.

   Nie bedzies miał w tmobile 100 . Na karte ma ograniczenie 15 / 15 , domowy to do 20 i do 60. Bez ograniczeń ma abonament i taryfy internetowe na abonament. Ddziwie sie ze taki riserczer startup od 10 lat tego nie wie a pisze o telekomunikacji.

 10. marco Odpowiedz

  To może aby na wstępie zweryfikować ilu z nas korzysta z usług na cennik a ile na pakiety Kamil mógłby dodać ankietę na stronie?
  Ja raczej wśród swoich krewnych czy znajomych nie znam osób które korzystają z rozmów „na cennik” Każdy ma wykupiony jakiś pakiet, choćby no limit rozmowy w sieci?

  • szotyi

   Kamil i tak nie patrzy na to jak jest , ważne jak on sobie to wymyśli.

  • Kamil

   Ja nie mam wykupionego pakietu no limit i zyje. Dlaczego? Odpowiedz prosta, Stan Darmowy oraz DIL, jednak po październiku zaczynam sie rozgladac za nowym operatorem, a w grudniu swiezym telefonem ?

   Ok, będzie sonda czy korzystasz z oferty typu No Limit

  • Kamil

   Bzdury pleciesz. My mobile to w 100% szczery projekt, nieliczny w polskiej sprzedanej technologicznej scenie z kupionymi recenzjami (patrz afera w kawiarniami chociazby polecanymi przez naczelnego największego polskiego tech bloga opisanej celnie w naTemat)

  • szotyi

   Kamil to ze nie masz no limitu nie znaczy że większość nie korzysta. Sonda nie ma sensu bo możesz fałszować wyniki ,tak samo jak robisz ranking z mieszanką taryf . Zreszta sonda odda tylko opinie w danym momencie a przeciez ranking ma byc produktem przyszłosciowym wskazujacym trendy. Nie uwierze w wynik sondy nawet gdybys był ministrantem u tadzika, nawet jak tadzik za ciebie poświadczy i nawet jak wynik bedzie że wiekszosc korzysta z no limitu.

 11. Kamil Odpowiedz

  Za miesiac zas szykuja sie spore spadki T-Mobile, Play i Red Bull Mobile z powodu wylaczenia darmowych 10 GB…

  Swoja droga to cos niedobrego stalo sie z moimi ulubionymi sieciami Red Bull Mobile oraz Virgin Mobile. Masakra jakas ?

  Na szczescie idzie nowe orzezwienie niczym bryza, mianowicie A2Mobile (szkoda, iz bez HD Voice, ktore jest u mnie postawa rozmowy na glosniku) czy WRodzinie z kapitalnym No Limitem ?

  • szotyi

   Hura , hura świat wg Kamila sie wali . Potwierdziło sie co pisałem o ulubionych operatorach Kamila. Ale jaja , Kamil już lansuje nowego ulubionego „wrodzinie” którego no limitu on nie rozumie. Pamietajmy o tym gdy niedługo zwyciezy „wtodzinie”.

 12. rafi Odpowiedz

  powiem tak Panie kamilu ze Pan nie koszysta pakietow nie znaczy ze nikt nie koszysta a tak naprawde wszysty koszystaja poniewaz maja bardzo tanio i jest virgin mobile ma najtaniej pakiet za 9zł na 30 dni lub na limit za 7zł na 7 dni nie wszysty koszystaja i dzwonia przez 30 dni od 1 do konca miesiaca dlatego mniej płacą przez 30 dni nie 30zł tylko 14zł na 30 dni zalezy kto ile koszysta i to jest plus wiec prosze sie zastanowic bo naprawde nikt prawie nie dzwoni na cennik minut i smsow za drogo wychodziło by nawet jaK BY ktos dzwonił 50 minut czy 50 smsow za 29 gr minuta 50 minut wychodzi 14zł 50 gr wiec ze ma pakiet za 7zł na 7 dni i wychodzi taniej sie ma na 7 dni bez limitu a nie za jeden dzien 14zł 50 gr za 50 minut rozmowy.

  • szotyi

   Daj spokój , Kamil i tak nie zrozumie. ja nie raz pisałem ze np. 80 minut i 10 smsów a jeszcze internetu troche i już jest wiecej niz 25 zł a pakiet no limit i 10 GB =25 zł. Popatrz ze Kamil korzysta z pakietu internetowego . Hipokryta jeden. Niech korzysta z cennikowego . A potem mi napisze ze pakiet na internet jest ok a na rozmoy i smsy juz nie.

 13. szotyi Odpowiedz

  T mobile jest najlepsza siecia pod wzgledem srednich transferow i zasiegu w Polsce, dlatego powiedzmy uczciwie, ze to pierwsze miejsce jest w zasadzie przyznane zasłużenie.

  • szotyi

   To prawda, srednie transcery najlepsze , zasieg dobry, a ceny jedne z najnizszychna rynku , to daje  no 1 in Poland! Takie rzeczy tylko w my mobile!!!

 14. rafi Odpowiedz

  taki najlepszy t mobile ze za 30 dni t mobile nie bedzie na pierszym miejscu oraz wysoko red bull mobile czy tez play.

  • szotyi

   On nie bedzie dlatego na 1szym bo pewnie gratisa za testy aplikacji daje na miesiac. . Play skonczył darmoy na lato, rbm wyłacza dil a za to sa punkty w vas.Choc wyglada na to ze jak tmobile ma supernet , inni tego nie maja, to dalej powinien miec 3 pkt w vas . Ale to jest Kamil i on co innego wymysli by pasowało do jego tezy.

 15. szotyi Odpowiedz

  Pewne jest jedno Kamil lubi rbm, play a2mobile a ostatnio najlepiej wrodzinie, Reszta sie nie liczy , Znacząco widzimy że dyskryminuje plusha który ma w no limicie lepsza oferte od play i rbm a nawet od a2mobile. AAle co zrobić jak Kamil liczy jednostki.

  • Kamil

   Podejrzewam, ze twój lansowany Plush nie załapałby się w TOP 3 nowej podkategorii No Limit. Taki on super, ze ho ho jakby to powiedział Santa aka Mikołaj

  • szotyi

   A zdziwisz sie bo nie mam plusha. A zwracam uwagę bo go dyskryminujesz Play ma nolimit rozmowy , sms i 10 GB bez mms za 25 złi drogie pakiety dodatkowego intenrtu. Plush ma nolimit rozmowy sms , MMS( a play tego nie ma ) i 10 GB +kolejne 10 GB specjalnie na YT i tani pakiet internetu dodatkowego oraz darmowa ipla za 25 zł ( czyli ta sama cena co wplay ale znacznie wiecej usług).
   Oczywiscie to nie przystaje do twojej tezy więc ranking robisz po stawkach bo łatwiej manipulować.
   No jaka rrożnica w miejscach miedzy play a plushem. Ale plus jest w srodku stawki .
   Tak wiem bo licza sie stawki jednostek , dla ciebie . nie dla czytelników.
   Ranking jest zakłamany przedstawia nieprawdziwy obraz ofert.

  • adiko

   też nie mam Plusha , jednakże uważam że takie gnojenie ich oferty jak u ciebie to mówiąc delikatnie to już przegięcie, bo zamiast być 3 od końca to powinien być w top 3 od dawna, no ale jak już mówiłem to twój Kamil ranking – nie mój.

  • szotyi

   ADIKO ja też o tym piszę. Ale Kamilowi nie da rady przetłumaczyć. On widzi tylko stawki cennikowe.

  • Paula

   T mobile bierz – najtansze na rynku, najlepsze no limity, najlepsza oferta, najlepsza siec. Ale tylko w My mobile ranking!

 16. Ola Odpowiedz

  Ten ranking to jakies jaja . Jak mozna najdrozsza siec, tzw. celebrytow, umiescic na 1 miejscu? Czym ona sie wyroznia : niczym – jest porownywalna do Orange i Plusa. I ma wyzsze ceny polaczen jednostkowych: np. Plus/Plusz 0,19, a T-mobile 0,29. Internet tez drozszy, nawet w pakietach – do tego ograniczenie szybkosci na karte. Czyli powinna byc nizej niz 2 pozostale sieci. Ale jest wyzej! Wiecie dlaczego? Bo dobrze mu placi!!! SPRZEDAJNY RANKING!

  • szotyi

   Tak sie stało bo bład jest w punktacji mobilny internet , takie same miejsca. Poza tym cennik tmobile za 1 mb =20 groszy . Cennik play za 1 mb= 1,20 zł lub 20 groszy lub 2 grosze. Cennik redbull za 1 MB =0zł. Podane ceny obowiązują dla aktualnie sprzedawanych taryf . W play i rbm sa to rózne taryfy. W tmobile jest to jedna taryfa .

   Na pewno nikt z tmobile nie paciłby za jakąś promocję tutaj , bo przy kampaniach czyta sie tez komentarze a te sa jakie są.
   Popatrzcie że Kamil ma inne ceny za 1 MB.

 17. uga riki buga tiki Odpowiedz

  No niestety. Świat według Kamila. Za $$$$ można wszystko kupić.

  Matactwo tego rankingu jest gigantyczne. W drugiej kategorii można dać wielu 3 punkty, a i 2 i 1 się pojawiają. Ale w necie już trzy pierwsze miejsca po 3, a 2 i 3 nie ma.

  • szotyi

   No i właśnie przez to matactwo Kamila tak to wygląda. Nikt nic nie płacił , nie tutaj .Poza tym popatrz wyżej jakie są faktyczne ceny transmisji danych . Kamil stosuje jakaś dziwną zasadę wielu pierwszych miejsc , pomijania miejsc. Mówi że to ex aequo. Tylko ta zasada działa inaczej.

  • szotyi

   Może nie umie inaczej. A myślisz że dlaczego zasada ex aequo jest stosowana odmiennie ? A dlaczego mimo wielu miesiecy krytyki Kamil stosuje stawki jednostkowe które nie oddają obrazu rynku ofert . Na tej podstawie dlaczego dyskryminuje plusha? A dlaczego jest dla plusa 2 pkt bez wyjaśnienia a dla plusha nie ma punktów VAS?Przcież plush ma 10 GB dodatkowa na YT oprócz 10 GB ( w sumie jest 20 GB) to powinien co najmjiej 3 pkt dostać bo to podobne do supernetu tmobile. To wiec takie troche manipulowanie , kłamanie wbrew faktom. Choćby wyżej przytoczyłem prawdziwe ceny za 1MB a Kamil wyliczenia z kosmosu. On nawet ma podana cenę dla darmowych GB i ta cena nie wynosi zero . Dalej nie wiesz o co chodzi? Ja ci nie narysuję.

  • szotyi

   Kamilu, nie żartuj . To herbata tylko z nazwy . Ekstrakt 0,12% . No i fruktoza i cukier działa pobudzająco . Znów mijasz sie z prawdą.

 18. Norbert Odpowiedz

  Nie wiem za co dają darmowe 10 GB Play i Red Bull i na jakich warunkach – nie chce mi się sprawdzać. Ale T-mobile swoje 10 GB to daje chyba jednorazowo, a nie bez końca, więc cóż to za rewelacja? A słyszałeś, że Fakt Mobile przy przeniesieniu numeru daje na 5 m-cy 50 GB? A słyszałeś kochany redaktorku, że także na 5 m-cy dają 500 zł na wszelkie rozmowy w kraju? Czyli przez 5 m-cy można wygadać 3333 minut i wykorzystać 50 GB netu za 0 zł. Czy to jest oferta niezasługująca na uwzględnienie w tym rankingu?

  • Kamil

   Czasem mam wrażenie, że to jakaś agencja PR wynajęła trolli, bo ich sieć jest nisko. Słabe, bardzo słabe

  • szotyi

   Kamil, sugerujesz że jeśłi ludzie widzą dyskryminacje niektórych operatorów to jest to akcja ? Nie ośmieszaj sie , bo juz wystarczy. Juz wiele miesięcy taka akcja miałaby trwać? Masz te studia skończone czy nie? Coś tu z tobą jest nie tak. Dowody sa przeciw tobie . Ranking bezsprzecznie jest ustawiony na stawki gdy to juz przeszłość. Ty dalej brniesz w stawki co powoduje wykoślawienie rzetelnego przedstwwienia ofert przystajace do dzisiejszego rynku. Efekty sa widoczne w komentarzach. Rozumiesz to ? Dopóki bedziesz ujmował stawki jednostek dopóty będzie hejt.

  • Paula

   Czyli WSZYSCY komentujacy pracuja w agencji PR…

   Zapytaj, ilu z nas uzywa T-mobile jako glowny numer? Nikt.
   Dlatego ten ranking jest zupelnie bezwartosciowy.

  • szotyi

   PAULA no jak to ? To ty nie pracujesz w agencji PR? A my myśleliśmy wszyscy że pracujesz. To nie jesteś tą Paulą dwa stanowiska dalej? No szkoda. Bo my Wszyscy tu komentujemy z agencji PR która działa całą dobę.

  • szotyi

   NJE, całośc polega własnie na no limicie. Jedynie przy miedzynarodowych sa stawki ale od razu masz propozycję no limitu

  • uga riki buga tiki

   Nie wierzę. On serio pyta o stawki podstawowe?

   Czy ty kamil potrafisz myśleć logicznie? Po co ci cena za sms i minutę, skoro masz nolimit za darmo?

  • adiko

   Rebtel nie ma szans utrzymać się w takiej formie jak teraz czyli nolimit za free, trzeba być naiwnym żeby wierzyć że ktoś będzie chciał tam płacić za pakiety internetowe ponad 1 GB(tak wiem że to mało), prędzej taka osoba załatwi sobie drugą taką kartę, telefonów dualsim jest teraz masa.

  • szotyi

   No przecież Kamil robi potężne risercze trwające wiele godzin.
   Poza tym wg Kamila to że coś jest za darmo wcale nie znaczy że nie mozna podac kosztu jednostkowego . Jak wyżej można przeczytać w tym rankingu w częsci mobilny internet Kamil podaje koszt w częsciach grosza 1MB pisząc że jest za darmo. Także no limit za darmo też wymyśli sobie koszt.

  • adiko

   sam dziś dodatkowy numer tam przeniosłem żeby ich sprawdzić, ponieważ trzeba kartę debetową/kredytową (tak jak jeszcze niedawno w folx) dodawać do sima to dodajemy wirtualną kartę revolut np z 5 zł na koncie, to opcja dla tych co wolą dmuchać na zimne że pobiorą im środki bez zapytania choć nie powinni wg ich regulaminu.

  • szotyi

   ADIKO właśnie to jest tak obliczone by na mimalnej marży działać. Większa część kupi pakiet dodatkowy i się rozłoży koszt. Mechaniżm przynęty i zobowiązania- masz coś za darmo no to sobie kupisz pakiet . To tak działa. A jak nie kupisz to sie zbilansuje od kogoś kto kupił pakiet. Ceny hurtowe pakietów sa niskie, zreszta popatrz że był limit klientów z takimi warunkami. .

  • adiko

   Tak wiem tylko 10000 rzekomo ma mieć te warunki, tyle żeby to się jakoś bilansowało to musi ktoś tam płacić za te usługi, wciąż nie wiadomo ile taki pakiet będzie kosztować dla następnych klientów powyżej tej liczby, z samej sprzedaży pakietów internetowych to się nie utrzyma.

  • szotyi

   Na razie trwa test. Pewnie ktoś tam płaci . Zreszta jak połaczysz ceny pakietów GB z no limitem to wyjda ci normalne ceny pakietów u pozostałych. Ale podane inaczej sprawia inne wrazenie.

  • szotyi

   Kamil to jest na kartę tylko wykracza poza schemat , podobnie jak folx. Przypominam że play ma tez cykliczne (więc subskrypcyjne ) doładowania .Vikingi od poczatku mieli doładowanie z podpięciem karty , dopiero później zrobili normalne doładowania a w rankingu byli od razu . Przeciez ten rebtel działa jak tak samo , a że ma tylko autodoładowania ? To jest fin tech . Po co sie bawić w inne sposoby i ponosić koszty ( bo MVNO płaci za możliwośc doładowań sposobami jak u MNO dla MNO a to koszty).

   Nie pmietam czy folx był w rankingu ale było to tak samo doładowywane i oferta na karte bo nie trzeba było wypowiedzenia składać tylko wyłaczyć autodoładowanie nazywane szumnie subskrypcją.

 19. von Odpowiedz

  a jak ktos ma normalny telefon to nie ma tych 10 gb czyli nie jest dostepne dla wszystkich tzn. nie moze byc T-M na 1miejscu bo nie jest dostepna oferta na wszystkich urządzeniach

  • szotyi

   Teo sie pomija bo większość ma smartfony. Są badania Ale masz rację tmobile nie na pierwszym . Dlatego że no limit pełny a tylko najpełniejsze oferty interesują ludzi ma za 30 zł , dla przenoszacych za 25 ( i tu punkty za vas).Mogło by wyjsc że jest przed vikingami ( przez punkty vas) mimo wyższej ceny . No ale nie pierwsze.

  • Kamil

   Jak zwykle szykuje sie ciekawe wydanie, szkoda ze bez Rebtela, ponieważ tam jest abonament, nie oferta na karte 😐

  • szotyi

   Szkoda że juz mamy zapowiedź że będzie jak zwykle czyli kontener śmietnikowy. Teraz to juz nie czekam na kolejny kontener. Nie ma sensu.

   Rebtel to oferta na karte , podobnie jak był folx. Gdybyś miał ranking no limitów to umieścić należało by rebtela i kiedyś folxa. No ale nie masz rankingu no limitów.
   Gdyby był abonament rebtel to byłby okres wypowiedzenia i umowa w formie pisemnej. Tu mamy odnawialny pakiet automatycznie opłacany z karty płatniczej . Takie cuda możemy tez zrobić np. w play na kartę . Właściwie to w każdej sieci możemy tak opłacać automatycznie z karty płatniczej ale Kamli tego nie wie. Popatrz że miałes u viking na pocztku tez tylko kartę płatniczą i oni byli w rankingu od poczatku. Hipokryto Kamilu. Nie rozumiesz że pozostałe sposoby to dodatkowy koszt dla operatora ?

   Ale serio Kamil nie wiesz że pakiety u każdego opa działją na zasadzie subskrypcji opłacanej karta płatniczą?

  • Kamil

   No to nawet lepiej, mamy nowego gracza w najbardziej innowacyjnym serwisie o technologiach mobilnych w Polsce! ?

 20. marco Odpowiedz

  Trzeba przyznać że T-Mobile dla przenoszących numer zrobił świetną ofertę gdyż pierwszy miesiąc mamy gratis a potem przez rok mamy pełny no limit z mms-ami. Oprócz tego T-Mobile ma kilka zalet jak choćby to że pod względem technicznym to najlepsza sieć. A co do internetu to oprócz standardowych 10 Gb mamy no limit na serwisy streamingowe które są najbardziej Gb żerne. Również nie bez znaczenia jest to że T-Mobile jako jedyna sieć z W4 oferuje tanie połączenia do kilku krajów UE (Irlandia, Niemcy) w cenie 39 gr na komórki i stacjonarki (reszta sieci kosi swoich abonentów od 1,49 do 2 zł!)
  @von
  jeśli nie potrzebujesz internetu to polecam Plusa. Po przeniesieniu numeru masz 3 miesiące gratis rozmowy, sms-y i mms-y.

  • szotyi

   To prawda . Choć do no limitu powinna być brana cena regularna . Już za sam supernet 3 pkt powinni mieć a gdzie jeszcze te tanie międzynarodowe , oferta za przeniesienie w niższej cenie dajaca swobode korzystania (podobnie jak w plushu). To by musieli 5 pkt dostać a tyle nie ma .

 21. szotyi Odpowiedz

  Kamil jak gubisz sie w ofertach czy to na karte czy na abonament bo operator wybtrał forme opłaty kartą płatniczą to pomyśł czy netflix , hbogo , showmax są tez abonamentami? Tam trzeba podpiąć kartę płatniczą gdy kupujesz bezpośrednio ze strony. Więc zanim napiszesz że rebtel to abo -pomyśł.

 22. marco Odpowiedz

  Dziś jeden z portali informuje o przejęciu a2mobile przez Premium Mobile przy czym nazwa a2mobile pozostaje. Z jednej strony ma to sens bo Premium Mobile to tylko abonament a a2mobile to karta. Zastanawia mnie tylko czy w związku z tym w a2mobile pojawia się rozmowy w HD Voice?

 23. Kamil Odpowiedz

  Jestem w szoku jak nisko jest Virgin Mobile, kiedyś absolutny dominator My mobile RANKING za sprawą Freemium 😐

 24. VON Odpowiedz

  wg.rankingu rebtel nie powinien byc w rankingu bo de facto nie mozna karty nabyc jak innych operatorów wystepujacych w rankingu tylko jest mozliwosc przeniesienia numeru nie mozna samej karty zamówic na dodatek karte kreedytowa trzeba do konta dodawac ,jesli Rebtel wejdzie do rankingu to wtedy trzeba patrzec na inne sieci co daja za przeniesienie (bo normalnie karty rebtel nie mozna zamowc jak np.Mobile Vilkngs)i w tym przypadku Fakt Mobile jest na 1szym miejscu bo za przeniesienie daje 500zł i teraz 70Gb na 5 m-cy za nic tylko wystarczy przeniesc numer do Fakt Mobile

  • szotyi

   Przecież możesz zamówić karte sim gdzie chcesz , ograniczenie do miast jest bo są ambasadorzy którzy niejako sa formą reklamy .

  • adiko

   Nie ma żadnego ograniczenia,obecnie można na całą Polskę zamawiać kartę zarówno z nowym numerem jak i przenieść do nich swój numer.

  • szotyi

   ADIKO chodziło mi o związek miasto – ambasadorzy . Ja wiem ze na całą Polskę już. Napisałem że przecież zamawiasz gdzie chcesz. Po prosu w innych miastach , miasteczkachnie ma ambasadorow jako reklamujących .

  • Kamil

   To prawda, Rebtel działa teraz w całej Polsce. Nie szukajmy teorii spiskowych

  • adiko

   teorii spiskowych tia jasne… w przeciwieństwie do ciebie to piszę tu o faktach a nie o tym jak mi się wydaje ====:> patrz twój ranking.

  • szotyi

   A to czekaj do poniedziałku , muszę zadzwonić do obsługi klienta bo tego nie wiem. A w folx nie było tak samo ? Pamiętasz? Poza tym ten no limit nie jest benefitem za przeniesienie. Taka jest oferta. Jeśli by tylko przeniesienie było to może oznaczac cięcie kosztów bo operator za posiadanie własnej puli numerów musi płacić a zakresy numeracji sa zbyt duże dla małych operatorów ale trwaja pracę nad zminiejszeniem tej puli by była bardziej dostepna.

  • uga riki buga tiki

   To problem? Zamawiasz darmowy starter i przenosisz do rebtela.

  • adiko

   Owszem jest , na dole jest ramka z rozwijanymi opcjami ta druga daje nowy numer.

  • szotyi

   ADIKO faktycznie , jest rozwijana ramka. Trzeba wybrać z głownej przejdż za darmo a na kolejnej stronie wybrać „nie , chce mieć nowy numer”‚. No to już wszystko jasne . A rebtela nie ma w rankingu bo nie ma stawek jednostkowych. No i Kamil bedzie robił wielkie oczy na ceny pakietów internetowych a to przecież ma pokryć koszt darmowego no limitu.
   Kamil pewnie też nie odróżni że tam jest subskrypcja co po naszemu znaczy abonement a tak nie jest .

  • Kamil

   Jak nie trzeba podpisywać umowy/cyrografu to różnica psychologiczna jest ogromna (!)

  • adiko

   umowy nie podpisujesz ale musisz podpiąć dowolną kartę debetową/kredytową bez tego karty nie dostaniesz.

  • Derick

   Telepolis od czasu kiedy wykupila ich Comperia zmienilo formule i teraz jest chujnia, wiec wielu bywalcow zmienilo lokal.

  • Kamil

   Cos nie tak maja z reklamami, bo wieszaja mi Chrome na komputerze na tzw. duzym researchu

  • Derick

   Czemu Kamil nie surfujesz z Opery, albo wyprobuj Yandex, ktory jest na licencji Opery? Do tego doinstaluj rozszerzenie AdGuard i potem kazdej witrynie ktorej chcesz mozesz odblokowac reklamy wybiorczo. Czyscisz w ogole tymczasowe pliki i cookies?

  • Kamil

   Odkad mam, nowy mocny komuter to nie czyszcze cache. Na starym to owszem musialem czyszcic temporary folder przed sesja w My mobile, ale to juz nie jest koniecznoscia i nic sie nie laguje na i3/6 GB RAM/Nvidia GT740M 2 GB (4 GB HT) vs. Pentium/3 GB RAM/ATI HD2600 256 MB VRAM (1 GB dzieki technologii HT)

  • Derick

   Kamil, nie ma znaczenia jak mocny masz komputer. Przy jakichkolwiek problemach z witrynami pierwsze co sie robi to czyszczenie przegladarki. Webmasterzy czesto zmieniaja cos w codzie webowym, wiec po czyszczeniu jesli problem wystepuje nadal, to nastepnie sprwdzasz dopiero na innej przegladarce. Poki co nic sie nie zmienilo i nadal na stacjonarce najlepsza jest Opera a mobilnie dla laika Yandex. Dla mnie Yandex ma dwie wady, brak mozliwosci wylaczenia obrazkow i cookies, wiec musze uzywac czasem pelnej Opery (na Opery Mini chinczycy postawili lage i w ogole ich nie rozwijaja a nawet psuja) Chrome w funkcjach i opcjach nie umywa sie do tych dwoch.

  • szotyi

   To ma być mocny komputer ? Mój rzęch ma i7 , 8 RAM , nvidia geforce920.

  • Kamil

   Dla mnie jest. Niestety, ale masz low-endową kartę graficzną. Druga liczba w jej nazwie oznacza klasę, im niższa tym gorsza. 2-ka to niestety tanie modele z mocno ograniczoną wydajnością, natomiast moja 4-ka to już średnia półka. Sporo pewnie podciąga go Intel Core i7

  • szotyi

   Kamil. Mam geforce GTX950M. Korzystałem z kalwiatury numerycznej i tak mi wyszło . Paluszek mi się omsknąl. A procek 3GHz(trzy) .

  • Kamil

   Tak czy siak, wyścig zbrojeń mnie nie interesuje. Miało działać GTA V i FIFA 16 jako rozrywka, gdzie jest ok

 25. marco Odpowiedz

  Nowe pakiety w Orange na kartę, czyli no limit rozmowy i sms + pakiet GB już nie tylko na 31 dni za 25 zł ale również:
  5 Gb + no limit rozmowy/sms na 10 dni za 10 zł
  3 Gb + no limit rozmowy/sms na 7 dni za 7 zł
  2 Gb + no limit rozmowy/sms na 5 dni za 5 zł
  1 Gb + no limit rozmowy/sms na 3 dni za 3 zł
  0,5 Gb + no limit rozmowy/sms na 1 dni za 1 zł
  Szkoda tylko że dalej nie ma żadnego pakietu z mms-ami. To jedyny operator z w4 których ich nie ma w pakietach.

  • Kamil

   Szczerze? Nic specjalnego. Dlatego nie było o tej promocji mowy w My mobile, gdyż serwis prezentuje wyłącznie te najlepsze i godne uwagi. Crap pozostawiam innym

 26. von Odpowiedz

  REBTEL regulamin pkt .8 klient wykorzystuje nie wiecej niz 10000minut co daje 166,66godzin z tym ze rebtel naliczanie minutowe nie sekundowe ale nigdzie nie pisze co po wykorzystaniu tych 166 godzin ile pobieraja potem za minute z karty ,de fakto podpinam karte i nie wiem ile moga mi zabrac pkt.8,4 wyraznie jest napisane abonamenty podlegaja automatycznemu przedłuzeniu (a powiazana karta kredytowa lub debetowa jest obciazona odpowiednia kwota)chyba ze klient anuluje abonament przed kolejnym okresem przedłuzenia.TZN,WYRAZNIE JEST NAPISANE ZE PODPIECIE KARTY JEST W CELU POBIERANIA OPŁAT TZN ,NIE JEST TO OFERTA NA KARTE TYLKO NA ABONAMENT

  • szotyi

   Ja po przeczytaniu regulaminu mam wrażenie ze czasem translator google nie jest doskonały bo tak wygląda ten regulamin. Jest w nim tyle niedomówień że lepiej o tym zapomnieć . Nikt nigdy nie daje niczego za darmo .
   Stweirdzenie abonament jest translacją słowa subskrypcja. Nie jest to abonament bo inicjujesz zakup ty lub ustawiasz automatyczne ale wcale nie musisz mieć automatycznego odnawania pakietu co cechuje kartę. Vikingi maja to z pobieraniem karty tak samo . Własciwie autodoladowania mają operatorzy doładowań dla obsługiwanych marek .
   Ja widze że nie jestes w stanie zrozumiec że to zupełne nowy poziom usług na karte. Zpoaczatkował to viking , rozwinął folx , a rebtel kontynuuje. WIesz że mając redbulla/play mozesz sobie ustawić autodoładowanie z karty?Pakiety sie autoodnawiaja lub sa jednorazowe . Więc możesz ale nic nie musisz. Rebtel ma inny model którego nie rozumiesz .Tam jest no contract czyli bez umowy . Tam mozesz wybierać różne opcje ale w opcji local lub world. To nie jest tradycynja usługa . To jakby miedzynarodowy operatr którego ty wyberasz w kraju gdzie korzystasz , podobnie jak jest w skpye.
   . Siec plus jest jedynie wejściem i ślizgawką do systemu z Polski. Zwracam uwage że masz bezlimtowy w usa , tanio nielimitowane w niektórych krajach ale inne kraje już sa drogie. No to jak to jest skoro jesteś w Polsce i do USA miałbyś za darmo to „any phone” ?Tak wskazuje cennik . A wskzuje też że unlimited calls to Poland 40zł. Jakbyś pogadał z prawnikiem to zrozumiałbyś dlaczego Kamil nigdy tego rebtela mieć nie bedzie. I lepiej niech Kamil nie umieszcza go w rankingu .Popatrz świetna oferta a ludzi mało na świecie – w 2012 było 20 mln , nawet jakby teraz miał 40 mln to i tak mało jak na tyle krajów co działa.

  • adiko

   Standardową subskrypcją w Rebtel jest pakiet za 0 zł odnawiany co 4 tygodnie , wszystko inne jest opcjonalne tj pakiety internetowe i rozmowy międzynarodowe, mam od dziś aktywną kartę to mogę coś więcej na ten temat powiedzieć jak to wygląda.

  • szotyi

   ALe to jest wiadome . Przy czym ludzie nie rozumieją znaczenia słów społeczeństw „zachodnich” typu contract=umowa terminowa , subskrypcja =abonament ale nie w znaczeniu contract.

  • szotyi

   Kamil , można używać ale są inne warunki na których nie należy korzystać .

  • Kamil

   Zapytam wprost, jaki operator da mi najwiekszy bonus mobilnego internetu po doladowaniu 50 PLN na jak najdłuższy czas ważności konta? Odrazu zaznaczam, ze nie interesuja mnie oferty dedykowane jak chociazby Orange Free czy Play Online z uwagi na brak innych promocji glosowych

  • Kamil

   Nie mam czasu na research, a wiem że czytelnicy są ekspertami (ci wybrani)

 27. Jan Odpowiedz

  Skoro trzeba podpiac karte, to nie jest to oferta dla wszystkich, bo znam kilku starszych ludzi, ktorzy karty nie maja. Zatem chocby chcieli, to nie moga oni zamowic i uzywac Rebtela, bo nie posiadaja karty. Wyklucza to ich juz na starcie. 
  Czyli ofeta nie dla wszystkich, nie powszechna, lecz tylko dla tych, co maja karte debit/credit i zechca ja podpiac.
  A wiec kryteriow wlaczenia do Rankingu nie spelnia.

  • Nikttaki

   Ta tylko większość tych tu operatorów to wirtuale i trzeba korzystać z neta. A starsi też nie mają.
   A w rankingu są.
   Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.

  • Jan

   NIE bzdury, bo te wirtuale mozna kupic w kiosku lub na infolinii, ladowac zdrapka lub wydrukiem z terminala kasowego w sklepie, i normalnie uzywac.
   Przyklad: A2mobile – kupujesz w Zabce/Freshmarket, tam rejestrujesz, doladowujesz wydrukiem z kasy (za gotowke) i uzywasz.
   Identycznie wRodzinie, przy czym tu dodatkowo mozesz starter zamowic na infolinii operatora (w Rzeszowie), zarejestrowac na Poczcie Polskiej, doladowac wydrukiem z terminala i uzywac.
   Jeszcze prosciej jest u takich mvno jak Virgin, Klucz, Lyca, Red Bull, Nju, Fakt, Plush – bo kupujesz te startery w kiosku, w kiosku rejestrujesz, w kiosku doladowujesz i uzywasz.
   A to przeciez sa wirtuale. I wcale nie trzeba neta, zeby z nich aktywnie korzystac.
   Tak wiec TY nie pisz bzdur, bo akurat klasyfikacja operatorow do Rankingu jest prawidlowa.

  • Kamil

   To tak latwo na kogos napluc. Tak wiem ziomek, przyjalem wiele mel – Tede Jacek celnie w utworze Ja & Ja z albumu Noji ?

 28. Kamil Odpowiedz

  Juz moge sie doczekac produkcji październikowego wydania My mobile RANKING, zapowiada sie sporo roszad, ciekawe kto tym razem wygra 😉

  Ta rusza juz za jakos tydzien 🙂

 29. Kamil Odpowiedz

  Nowa oferta Play NEXT jest tak słaba, że aż nawet szkoda palce tuszem brudzić i nie będzie o niej mowy w najbliższej sesji My mobile 😐

  • Kamil

   Natomiast My mobile RANKING zapowiada się kapitalnie, przedwczoraj robiłem symulację punktową na iPhonie i zapowiada się masa roszad 😉

  • adiko

   jest słaba bo jej nie rozumiesz, to dokładnie to samo co z Plushem, dla 6 darmowych miesięcy skusi się sporo osób(dzięki przeniesieniu numeru), bo to coś ala dawny Folx,

  • adiko

   zrobiłem to zanim tu ci odpisałem, o ile oferta sama w sobie jest kiepska, to bonus jaki dają jest warty zachodu na 6 miesięcy, tylko dla tego bonusa warto już się zainteresować tym, a nie ma przymusu zostania tam dłużej niż 6 miesięcy bo to prepaid tyle że z płatnościami z karty płatniczej.

  • Kamil

   To nie jest hit na miarę Stanu Darmowego czy DIL w Red Bull Mobile, a jakaś wydmuszka

  • szotyi

   ADIKO nie rozumiesz . folx był słaby a ta jest jeszcze słabsza. Cena zaporowa. Powinni dać za 25 zł a do tego dokupienie pakietow . No est dokup ale 2 zł za 1 GB to nie jest dzisiejsza cena. Za te pieniądze jeśli nie potrzebujesz dużo internetu dzwonisz z rebtel do 56 krajów .

  • Kamil

   Dopóki nie będzie normalnego doładowania w Rebtel to nie. Już nawet takie Netflix czy Amazon Prime (!) można kupić przy kasie w sklepie w formie zdrapki, a nie wyłącznie przez kartę płatniczą

  • adiko

   @Szotyl

   Nie zrozumiałeś minie, ogólnie sama oferta jest słaba, ale mi chodzi wyłącznie o bonus za przeniesienie numeru, a nikt w prepaid nie daje 6 miesięcy pełnego nolimitu za darmo, tam nikt nie pójdzie z powodu tego płatnego pakietu tylko po darmowe 6 miesięcy.

  • Kamil

   Niby tak, ale potem umowa zamiast dwóch lat, trzy czy dwa i pół roku, taki to jest deal

  • Kamil

   Pierwsze TOP 3 nawet dla mnie była zaskoczeniem po podliczeniu punktów i zakodowaniu rankingu do HTMLa 😉

  • Kamil

   Lepsze to niż wieczne przedruki newsów przez AW/SW/TW. Nigdy nie zostanę klepaczem kodu jak tamci…

  • Kamil

   Według szacunków/deadline premiera już około godziny 20.40, nie oglądamy dzisiaj M Jak Miłość tylko czytamy My mobile ORIGINAL series productions jak w HBO 🙂

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt