PREMIERA: A2Mobile wciąż liderem majowego My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (7 liczba głosów, wasza ocena: 1,71 na 6)
Loading...

Sieci komórkowej A2Mobile udało się obronić prowadzenie w najnowszym, bo majowym zestawieniu My mobile RANKING. Przez miesiąc żaden operator nie przedstawił jakiejś sensownej mocnej promocji. Operatorzy głównie skupiali się na aspektach zniesienia opłat roamingowych (kabaret z nim związany dopiero rozkręca nam się w najlepsze). Oczywiście nie zabrakło ciekawych roszad.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wystarczy nadmienić awans T-Mobile za sprawą oferowania lepszej jakości sieci kosztem Orange. Teraz to różowy telekom dysponuje najszybszym mobilny internetem w Polsce. W efekcie plasuje się na wysokim szóstym miejscu (wspólnie z Red Bull Mobile). Ponadto w abonamencie oferuje pakiety z nielimitowanym wideo. Pomarańczowy gracz właśnie przez ten jakże niepozorny aspekt spadł na odległe czternaste miejsce w notowaniu.

Mały marsz w górę rozpoczął z kolei Plush. Wszystko przez uwzględnienie rocznej ważności konta mimo pewnego haczyku jakim jest konieczność wykonania doładowania konta za minimum 5 PLN. Nie jest ono dostępne w standardzie na dzień dobry jak u innych graczy. Warto więc o tym pamiętać już przy najbliższym zasileniu. W tym miesiącu jeszcze nie zdecydowano się na usunięcie całej kategorii ważności konta na rzecz najtańszego No Limitu (być może nastąpi to już wkrótce). Więcej szczegółów jak zawsze poniżej.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii wcześniej zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio ponownie mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie zaszła wcześniej prawdziwa rewolucja w przeglądzie pakietów internetowych. Jak już to zostało nadmienione powyżej, pierwszeństwo mieli operatorzy oferujący paczki w wygodnej oraz komfortowej cenie 1 GB za 1 PLN (w przeliczeniu). Co może dziwić, aż trzy podmioty je posiadają dla klientów. Są to kolejno NJU Mobile, Virgin Mobile i Lajt Mobile. Lejek już przestał być tak kolosalnie ważny. Liderem zostało A2Mobile.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

3. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 10 GB za 10 PLN, 0,00097 PLN/1 MB + rok ważności, za darmo i bez limitu lejek transferu w standardzie 32 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii mamy pewne zawirowanie. T-Mobile wyprzedziło nieznaczenie Orange w kwestii średnich prędkości mobilnego internetu. Niestety, ale wszyscy operatorzy solidarnie zwolnili o około 1 Mb/s na transferach danych. To może potwierdzać dwie rzeczy, mianowicie duże obciążenie sieci oraz rosnącą liczbę szybkich terminali (z LTE-A 300 Mb/s na czele) zapychających łącza komórkowe. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile – 3 pkt. / około 17,66 Mb/s

2. Orange – 2 pkt. / około 17,22 Mb/s

3. Plus – 1 pkt. / około 15,18 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy ponownie pewne zmiany. Jak już nadmieniono na początku, Plush wzbogacił się o jedno oczko. Reszta sieci komórkowych zajmuje dokładnie te same lokaty jak dawniej w podkategorii. Patrząc jednak obiektywnie to dzisiaj czas ważności konta traci mocno na znaczeniu. Klient bowiem woli doładować telefon częściej, ale w zamian mieć chociażby nielimitowane rozmowy w sieci czy darmową łączność LTE.

1. Play/NJU Mobile/Lycamobile/Virgin Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile/Plush – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu dalej w drodze wyjątku zdecydowano wyróżnić sieć komórkową Play za ofertę OdNowa na kartę. To właśnie ona powodowała, że już nigdy z naszego konta nic nie przepadało z powodu ograniczeń czasu ważności. Gdy jeszcze policzymy do tego atrakcyjne stawki pakietów to finalnie możemy zyskać bardzo atrakcyjne stawki za SMSy. Jedyny minus to chyba konieczność zapłaty z góry, a nie stopniowo w miarę korzystania z produktu oraz niepozorne karne 2 PLN miesięcznie w przypadku nieużywania numeru.

1. A2Mobile/Play – 3 pkt. / No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włacznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, w Play z kolei darmowe rozmowy oraz SMSy w sieci po doładowaniu są bez ograniczeń czasowych, czyli tak długo jak mamy środki na koncie. To wielka rewolucja

2. Red Bull Mobile/T-Mobile/TuBiedronka/Plus/Klucz Mobile – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie czy T-Mobile zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Innowacyjna oferta Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów)

Ogólna klasyfikacja

Majowa tabela My mobile RANKING wyłoniła nam tylko trzy sieci komórkowe notujące zwyżkę formy. Są to kolejno T-Mobile, TuBiedronka (co ciekawe jego submarka, ale na zasadzie rykoszetu) oraz Plush (tu akurat zasłużenie). Aż jedenaście operatorów pozostało bez zmian. Do tego jakże licznego grona zaliczają się A2Mobile, Virgin Mobile, NJU Mobile, Klucz Mobile, Play, Red Bull Mobile, Plus, Fakt Mobile, Izzy Mobile, Lycamobile (mocno nastawiona na roaming) i Lajt Mobile. Tak mocno nielubiane spadki dosięgnęły zaś słabnące Mobile Vikings, WRodzinie, Orange, zupełnie bezbarwne Heyah, W Naszej Rodzinie czy wreszcie FM Group Mobile. Oby za miesiąc ktoś powalczył z nowym liderem.

My mobile RANKING (05/2017) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 12 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 3)  
2. Virgin Mobile 8 pkt. (0, 3, 1, 0, 3, 1)  
3. NJU Mobile 8 pkt. (0, 3, 2, 0, 3, 0)  
4. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 2)  
5. Play 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)  
6. Red Bull Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)  
  T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
8. Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 0)
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
10. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)  
  Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 0, 1, 0)  
12. Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
14. Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)
  TuBiedronka 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
16. Plush 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 0)
  Lajt Mobile 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)  
18. Heyah 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12871 informacji na tej witrynie.158 komentarzy do “PREMIERA: A2Mobile wciąż liderem majowego My mobile RANKING”

 1. SteveJobs Odpowiedz

  1 gwiazdka na 5, tylko pierwsze miejsce się zgadza w Kamilowym rankingu

  • Kamil

   Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Ja jestem dumny z algorytmu, który skutecznie od lat wyłania najatrakcyjniejsze sieci komórkowe w Polsce (patrz trio A2Mobile, Virgin Mobile czy NJU Mobile)

  • Szotyi

   Kamil wymigujesz sie stosując mierne utarte frazesy.

  • adiko

   Virgin na 2 miejscu jest za co ? acha no tak za freemium pewnie, czułem że będzie w pierwszej trójce( zero niespodzianki) choćby inni nie wiadomo co zaoferowali to i tak Virgin będzie na pudle.

  • Bodek

   Mam Virgin wraz z synem-chwalimy sobie. Jak dla mnie zasługuje na podium.

  • Kamil

   Pokaż mi tańsza ofertę dla mało aktywnych użytkowników od Virgin Mobile i jego Freemium. Brak? No właśnie, tak myslalem

  • uga buga riki tiki

   Pokaż mi mało aktywnego użytkownika ze smartfonem 😀

  • Kamil

   Spójrz chociażby na ludzi z feature phonami. Dla nich oferta Virgin Mobile połączona z Operą Mini będzie wręcz idealna. Do tego za free minuty czy SMSy 🙂

  • uga buga riki tiki

   Zastanawiam się czy widzisz co piszesz. Wiesz na ile wystarczy 40 minut albo 40 sms?
   Moja babcia by wykorzystała te 40 minut,,, w 40 minut.
   Sms i mb by nie wykorzystała, bo nie używa.
   Ściemnium jest kompletnie nieżyciowa, dla bardzo wąskiej grupy użytkowników.

   300 mb na miesiąc w operze mini? a, szkoda gadać.

  • Kamil

   Dawno, dawno temu 100 MB wystrczalo mi na miesiąc (teraz jakieś 10 GB), jakby co masz lejek 32 KB/s całkiem znośny na Operę Mini 🙂

 2. Szotyi Odpowiedz

  Takiego zakłamania się nie spodziewałem. Co robi virgin na 2 miejscu? A heyah nisko a tmobile wysoko. Totalna kompromitacja .

  • Kamil

   Ten dalej swoje. Jak się nie podoba to nie czytaj. Proste

  • Szotyi

   Prawda w oczy kole . Dlaczego tmobile bez MMS jest wyżej niż heyah z MMS w tej samej cenie co tmobile oraz uwzględniając to ze obie marki należą bezpśrednio do jednej firmy? Jak to obronisz?

  • Pimpuś

   Albo że plush jest tak nisko, skoro nolimit jest w tej samej cenie?
   Szkoda się wysilać, krul i tak skajuje komentarze.

  • Bolo

   Bo T-Mobile ma punkty za jakoś sieci. A Heyah takich punktów zdobyć nie może. I jakby nie było już na starcie T-Mobile ma więcej punktów.

  • Szotyi

   Bolo ale to nie logiczne . heyah nie jest mvno tylko taryfa.

  • Pimpuś

   Taką samą jak red bull czy plush.

   Najlepsze że w rodzinie jest wyżej niż plush i heyah?

  • Szotyi

   No z tą „w rodzinie ” to ostro nakłamał.Ale to było kiedyś toruńskiego ojczulka ale już nie i być może tego nie zarejestrował.

  • Szotyi

   Wydaje mi sie że heyah było w tamtym miesiącu wyżej i plush był niżej. Skąd taka nagła zmiana?

  • Kamil

   4 pkt. Takie są fakty i kryteria rankingu

  • Szotyi

   A jak wysoko jest tu biedronka która chyba nie ma żadnych pakietów.

  • Szotyi

   Ale co 4 pkt.? Kryteria rakingu znacząco roamijają sie z rzeczywistością.

  • Pimpuś

   Z kamilem nie wygrasz. Oferty idą do przodu, a ranking został w czasach gaduair ?

  • adiko

   Taka smutna prawda Kamil, twój ranking był i jest zacofany.

  • uga buga riki tiki

   To akurat prawda. Można powtarzać to co miesiąc. Jakie ma teraz znaczenie cena za minutę czy sms? Kiedyś tak. Jak pakiet 600 sms kosztował 6zł, albo 100 minut za 5. A standardowa stawka dochodziła do 1zł.

   Teraz co? Pełny nolimit do wszystkich sieci za 19.90zł. W Play w standardzie stan darmowy.
   Wystarczy mieć większość znajomych w Play i rodzince i koszty są śmiesznie niskie.

   Nie chce mi się szukać pierwszego rankingu, ale tu my-mobile.pl/index.php/2010/10/22/gaduair-najlepsza-siecia-na-karte/

   Rok 2010
   – 6 graczy
   – słabe pakiety
   – znane zasady

   Rok 2017
    – 20 (!) graczy
   – masa różnorodnych pakietów
   A zasady? Bez zmian.

   Teraz jest w czym wybierać, ale z tego rankingu zupełnie nic nie wynika. Egzotyki jak klucz, wrodzinie, lyca, izzi są wyżej niż niezły PLUSH, który defacto daje więcej niż a2 dzięki promocji 5te doładowanie gratis.

  • Kamil

   Zmienilo się chociażby ocenienie pakietów (juz nie lejki są góra). Lada moment coraz mniej znacząca kategoria ważność konta zostanie zastąpiona najtańszym no limitem, także idą zmiany!

 3. Szotyi Odpowiedz

  „słabnące Mobile Vikings” dodajmy że oferujące więcej od virgin zarówno gb i mmsów w kraju oraz lepszy pakiet od naprawdę przebrzmiałej oferty virgin.

  • Szotyi

   Kamilu z której strony viking słabnie bo ja widzę że słabnie ale virgin.

  • Kamil

   Nic nie pokazują nowego. Są bierni, pasywni

  • Szotyi

   Twoja wiedza Kamilu ofunkcjonowaniu firm i marketingu musi byc bardzo słaba czego dowód wyżej . Otóż jeśli firma oferuje więcej to nieuzasadnione logicznie jest oferowac jeszce więcej w sytuacji gdy mamy bufor do konkurencji.

 4. Szotyi Odpowiedz

  Czy wartoscia dodana moze byc nieograniczona waznosc srodkow w sytuacji gdy usługi sa droższe niz w innych taryfach? Zdecydowanie nie!. Ja pierdziele taki interes w którym niby zyskuję a z drugiej strony tracę więcej.

 5. Szotyi Odpowiedz

  Plus wysoko , znacznie wyżej od plusha. Prawda taka ża plus za 29 ma mniej gb i tylko fb a plus takiej bo za 25 zł ma wiecej gb i większy pakiet internetu także w nizszych pakietach plush oferuje więcej niż plus. Kamilu dlaczego tak jest?

 6. uga buga riki tiki Odpowiedz

  W sumie zasłużenie Solorz wygrywa, ale reszta jego teamu słaboo.

 7. uga buga riki tiki Odpowiedz

  Jak  FM Group Mobile może mieć pierwsze miejsce?
  – taryfę nr 1 daje z 9 groszy za minutę i bandyckimi pozostałymi stawkami
   – taryfę nr 2 daje z 8 groszy za minutę i j.w.
  – taryfę nr 3 daje z  dobrym pakietem neta i bandyckimi stafkami za min i sms
  – taryfę nr 4 daje z bezterminowym terminem ważności konta i horrendalnymi stawkami za min i sms, i horrendalnie drogim netem bez pakietów.

  Już mają 12 punktów, bo innowacyjny kamil łączy nieistniejące taryfy w jedno. 

 8. SteveJobs Odpowiedz

  Kamil nie kłam! W swoim ranKingu. Virgin Freemium jest bardzo dobrą ofertą dla dzieci i to korzystających tylko z WiFi i dla osób które jeszcze rzadziej dzwonią i wysyłają smsy. Twoje podwórko i twoje zabawki więc Nam czytającym twoje teksty pozostaje zmiana piaskownicy:P
  Może za XXX razem to pojmiesz i zrozumiesz Nasze sugestie.

 9. marco Odpowiedz

  W Plusie bonus 50 % więcej za zasilenie ze strony bankowej dziś i jutro. Biorąc pod uwagę takie promocje oraz jeszcze 5 doładowanie gratis to Plush z no limitem za 25 zł wychodzi najtaniej. Nawet taniej niż a2mobile ponieważ ten pakiet wychodzi poniżej 20 zł.
  Trudno może to zrozumieć od razu ale jak się zsumuje wszystkie tego typu bonusy (50 % więcej) i jeszcze bonus za 5 zasilenie. to pakiet wyjdzie ok 16 – 17 zł

  • adiko

   Kami i tak tego nie ogarnia, więc nieważne co by tu nie napisać on i tak swoje wie.

  • Kamil

   Ten bonus z piątym doładowaniem byłby ok jakby środki przechodziły na główne konto, a nie tylko te promocyjne z 30 dniami ważności 😐

  • adiko

   I znowu Kamil nie masz racji w Plusie/lPlush nie istnieje konto promocyjne, cała kasa trafia na konto główne, jedynie czym różni się to doładowanie od płatnego to tym że nie przedłuża ważności konta i tylko tym, a ważność konta przedłuża każde doładowanie płatne, więc konto zawsze będzie ważne.Kamil zanim odpowiesz to radzę ci poczytaj wcześniej bo ostatnio to tylko ciągle się kompromitujesz swoją niewiedzą.

  • adiko

   problem Kamil u ciebie taki że ty seryjnie się mylisz, więc tu takie wytłumaczenie to żadne wytłumaczenie.

  • Kamil

   Żadne wytłumaczenie. Po prostu nie miałem czasu czytać dokładnie regulaminów w momencie jak pisałem komentarz

  • Szotyi

   Wypowiedziami w tym wątku Kamil dał do zrozumienia że nie zna ofert . Jak w takim razie powstaje ranking? Na zasadzie urojeń?

  • Szotyi

   Kamil regulaminu tej promocji nie musiałes czytać . Nie znasz oferty plusa , nie wiesz jak działa. zy to dil w rbm tak robi z człowiekiem że staje sie takim ignorantem jak ty ? Kompletna kompromitacja bo 5te doł gratis jest od dawna i regulamin już dawno powinienes przeczytać. Wychodzi ż enie znasz oferty. Znasz tylko rbm i play.

 10. adiko Odpowiedz

  A może coś napiszesz o nowej promocji Orange w taryfie free na kartę, 1410 GB za doładowanie jako bonus(da się przedłużyć do roku – info dla geeków 😉 )
  Ciekawa alternatywa w razie wyłączenia DIL-a w RBM.

  • Kamil

   Celowo pominąłem ten NEWS. 200 PLN wydać hurtowo to według mnie żadna promocja…

  • adiko

   jak zawsze mnie nie zawiodłeś, bo i tak nie znasz szczegółów.

  • Szotyi

   Heyah z nolimit było słabe . Teraz orange też słabe . Kamil uwaza tylko dil w rbm . To jest chore. Oby mu wyłaczyli tego dila. Przeciez mało osób z tego korzysta . strata kilkuset klientów to prawie nic. A ile ply by zwolnił sieci . I wtedy krul Kamil musiałby poszukac alternatywy. Nawet nie wie że te 200zł może mieć na rok

  • Pimpuś

   – 1440 w orange – przemilczane
   – gb w coca cola – przemilczane
   – start sklepu xiaomi – przemilczane
   – 5 doładowanie gratis – przemilczane
   – bonus w play – przemilczane

   Kamil nie ma rozeznania i pisze tylko o tym co wie, a i tak nie wie.

  • Kamil

   Mówisz o tej wyspie w korytarzu warszawskiej Galerii, litości ???

  • Kamil

   PS, serwis My mobile to nie gazetka promocyjna. Przygotuj się na większy udział ORIGINAL content względem NEWS, które kiedyś być może spadną do 0% (!)

  • Pimpuś

   Już czekam na ten kabaret kontener o samurajach. To coś jak o Polska wietnamem?
   Super, będzie z czego śmiać.
   Jeszcze kase za to bierz.

  • Kamil

   Kabaret to ja mam na Androidzie, każdego dnia z tymi błędami koszmarnymi 😐 Pudło. Produkcja Ostatni Samuraj będzie dotyczyła pewnego ewenementu w telekomunikacji. Stay tuned! Premiera dziś albo jutro wieczorem 😉

 11. Zyla Odpowiedz

  Coście się tak czepili tego Virgina,który z Waszych telekomów daje coś cyklicznie za darmo? Trzydzieści,nie trzydzieści ciągle mało,no limit bylby za darmo,jeszcze by ktoś płakał,że nie ma MMMsow.Do dziś ludzie jeżdżą maluchami,a jak ktoś przestał się w nim mieścić to przesiada się na merca.VM ma duży wkład w obniżkę cen usług,nie zniknie z rynku za tydzień,za to można go cenić.

 12. Kamil Odpowiedz

  No i Orange w kategorii jakość internetu znowu wróciło na pierwsze miejsce. Play zaś mocno odstaje predkosciowo. Jakby to powiedział nazir P4 leży i kwiczy 😐 ?

 13. marco Odpowiedz

  Play ograniczył ponownie prędkość internetu w roamingu krajowym. Tym razem do 1,5 Mb/s o czym poinformował sam rzecznik sieci. Aż trudno uwierzyć że sieć która przez lata była innowacyjna od listopada zeszłego roku tak się cofa.
  Z ciekawości zapytam użytkowników czy podobne ograniczenia obowiązują również w Virgine Mobile?

  • adiko

   Dotyczy wszystkich MVNO opartych na Play i ich MVO czyli RBM i Fakt Mobile.
   Play niestety ostatnio nic ciekawego nie zaoferował, lepsze oferty konkurencja oferuje już od kilkunastu miesięcy, obecnie jest ciągła stagnacja, poza DIL-em w RBM submarce Playa nic już atrakcyjnego nie ma.

  • adiko

   Virgin Mobile(MVNO) oczywiście też dotyczy to ograniczenie.

  • Pimpuś

   Całe szczęście działa mi lte, ale jak jeszcze zaczną coś cwaniakować, to spadam do orżnąć.

  • Kamil

   Play się kończy. Może mocno spaść w następnym rankingu 😐

  • adiko

   no ale Virgin pewnie i tak nie spadnie, choć roaming tak samo i jego dotyczy.

 14. Szotyi Odpowiedz

  Nasz innowator pewnie oceni roaming w tmobile na kartę jako słaby. Ciekawe że jego rbm sie ociąga. Pewnie odżałuje i kupi tmobile wyjeżdżając na wakacje , tylko sie nie przyzna.

 15. adiko Odpowiedz

  No właśnie dziś T-M jako jedyny zapowiedział że roaming poza abonamentem będzie także na kartę działał w ramach nolimitu krajowego, Orange tylko w abo to zapowiedziało.
  Pozostał Plus i Play którzy jeszcze nie przedstawili odświeżonej oferty.

 16. marco Odpowiedz

  Ech nie ma co zachwycać się pełnym roamingiem. Operatorzy też muszą na czymś zarabiać. Jeśli będą straty na roamingu to operatorzy nie będą już tak skorzy na danie no limity krajowe. Coś za coś jak powiedziała w jednym z wywiadów pani Stężyńska.
  Orange jako pierwsze zniosło roaming ale tu za 25 zł mamy tylko rozmowy w kraju (bez sms/mms i 10 GB internetu). Tak więc co jest dla was ważniejsze? Tanie rozmowy krajowe z których głównie korzystacie czy roaing jak w kraju z którego skorzystacie może raz na tydzień w roku lub dwa tygodnie?

 17. Kamil Odpowiedz

  Myśle nad zmiana w kategorii jakość sieci. W efekcie kolejność wyglądałaby tak w następnym notowaniu:

  1. Orange/NJU Mobile
  2. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka
  3. Plus/Plush

  Co o tym myślicie? Submarki jednak byłyby góra na tle graczy MVNO dzierżawiących tylko sieć. Produkt My mobile RANKING musi się rozwijać, by być jeszcze lepszy 😉

 18. Robert Odpowiedz

  UWAGA: dostałem właśnie sms od a2mobile.pl, że od 15 lipca 2017 ulega zmianie cena transmisji danych. Podobno szczegóły są na ich stronie, ale jakoś ich nie mogłem odszukać 🙂 pozdrawiam

 19. Marek Odpowiedz

  Ranking ma jedno poważne ograniczenie -> nie uwzględnia pakietów i usług obniżających koszty (np. formuła unlimited w play na kartę). Z kolei jeśli uwzględnimy wszystkie, zestawienie stanie się zbyt skomplikowane żeby dało się z niego cokolwiek wyczytać… Może lepszym rozwiązaniem byłoby tworzenie kilku rankingów dla różnych profili klientów? Np. „high-user” (1000 min, 500 sms, 5 GB / miesiąc), „odbieracz” (20 min, 5 sms, 0,5 MB / miesiąc), „wydzwaniacz” (1000 min, 50 sms, 1 GB), „podróżnik” (500 min w kraju, 250 min poł. międzynarodowych, 250 min połączeń roamingowych, 250/125/125 sms, 4GB/1GB).

  • Kamil

   Będzie nowa kategoria. Najtańszy No Limit na wszystko 🙂

  • uga buga riki tiki

   I równocześnie punkty za jednostkową minutę i sms. Kamil czy ty rozumiesz co piszesz?

 20. Kamil Odpowiedz

  Nie mogę włączyć DIL (niby jest aktywne, ale ciągle mam lejek) 😐 Czyżby koniec Eldorado w Red Bull Mobile?

  • adiko

   a może przekroczyłeś 100 GB ?, przyczyn włączenia lejka jest kilka, więc najpierw ogarnij swój numer na play24 zanim coś tu napiszesz, bo z twojej informacji nic nie wiadomo.

  • uga buga riki tiki

   Zwłaszcza że pewnie aktualizowałeś swoją mega super giga xperię 😀

  • Kamil

   Wiem co się stało. Wykorzystałem darmowy pakiet 2 GB, a w DIL jest taki haczyk, że jak już masz lejek to wtedy nie da się włączyć darmowego internetu LTE. Muszę kupić choćby najmniejsza paczkę i wtedy DIL znowu zadziała. Aż te haczyki skomplikowane 😐

  • Szotyi

   A już miałem nadzieje że play odciązy siec i wyłaczy DIL.

  • adiko

   to wtedy ludzie przejdą na grunwalda w Orange 😉

  • Kamil

   Taa, z tym ich przelewem wymaganym na 200 PLN doładowanie ???

  • adiko

   jest jeszcze coś takiego jak przelew sms, ale ty nawet nie wiesz co to takiego.

  • Kamil

   Jak uważasz, że wydatek 200 PLN (!) to spoko promocja, nie mam więcej pytań

  • adiko

   W przeciwieństwie do play te 200 zł w orange da się jakoś sensownie wydać np na pakiet nolimit bądź przelać wszystko(w 4 miesiące) na dowolny inny prepaid orange, a na co wydasz zgromadzoną kasę w Play no powiedz mi ???, w taryfie z DIL-em nie ma żadnych pakietów nolimit.

 21. minik971 Odpowiedz

  Plush tak nisko, a zły nie jest. Nareszcie skończyłem przygodę z RBM/Play i nie żałuję.

  • adiko

   bo to ranking Kamila, więc traktuj to z przymrużeniem oka, a nie na poważnie.

  • Szotyi

   To dziwne że Kamil marketingowiec nie wie że w procesie projektu aż po fazę ostateczną finalnej wersji produktu wprowadza sie ulepszeia zgodnie z sugestiami klientów pośrodkując możliwości. Tyczasem ściemning wygląda osatnio dość żałośnie. Nie oddaje prawdy.

  • Hugo Barra

   Jest hybrydą. Wziął sobie widocznie te gorsze cechy ??

  • Kamil

   Gdyby Apple słuchało klientow to daleko by nie zajechało. Także pudło ekspercie…

  • Hugo Barra

   Noo. Ty zajechałeś daleko przez te, ile? 10 lat?
   Masz kilku komentatorów-hejterów i jakichś kilku frajerów co ci wierzą. Ilu masz fanów na pejsbuku?
   Już startupy nieraz mają więcej ?? Ale ściemning musi trwać. Więc życzę dużo ? do dalszego ściemniania.

  • Kamil

   Litosci człowieku. Ale wiesz, że My mobile to pasja realizowana dajmy na to dwa dni tygodniu? Większość polaczkow, niestety malkontentow nic nie robi po godzinach, tylko potrafią narzekać na swoją fatalna prace na produkcji 😐

   Polecam zakasać rękawy i zacząć walczyć marzenia. A jak się nie podoba, to odciąż samolot My mobile AIRLINES jakby to powiedział Tede na albumie Keptn (recenzje nawet tutaj znajdziesz)

  • Hugo Barra

   Po godzinach właśnie komentuję na tym trollportalu.

  • adiko

   ciekawe które miejsce tym razem zajmie Virgin, czyżby znowu pierwsza trójka ???? Kamil wiem że mnie nie zawiedziesz 😉

  • Szotyi

   Taaa. Produkcja. Z produkcją to ma niewiele wspólnego. Stanął byś przy taśmie , zasuwał aż pot sie leje to widziałbyś produkcję.A nie siedzenie przed komputerkiem i poklikanie w exelu.Ale być może dlatego że z produkcją to ma niewiele wspólnego to jest taki śmieszny ten ściemning.

  • Szotyi

   To ile sie będzie to produkowało . Tyle ile moja pralka pierze bawełnę w 60 stopniach, czyli 290 minut? Czy może krócej ? Bo wolałbym krótki program . Przecież to produkcja indywidualna wręcz pojedyńcza,

  • Kamil

   Obciążenie umysłowe na 100% to ok. 7-8h podczas My mobile SESSION. Nawet produkcja, czyli fizyczna praca jest nieporównywalnie lżejsza…

  • Szotyi

   Kamil , jesteś normalny w tym co piszesz? Praca fizyczna pod presją w warunkach wielu nakazów jest lżejsza niż praca umysłowa? Twój umysł musi być naprawdę chory. 8 godzin produkujesz ten ściemning? Chyba żartujesz. Jest w nim wiele błedów które wychodziły po publikacji.

  • Kamil

   Chyba nigdy w życiu nie pracowałeś w branży kreatywnej jakby to powiedział Gonciarz

  • Kamil

   Nie tylko. Dzięki tego dochodzi grafika, research, programowanie tabeli w HTML 4.01, produkcja treści (7x artow! ?) i na samym końcu fb marketing

  • Kamil

   Adiko, robiłem wstępną symulacje i będzie bardzo ciekawie!

  • Szotyi

   HAha branża kreatywna? A co kreujesz ? Ściemning? Nie ma to jak marketingowy bełkot. Jak sie nic nie znaczy to nazyw sie szumnie branżę, np. branża kreatywna. Pracuje w branży realnej w której sam byś chciał pracować .

 22. Kamil Odpowiedz

  „Intensywny trolling. I hejting”

  Normalnie jak w utworze TEDE Snapchat Song z najnowszego albumu Letnie Czartery EP z dodatku do Skrrrt (patrz Fan Page My mobile) 😉

  • Kamil

   Od teraz każdy komentarz nie na temat będzie usuwany. Niech dyskusja wraca na właściwe, kulturalne tory

  • Hugo Barra

   Kamil nakłada cenzurę.
   Bawi się w pajęczakowy portalik ?

 23. marco Odpowiedz

  Dzisiaj pozytywne zmiany w NJU z rachunkiem, dodano stacjonarki a więc 10 zł w dół 🙂 Teraz za 29 zł jest full no limit a po 6 miesiącach z pakietem 20 Gb! Ciekawe kiedy zmiany w NJU na kartę? Może zdążą przed nowym rankingiem?

 24. SteveJobs Odpowiedz

  szotyi nie pisz w taki sposób!
  Ranking nie jest okej ale nie musisz się tak bezczelnie wyrażać.
  Stwórz coś swojego…może będzie lepsze:P

  • uga buga riki tiki

   Daj spokój. O czym ty piszesz?
   Kłamliwy ranking i artykuły o niczym to nic?
   A osobowość narcystyczna boga Kamila to też nic?

  • Szotyi

   Gdzie tu bezczelność. ? Chyba u Kamila. Nisko marki dobre , wysoko marki słabe..Taka prawda. Kryteria odstają.Nie mogę tworzyć swojego bo co zrobi wtedy Kamil. A to jest blog . Jakby cos znaczył to miaby reklamy a tak było troche virginale chyba sie nie sprawdziło, było troche lajt ale też bez rewelacji i to chyba tyle.

 25. Kamil Odpowiedz

  Bardzo fajne promo Play na karte i Red Bull Mobile Energy. Darmowy Tidal premium do końca roku, szykuje się więc spory awans P4 w My mobile RANKING!

 26. marco Odpowiedz

  Kamil ale mimo wszystko warto wziąć pod uwagę szybkość internetu w roamingu krajowym w przypadku sieci opartych na P4. Poza tym TIdal nie jest najlepszym serwisem streamingowym więc nie dziwię się że jest on tak promowany. Mam kilku znajomych którzy pomimo tego że już dawno w Play mieli darmowy Tidal to i tak go deaktywowali a wybrali płatne Spotifly.
  Poza tym ciekawe kiedy NJU wprowadzi zmiany w ofercie na kartę dodając stacjonarki? Byłoby super gdyby także na kartę był pakiet no limit rozmowy za 19 zł z internetem 1 Gb. Na razie jest dostępny tylko z rachunkiem.

  • Kamil

   Szczerze? Ani razu tego nie użyłem roamingu krajowego na poważnie…

 27. Szotyi Odpowiedz

  Kamil słabo se stara . Ostatnio coraz późńiej ten ściemning. W piątek mozę coś ruszy to na niedzielny wieczór conajmniej. b edzie wersja przedwstępna. A tu lipiec już będzie.

  • Hugo Barra

   Właśnie. Czyli w lipcu będzie ściemniał na czerwiec.

  • Kamil

   Od teraz kolego za każde słowo ściemning masz bana, a komentarz najpóźniej w czasie 24h będzie usunięty. Nie rób tutaj śmietniku

   Hugo Barra, jestem czarodziej o zrobię artykuły z datą wsteczną jeszcze na czerwiec 😉

  • Kamil

   Nie. Robię tutaj czary jak Harry Potter

 28. Szotyi Odpowiedz

  A jaka jakość w tym a2? Bo jak dzwonie na infolinie to słabo słaba jakośc dzwięku. A dzownie przecież do a2.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt