PREMIERA: Orange nie awansowało w marcowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Sieć komórkowa Orange nie awansowała w marcowym wydaniu My mobile RANKING po wprowadzeniu mocno atrakcyjnego pakietu No Limit za 90 PLN na trzy miesiące. W efekcie niezwykle silnej konkurencji dalej więc pozostaje na wysokim trzecim miejscu w zestawieniu najlepszych operatorów na kartę, choć z pewnością apetyty telekomu były znacznie większe.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Nieudane ataki frontalne Orange dotyczą zwłaszcza podkategorii Mobilny Internet czy No Limit. Swoją pozycję zarówno w jednym jak i drugim przed momentem nadmienionym aspekcie skutecznie wybroniło T-Mobile lepszą ofertą produktową. W dodatku nie trzeba było w nich płacić z góry za kwartał, a spokojnie wystarczyła opłata miesięczna za bogaty dostęp do wachlarza usług (z włączeniem oglądania VOD bez ograniczeń).

Wielka szkoda, bo wtedy mielibyśmy zapewne roszady na samym szczycie. Tak to wszystko zostało bez dosłownie żadnych zmian. Dalej najlepszymi sieciami komórkowymi w Polsce są T-Mobile w duecie z A2Mobile, które mierzy się z swoimi wewnętrznymi problemami technicznymi (obecnie nie są nakładane ograniczenia prędkości transferu po progach 5 GB jak dawniej). Dokładniejsze szczegóły jak zawsze prezentowane są poniżej.

(fot. Orange/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii mieliśmy dużą zmianę. Chodzi o awans T-Mobile na drugie miejsce za sprawą kapitalnej promocji darmowych 100 GB na miesiąc (1,2 TB w skali roku) do dwóch ofert na kartę typu No Limit. W efekcie Orange czy Heyah straciły swoje lokaty, z czego ten ostatni wypadł całkowicie z punktowanego pudła. Odczuł też boleśnie największe spadki w całościowym notowaniu najlepszych sieci na kartę.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s) – 3 pkt.

2. T-Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/39 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości) – 2 pkt.

3. Orange (100 GB za 30 PLN, płatne z góry za kwartał 90 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości) – 1 pkt.

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Co niezwykle ważne, Play zniwelował stratę z około 2 Mb/s do 1 Mb/s względem Orange. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#luty-2022.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 45,2 Mb/s) – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 43,2 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 41,9 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilenie. Dalej wyróżniono Play 5G na kartę za podwojenie pakietów internetowych w niezłych cenach oraz rekordowym lejkiem 1 Mb/s.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 100 GB za 30 PLN, płatne z góry za kwartał 90 PLN) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu ponownie wyróżniono dynamicznego marketingowo Lycamobile za liczne promocje w ofercie na kartę.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Marcowy My mobile RANKING to stagnacja totalna. Wydawało się, że o awans powalczy Orange. Jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. Twierdza o nazwie T-Mobile pozostała niewzruszona mimo podwojonych ataków punktowych. Natomiast rosnące apetyty Play w kwestii szybkości mobilnego internetu oraz połknięcia Orange zapowiadają emocje w kwietniowym rozstawieniu. Fioletowy gracz chce powalczyć o podium, z którego planuje zrzucić tego pomarańczowego. Ten ostatni ulepszył co prawda ofertę, ale nie spowodowało to marszu w górę. Oby zatem za miesiąc było zdecydowanie bardziej interesująco.

My mobile RANKING (03/2022) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 11 pkt. (0, 0, 2, 3, 3, 3)
A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 3)
3. Orange 8 pkt. (0, 0, 1, 2, 2, 3)
4. Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
5. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
6. Play 5 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 3)
Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
9. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
11. Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
12. Virgin Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
16. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Plush 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “PREMIERA: Orange nie awansowało w marcowym My mobile RANKING”

 1. Kamil Odpowiedz

  No i Play tez ma 100 GB co miesiac jak T-Mobile czy Orange, szykuje sie wiec awans w kwietniowym My mobile RANKING ? Szkoda, ze wprowadzili promocje po zamknieciu marcowego wydania zestawienia 😐

 2. Kamil Odpowiedz

  Najnowszy raport przenoszenia numerow MNP za 2Q/2022 prawie idealnie zgadza sie z My mobile RANKING ? #original_content

 3. Kamil Odpowiedz

  Plus na karte to jest jakis marketingowy dramat. Cala W3 daje 100 GB za free, Polkomtel zas 240 GB na trzy miesiace w dodatku tylko dla nowych klientow. Farsa i zasluzone miejsce w dole tabeli My mobile RANKING ?

  • Adam

   Ach, zapłacili kupę kasy Apple za certyfikację to nie stać ich na takie szastanie gigabajtami. 😉

   Tak na serio – pewnie coś zrobią jak zacznie się odpływ klientów.

   PS. Tak, od dzisiaj oficjalnie Apple wspiera Plusa. Wreszcie, drogie Apple! To wstyd dla takiego producenta telefonów, że tak długo to zajęło. Od maja Plus ma sprzedawać już normalnie iPhony w salonach i pewnie VoLTE i VoWiFi dojdą do wpieranych usług.

  • Kamil

   Jop, widzialem podczas researchow. Szkoda, ze taki slaby ma marketing Plus na karte

  • Kamil

   Spokojnie, PREMIERA kwietniowego zestawienia tradycyjnie pod koniec miesiaca tylko w My mobile

 4. Kamil Odpowiedz

  Juz dzis wieczorem rusza najwieksza produkcja oryginalna w historii, czyli kwietniowa PREMIERA My mobile RANKING 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt