My mobile SUBSKRYPCJA

Red Bull Mobile wciąż najlepszą siecią komórkową w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (16 liczba głosów, wasza ocena: 3,13 na 6)
Loading...

red-bull-mobile-wciaz-najlepsza-siecia-komorkowa-w-polsce

Red Bull Mobile to nadal najlepsza sieć komórkowa w Polsce, choć może dla mniej obeznanych konsumentów jest to spore zaskoczenie. Oni przecież kojarzą tylko czołowych operatorów jak Play, Orange, T-Mobile czy Plus. Takie są jednak rezultaty marcowego notowania najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Kluczem do zwycięstwa Red Bull Mobile okazał się być ponownie kapitalny duet w postaci darmowego LTE i nielimitowanych rozmów czy też SMSów w ramach macierzystego operatora (z włączeniem numerów Play). Jeśli jednak ktoś miał wątpliwości, czy aby na pewno jest jeszcze dostępna promocja bezpłatnego 4G w sieci z logiem czerwonego byka to uspakajamy. Przedwczoraj bez problemu udało się włączyć darmowe LTE na 30 dni.

Sporym sukcesem oprócz oczywiście zwycięstwa Red Bull Mobile w My mobile RANKING może się pochwalić niepozorny Lycamobile. Wszystko dlatego, gdyż ten operator wirtualny MVNO awansował na wysokie drugie miejsce zajmowane teraz wspólnie z Play, Klucz Mobile oraz NJU Mobile. Wpływ na taki bardzo pozytywny obrót sprawy miało zdobycie jakże cennego punktu w ostatniej podkategorii VAS za sprawą niezłej promocji z darmowym roamingiem w Lycamobile. Dokładniejsze szczegóły znajdują się poniżej.

(fot. Red Bull Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już wcześniej namieszał White Mobile ze swoją niską stawką 0,17 PLN za minutę rozmowy. W efekcie wskoczył on na sam szczyt spychając tylko na drugie miejsce peleton NJU Mobile, Klucz Mobile Izzi Mobile czy Mobile Vikings. Co ciekawe, TuBiedronka nie straciła nawet punktu dla końcowego zestawienia po obniżce do niezłego poziomu 0,19 PLN mającej miejsce w sieci Wikingów.

1. White Mobile – 3 pkt. / 0,17 PLN za minutę

2. NJU Mobile/Klucz Mobile/Izzi Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / 0,19 PLN za minutę

3. TuBiedronka – 1 pkt. / 0,19 PLN za minutę (naliczanie 15-sekundowe)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie mieliśmy żadnych zmian. Dzięki wprowadzeniu stawki 0,10 PLN za SMSa, sieć komórkowa WRodzinie (niestety i tak cena 0,20 PLN za minutę rozmowy nie pomogła jej w pierwszej podkategorii, choć jest to bardzo atrakcyjna stawka) trafiła na drugie miejsce kosztem zarówno TuBiedronka jak i White Mobile. Ta para telkomów straciła jednocześnie punkt w tej podkategorii.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Lycamobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/White Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym jakże ważnym segmencie nie zaszła żadna roszada. Przypomnijmy więc, że Orange zamknęło już wcześniej swoją bardzo udaną promocję z pakietem internetowym o wielkości 3 GB w atrakcyjnej cenie 3 PLN. Przelicznik 1 PLN za 1 GB to była naprawdę mocna petarda. W efekcie zmian wciąż pierwszy jest Red Bull Mobile, a na drugą pozycję powróciła Heyah i trzecią duet w postaci Virgin Mobile z Mobile Vikings.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek 2 Mb/s)

2. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu,  0,004 PLN/1 MB)

3. Virgin Mobile/Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W kwestii transferów mieliśmy ważne zmiany. Sieć komórkowa Play bardzo zbliżyła się do Plusa. Różnica bowiem między fioletowym i zielonym operatorem wynosi teraz raptem 0,05 Mb/s. To wręcz błysk szprychy. Jak tak dalej pójdzie to już w przyszłym miesiącu dumnie sieć komórkowa Play będzie mogła się pochwalić bycia tą najszybszą. Ponadto Orange wskoczył na ostatnie, trzecie miejsce kosztem T-Mobile.

1. Plus – 3 pkt. / około 10,42 Mb/s

2. Play – 2 pkt. / około 10,37 Mb/s

3. Orange – 1 pkt. / około 8,86 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tym miesiącu uznano, że bardziej wygodne jest wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (dzwonienie, SMSowanie lub Internet) skutkujące przedłużeniem konta o kolejne 90 dni niż bawienie się w wysyłanie wiadomości tekstowych potwierdzających użytkowanie danej karty SIM. Tak niestety jest w sieci komórkowej NJU Mobile, która straciła w tym aspekcie punkt. Reszta elementów pozostała bez zmian.

1. Lycamobile – 3 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. NJU Mobile – 2 pkt. / wysłanie darmowego SMSa przedłuża konto

3. WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

Wartość dodana (VAS)

Oczywiście dalej najlepszy w temacie wartości dodanych jest Red Bull Mobile za sprawą nie dość, że darmowego LTE to jeszcze rozmów wewnątrz sieci (w tym Play), wliczając do tego oczywiście SMSy. To prawdziwa mieszanka wybuchowa na tle konkurencji. Jakże cenny dla końcowego rozrachunku punkt przypadł w kwestii VAS operatorowi MVNO Lycamobile za sprawą promocji darmowego roamingu, o czym była już mowa wcześniej.

1. Red Bull Mobile Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym oraz bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie

2. Play/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play czy Red Bull Mobile dzięki Stanu Darmowemu i T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Lycamobile – 1 pkt. / Wprowadzenie promocji z darmowym roamingiem po zakupie jednego z dedykowanych pakietów łączonych, do tego dochodzi bardzo atrakcyjna cena internetu 1 GB wynosząca tylko 5 PLN

Ogólna klasyfikacja

Marcowy My mobile RANKING nie przyniósł nam zmiany lidera. Dalej najlepszą siecią komórkową w Polsce jest Red Bull Mobile. Oprócz niej bez zmian były jeszcze takie telkomy jak NJU Mobile, WRodzinie i Orange. Cennymi awansami zaś mogły się pochwalić gracze Play (trwa więc dalej w najlepsze potęga P4), Klucz Mobile, Lycamobile, Plus, Izzi Mobile, TuBiedronka, Heyah czy White Mobile. Spadki niestety dosięgnęły Mobile Vikings, Virgin Mobile (najbardziej bolesny), T-Mobile, Plush, W Naszej Rodzinie oraz FM Group Mobile. Warto też na koniec dodać, że działalność zakończył Ezo Mobile. Swoją drogą to ciekawe jak długo czarny koń Red Bull Mobile będzie na tronie.

My mobile RANKING (03/2015) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 3)
2. Play 7 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 2)
  Klucz Mobile 7 pkt. (2, 3, 0, 0, 0, 2)
  Lycamobile 7 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 1)
  NJU Mobile 7 pkt. (2, 3, 0, 0, 2, 0)  
6. Mobile Vikings 6 pkt. (2, 3, 1, 0, 0, 0)
7. Plus 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Izzi Mobile 5 pkt. (2, 3, 0, 0, 0, 0)
9. TuBiedronka 4 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 2)
10. Heyah 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
  Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 0)
  White Mobile 4 pkt. (3, 1, 0, 0, 0, 0)
13. WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 0)  
14. T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
15. Orange 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)  
16. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.153 komentarze do “Red Bull Mobile wciąż najlepszą siecią komórkową w Polsce”

 1. adik Odpowiedz

  Znowu Virgin Mobile niesłusznie bardzo nisko, o ile ze zwycięzcą się zgodzę to z tym nie.
  Izzi,TuBiedronka,Plus jest lepsze hahaha dobry żart.Prawidłowe miejsce Virgin to drugie a nie  dziesiąte.

  • Kamil

   Takie sa kryteria. Gdyby Virgin Mobile mial stawke 0,19 PLN za minute to bylby znacznie wyzej w zestawieniu

  • Tomek

   A jak śmiga internet w VM w pakiecie za 29 zł? Są jakieś zastrzeżenia?

  • Kamil

   Nie ma pojęcia. Nigdy nie miałem numeru w tej sieci

  • adik

   tak samo jak w playu,miałem pół roku temu virgin.

  • adik

   czyli 2 GB  w każdej technologii w tym  LTE a potem lejek,który praktycznie od samego początku istnienia virgin jest gdy nie mamy żadnego pakietu.

  • Tomek

   Adik, rozumiem że byłeś zadowolony z internetu w VM. Nie miałem nigdy Play więc nie wiem jak to jest.

  • sev3

   Ja z powodzeniem korzystałem z Internetu w Virgin. Wielokrotnie oglądałem telewizję czy inne video online. W miejscach gdzie jest problem zasięgiem Play, VM korzysta  z raomingu T-mobile. w trakcie podróży celowo przełączałem na raoiming.Zasięg był wtedy bardziej stabilny.

  • adik

   a) byłem zadowolony choć mało z niego korzystałem

   b) co do T-Mobile to tak jest u każdego MVNO korzystającego z Playa

  • Tomek

   Moje ostatnie pomiary szybkości internetu LTE w VM mierzone OOKLA speedtest(pobieranie/wysyłanie): 41,71 Mbps / 20,59 Mbps, 47,76 Mbps / 20,76 Mbps, 53,56 Mbps / 14,61 Mbps

  • Kamil

   Virgin Mobile miało rok temu zdecydowanie lepsze warunki. Mogli je zostawić i dodatkowo dodać pakiet No Limit na wszystko dla aktywnych

  • Rafa

   Nie wiem Kamilu, czy jest jakikolwiek sens, aby po raz kolejny próbować delikatnie wytykać Ci błędy w metodologii „rankingu”. Masz swoją bajkę, której nie chcesz opuścić, pomimo wielu brutalnie racjonalnych argumentów. Jeśli masz z tego frajdę, nic mi do tego. Szanuję to. Drażni mnie jednak to zgrywanie się na profesjonalizm, sugerowanie, że „ranking” ma jakikolwiek związek z telekomunikacyjną rzeczywistością;) Twoje „kryteria” od dłuższego czasu są mocno przestarzałe. Samo zestawienie „gołych” cen rozmów, smsów i okraszenie tego mocno subiektywnymi kategoriami typu „wartość dodana” nie ma już żadnego sensu, jeśli chcesz uzyskać rzetelne i wiarygodne zestawienie ofert prepaidowych.
   Obecnie Twoim faworytem jest Red Bull mobile, a dokładnie stara wersja oferty, gdzie dostępny jest pakiet 100GB internetu LTE. Wystarczy jednak, że Red Bull odwołuje tę promocję i ten operator automatycznie spada na 6 albo 7 pozycję. Ot taki gliniany lider;)
   Mam dla Ciebie jeszcze jedną zagadkę, która chyba doskonale przedstawi problemy Twojego „rankingu”.
   Załóżmy, że masz do wydania 30 zł na telefon i zastanawiasz się nad wyborem oferty.
   Do wyboru masz: 1. Operatora A, który daje ci za tę kwotę 80 minut do wszystkich, 80 smsów do wszystkich, nielimitowane rozmowy w ramach sieci i 100GB internetu LTE,
   2. Oparatora B, który daje Ci za tę kwotę nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i 2GB internetu 3G/LTE (zasięg Play i T-Mobile, dobra jakość, standardowy ping),

   3. Operatora C, który daje Ci za tę kwotę nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy i 3GB internetu 3G (zasięg Plus, słaba jakość, wysoki ping, internet routowany przez serwery w UK).
   Jaką ofertę, Twoim zdaniem, wybierze statystycznie uśredniony klient telefonii komórkowej?:) Po udzieleniu odpowiedzi, wstaw właściwych operatorów zamiast A, B i C, a następnie porównaj to z „rankingiem”.
   Pozdrawiam

 2. Wini Odpowiedz

  Ze niby „wykonanie jakiejkolwiek czynności” nie przedłuża ważności/aktywności konta w nju? O pół roku a nie o 3 miesiące? 
  Tak, jasne. Co jeszcze…

  • Kamil

   Nie, tam musisz wyslac SMSa z potwierdzeniem, ze korzystasz. Jak tego nie zrobisz to masz blokowana karte SIM

 3. Do Autora Odpowiedz

  Czy mogę prosić o zwiększenie czytelności tabelki przez oznaczenie w nagłówku za co przyznane zostały punty cząstkowe?

 4. Rafał Odpowiedz

  prawo!!!! ze red bull mobile jest na pierszym miejscu poniewaz jest do najlepsza siec teraz i bardzo czekawa i tak mam nadzieje ze bedzie cały czas najlepsza Panie Kamilu poniewaz jestem bardzo zadowolony z red bull i jest super i super czekawe promocje maja.

 5. Mariusz34 Odpowiedz

  Co do oferty RBM to warto uściślić jedną rzecz, mianowicie nie da się skorzystać jednocześnie z darmowego LTE i darmowych usług z kodu puszki, tak przynajmniej rozumię z regolaminu.
  Aby skorzystać z darmowego LTE to trzeba mieć taryfę RBM a z kodów RBM Energy.
  Mimo tych nieścisłości zgadzam się że ten operator zasługuje na jednkę w notowaniu.

  • adik

   aby skorzystać z darmowego LTE trzeba być w jednej z dwóch wcześniejszych taryfach które były przed Energy,a kody działają właśnie tylko w tej trzeciej tj Energy.

  • Kamil

   Moj blad. Usune wieczorem wzmianke o tej puszcze i powiazanej promocji

 6. Smile20 Odpowiedz

  Piszecie, że RBM ma darmowe LTE, które jest dostępne tylko w starej taryfie, nowi klienci są skazani na nową taryfę w której niema możliwości włączenia darmowego LTE. Chciałem przenieść się z Play na Karte do RBM, aczkolwiek po usunięciu darmowego LTE, brak limitu na Youtube, nie widzę większego sensu. Jestem też zdania, że nie powinno się stawiać RBM na 1 miejscu za darmowe LTE, skoro nowi klienci z tego nie mogą skorzystać, a tylko starzy.

 7. Rafał Odpowiedz

  i tak dobrze ze jest red bull na pierszym i tak duzo osob nie koszysta internetu w komorkach.

 8. Mariusz Odpowiedz

  Jeśli chodzi o ważność konta w Lycamobile to od 5 sierpnia 2014r., każde doładowanie wygasa po 90 dniach!!!

  • Tomek

   Lycamobile internet ma tani ale niestety słabiutki. Słaba prędkość i można zdaje się tylko korzystać w komórce. Skłaniam się ku VM, pakiet za 29 zł z No Limit i paczką 2 GB – mniej internetu ale za to 4G LTE.

 9. Marek26 Odpowiedz

  Lycamobile zdecydowanie ODRADZAM! Sam się przejechałem na tym ich internecie. Zamówiłem darmowy starter, zasiliłem konto, uruchomiłem pakiet i…przełożyłem kartę to tabletu w nadziei na tani internet. Niestety nic z tego, starter nie działa bo jest założona blokada na inne sprzęty niż smartfon o czym poinformowano mnie w Lycamobile.

  Natomiast co do RBM to wcale nie jest powiedziane że nie można przejść na starą taryfę. Jesli ktos przechodzi z innej sieci to właśnie na taką taryfę go przenoszą i jeszcze otrzymuje 6 czy nawet 7 zł na start. Moja znajoma niecały miesiąc temu przeniosła numer z Orange do RBM. Po aktywacji startera, zasiliła konto kwotą 50 zł i…konto było ważne nie 100 dni a 150!!! co świadczy o tym że jest stara taryfa. Dopiero z tej taryfy przeniosła się do RBM Energy, żeby mieć no limit na komórki i stacjonarki za 20 zł.

  • wojkor

   Dziwne…ja od kilku miesięcy korzystam z karty Lycamobile w modemie wbudowanym w laptopie i działa bez problemów.

 10. adik Odpowiedz

  Oczywiście że  najstarsza taryfa dostępna jest która daje 150 dni,jednakże  tylko przy przenoszeniu jest ona dostępna,natomiast ta druga jest jeszcze dostępna w sklepach trzeba jednak dobrze poszukać,podpowiem że starter ma obrazek formuły 1,ten ma darmowy LTE, starter z obrazkiem puszki nie ma bo to już najnowsza taryfa Energy.

 11. sev3 Odpowiedz

  Zdecydowanie nie zgadzam się z kategorią ważność konta. Ja wolę doładować za 5 złotych i mieć spokój cały rok niż Ci trzy miesiące wysyłać smsa (nju). Podobnie w Lyca wykonanie czynności przedłuża konto tylko o trzy miesiące.

 12. Kamil Odpowiedz

  Ja tam czekam na Vectone Mobile. Ciekawe, kiedy zdrowo namiesza na rynku ten operator 😉

  • Marcin

   Nie łudziłbym się, że to szybko nastąpi, no może jak podniosą ceny na 19gr/min to wystartują, jednak nadzieja umiera ostatnia.

  • Tomek

   Jeśli stanie się prawdą to co przedstawia ich strona internetowa to Vectone zmiażdży w rankingu wszystkie sieci i chyba na dłużej niż jeden miesiąc. Czekamy cierpliwie.

 13. Ania Odpowiedz

  Witam ja nawet szczerze się przyznam, że nie wiedziałem, że taka sieć w ogóle istnieje. Do tej pory wiedziałem tylko, że jest to napój energetyzujący, ale że sieć i to jeszcze najlepsza, na świecie. No nic trzeba będzie nadrobić zaraz brak informacji i poczytać trochę pozdrawiam.

 14. Rafał Odpowiedz

  aniu uwazac ze super jest siec red bull mobile poniewaz ja mysle i jest prawda jest najlepsza siec ale zastanawiam sie nad plush na karte.

 15. Rafał Odpowiedz

  hej panie Kamilu jak pan mysli o ofercie plush na karte warto byc tej sieci czekawa jest prosze o szybka odpowiedz

 16. Piorunik Odpowiedz

  Moim zdaniem Mobile Vikings jest za mało punktowany, wartość dodana przy regularnych doładowaniach za 29zł to 4GB neta, nieograniczone smsy oraz darmowe do play, jak dla mnie to dużo, no i każde doładowanie przedłuża konto 365dni (rok), nawet te za 10zł. Sam się zastanawiam czy z abonamentu playa nie przejść na kartę u Vikingów

  • Kamil

   W dobie tak dużej konkurencji rynkowej, 6 miejsce Mobile Vikings jest bardzo dobrym rezultatem. Spójrz jak nisko jest bardzo podobny do niego Virgin Mobile 😉

  • Kamil

   Ok, czyli jak rozumiem najniższe doładowanie przedłuża też konto o 90 dni, pytanie tylko ile ono wynosi 5 czy 10 PLN?

 17. Kamil Odpowiedz

  Jest przełom w Virgin Mobile! SMSy od tej sieci są za 0,06 PLN do wszystkich. Będą spore awanse w kwietniowym notowaniu My mobile RANKING 😉

  • przemo

   Ja mam Virgin kolego juz ponad dwa lata i zawsze mialem minuty po 19gr a smsy po 6gr..
   Skoro bierzesz RBM na pierwsze miejsce za stara taryfe to gdzie powinien byc Virgin za taryfe 2012?

  • przemo

   Aha zapomnialem najważniejszego że mam 50% do kazdego doładowania gratis i ważne na ROK.. co zmniejsza cene minuty do 12,5gr a smsa do 4gr na zawsze Dziękuje.

  • Kamil

   Zapominasz, że stare startery Red Bull Mobile idzie jeszcze kupić w przeciwieństwie do Virgin Mobile 😐

  • przemo

   Powiedz gdzie dostane starter za 9zl do RBM z nielimitowanym LTE? Nie ma nigdzie.

  • przemo

   Aż sprawdze bo w styczniu biegałem po różnych sklepach i salonach w kilku miastach i jeden w koncu znalazłem a na alledrogo nic nie bylo i niema.. ale mamy kwiecień i wiem że wycofują już od kilku miesięcy (tą oferte 9zł) od jednej miłej sprzedawczyni która dobrze zna przedstawiciela RBM.. i miała wyłącznie nowe startery Energy po 5zł..5

 18. Rafał Odpowiedz

  Panie Kamilu virgin ma teraz 29 gr minuta i 9 gr smsy i 25 gr mmsy do wszystkich a nie 19 gr minuta i 6 gr smsy do wszystkich teraz jest droszej sieci virgin jak kiedys.wiec słaba oferta.

 19. Maciej Odpowiedz

  Przydałoby się wrzucać tabelę ze wszystkimi zebranymi danymi (ile cena za rozmowę/sms/mms, pakiety, ważność konta, inne bonusy) i punktami, żeby każdy sobie mógł porównać sieci i zinterpretować po swojemu wyniki. Bez tego, cały ten artykuł może zabrzmieć jak kryptoreklama P4.

  Pozdrawiam

  • Kamil

   Nie, nie jest to reklama sieci Play. W przeciwnym wypadku artykuł byłby odpowiednio oznaczony

  • przemo

   Ale taka tabela by się przydała to by było można popatrzeć i porównać komu co pasuje..

 20. paxo Odpowiedz

  Ten ranking jest kompletnie nieobiektywny!!! Najlepszą w tej chwili ofertę ma Virgin Mobile! Za 29 złotych na miesiąc macie darmowe rozmowy do wszystkich sieci+stacjonarne,smsy i 2GB internetu LTE. Żadna oferta nie może się z tym równać a to co tu czytam to jawne głupoty

  • przemo

   Oj jest alternatywa a nikt nie mowi.. Taryfa RBM Energy..(bez darmowego LTE) za 7zl jest tydzien rozmow, smsow no limit i 700Mb.. Drugi pakiet 3zl to 3dni rozmow i smsow no limit i 300Mb.. Po zsumowaniu np 3*7zl=21zl/21dni plus 3*3zl=9zl/dni co razem daje 30 dni no limitu na rozmowy, smsy oraz 3Gb internetu LTE/H+.. To więcej niż w Virgin..

 21. wi Odpowiedz

  Nie znam nikiogo kto ma RB, oraz lycamobile za 29zł mamy no limit i 3 GB internetu, tylko że nie lte, ale ciekawa oferta

 22. Rafał Odpowiedz

  ja mam red bull mobile na karte sa nielimitowane minuty smsy mmsy do wszystkich za 7zł na 7 dni i jest super poniewaz nie trzeba wydawac konta 29zł odrazu zeby mniec wszystko bez limitu a red bull taniej wychodzi poniewaz mozna 2 razy tygodniu kupic pakiet i miesiecznie wychodzi 14zł a nie 29zł lub 30zł tak jak ma nju czy virgin mobile jestem bardzo zadowolony red bulla na karte a jak sie uzywa przez miesiac wychodzi i tak mało miesiecznie tylko 28zł wiec polecam wszystkim red bull na karte.

  • Kamil

   Potwierdzam. W tej chwili Red Bull Mobile to numer jeden w polskiej telekomunikacji!

 23. Rafał Odpowiedz

  Panie Kamilu mam nadzieje ze red bull bedzie cały czas na pierszym miejscu a co Pan mysli o takiej sieci jak plush jakos cały czas daleko jest rankingu.

 24. Tomek Odpowiedz

  Nurtuje mnie, czemu w kategorii „jakość sieci komórkowej” punkty otrzymali tylko Plus, Play i Orange? Uważam, że jeśli pozostali operatorzy korzystają z infrastruktury tych sieci, również powinni otrzymać punkty, a wówczas wyniki rankingu byłyby zgoła odmienne.

  • Kamil

   Jest to swoistego rodzaju handycap dla telkomów tworzących sieć w Polsce. Ponadto dochodzi też zjawisko kolejkowania w pierwszeństwie do nadajników, gdzie gracze MVNO są dopiero drugimi w kolejności

  • przemo

   No i teraz sie rodzi pytanie czy RBM jest MVNO czy nie jest? I czy jest kolejkowane czy nie? To samo tyczy sie Plush Heyah i NJU..
   Mysle ze predkosc netu jest zalezna od odleglosci od nadajnika!
   Druga sprawa kazdy wie jak malo jest nadajnikow Play wiec to tez powinno byc kryterium skoro MVNO sie deklasuje za „kolejkowanie” co w rzeczywistosci nie zmienia predkosci np Virgin bo ma identyczna co Play..

  • Kamil

   Red Bull Mobile to submarka Play jak Heyah w przypadku T-Mobile

  • przemo

   Skoro RBM submarka to gdzie punkty za prędkość internetu Play? 😉

  • Kamil

   Temat ciekawy, godny rozważenia podobnie jak Heyah w przypadku T-Mobile i Plush na kartę w Plusie 😉

  • Kamil

   Raczej jednak wszystko zostanie po staremu i submarki sobie odpuścimy

 25. Rafał Odpowiedz

  mam pytanie czy warto byc w vikings mobile pytam poniewaz vikings nie ma nielimitowanych minut.

 26. sev3 Odpowiedz

  Nie możliwe. ?!? Dostałem kartę Vecton Mobile. Jak tylko wrócę do domu Zobaczę czy działa.

 27. sev3 Odpowiedz

  Włożyłem kartę Vectona do telefonu. Telefon zalogowaŁ się do sieci Era. Mogę odebrać połączenia przychodzące. Zadzwonić nie można. Zero na koncie. Niestety doładować się nie da. Formularz na stronie twierdzi że numer jest nieprawidłowy.

 28. diztonz Odpowiedz

  Naprawdę nie rozumiem tego zachwytu ofertą Red Bulla :

  1) za minutę aż 0,29 PLN (to bardzo drogo, inni „gorsi” maja po 0,17 czy 0.19 PLN)
  2) 15 PLN co miesiąc – tyle trzeba wgrywać co najmniej, aby mieć aktywne konto (50 PLN co 100 DNI = 15 PLN / msc.), „gorsi” maja np. 0,42 PLN/msc. (5 PLN/12 msc)
  Co do opisywanego wielkiego plusa Czerwonego Byka („DARMOWY INTERNET), to spójrzmy na  „bezwarunkowość” tej oferty
  – Aby móc korzystać z „DARMOWEGO INTERNETU LTE” trzeba:

  1) mieć co najmniej 30 PLN (p.2 reg. link poniżej) na koncie
  2) aktywować płatny pakiety internetowy („Jeżeli klient w trakcie 
  uruchamiania usługi nie ma aktywnego żadnego pakietu internetowego prędkość tranmisji danych wynosi maksymalnie 32 kb/s (p.7 reg.)
  3)  posiadać urządzenie obsługujące te technologię (p.5 reg.)

  (http://www.redbullmobile.pl/fileadmin/files/pdf/Regulaminy/Regulamin_Promocji_Darmowy_Internet_LTE_na_30_dni_22.10.2014.pdf )

  Nie jest to wiec usługa domyślna, która niczego nie wymaga, a takie brane są pod uwagę w przypadku ocen ofert innych operatorów.

  -Darmowy Świat Red Bull w telefonie – no cóż – szkoda żeby za oglądanie reklam (bo tym dla mnie jest oglądanie relacji z imprez sponsorowanych
  prze ten wielki koncern) trzeba było jeszcze płacić

  – Red Bull Mobile otrzymuje 3 punkty za  (prawie) to samo w dwu kategoriach „Mobilny Internet” i „Wartość dodana (VAS)” : „(…)za nielimitowany oraz bezpłatny dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE (…)” w tej drugiej jeszcze dopiywane jest „Stan Darmowy” (ale to jest też np. w Play 
  czy Heyah) i dostęp do „Świata Red Bulla” (super VAS). 

  • Kamil

   Ja nie mam pakieu wykupionego (mam tylko ten darmowy z tytulu doladowania), a i tez mi dziala darmowe LTE

  • przemo

   Szczerze to nie wiem Kamil czy dzwonisz z tego numeru w RBM co masz darmowe LTE i czy wydajesz te pieniadze co doładowujesz.. Mi ta taryfa pasuje raczej jako internetowa.. skoro włącza się theatring..

 29. diztonz Odpowiedz

  To co, gwarantujesz, że kupuję starter za 5 PLN czy 9 PLN, wkładam do iPHONE 4S i mam lte bez limitu ? Zakładam się, że nie, więc kicha, a nie super oferta.

  • Kamil

   Jak się doładujesz to masz. Ten gratisowy pakiet internetowy jest traktowany jak ten normalnie kupiony pewnie

 30. Rafał Odpowiedz

  Panie Kamilu jaki jest stan konta jak sie naładuje konto od 5zł do 100zł w vectone mobile prosze o szybka odpowiedz

 31. diztonz Odpowiedz

  To nie wiem, w jakim celu podali 7. punkt regulaminu (dot. tej oferty) o konieczności aktywowania dowolnego pakietu internetowego i tym jeszcze, że gdy się go wyczerpie, prędkość zostanie ograniczona do 32 kb/s ? Nie podobają mi się oferty, w których napierw trzeba wydać kilkadziesiąt złotych, żeby się przekonać, czy jest tak, jak niektórzy twierdzą. 

 32. diztonz Odpowiedz

  Ok, jeśli jest tak jak piszesz, to, rozumiem, że w zamian za doładowanie 50 PLN raz na 100 dni internet smiga. Oferta fajna, ale nie jest bezwarunkowa, jest uzalezniona od doładowania, więc nie do końca jest do w zgodzie z warunkami rankingu. Na przykład są oferty innych operatorów, (Plus), w których za doładowanie 50 PLN, minuta jest po 0,09 PLN, ale to nie jest stawka standardowa i nie jest tak traktowana w rankingu. 

  • Kamil

   Tak jest. Nie pamiętam już kiedy ostatnio kupowałem pakiet internetowy. Wszystko za darmo po doładowaniach. Rewelacyjna oferta 😉

  • adik

   ja pakiet internetowy za 5 zł kupuje co miesiąc,inaczej mam ograniczenie do 15 Mb, a gdy kupie pakiet dobijam do 66 Mb. 

  • przemo

   Adik ktora masz taryfe RBM2 (50zł/100dni)? Czy tą starą (50zł/150dni)?

 33. diztonz Odpowiedz

  W MobileVikings też masz po doładowaniu (odopwiednio wysokim) SMS- y, Internet i „Stan darmowy” gratis, ale ok – nie będę się spierał. Red Bull, jak napisałem powyżej, ma bardzo wysoki miesięczny koszt utrzymania (15 PLN), więc wypada coś „ekstra” zaoferować. 

  • Wini

   Odnoszę wrażenie że niektórzy by chcieli no limit i 100TB internetu za 5 pln na pół roku…

  • adik

   ja odnoszę wrażenie że niektórzy mają bó dupy dlatego że wogóle go nie mają 🙂

  • Kamil

   Hejterzy chcieliby otrzymać wszystko za darmo, a operator pełniłby rolę fundacji charytatywnej 😉 

  • Marcin

   A czego się spodziewałeś po T-Mobile, firmie której ostatnio celem jest cięcie kosztów i klientów, a każda nowa oferta jest gorsza od poprzedniej. Ale z tego co mi wiadomo, T-Mobile ma być siecią ekskluzywną i tylko wybrańców ma być stać na ich usługi. Widać to po wynikach MNP I kwartał 2015, nikt tak słabo nie przędzie jak oni, nawet Plus ma mniejszy minus o jakieś 8 tysięcy osób w bilansie przyjął/oddał.

  • Kamil

   Caly dzial marketingu do zwolnienia. Jak mozna ukladac tak slabe oferty na tle RBM/VM i ich kapitalnych no limitow, w dodatku znacznie tanszych, nie znaja konkurencji?

  • Marcin

   Póki co, do zwolnienia poszedł cały dział IT i niektóre salony 😉

  • Kamil

   Podobno tez sprzedawali ubezpieczenia telefonu bez odpowiednich uprawnien 😐

 34. adik Odpowiedz

  tak jak się spodziewałem niczego ciekawego nie zaoferowali,przebijanie ofert obecnie istniejących będzie mało realne, po orange też żadnej szałowej oferty się nie spodziewam.

  • Kamil

   W przypadku żarłocznej pomarańczy rewolucją byłoby wprowadzenie lejka w ofertach na kartę, aby ludzie dodatkowo nie płacili za przypadkowe wejścia. Ale aż takiego dużego gestu miłosierdzia nie spodziewam się po Orange 😐

  • Kamil

   W dodatku Orange wciąż jako jedyny sprzedaje telefony z blokadą simlock 😐

  • przemo

   Kazdy operator trzyma swoje lejce.. np play 29gr i ani deka nie zejdzie 😉 
   Orange simlocki.. byc moze thetring blokuja bo gdzies o tym bylo ale nie wiem bo nie mam..
   T-Mobile Nawet za sprawdzenie konta doją kase.. brak słów..
   Plus słaby rozwój Hspa+ u mnie w miasteczku kilkatysiecznym pozostaja jedyni bez UMTS… a po za tym kazdy zna ich praktyki płatnych blokad telefonu bez potrzeby.. mnie 20zł kiedyś orżneli więc sajonara..

 35. Kamil Odpowiedz

  T-Mobile też zaprezentował nową ofertę na kartę. Jednym słowem katastrofa, jeszcze gorsza od tej w Heyah. Nie mam nawet sił tego opisywać w My mobile 😐

 36. von Odpowiedz

  T-mobile jak i Heyah to juz beznadzieja w porównaniu z innymi ida na dno jak Titanic dziwie sie ludziom ,którzy maja jeszcze numer w T-mobile na karte lub w Heyah

  • Kamil

   Jak to jest z ważnością konta, aktywne jest one non stop w tych nowych taryfach?

 37. Kamil Odpowiedz

  Podobno Vectone Mobile już działa! Tak przynajmniej sygnalizują czytelnicy My mobile w swoich komentarzach do innych artykułów 😉

 38. diztonz Odpowiedz

  Da się doładować Visą i można dzwonić i SMS-ować np. pod nr z prefiksem 691(xxxxxx). Pod 6666(xxxxx) czy 605(xxxxxx) wychodzą komunikaty, że (odpowiednio) numer nie istnieje bądź trzy krótkie sygnały

  • Marcin

   Diztonz zgłoś to do BOK, powinni to w moment naprawić.

  • Kamil

   Diztonz, a jak jest z tymi nielimitowanymi rozmowami i SMSami w sieci Vectone Mobile? Można je robić bez przerwy, czyli tyle ile ważne jest konto (te jest przecież aktywne zawsze), czy jednak wymagane jest jakieś doładowanie z określonym czasem ważności później w bonusie?

  • adik

   wg nowego regulaminu doładowanie jest konieczne,wcześniejszy tego nie wymagał,tzn ten gdzie była stawka  5 gr, a limit jest ustalony na 3000 min i smsów ale nie jest napisane czy miesięcznie czy to limit jednorazowy( zapomnieli o tym napisać w końcu czego można oczekiwać po takim czasie od tak amatorskiego operatora), a usługa powinna być ważna bezterminowo po doładowaniu.

  • Kamil

   Wiesz, to są bardzo ważne kwestie podczas przygotowań do produkcji kwietniowego wydania zestawienia najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING 😉

  • sev3

   Udało się doładować konto. Niestety na mój stąły numer  (508 …) nie mogłem zadzwonić 
   Na dwa inne numery zadzwoniłem.
   Na stronie założyłem sobie konto (by sprawdzać stan konta i zarządzać numerem). Podczas rejestracji przyjął wszystkie moje dane. Jednak zalogować się nie mogę.
   Krok po kroku start  Vectona posuwa się do przodu. Ale czy można stwierdzić że już wystartował?? To jeszcze spory znak zapytania.

  • Kamil

   Czyli w największym skrócie połowa numerów działa, druga połowa nie…

 39. diztonz Odpowiedz

  Problem zgłosiłem -w weekend pewnie nie pracują. Na starterze jest 0 PLN. Narazie doszedł jeden starter, więc połączeń gratisowych w sieci jeszcze nie mogłem przetestować. Co do problemów z połączeniami, to widzę, że nie jestem osamotniony. Na 20 przetestowanych nr. pod 4 nie mogę się dodzwonić, na dwa nie dochodzą też SMS-y, nie działa też nr *100 (nie istnieje). Tam gdzie nie dochodza Eski, mam przy poł. trzy krótkie sygnały; tam, gdzie „tylko” nie mozna dzwonic, automat unformuje, o tym, że nr nie istnieje. Taktowanie jest minutowe, ale faktycznie 0,09 PLN.

  • Kamil

   A to leserzy 😉 Tymczasem w My mobile trwa niedzielna produkcja pięknych artykułów. Ach ta La Passion 🙂

 40. adik Odpowiedz

  wg mnie nie powinien być kwietniowym rankingu, bo po pierwsze nie działa tam jeszcze kilka rzeczy,a po drugie nie działa nawet jeden pełny miesiąc.

 41. von Odpowiedz

  Pewnie ze nie moze byc w kwietniowym rankingu Vectone, na chwile obecna to z vectone jest jak z samochodem bez kół niby jest a nie jezdzi.Sam czekam na starter juz dłuuugi czas ciekawy jestem kiedy przyjdzie i jak zadziała? Opisze jak jest z tym Vectone jak juz bede miał starter ,

 42. von Odpowiedz

  halo halo kamilu a moze SAT FILM wrzucic do notowania bo jest taki prepaid i nawet ma swoja strone oraz działajaca infolinie jak wszyscy to wszyscy

  • Kamil

   A cóż ta za dziwny twór, nie znałem go zupełnie 😐

  • Mietek Kielnia

   Już o nim wspominałem, a wtedy nie chciałeś się zgodzić udając, że nie uwzględniasz sieci kablowych. A SAT FILM działa na terenie całej Polski i ma normalną ofertę i startery rozsyłane ze strony. Ja bym na zbity pysk wywalił vectone bez reputacji a zamieścił oferty sat film i będzie git.

 43. von Odpowiedz

  Po dogłebnej kontroli SAT FILM (mailowo i telefonicznie )stwierdzam ,ze jest taka siec która działa w abonamencie,miksie,prepaid ale jest jeden bardzo powazny szczegół własciwie problem zeby dostac od nich karte sim albo przeniesc numer trzeba udac sie do Włocławka do siedziby bo nie wysyłaja kart jak równiez nie przenosza na odległosc tzn.listownie lub mailowo.Tak ze w tym przypadku chyba nie jest własciwe aby umieszczac SAT FILM w rankingu skoro nie chca aby cała Polska korzystała z ich usług telefonicznych.

 44. Kamil Odpowiedz

  Macie rację! Nie uwzględniam w kwietniowym My mobile RANKING Vectone Mobile. Załóżmy, że nie da się zadzwonić na 112 w jakiejś awaryjnej sytuacji, bo akurat należy do puli nieobsługiwanych numerów. Innymi słowy sytuacja niedopuszczalna

  • Kamil

   W trosce o najwyższą jakość produktu My mobile RANKING oficjalnie informuję, że w tym miesiącu znowu nie zostanie uwzględnione Vectone Mobile działające w 50% 😉

 45. Marcin Odpowiedz

  Myślę, że jak Vecton zawalczy jeszcze z MMSami i nie zaliczy po drodze jakiejś spektakularnej wpadki to powinien zostać uwzględniony w kolejnym majowym rankingu, po pierwszym dniu testowania wrażenia pozytywne, psują tylko te reczne konfiguracje MMSów i neta, gdzie i tak MMSy nie udało sie u mnie odpalić.

 46. Kamil Odpowiedz

  Podobno juz w 100% (mozna dzwonic na kazdy numer) dziala Vectone Mobile, prawda to? Moze ktos to potwierdzic?

 47. Marcin Odpowiedz

  Dodatkowo nie mozna zostawić wiadomości na pocztę głosową, odzywa sie poczta po czym kilkakrotnie informuje, że wiadomość jest za krótka i się rozłacza.

  • Kamil

   Ok, mimo wszystko w tym miesiącu jeszcze nie puścimy Vectone Mobile do gry. Dopiero w maju otrzyma on szansę jak wszystko będzie chodziło jak w zegarku 😉

 48. adik Odpowiedz

  Mmsów póki co nie ma wogóle w Vectone, bo nie ma ich w cenniku,ale pewnie kiedyś będą.

 49. sev3 Odpowiedz

  Teraz bez problemu zadzwoniłem z Vectona do numeru 508… Wcześniej nie mogłem zadzwonić na ten numer.

  • Kamil

   Pewnie trwają beta-testy Vectone Mobile na żywym organizmie i raz działa, a raz nie 😉

 50. Dominik Odpowiedz

  Pytanie do KAMILA albo kogokolwiek kto może udzielić mi jakiegoś info. Załóżmy,że przenoszę nr do Virgin albo Vikingów a po jakimś czasie sieć upada. Nie jest to przecież takie sci-fi. Co wtedy dzieje się z moim nr? Czy jest jakaś regulacja prawna typu, że nr zostaną przypisane np do sieci z której Virgin brał zasięg czy coś? Czy znajdę takie info w regulaminie operatora?

  • adiko

   Od dawna żadna sieć nagle nie upadła(powoli owszem zdarza się ), zawsze wcześniej jest info od operatora że kończą działalność  i masz kilka miesięcy na decyzję co dalej więc nie ma co panikować.Ostatnia sieć mvno tj Lebara która zniknęła także informowała kilka miesięcy naprzód o końcu swojej działalności.

 51. Frania Odpowiedz

  A słyszeliście o pakiecie „60 dni” wRodzinie, cenowo wychodzi super, ale może ktoś już korzysta i może powiedzieć coś więcej?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt