PREMIERA: A2Mobile ciągle na tronie zestawienia My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (11 liczba głosów, wasza ocena: 3,27 na 6)
Loading...

Sporo się działo w listopadowym notowaniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Dotyczyło to zwłaszcza środka oraz dolnej części stawki. Zaskoczenia jednak nie było w czubie tabeli. Tutaj już ósme z rzędu zwycięstwo notuje A2Mobile jak wskazuje ostatnia oś czasu, operator wirtualny który kompletnie jest nieznany zwykłemu konsumentowi. Ba, można powiedzieć więcej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jak się wspomina mu o istnieniu takiego operatora ze zdecydowanie tańszym No Limitem na wszystko to i tak wskutek mobilnego lenistwa woli pozostać w Plusie z droższą ofertą bez limitu. Jak więc widzimy, siła przyzwyczajenia jest ogromna. Człowiek nie ma absolutnie żadnej ochoty do zmiany czy podejmowania wysiłku. Wręcz przeciwnie, woli on dalej siedzieć w tym samym sosie i przepłacać przez kolejne kilka lat.

Aż chciałoby się powiedzieć, prawdziwe błędne koło. Świata jednak nie zmienimy. Zestawienie My mobile RANKING zaś z lotu ptaka może pokazać obraz polskiej telefonii komórkowej Pre-paid. Widać na niej wyraźnie, że najbardziej atrakcyjni są głównie wirtualni gracze MVNO oraz submarki (jak chociażby NJU Mobile od Orange niemalże idealnie wpasowujące się w kryteria). Dokładniejsze szczegóły znajdziemy poniżej.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii wcześniej zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio ponownie mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie nie mieliśmy dosłownie ponownie zmian, chociaż ofertę polepszył Klucz Mobile za sprawą pakietu 10 GB za 10 PLN. Kolejny miesiąc z pudła nie wypadło zagrożone Virgin Mobile, któremu promocja Wakacyjny Wypas ciągle się nie skończyła. Jak jego sama nazwa wskazuje, raczej operator nie będzie jej przedłużał w nieskończoność, no chyba że ma w planach komunikację marketingową do wakacji, ale tych zimowych. Wtedy jak najbardziej może on być nadal dostępny do ferii.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

3. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 10 GB za 9 PLN, 0,00088 PLN/1 MB + rok ważności, za darmo i bez limitu lejek transferu w standardzie 32 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii znowu nie było zmiany pozycji, aczkolwiek widać pewien negatywny trend. Niby się tyle mówi o tej technologii 5G kroczącej wielkimi krokami w stronę 4G. Tymczasem średnie prędkości mobilnego spadają. Co prawda są to małe wartości rzędu niecałych 1 Mb/s, ale jednak nie ma tak ważnego progresu. W dobie coraz to mocniej zapychającej się sieci zwiększoną liczbą terminali robi się poważny problem dla operatorów. Popularyzacja standardu 4K (na YouTube oraz Netflixie) będzie dla nic dodatkowym problemem. Więcej szczegółów znajdziemy na www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 18,37 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 2 pkt. / około 16,98 Mb/s

3. Plus/Plush – 1 pkt. / około 13,77 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tym razem mieliśmy drobną zmianę. Jak wskazują czytelnicy My mobile, w Plusie podobnie jak w Plushu każde doładowanie kwotą 5 PLN przedłuża konto o rok. Oczywiście należne oczko powędrowało na konto zielonego operatora, który zanotował wzrosty w finalnym rozrachunku. Reszta pozycji była bez jakichkolwiek zmian. Wciąż ważą się losy tej coraz mniej ważnej podkategorii w My mobile RANKING.

1. NJU Mobile/Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Virgin Mobile/Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile/Plush/Plus – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu w kwestii VAS odrobinę się pozmieniało. Po tym jak okazało się, że T-Mobile nie oferuje już darmowych rozmów w standardzie po doładowaniu tu musiał ustąpić. Mało brakowało, a wypadłby on całkowicie z pudła. Na szczęście pozostawił oczko niejako rzutem na taśmę za sprawą darmowych okularów VR przyznawanych w salonie w zamian za kupno No Limitu w cenie 25 PLN. Heyah zaś wskoczyła na jego miejsce. Zdecydowano się wyróżnić Lajt Mobile za niezły Pakiet Studencki oraz oferowanie pakietu 10 GB za mocno atrakcyjne 10 PLN.

1. A2Mobile/Virgin Mobile/Klucz Mobile – 3 pkt. / No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włacznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, Virgin Mobile ma innowacyjną ofertę Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień,

2. TuBiedronka/Plus/Play/Red Bull Mobile/Heyah – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), w Plusie czy T-Mobile zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, w Play i Red Bull Mobile mam ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta

3. T-Mobile/Lajt Mobile – 1 pkt. / Darmowe okulary VR w formie bonusu dla użytkowników kupujących paczkę No Limitu, nie wolno też zapominać o najszybszym mobilnym internecie w Polsce, Lajt Mobile z kolei zabłysnął niezły przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, do tego dochodzi atrakcyjna oferta z nielimitowanymi usługami komórkowymi

Ogólna klasyfikacja

Listopadowy i mroźny My mobile RANKING był tym razem zdecydowanie bardziej interesujący. Zaczęło się bowiem coś w nim dziać. Cennymi awansami mogły się pochwalić 4 podmioty, Heyah (największy wygrany), Plus, Lajt Mobile oraz Plush. Bez zmian było aż 11 sieci komórkowych. Zaliczają się do tego kolejno A2Mobile, NJU Mobile, Virgin Mobile, Klucz Mobile, Play, Red Bull Mobile, TuBiedronka, Izzi Mobile, Lycamobile, W Naszej Rodzinie i FM Group Mobile. Nielubiane spadki dosięgnęły T-Mobile, Mobile Vikings, WRodzinie, Fakt Mobile czy w końcu Orange. Oby za miesiąc było jeszcze ciekawiej.

My mobile RANKING (11/2017) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 12 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 3)  
2. NJU Mobile 10 pkt. (0, 3, 2, 2, 3, 0)  
3. Virgin Mobile 8 pkt. (0, 3, 1, 0, 1, 3)  
4. Klucz Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 3)  
5. Play 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)  
  Red Bull Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)  
  Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)  
9. Plus 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 2)
10. T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 1)
  Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 0)
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
13. Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 0, 1, 0)
14. Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
16. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
  Plush 2 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 0)
18. Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.146 komentarzy do “PREMIERA: A2Mobile ciągle na tronie zestawienia My mobile RANKING”

  • Kamil

   Jakoś sobie poradzi My mobile bez twojej obecności 😉

 1. POLS Odpowiedz

  Miałem Virgin, RBM, A2 Mobile lecz jeśli nie mieszkasz w dużej aglomeracji to niestety tylko T-Mobile mi się sprawdził – jeszcze może w przyszłości NJU przetestuję. Cóż z tego że jest taniej jak sygnał sieci słabiutki a o w miarę dobrze i szybko działającym internecie można zapomnieć.

  • Wacek

   Sam przeszedłem do a2mobile z innej sieci na czubie tabeli i powiem inplus jest:
   – cena
   – dobrze działający i tani roaming
   – szybki net
   Czego chcieć więcej za 19zł 😀

 2. adiko Odpowiedz

  0 niespodzianek – znowu mamy kopiuj wklej, i tak za miesiąc znowu ci to wypomnę Kamil tego możesz być pewny, bo tego rankingu nie da się poważnie traktować.

  • Kamil

   Powtórzę raz jeszcze, odciąż samolot. Oferty na kartę (ich trzon) są od dawna niezmieniane, stąd brak zmian w czubie tabeli

  • adiko

   masz rację że są od dawna niezmiennie z tym że nie wygląda to tak jak ty to przedstawiasz tu co miesiąc.

 3. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Virgin daje 3 gb za free, a innowacyjny Kamil ani słowa na ten temat.

  • Kamil

   I tak Virgin Mobile ma już trzy oczka w podkategorii VAS, takze nic by to nie zmieniło

  • Wacek

   W a2mobile jest nolimit net. Co prawda z lejkiem ale do 15gb prędkość daje radę

 4. szotyi Odpowiedz

  Kompletna bzdura . Plush ma taniej jak plus , dział na plusie a jest dużo niżej niż plus. Obie marki mają MMSy i RWK. Play nie ma RWK ale jest wysoko . To pewnie za drogą opcję nic nie przepada. Heyah to samo co plush ale heyah wysoko. Lajtmobile dość dobry pakiet z automatycznym RWK ale nisko . W rodzinie drogo, słabe pakiety …ale co tam -wysoko. :Porównując lyca do w rodzinie to lyca powinna być wysoko. Tubiedronka – a dlaczego tak wysoko? Po 5 miesiącach Kamil zauważył że tmobile nie ma już wewnątrz sieci po doładowaniu dla nowych, Do umysłu Kamila dotarło że plus i plush Ma RWK , choć nie dokońca tak jak pisze Kamil wygląda ten RWK w plusie/plushu. Ale dobre że go ujął .”Zdecydowano się wyróżnić Lajt Mobile za niezły Pakiet Studencki” a co było powodem że wczesniej sie nie decydowano ? Zmiana leków ?Co znaczy „mroźny My mobile RANKING” ?

 5. szotyi Odpowiedz

  A propos wstępu nt zmiany z Plusa. Po prostu ten ktoś wie że plusie ma lepszą całodobowa obsługę( dział karta działa cała dobę), a za pakiet full opcja może płacić mniej niż 24 zł dzięki doładowaniom w częstych promocjach doładowań, dostaje tez premię za staż która zrównoważy koszt zmiany taryfy na plusha w którym bez zbędnych kombinacji pakiet za 25 zł redukuje się do 20 zł a jak jest promocja doładowań to jeszcze niższa cena wyjdzie. Po co więc dla 10 gr zmieniać operatora? Podczas promocji doładowań wręcz przy zmianie sie traci.

  • szotyi

   Kamil czyli widzisz jak bardzo nie znasz ofert innych operatorów. Masz słabe oferty wśrednich pozycjach a bardzo dobre masz na poczatku lub na końcu . Przeczy to logice. Po prostu wprowadzasz czytelnika w błąd.

  • uga riki buga tiki

   SZOTYI , nie znasz się na współczesnych innowacjach.

 6. marco Odpowiedz

  Co do cen w a2mobile to rzeczywiście zasługuje na pierwsze miejsce ale niekoniecznie polecam tego operatora pod względem technicznym. Skuszony dobrą ofertą przeniosłem do nich numer oraz moim krewnym. Niestety połączenia często się rwały a zasięg „pływał” na wyświetlaczu. Efekt był taki że 3 numery wróciły do innych operatorów. No cóż można zaoszczędzić kilka złotych miesięcznie wybierając a2mobile ale nie zawsze warto ryzykować utratą zasięgu bądź być narażonym na częste zrywanie połączeń.
  Natomiast co do rankingu to znowu Orane na kartę jest źle sklasyfikowane w kwestii RWK. Tutaj operator powinien dostać 3 punkty ze względu na automatyczne przyznanie RWK.
  NIE MA opłaty za pierwsze uruchomienie. KAŻDY kto przeniesie numer do Orange na kartę lub zarejestruje numer otrzymuje RWK. Bez rejestracji kata nie działa a więc nie ma możliwości aby nie otrzymać RWK za darmo

  • Kamil

   To prawda. Jakość, a dokładniej mówiąc brak HD Voice jest bolesny w 2017 roku

 7. szotyi Odpowiedz

  Widzę że jeśli pisze sie powyżej poziomu gimnazjum to Kamil nie potrafi odpowiedzieć .

 8. POLS Odpowiedz

  MARCO – jest dokładnie tak jak piszesz. Co z tego że parę złotych taniej jeśli zasięg się rwie a z internetu nie da się korzystać – wszystko więc zależy od tego gdzie w większości będziesz korzystał z telefonu.

 9. Ksiezniczka Ranowalona Odpowiedz

  W ogole nie sa oceniane koszty polaczen telekomunikacyjnych z punktu widzenia turystow odwiedzajacych Polske. A wiec dostepnosc SIM kart, tak, ze mozna od razy ja uzywac, a nie po tygodniu od zamowienia, oczekujac dostarczenia przez kuriera, gdy adres sie zmienia z dnia na dzien. Ceny polaczen wychodzacych do UE, do krajow poza UE, do krajow egzotycznych, na innych kontynentach powinny byc oceniane. To bardzo wazne, ale mozliwe, ze potrzebna bylaby osobna klasyfikacja dla turystow.

 10. Kamil Odpowiedz

  Jest mały błąd. Bugik bym powiedział 😐 W niedziele wieczorem aktualizacja artykułu (!)

  • uga riki buga tiki

   Ten cały artykuł to jeden wielki bug.

   czemu nolimit w a2 ma 3 punkty,

   a w lajt nie ma 3 punktów?

   PAKIET STUDENCKI
   BEZ LIMITU + 10GB LTE

  • uga riki buga tiki

   Lajt mobile 10 gb za 10 zł
   Przecież to powinno być 2 punkty

   Tak samo jakieś punkty za rwk.

   I czego play nie ma 3 punktów za bezterminowe konto w odnowa?

  • szotyi

   Pewnie chodzi o usunięcie tekstu że tmobile no limit po doładowaniu ale co w sytuacji kiedy no limit w sieci jest bez doładowania za 0 zł ? No właśnie jest dalej ta usługa , sprawdzałem dzis . No i ona nie koliduje z RWK za marketing. Co w tej sytuacji Kamilu?

  • szotyi

   Ten no limit we sieci tmobile nazywa się frii rozmowy .

  • szotyi

   Bład ? Jaki bład? Przecież to innowacyjny ranking pełen urojeń i półprawd.

  • Kamil

   Miałem na myśli pakiet 10 GB w cenie 10 PLN zamiast 9 PLN w Virgin Mobile…

  • adiko

   Kamil się nie myli, to wy nie rozumiecie tego nowoczesnego podejścia do tematu :p

  • Hugo Barra

   Ja pierdziu. Virgin ma pakiet 10 za 10. To samo ma klucz i lajt. Ale punkty tylko virgin ?? śmiechłem nawet.

  • Rav

   Szotyi, odnośnie „Frii rozmowy”, jak to sprawdziłeś? Uruchomiłeś u siebie? Nawet jeśli działa, to nigdzie na stronie T-mobile nie ma informacji o takiej ofercie, a to tak jakby jej nie było;)

  • Kamil

   Otóż to. Tymczasem Virgin Mobile przywróciło pakiet 9 PLN za 10 GB. Całe zamieszanie uważam więc za nieaktualne 🙂

  • szotyi

   @RAV na stronie nie ma bo dzis promuje sie usługi do wszytskich. Klient ma to w panelu iboa. Pierwsza aktywacja 0zł lub 3 zł jeśli była inna opcja frii kiedykolwiek wczesniej na numerze. Potem co miesiac 3 zł.

  • szotyi

   @RAV wychodzi chyba nawet te 3zł taniej jak dniówka heyah.

 11. marco Odpowiedz

  Kamilu dlaczego nie ustosunkowałeś się co do punktacji za RWK w Orange na kartę? Już w poprzednim rankingu o tym pisałem że w Orange RWK jest od samego początku przyznawane za darmo. Potem wystarczy wysłać tylko darmowego sms-a i gotowe.
  W związku z tym ponawiam pytanie dlaczego Orange na kartę ma zero punktów? Według przyjętej punktacji w takiej sytuacji powinien dostać 3 punkty.

  • Kamil

   Masz linka dla potwierdzenia? Bo z tego co pamiętam, w Orange zawsze tego typu promo było dostępne tylko dla przenoszących numer 😐

  • szotyi

   Kamil albo strona orange kłamie a regulamin co innego albo regulamin jest stary.

  • szotyi

   Właściwie to Kamil ma racje że orange nie daje RWK za darmo ale tylko dla przenoszacych . Właściwie to kabaret tak jest tam napisane. Rozwujajać poszczególne zakładki dowiadujemy se że RWK w orange kosztuje 3 zł dla osób ze stażem krótszym niż 93 dni.

  • szotyi

   Także mogę uznać że gdyby dokonac zakupu nowego startu pod wpływem informacji na stronie orange bez rozwijania szczegółow to można czuć sie oszukanym. Ale może orange dało by zwrot gdyby zacytować zapis na głownej stronie oferty”Tylko w Orange na kartę w dowolnej taryfie możesz włączyć za darmo usługę Konto Ważne Rok.

  • szotyi

   Kamilu , nie ma . W myśl regulaminu . Tylko orange wie czy ten regulamin jest prawdziwy.

 12. SteveJobs Odpowiedz

  Podziwiam twój upór rankingowy.
  Kamil Lycamobile zmieniło cenę pakietu Wszystko M z 29zł na 25zł.
  Może to się przyda do ranKingU.

 13. szotyi Odpowiedz

  Kamil a serio tylko o tą złotówkę korygowałeś wpis? To po co pisałeś że będzie malutki bugik skorygowany .To zwykła omyłka pisarska była

 14. marco Odpowiedz

  Co do regulaminu RWK w Orange na kartę to jest pewna sprzeczność gdyż teoretycznie nadal jest zapis o 3 zł dla osób mających staż poniżej 3 miesięcy ale tak jest bezpłatnie ponieważ osoby przenoszące numer dostają RWK a osoby które kupią i zarejestrują numer również dostają RWK a więc następne uruchomienie dopiero w okolicy 12-tego miesiąca. Jeśli ktoś koniecznie chciałby zapłacić te 3 zł to musiałby to uczynić już w czasie trwania RWK co jest bezsensowne.

  • szotyi

   No właśnie nie wiem do końca czy orange daje ten RWK automatycznie dla nowych numerów . Masz jakiś link?

 15. SteveJobs Odpowiedz

  w Virgin zniknął pakiet za 19zł nielimitowane rozmowy…ktoś coś wie?
  Pakiet ten sam jest w a2mobile za 9,90zł no ale może ktoś jeszcze korzysta z dziewicy.

  • Rav

   Pakiet jest w ramach oferty #Freemium i nadal jest dostępny na stronie.

 16. Rober Odpowiedz

  RWK, 19.99 za pełny no limit ( łącznie ze stacjonarnymi) i 10 GB neta z lejkiem- Pakiet studencki w Lajcie. W czym ten pakiet jest gorszy od Virgin Mobile, WRodzinie, Fakt, Tu Biedronka ? Ostatnio jeszcze zmienili panel klienta dla prepaidów i jest mega funkcjonalny.

  Ranking nie oddaje realnej sytuacji na rynku….

  • szotyi

   Nie zadawaj pytań na które Kamil nie potrafi odpowiedzieć. Kamil po wielu miesiącach namysłu zaczął zauważać RWK od plusha . Czego soię spodziewasz skoro po 5 misiącach dowiedział sie że po doładowaniu dla nowych w tmoble nie ma wewnątrz sieciowych . On pewne też nie wie że można właczyć opcje frii rozmowy . Chciałbyś żeby ranking oddawał sytuacje na rynku ? Przeciez to nie realne u Kamila. Teraz z wielka łaską uznał że może przyznać punkt dla lajta za coś.

  • Kamil

   Aha. Spoko loko. Ogólnie nic nie wiem jak w utworze Tede #ctzk

  • adiko

   Masz racje Kamil i tu się wszyscy z tobą zgodzą.

  • Hugo Barra

   Dajesz co miesiąc przykład swojej niewiedzy.

 17. SteveJobs Odpowiedz

  @RAV masz rację. Zapomniałem o tym że jest tam schowany i dostępny tylko w FreeMium (bardzo dobra taryfa podstawowa lecz bardzo źle rozbudowana).

 18. marco Odpowiedz

  A tymczasem w Play na kartę miła niespodzianka. Ponieważ mam jeden numer w Play na kartę ze zdziwieniem zauważyłem że w tej opcji są dostępne połączenia oczekujące. Jeśli prowadzę rozmowę a ktoś do mnie w tym czasie dzwoni pojawia się w słuchawce kilka sygnałów i dwie propozycję odbierz i zakończ prowadzoną rozmowę albo zawieś rozmowę i przeć do następnej…cos takiego. Zdziwiło mnie to gdyż jeszcze niedawno konsultanci informowali mnie że ta opcja jest dostępna tylko w abonamencie.

  • szotyi

   ALe oczekujące w play na kartę chyba byly od dawna. WIem że konferencyjne tez były.

 19. sev3 Odpowiedz

  Orange powinien dostawać punkty za RWK nawet jeśli za pierwszym razem trzeba by było te 3 złote zapłacić. Choć wygląda na to b że nie trzeba.

 20. marco Odpowiedz

  @Szotyi
  Jeszcze parę miesięcy temu na infolinii Play powiedzieli mi że połączenia oczekujące są tylko w abonamencie. Zresztą nic nie ustawiałem a do wczoraj jak ktoś do mnie dzwonił to przychodziła informacja że ktoś dzwonił dopiero po zakończeniu rozmowy. Taki wybór pojawił się dopiero wczoraj.

 21. marco Odpowiedz

  Jutro w Plusie promocja doładowań 50 % wędruje na konto główne po doładowaniu kwotą 30-99 zł 🙂

 22. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Mam pytanie za sto punktów. Jak mam dil w red bullu, a nie mam zasięgu lte to co wtedy?

  • adiko

   to proste dil nie działa, w 2G i 3G będzie ci schodzić pakiet internetowy ten co masz.

  • adiko

   bez pakietu jest lejek więc nic ekstra płacić nie będzie o ile sam nie kupi pakietu.

  • Kamil

   Akurat w Red Bull Mobile jest ok pod tym względem. Nie ma opcji przypadkowej zapłaty za Internet 🙂

  • Hugo Barra

   Dwóch Kamilów tu pisze? Jeden tak, drugi tak ??

 23. wupe Odpowiedz

  Dziwi mnie tylko, ze nikt nie ma zapędów, żeby przegonić a2… Nie da się bardziej zejśc niż on i czy jak?

  • Kamil

   Takie rzeczy tylko w sieci komórkowej My mobile 😉

  • adiko

   da się zejść taniej tyle że nie w cenie podstawowej jak w a2 tylko dzięki dodatkowym promocjom w plushu, dla Kamila to jednak tajemna wiedza.

 24. marco Odpowiedz

  A może by tak na koniec roku zrobić ranking pełnych no limitów? Jako wartość wyjściową wziąć pod uwagę no limit rozmowy, sms/mms i 10 gb internetu na pełnej prędkości.
  Dziś ceny no limitów są coraz niższe a więc inne parametry poza oczywiście jakością mają coraz mniejsze znaczenie.

 25. marco Odpowiedz

  Orange na kartę od dziś modyfikuję jeden z pakietów no limit. Teraz za 25 zł otrzymujemy no limit rozmowy, mms i pakiet internetu na 31 dni. Niestety są sprzeczności co do ilości danych. Według regulaminu wynosi to w zależności od stażu do roku 15 Gb a między 1 a 3 lat 17 Gb. Natomiast powyżej 3 lat 20 Gb.
  Z ciekawości zalogowałem się do karty z numerem orange Yes którą trzymam w szufladzie na wszelki wypadek i tu piszę że do roku mam 2 Gb powyżej roku 3 Gb i po 3 latach 5 Gb a więc pewna niekonsekwencja.
  Dobrze że Orange w końcu zareagowało ale pozostały w ofercie również te droższe jak choćby pakiet no limit same rozmowy + sms za 30 zł! Tak więc warto uważać przy wyborze gdyż można dostać mniej za więcej 🙂

  • szotyi

   trochę z tymi mmsami się zapędziłeś. Na starej aktywnej karcie pokazuje prawidłowo bo tam działa stary regulamin. Spróbuj złożyć reklamację , może orange zmieni indywidualnie .

  • szotyi

   MMSów nie ma w pakiecie orange za 25 zł. Pisze ponownie żeby Kamil sie znów nie zagubił w życiu.

  • adiko

   jak już zmienili cenę to te mmsy mogli dodać już w gratisie, bo np w nju jest czyli ich submarce, o konkurencji już nie wspominając.

  • Kamil

   Jakby to powiedział klasyk, stara żarłoczna pomarańcza wróciła 😐

 26. marco Odpowiedz

  Sorki literówka, oczywiście chciałem napisać z sms-ami a nie mms-ami. Niestety Orange na kartę nie ma w żadnej opcji pakietów na mms a w taryfie ofnk są nawet po 40 gr. Tylko NJU daje mms. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

  • Kamil

   Po samym 4,5h (!) researchu stwierdzam, że polska scena technologiczna to mega crap. Same newsy kopiowane w 99% strumieni informacji. Prawdziwy dramat. Na szczęście jest My mobile z ORIGINAL content coś jak Netflix. Z tymi MMSami to faktycznie pogorszenie oferty ze strony Orange. Pewnie obniżkę ceny nadrobią tymi opłatami. Sprytne

  • Hugo Barra

   Weź się nie ośmieszaj, bo piszesz o rzeczach powszechnie znanych, a traktujesz to jak premierę ?

  • szotyi

   Kamil na terenie Polski posługujemy sie jezykiem polskim.

  • Hugo Barra

   Wprowadź disqus, albo naucz się banować, bo szotyi też kiedyś dostał czerwoną kartkę

  • Kamil

   Te narzędzie jest wadliwe, to dlatego. Disqus nie wprowadzę. Wolę wszystko trzymać w swojej bazie danych, nie obcego dostawcy

  • szotyi

   @HUGO mnie sie nie da zbanować żadnym narzedziem . Zreszta nie ma za co . Za pisanie prawdy ? Kamil albo wie albo nie wie że podlega prawu polskiemu.

  • Kamil

   Są specjalne wtyczki, ale nie mam na to czasu. Tak jak zawsze nie będę tolerował chamstwa. W My mobile ORIGINAL content jak w Netflix zawsze zapraszam do kulturalnej dyskusji. Niech baza danych MySQL puchnie 😉

  • szotyi

   Jak zmienię u siebie ustawienia to wtyczki nie pomogą. Tak ze sensu to by nie miało .

  • Hugo Barra

   Kto by tu pisał jakby King Kamyl nas zbanował ?

 27. marco Odpowiedz

  Ciekawe czy NJU na kartę pozytywnie nas zaskoczy w najbliższym czasie? Po zmianach w pakiecie no limit w Orange na kartę za 25 zł to NJU na kartę wypada słabo z ceną wyjściowa 29 zł. U innych operatorów sub marka jest w podobnej cenie ale zawiera jeszcze mms (Plush, Heyah). Warto jeszcze dodać że w pakiecie Orange dostajemy 15 Gb jako ilość wyjściową a w NJU 10 Gb. Druga rzecz to dość słabe wyniki NJU na kartę gdzie mamy 300 tys abonentów z czego pewnie część to „leżaki” O wiele lepiej już jest w NJU z rachunkiem gdzie mamy 500 tys abonentów. Oczywiście w NJU mamy ciekawy pakiet internetowy 9 Gb za 9 zł ale przy dzisiejszej konkurencji to i tak za mało.

 28. Januszjankowski Odpowiedz

  W lublinie lte słabo działa w a2mobile gorzej od sieci macierzystej plus. U mnie na wypizdowie plus lte zapiernicza a2 mobile 100kb/s . Orange jak najbardziej zasię ale cena droogo wiec nie pojanuszymy 🙁

 29. Tomek Odpowiedz

  Teraz Orange z stawka 25 zl za No Limit powinien sporo awansowac. Za staz dostaje sie 30% na skarbonke wiec No limit wychodzi 17,50zl. Zasieg i jakosc sygnalu super. Dla mnie to teraz najlepsza siec w relacji cena/jakosc. Pozdrawiam

  • Kamil

   Nie korzystam z No Limitu do wszystkich sieci, wole Stan Darmowy w Play 🙂

  • szotyi

   Kamil to musi być straszny sobek bo skoro dzwoni tylko wewnątrz play to nie rozumie że poza sieć płaci 29 groszy. Układa świat pod siebie , rzeczywistośc jest inna.

  • szotyi

   No liimit w orange teraz w niskiej cenie dla każdego ale Kamil nie weźmie tego pod uwagę bo zburzy to jego pojmowanie świata.

  • Hugo Barra

   Szotyi, zależy kto będzie oficjalnym partnerem mysciembile. Oby nie ktoś z końca stawki, bo dziwnie będzie wyglądać na pozycji lidera ??

  • adiko

   Vectone już był więc teraz to już mnie nic nie zaskoczy.

  • szotyi

   Ranking jest tworzony w oparciu o przeszły miesiąc.

  • uga riki buga tiki

   No i? Według subiektywnych i losowo wybranych ofert operatorów.

  • szotyi

   A to już inna sprawa że nieistniejące połaczenia taryf wyznaczaja pozycje w rankingu.

  • SteveJobs

   Kamil chyba nie zrozumiał:-/
   Zastanawiam się, czego życzyć Kamilowi w nowym roku, wyrozumiałości czy dalszego upartego brnięcia po swojemu XD
   Ach, zapomniałem że to Kamilowy dworek:P niczego innego życzyć mu nie można:-/

  • szotyi

   Kamil, może i daj to był chiński sprzedawca jaj . Ale kim był „dawaj”? To jest pytanie. Nie poradzisz sobie z rankingiem do 5 stycznia i puścisz tradycyjnie z data wsteczną. Orange obnizyło cene , zachwieje ci to plushem tmobile i czymś tam jeszcze . Virgin podwoiła pakiety za pół darmo. Cięzko , za dużo zmian. HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAhA.

  • Kamil

   Kolo nie opłaca abonamentu Netflixa, a ma wymagania że hoho co do terminów ?

   PS, My mobile RANKING jest dopiero 13-sty na mojej liście artow w OneNote. Taka ciekawostka z backstage 😉

  • adiko

   Co oznacza mam wyj…e na ranking będzie taki jak mi pasuje- czytaj bez zmian.

  • Kamil

   Taa. Gdyby tak było to od 5 lat miałbyś pod domena My-mobile.pl taki zwrot serwera: Forbidden

  • szotyi

   A skąd wiesz że nie opłacam netflixa? A może mam go w abonamencie od operatora? Sam kiedyś deklarowałes termin rankingu i ostatnio tego nie dotrzymujesz.

 30. marco Odpowiedz

  Polecam koniecznie dodać nową kategorię za pełny no limit. I tak operator który zaoferuje za max 25 zł bez limitu rozmowy na kom + stacjonarki, sms/mms oraz co najmniej 10 Gb internetu powinien dostać 3 punkty.
  To jedna z ważniejszych kategorii gdyż przy tak niskim no limicie jest on ważniejszy niż cena połączenia o grosz czy dwa tańsza.

 31. szotyi Odpowiedz

  Widze że z rankingiem Kamil się nie spieszy. Po co , jak można publikowac z datą wsteczną. Do 3 stycznia i tak wszyscy będa dochodzić po sylwestrze.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt