Google Maps LIVE z trybem na żywo byłoby hitem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 2,67 na 6)
Loading...

google-maps-live-z-trybem-na-zywo-byloby-hitem

Aplikacja Google Maps to produkt przełomowy. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wszyscy przecież doskonale pamiętamy tę radość jak kilka lat temu na mapach satelitarnych internetowego giganta odnaleźliśmy swój dom czy mieszkanie. Wyobraźmy sobie jednak sytuację, że za dekadę technologia (z z jej mobilną odmianą na czele) pójdzie mocno do przodu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W efekcie jej dynamicznego rozwoju koncern z Mountain View zaprezentował nową usługę (może nawet płatną) o nazwie Google Maps LIVE. Byłoby to nic innego jak podgląd na żywo map satelitarnych. Taki scenariusz wydaje się w tym miejscu być wręcz nieprawdopodobny. Uruchamiamy aplikację, a za chwilę widzimy na ekranie smartfonu czy komputera przejeżdżające samochody, machającego ręką dla żartu znajomego w górę po naszym telefonie wykonanym przed chwilą, aby właśnie tak zrobił czy latające samoloty pasażerskie. Akurat ten ostatni motyw nie był tutaj wybrany przypadkowo.

Już teraz bowiem są dostępne na rynku specjalne aplikacje do śledzenia ruchu lotniczego na niebie. Idealnym przykładem jest chociażby kapitalny tytuł Flightradar24. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla wszystkich miłośników lotnictwa. Przedstawia ona nawet realne zdjęcia maszyn po wskazaniu na interesującą nas poruszającą się na niebie miniaturkę ze skrzydłami. W tej chwili problemem we wdrożeniu technologii jest zbyt mała ilość satelitów, ale kto wie co przyniesie nam przyszłość. Być może w rozwoju takich śmiałych wizji pomogą drony, które są obecnie bardzo modne. Kto wie, czy mityczny dział Google X już przypadkiem nie pracuje nad tak śmiałym projektem.

(fot. Google/My mobile studio)

WIDOK NA ŻYWO W GOOGLE MAPS LIVE BĘDZIE ROBIŁ DUŻE WRAŻENIE

google-maps-live-zoom

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 10397 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

6 komentarzy do “Google Maps LIVE z trybem na żywo byłoby hitem”

 1. Janek Odpowiedz

  Nawet nie chodzi (czy moze nie tylko) o ilosc satelitow. Te, ktore sa przeznaczone do fotografowania powierzchni nie sa na orbitach geostacjonarnych (nanich sa glownie te zwiazane z telekomunikacja i telewizja), a zeby usluga miala najlepsze podstawy technologiczne, trzebaby dysponiwac wielka siatka satelit geostacjonarnych lub idealnie zsynchronizowanych o innych orbitach.

  • Kamil

   Nie zapominaj o tym, że w grę wchodzą nie tylko satelity. Mogą to być chociażby armie dronów non-stop patrolujących dany obszar na wysokościach innych niż samoloty pasażerskie z potężnymi kamerami z opcją zoom jak w tych maszynach wojskowych. Google przecież myśli o balonach, choć Facebook woli stawiać na drony w przyszłości w kwestii dostarczania zasięgu Wi-Fi. Kto wie, czy w bonusie te same pojazdy latające nie będą miały kamer wideo

  • tiaa

   Homeland’a fajnie się oglądało, wiedząc, że to tylko film w USA 🙂

   Większość filmów SF, które do tej pory obejrzałem zaczynają się sprawdzać. Jeszcze mi brakuje patrolujących dronów nad domem 🙂 Takie Google LIVE Maps przejdzie spokojnie, jako super fajna usługa, co nowszy rocznik w ogóle się tym nie przejmie. Dla nas normalne było mieć mieszkanie a nie mieszkać w jaskiniach – dla przyszłych potomków ciągła inwiligacja będzie taka, jak dla nas teraz Internet.

 2. Kamil Odpowiedz

  Czekam na premierę technologii Google Maps LIVE, byłby to hit na miarę popularności Androida 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt