PREMIERA: Duży awans Orange w zestawieniu My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (9 liczba głosów, wasza ocena: 3,22 na 6)
Loading...

Sieć komórkowa Orange to zdecydowanie największa gwiazda marcowego notowania My mobile RANKING. Tylko tak można skomentować ogromny awans pomarańczowego operatora aż o jedenaście oczek w górę z odległej szesnastej pozycji na kapitalną piątą lokatę. Oczywiście nie pokonała ona liderującej pary A2Mobile z NJU Mobile. Aczkolwiek trzeba nadmienić fakt, iż duet stracił punktowo na znaczeniu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

W efekcie nie legitymuje się popularną zwłaszcza w żużlu tzw. dwucyfrówką (liczba minimum dziesięciu zdobytych punktów). Ogromny skok Orange spowodowało oferowanie za darmo 20 GB internetu z okazji dwudziestych urodzin telekoma. To później przełożyło się na zwycięstwo w dedykowanej podkategorii z pakietami. Play z Red Bull Mobile co prawda dawali 6 GB bezpłatnie, ale to nie wystarczy na spokojne surfowanie w skali miesiąca, przez co musimy się sztucznie ograniczać.

Przeszło trzykrotnie większy transfer danych już z kolei da nam poczuć namiastkę mobilnej wolności. Nie wolno też pominąć chyba najsłabszej od lat pozycji wirtualnej sieci komórkowej Virgin Mobile. Był to skutek wypchnięcia z ostatniej punktowanej pozycji w kategorii mobilny Internet. Piąta lokata dla tak ambitnego operatora, który kiedyś czarował przecież innowacjami z darmową ofertą Freemium to stanowczo za mało. Czekamy zatem na jego kontratak lub jak kto woli właściwą reakcję. Więcej szczegółów jak zawsze prezentowane jest poniżej.

(fot. Orange/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii zaszły wcześniej zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie mieliśmy pewną sporą zmianę. Orange, który wprowadził kapitalną promocję 20 GB za darmo momentalnie wskoczył na pozycję lidera pakietów danych. Zepchnął tym samym z trzeciej, punktowanej pozycji Virgin Mobile. Miało to później dla niego ogromne znaczenie w przypadku końcowego spadku w zestawieniu. Na pocieszenie warto dodać, że Virgin Mobile dalej utrzymuje przelicznik 1 GB za 1 PLN w paczce 10 GB za 10 PLN. Co prawda nie jest ona dostępna za 9 PLN, ale to też jest tania propozycja.

1. Orange (50 GB za darmo, 0,0058 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

Tym razem mamy sytuację odwrotną do zdarzeń z zeszłego miesiąca. Delikatnie bowiem, ale w większości przypadków zwolniły średnie prędkości pobierania danych u czołowych telekomów. Owszem, jeszcze nikt nie osiągnął magicznego poziomu 20 Mb/s. To jednak może się zmienić już wkrótce za sprawą T-Mobile, lidera technologii w Polsce. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 18,65 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 2 pkt. / około 16,98 Mb/s

3. Plus/Plush – 1 pkt. / około 15,35 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tej podkategorii zmiana były kolosalna. Całkiem sporych rozmiarów peleton operatorów (Virgin Mobile, Klucz Mobile, Fakt Mobile, Mobile Vikings, A2Mobile, Plush oraz Plus) wypadł z trzeciego miejsca. Wszystko za sprawą zastosowania sportowej zasady, która mówi o nadpisaniu następnej lokaty w dół (tak było z WRodzinie) w momencie zajmowania przez dwa różne podmioty (NJU Mobile i Lycamobile) tego samego miejsca.

1. NJU Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

1. Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

3. WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu w kwestii VAS działo się. W zasadzie tylko Play przedstawił znowu coś ciekawego za sprawą No Limitu dla połączeń na Ukrainę. Ponadto dołożył atrakcyjny lejek 1 Mb/s (powinien on spokojnie wystarczyć do normalnego przeglądania internetu bez ograniczeń limitu pobieranych danych) do formuły rodzinnej w rozwiązaniu na kartę. Dalej promowane są rozwiązania zawierające darmowy No Limit w sieci po doładowaniu jako podstawowy element wyposażenia każdego telefonu komórkowego.

1. Play/Red Bull Mobile – 3 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego doliczyć bezpłatne 1 GB bonusu po zamówieniu posiłku w McDonald’s, nie wolno też zapominać o bezpłatnym Shomwax, Tidalu czy paczce internetu na kolejne 90 dni, do tego dochodzą najnowsze promocje z No Limitem na połączenia na Ukrainę oraz dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie

2. Virgin Mobile/Plus/Heyah/A2Mobile/Klucz Mobile/TuBiedronka – 2 pkt. / Virgin Mobile ma innowacyjną ofertę Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG, mamy też najnowszą promocję podwojonych pakietów, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, do tego dochodzi nowa oferta ze stawką 0,19 PLN za minutę rozmowy do każdego, w Play i Red Bull Mobile mam ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie)

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, lecz także oferowaniem darmowego głośnika Bluetooth przy okazji wykonywania doładowań konta wyższymi nominałami (od 100 PLN), niby jest to mała rzecz, ale jednak potrafi cieszyć

Ogólna klasyfikacja

Marcowe zestawienie My mobile RANKING było dosyć ciekawe i to pomimo braku zmiany lidera. Sześć sieci komórkowych może się pochwalić awansem. Są to kolejno Play, Red Bull Mobile, Orange, TuBiedronka, Heyah oraz Klucz Mobile. Sporo zaś, bo aż dziesięć podmiotów pozostało na tych samych lokatach. Zaliczymy do nich A2Mobile, NJU Mobile, Plus, WRodzinie, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lycamobile, Plush, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Spadki dosięgnęły natomiast czwórkę telekomów, mianowicie Virgin Mobile, T-Mobile, Lajt Mobile i Fakt Mobile. Oby zatem za miesiąc było równie interesująco.

My mobile RANKING (03/2018) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 2, 0, 0, 2)  
  NJU Mobile 9 pkt. (0, 3, 1, 2, 3, 0)  
3. Play 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
  Red Bull Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
5. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
  Orange 5 pkt. (0, 0, 3, 2, 0, 0)
  TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
10. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)  
  WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 0)  
12. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
  Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
16. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
17. Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
18. Plush 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)  
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.218 komentarzy do “PREMIERA: Duży awans Orange w zestawieniu My mobile RANKING”

 1. Geo Odpowiedz

  I oto on, nowy My mobile Ranking, dzieki ktoremu wiele osob w Polsce moze korzystac z wyboru oferty tanszych polaczen, lepszego internetu, dluzszej waznosci konta, czy innych nowych rozwiazan. Jest to zatem wysoce innowacyjny serwis, z autorskimi tresciami ,trafnymi analizami i wartosciowymi klasyfikacjami, co czyni go jednym z topowych serwisow branzowych w kraju nad Wisla.

  • Kamil

   Świat się zawalił. 20 dni bez artykulu na My-mobile.pl ?

  • Kamil

   Otoz to kolego. Najbardziej innowacyjny serwis technologiczny w Polsce na ten moment z ORIGINALsami (jak w Netflix czy HBO dopisek PREMIERA), a nie nudymi NEWSami klepanymi w kolko z USA 😉

 2. SteveJobs Odpowiedz

  Jak dobrze że znowu jest najnowszy ranking po Kamilowemu, wiem w co się zatapiam stojąc/patrząc na Premiera w tym portalu

  • Rumburak1

   Właśnie postanowiłem dziś przenieść numer! Zmieniam operatora, ten ranking mi to uświadomił!

 3. SteveJobs Odpowiedz

  @RUMBURAK1 ty tylko zmieniasz operatora pod wpływem tego rankingu Kamilowego a ja całe życie na rzyćie przez RZ.

 4. Marcin Odpowiedz

  Kamil nie miał co robić to sam pisze komentarze uwielbienia pod swoim adresem? Przecież to widać po formie, stylistyce, etc.

  • Kamil

   A swistak siedzi i zawija je w sreberka. Cos jeszcze? Fake komentarzy szukaj na technopudelkach. Moze ktos naprawde docenia jakosc oraz innowacyjnosc My mobile? Jakby to powiedział Tede – Robimy inny rap w utworze Keptn (nie newsy jak inni)

 5. adiko Odpowiedz

  no ależ skąd, wcale tamte komentarze się nie wyróżniają, to z pewnością świstak – potwierdzone info.

 6. szotyi Odpowiedz

  Nie ma ani jednego komentarza że ranking znów nie oddaje rzeczywistości rynku . W sumie ileż mozna bezskutecznie rzucać grochem o ścianę . Oranhe na lidera – za jednorazowy pakiet. Ale dziwne rzeczy sie dzieją bo Kim il , znaczy Kamil przestał lubic virgin. Tak okrutnie go spychając.Tradycyjnie znienawidzony przez Kim ila repertuar : plus z 6GB miejsce 10 , plush 10 GB miejsce 18. Ja o plushu pisze tylko dlatego że Kim il dość jaskrawo pomija jego atuty. Widze że nawet bezmyślnie Kamil skopiował tekst raczej stary stwierdzajac że a2mobile ma nową lepszą stawkę za minutę i deklasuje fakt i lajt …ale przecież od roku a2 mobile ma tą nową lepsza stawkę . W heyah nie dodano VAS o rabacie 50% jednorazowym -trzeba być konsekwentnym jak sie promuje jednorazowe 20 GB orange- oraz atutu automatycznych tańszych połaczeń międzynarodowych które sa też w tmobile . Zasługuja na dodatkowy punkt bo nie sa to oferty typowo miedzynarodowe.

  • Kamil

   Kto co lubi nie ma nic do rzeczy. Liczy się sucha punktacja kolego

  • adiko

   i w zasadzie tu nie ma o czym dyskutować, jest jak zawsze.

  • Geo

   Ranking jest prawidlowy i oparty na faktach (evidence based). Wolne wnioski, subiektywne konentarze, luzne opinie, nie moga zmienic wyniku opartego na obiektywnej punktacji, gdyz spowodowaloby to utrate obiektywizmu, profesjonalizmu i bezstronnosci analizy. My mobile prezentuje zawsze najwyzszej jakosci tresci, wielokrotnie weryfikowane i sprawdzane, bedace efektem dlugiej pracy w My mobile studio, a zatem nie moze uwzglednic powyzszych postulatow wplywajacych na obnizenie jakosci tego serwisu.

  • Rumburak1

   W jakim sensie mało? Jak nie dzwonisz i nie piszesz, to są lepsze oferty.

  • sev3

   Kupujesz za 45 złotych wszystkie pakiety. 6 GB + 100 minut +100 smsów. Nic nie przepada. Można korzystać nawet przez wiele miesięcy. I cały czas masz aktywne darmowe rozmowy i smsy do Play. Np: 45 pln ÷ 6 miesięcy =7,5 pln.

  • SteveJobs

   @SEV3 ma rację. Polecam Virgin Mobile FreeMium, do 10zł lepszej oferty nie znajdziesz, no chyba że z samym internetem to za 9,90zł w A2Mobile masz chyba 15GB ze stopniowym spowolnieniem transferu danych.

  • sev3

   W Odnowa mamy jeszcze stan darmowy do Play. Można gadać do woli. Tego we Freemium nie uświadczysz.

  • Kamil

   Tak, to prawda. Stan Darmowy to wielki hit od P4 (!)

 7. SteveJobs Odpowiedz

  @SEV wychodzi po 16,7 minuty i 16 sms na miesiąc oraz średnio 1GB netu…więc się nie opłaca, no chyba że się nie używa telefonu 😛

  Uważaj bo Kamil, gdzieś tu się chowa…Gdy to przeczyta to Cię zasypie gorszymi ofertami ;-D

 8. Marcin Odpowiedz

  Dlaczego z tymi topowymi sieciami mam największe problemy? O Orange już nie wspominając. Miałem abonament przez kilka lat i nie zaoferowali mi lepszej oferty od konkurencji. Dodam jeszcze, że nie mieszkam na wsi, a zasięg miałem ograniczony. Stwierdziłem, że to koniec abonamentu … Teraz mam numer na kartę. obecnie w mobile vikings i jak narazie jestem mega zadowolony i zasięg lepszy, ale on cos są na 13 miejscu.. Muszą się postarać żeby ich konkurencja nie zmiażdżyła. Bo nie mam abonamentu i przneisienie numeru jest łątwiejsze 🙂

  • Kamil

   No i Orange jak na złość pogorszył ofertę na karte w kwestii Internet 😐

  • adiko

   to może powiedz komu pogorszył bo znowu piszesz pół prawde.

  • szotyi

   yyyyy jak orange pogorszył oferte na karte z internetem? Przecież 1410 GB to była jednorazowa akcja mająca utrzymać klienta i podnieść szybko przychód.

  • Mistrz Hugo

   Oranż zmienił stażowe pakiety internetowe. Z 15 na 10

 9. Marian Odpowiedz

  A mnie zastanawia, czemu Kamilu nie dodasz a2mobile do kategorii „Jakość sieci”? A2 nie jest zwykłym MVNO, ponieważ są oni marką własną Aero2, a to jest operator infrastrukturalny. Oni mają swoje nadajniki. Co więcej, poczytaj sobie głębiej o tym, Plus i Aero2 współdzielą nadajniki. Więc skoro jest to marka własna Aero2 a nie MVNO, a współdzielą nadajniki, to powinieneś dać punkt za Plusa też dla a2mobile.

  • Kamil

   Akurat jakosc sieci w A2Mobile jest slaba z brakiem HD Voice na czele 😐

  • Marian

   No ale Kamilu oceniasz prędkość internetu, a nie czy jest HD Voice lub inne subiektywne parametru.

 10. marco Odpowiedz

  Niekoniecznie dałbym tyle punktów co Plusowi. Owszem Plus i Aero2 należą do tej samej grupy kapitałowej i dzielą pasma ale chyba nie do końca tak jest. Jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach”. Plus i Plush mają preferencję a a2mobile mimo wszystko działa gorzej. Kiedyś korzystałem z tych sieci. Niby ten sam nadajnik współdzielony, niby ten sam model telefonu (wymieniałem kartę sim) a jednak a2mobile jakoś częściej zrywało połączenie. Druga rzecz a2mobile nie ma HD Voice a Plus/Plush ma więc samo to o czymś świadczy że jakieś preferencje są stosowane?

  • Geo

   To prawda. Testowo mamy 10 aktywnych kart sim, MNO i MVNO. Slusznie zauwazyles, ze jedna grupe tworza Plus Plusz Klucz Lajt W naszej rodzinie FM Group Mobile, a do drugiej naleza a2mobile W rodzinie (osbnym graczem jest Lycamobile). Widac to dobrze w tozsamych czasowo testach internetu, gdzie roznice na tym samym testerze i sprzecie wynosza, w godzinach szczytu, kilkadziesiat Mb/s – o dziwo na korzysc a2mobile W rodzinie Cyfrowy polsat. Sadze, ze kluczowe moze byc tu obciazenie sieci: (wieksze jednych, mniejsze drugich), i/lub infastruktura techniczna (hardware infrastruktury internetowej, lacza, ect.), pomimo – teoretycznie – jednego opeatora tzw. ostatniej mili (nadajniki). Jest to zatem ciekawy temat, wart zglebienia. Jakie informacje w tym zakresie maja prawdziwi fachowcy?

  • Marian

   Ale jednocześnie a2mobile ma priorytet na nadajniki Aero2, a Plus nie ma. Korzystając z tej sieci nie zauważyłem, żebym był traktowany z „niższym priorytetem”. Poza tym jeśli chodzi o stronę nazewnictwa, a2 nadal nie jest tylko MVNO.

  • Geo

   Tez nie zauwazylem priorytetowania, natomiast a2mobile/wRodzinie sa MNO, przelaczajac sie na siec Plus przy braku zasiegu sieci macierzystej, czyli z roamingiem krajowym Plus. PS. My juz to konczymy, gdyz komentarze dotyczace projektu Geo psuja reputacje tego serwisu i jego marki, w ktora wlasciciel wlozyl zbyt duzo serca i pracy przez ostatnia dekade, aby ja wypromowac i spopularyzowac w srodowisku branzowym, ze skoda to niszczyc przez niektorych komentatorow, ktorzy zupelnie, ale to zupelnie nie kumaja bazy.

  • szotyi

   @geo dalej nie wyjaśniłeś co to jest za projekt. Gdy widzi się to co piszesz nasuwa się tylko jedno – psychol. Co i kto kończy ?

  • Kamil

   Chodzi mu o wielka La Passion z My mobile, jakby to powiedział Casey Neistat fantastic content! 🙂

  • szotyi

   Kamil ale pisałeś że robisz to z pasji , ja rozumiem co napisał potwór geo. Nie rozumiem czemu tłumaczysz jak zwracam sie do projektu geo. Chyba nie chcesz powiedzieć że kończysz z serwisem? Gdzieżby można było uświadczać tak odstającego od rzeczywistości rankingu na który co miesiąc czekają tłumy unikalnych użytkowników Zaproś kolegę , zrób ręcznie ranking no limitów wpisując w tabeli i czekaj na opinie czytelników później modyfikując prawie na żywo. Dziś już nie ma znaczenia taki ranking z jednostkami. Zrozum że to może być doskonałe odbicie.

  • Kamil

   Nic nie rozumiesz. Pasja jest ciagle ta sama. Ale bez dużych partnerów nie ma szans tworzyć My mobile na full time. Jak jeszcze za chwile ruszę z campem programistycznym Java Android to juz wogole nie będzie czasu i złapie bakcyla na tworzenie appek.

   Zrozum to wreszcie, ze nie chce robić z My mobile słupa reklamowego, gdzie promowane są smartfony fatalnych b-brandów w pseudo recenzjach na technopudelkach, których autorzy używają iPhone (X) i jeszcze zachwalają chiński szrot. Cóż za hipokryzja (!)

   Kuba Klawitter wielokrotnie podkreślał te patologie. Abonamentu w PL nikt nie chce płacić za wartościowe tresci także sam wiesz i błędne koło się zamyka, zobacz Allegro Netflix fraud. Patrz jak upadły contentowo niegdyś bardzo dobre AW/SW. Brak słów 😐

  • Marian

   Panowie, korzystam z a2mobile, przeszedłem tam z Playa. Nie ma czegoś takiego jak roaming krajowy w a2 ponieważ tak na prawdę nadajniki Aero2 i Polkomtela działają wspólnie (na wzór NetWorks!). Priorytetowania też nie zauważyłem, ale tak czy siak przy ocenie jakości sieci bierzemy pod uwagę prędkość internetu.

  • szotyi

   Dobra, ja wszystko wiem tylko nie wiem dlaczego ranking jest nadal wadliwy przez odstawanie od rzeczywistości. Nie musisz umieszczać często treści ale wystarczy że zrobisz ranking oddający rynek. Jak rozniesie sie że masz dobry ranking to beda wyświetlenia a ty umieścisz reklamy. Zawsze to jakies toruńskie 3 zł dodatkowo. Jako marketingowiec wiesz że treść musi być dostosowana do rynku .

  • Kamil

   Dalej nie kumasz bazy. Ja juz sie poddaje z tlumaczeniami 😐

 11. Kamil Odpowiedz

  Dobra informacja dla miłośników My mobile! Juz za okolo tydzien, dwa rusza produkcja artykulu o zestawieniu najlepszych No Limitow w ofercie na karte! Poswiece na ten cel 8-16 h. To oznacza rychla premiere nowej kategorii w My mobile RANKING kosztem nieistotnej juz dzisiaj kwestii rok waznosci konta 😉

  • adiko

   zobaczymy na ile dobrze ci to pójdzie, i czy dobry research zrobiłeś.

  • Mistrz Hugo

   Nieistotna to będzie minuta i SMS, jeśli weźmiesz pod uwagę nolimit. Mogło by być i 1zł za minutę, a będzie to bez znaczenia.

  • szotyi

   Brzmi to dość Kamilowo „Juz za okolo tydzien, dwa rusza ” czyli plany moga ulec zmianie. Czy będzie to no limit full opcja z mmsami? Czy dość zacofane tylko z smsami? Czy będziesz współracował z czytelnikami i nanosił bieżące modyfikacje? Czy będzisz robił to jakimś programem czy symulacja ręczna? Należy w całości wyeliminowac jednostkowe stawki w rankingu, raz na zawsze. Niestety chcesz trzymać sie przezzłości. Jeśli no limit to tylko kategoria to lepiej zostaw po staremu bo dalej wyjdą śmieszne rzeczy . Ja umiem to zrobic w 2h ale nie moge robic pracy za Ciebie . Strony tez nie chce mi sie zakładać a choćby na wordpress mógłbym ale wtedy zwiększyła by sie krytyka twojego rankingu a jak widac już jest źle.

  • szo tyi

   Wydaje mi sie że Kamil nie chce by plush ( specjalnie zwracam uwagę bo Kamil dyskryminuje plusha ) oraz lajt mobile zaszli wysoko bo jak patrzeć na rynek to niesty ale pokonują play.. Wskazówka dla Kamil zawsze bierz tylko najpełniejszy no limit czyli np orange ma warianty no limitów to bierz najpełniejszy i zawsze tylko warianty cykliczne bo większość ma cykliczne te pakiety.

  • Rumburak1

   Hahaha. 16 godzin. Szok, normalnie szok. Tak jak pisze szotyi to kwestia 2-3 godzin żeby machnąć artykuł na ten temat. Ciekawe jaki będzie klucz. Co będzie decydujące? Minuty? SMS? Ilość GB? Faktyczny koszt?

  • Kamil

   Chłopie! Przykładowy research newsów z dni 1-kwi do 9-kwi potrwa około 5-6h i to jak dobrze pójdzie. W 2h to możesz sobie co najwyżej porobić grafikę…

  • Rumburak1

   Nie ośmieszaj się już z tymi newsami. Przetłumaczyć parę zdań z zagranicznego portalu, to małpa potrafi.

  • Kamil

   Plan produkcyjny zakłada objęcie rozmów/SMS/MMS. W przypadku remisu cenowego decydować będzie większy pakiet internetu/lejek. Więcej szczegółów My mobile BACKSTAGE nie zdradzę 🙂

  • Kamil

   Hugo, oczywiście połączenia z numerami stacjonarnymi uważam za standard. Sam jestem ciekawy jakie wyjdą wyniki tego badania w laboratorium Dextera ?

  • szo tyi

   Kamil to dobrze że z mmsami i dobrze że zwiększy pozycję większy pakiet internetu. Ale żeby to nazywac planem produkcyjnym to nie zasadne. Możesz produkować kupę do klozetu ale nie ranking który się tworzy. Wiż pod uwagę tylko opcję dla jednej osoby bo dominujaca tendencją jest korzystanie a także oferowanie usług solo . Zwróć tez uwagę by obnizyć pozycję za brak lejka po pakiecie oraz dodaj punkt za pełny rlah co oznacza że jesli operator ma nielimitowany rlah (jak w kraju) dodajesz punkt. Promocje obniżające ceny pakietu no limit też powinny dawać + 1 pkt.

  • szo tyi

   Ale Kamilu zrezygnuj z oceniania cen jednostkowych.

  • Mistrz Hugo

   I oczywiście uważaj na cenę minuty i SMS w kraju. To bardzo ważne przy nolimicie ??

  • Kamil

   Nie zrezygnuje, bo ja chociażby nie kupuje No Limitu do wszystkich (wystarczy mi Stan Darmowy). Cena jednostkowa wbrew pozorom jest wazna dla mniej aktywnych użytkowników telefonii komórkowej

  • Mistrz Hugo

   Sam sobie przeczysz ??
   W takim razie nie bierz pod uwagę nolimit, albo rób dwa niezależne rankingi.

  • adiko

   czyli szykuje się takie mydło powidło, jeszcze bardziej przekręcony ranking.

  • Kamil

   My mobile RANKING ma byc maksymalnie uniwersalnym produktem przydatnym dla kazdego

  • szotyi

   To lepiej zostaw po staremu a my dalej bedziemy się śmiali. Bierzesz pod siebie a piszesz że chcesz być uniwersalnym a biorąc ceny jednostkowe zaburzysz właściwy przekaz . Tym stwierdzeniem że będzie to i to sam siebie pogrążyłeś. Naprawdę bardziej sie ośmieszysz . Chyba że tak lubisz.

  • szotyi

   Mam jakaś dziwną wizję że niestety ale Kamilowi nie uda się tego nolimitowego rankingu zrobić .Takie jakieś przeczucie.

  • szotyi

   Kamil to że sam nie używasz no limitu nie znaczy że ktoś nie używa a robiąc ranking dla takich jak ty wskazujesz własną wizję rynku. To od razu napisz że ranking jest dla ciebie i tylko dla ciebie. Chcesz dalej kreowac archaizm? A jeszcze nie zapomnij dodawać punktu za to że sieć prócz pakietu no limit oferuje osobny pakiet no limit w sieci. Hahahahahahaa. Albo no limit albo płatnosi jednostkowe. Inaczej nie ma sensu.

  • Rumburak1

   Kamil chłopie, NIE MA czegoś takiego jak maksymalnie uniwersalne. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
   Zrób po prostu ranking nolimitów, na wzór tego rankingu pakietów internetowych i już. Wtedy to może mieć jakąś faktyczną wartość.

   A ranking i tak jest bezwartościowy, więc zostaw go jak jest.

 12. marco Odpowiedz

  Super że powstanie ranking no limitów ale odrazu wydaje mi się że nie będzie to proste. Kilku operatorów proponuje no limit bez mms-ów ale za to z dobrze działającym dużym pakietem internetu. Tak jest np. w orange gdzie po przeniesieniu numeru mam pakiet za 25 zł a w nim no limit rozmowy ,sms i 35 Gb internetu na pełnej prędkości. Jeśli ktoś nie potrzebuje mms-ów jest super ale biada temu kto z nich korzysta bo cena kosmiczna 40 gr za sztukę.
  Najprościej licząc ranking na pewno wygra a2mobile bo za 19,90 zł mamy wszystko ale tylko 5 Gb internetu na pełnej prędkości. Poza tym w a2mobile jest problem z jakością połączeń (częste zrywki) i skaczącą prędkością internetu. Niestety poza atrakcyjną ceną trudno w normalny sposób korzystać z tej sieci. Korzystałem ja i moi krewni. Po kilku miesiącach musieliśmy zrezygnować ze względu na brak stabilności.
  Mimo wszystko trzymam kciuki za obiektywny ranking.

  • szotyi

   Zwróć uwagę że to może być aż 1,20 za mmsa bo te 40 gr to za każde rozpoczete 100kb. Co do a2mobile to powinno być brane pod uwagę tylko 5GB bo jest bez ograniczeń.

 13. marco Odpowiedz

  Tylko nie wiem czy czasem w orange nie jest pobierana stawka za mms-a do 600 kb? Kiedyś chwalili się że tak jest ale mogli się wycofać?
  A co do no limitu w plushu to stawka za no limit wychodzi max 20 zł biorąc pod uwagę stałą promocję za doładowanie. Najprościej można to wytłumaczyć tak 4 x 5zł + 5 zł otrzymujemy gratis i dlatego mamy 20 zł 🙂

  • szotyi

   Na pewno tak nie może być że do 600 kb bo specyfikacja standardu przewiduje max 300 kb. Jak doasz promo doładowań to wyjdzie jeszcze taniej – około 17 zł. Kamil tego nie zauważa bo wtedy plush miałby 3 pkt wartości ddanej , podobnie jak nie zauwazał ze RWK w plushu i plusie jest już za darmo i przeszkadzało mu że trzeba doladowac mimo że kasa z doładowania zostaje na usługi .Jak jest promo 50% wiecej ładując za 50 zł dostaniesz 75 zł co starczy na 3 mce ale opłata 50 zł /3=16,66z lub 34 zł co da 51 zł czyl na dwa mce ale opłata 34 zł /2=17 zł.

 14. Bolo Odpowiedz

  Już pisałem że jakoś sieci nie może być brana pod uwagę skoro np. Virgin nie może nigdy dostac punktu w tej kategorii.

  Virgin powinien też dostać punkty za to że można zmienić nadajniki z innej sieci. Co jest ważne bo u mnie w regionie są miejsca gdzie play nie wyrabia i zmieniam na tmobile.

  • Kamil

   W kwestii VAS z pewnością punkty naleza sie Virgin Mobile, Plus i Plush… ?

  • Mistrz Hugo

   Startery z jutuberami wróciły do Play a Kamil śpi.

  • Kamil

   YouTuberzy to sprzedajne marionetki jak celebryci. Reklamują wszystko co popadnie, a prywatnie i tak każdy używa iPhona

 15. marco Odpowiedz

  Plus na dużym plusie, takie mamy sensacyjne wyniki przenośności numerów po 1Q. Z w4 tylko Plus zyskał, reszta straciła. Tu mamy sensacje i historyczną chwilę, po raz pierwszy od początku istnienia Play jest na minusie. Najwięcej zyskał Premium Mobile (dalej nie rozumiem fenomenu tego operatora?) potem a2mobile. Tak więc Plus, Premium Mobile, a2mobile poniekąd należą do tej samej grupy kapitałowej.

  • Rumburak1

   To trochę wyjaśnia czemu CP nie przejmuje się wynikami Plus/Plush. Wszyscy się podniecają słabymi wynikami Plusa, a nikt jakoś nie pomyśli że zyski a2mobile i Premiuma idą do tej samej kieszeni co z plusa.

 16. marco Odpowiedz

  Tylko że każdy z osobna z tych operatorów zyskał Plus +1777 , a2mobile +6718 i rekordzista Premium Mobile 10 637!
  Traci Virgine Mobile -2669 oraz Orange -18612 , T-Mobile -4395 i Play -1047.
  Zaskakująca jest tu strata Orange i T-Mobile gdyż są to najlepsze sieci pod względem technicznym i dali naprawdę dobre bonusy przy przeniesieniu numeru s których sam skorzystałem.

  • Kamil

   Hmm, wyglada to jak jakis kolejny MLM, co mi kiedys ludzie na parkingu galerii handlowej wciskali perfumy 😐

  • szotyi

   Kamil jak ty te studia skończyłeś? MLM było by gdyby pieniądze były wypłacane tym pierwszym i każdemu niżej . Tu tego nie ma . Teraz wiem dlaczego ranking wygląda jak wyglada. Pojęcia nie masz nie o rynku co zreszta sam udowadniałeś np. pytajac kogoś bo nie pamietasz.

  • Kamil

   Tak, dla marnych 80 zlociszy będę z siebie robił idiotę wśród znajomych. Brawo. Juz skuszę te ich odpowiedzi co to za siec. Nie chce tego. Tylko W4 mnie interesuje ???

  • Mistrz Hugo

   Chłopie, Premium należy do plusa. Tak ciężko to zrozumieć?

  • Kamil

   Wiem, śledzę branże. Co tam jest ciekawego w ofercie? Nie wiem. Nie mam pojęcia. No Limit i długo nic…

  • szotyi

   Po prostu maja taniej niz inni lub wiecej niż inni . np. nju abonamnet po pół roku da ci 20 GB , po roku dostaniesz w nuu 25 GB podczas gdy w najwyższym premium mobile dostajesz od razu 30 GB w podobnej cenie .Dodatkowo możesz sobie zapracować na opłaty werbując klienta. Poza tym już robisz z siebie idiote bo w rankingu prepaid promujesz a2mobile , wcześniej virgin a to nie są przecież W4 . To jak to jest? Przecież nikt nie zmusza nikogo do polecania premium .Wolny wybór czy komus zaproponujesz i zarobisz. Zresztą ich baza klientów stanowi ponad 20 % bazy virgin. Co ciekawego ma premium w ofercie ? No tak jak nie ma ceny za minute to uważasz za nie ciekawe.

  • szotyi

   Kamil sam zacząłeś że nie rozumiesz fenomenu premium a jak widzisz fenomen jest jasny więc nie ma znaczenia że nie oferują prepaid . Pokazałem ci co oni oferują . Widze że nie dochodzi do ciebie że może być tak korzystnie W dodatku w starciu z virgin abonament wygrywaja bo virgin ma zblizone taryfy drożej ale umowa 24 mce albo na otwartej umowie virgin ma tylko 8GB za 29 zł . Premiumy mają otwartą umowę dajac wiecej . Poza tym pakiety dodatkowego internetu virgin abo są droższe niż w premium .

 17. marco Odpowiedz

  Po zapoznaniu się z ofertą Premium Mobile rzeczywiście ma to sens, pełny no limit i od razu 20 Gb za 24,7 zł lub 30 Gb z no limitem rozmów sms/mms za 29,70 zł możne przyciągnąć abonentów. Pozostaje jeszcze pytanie techniczne, czy podobnie jak w Plusie jest HD Voice i inne rozwiązania techniczne ułatwiające życie czy może działa to jak a2mobile?

  • szotyi

   Są przekierowania połaczeń , oczekujące , zawieszenia , poczta , billing on line. Nie wiem czy mają hd voice. Jakie jeszcze rozwiazania techniczne chcesz?

  • Kamil

   HD Voice to wazna sprawa, musi byc jak dla mnie! Jakosc dzwieku jakby osoba stala na zywo obok

  • szotyi

   Ja wiem że hd voice jest dobre. Tylko czy każdy opertar je ma? Bo może wenątrz sieci niektórzy mają ale między sieciami nadal nie działa bo musi być inaczej puszczany ruch co kosztuje gdy jest presja na obnizanie cen.

  • szotyi

   Zaraz ,zaraz. Czy a2mobile ma hdvoice? A virgin ma hdvoice bo wg mnie tylko wewnątrz play działa ale jak virgina zrzucisz na tmobile to nie masz hd voice.A red bull ma hd voice? Ja pytam bo ponosisz odpowiedzialnośc za ranking skoro jest wysoko to powinieniś wiedzieć gdy piszesz że to ważna rzecz. To jak ?

  • Kamil

   Red Bull Mobile ma. To jest moja sieć. Analogicznie Play tez

  • szotyi

   A czy ma zwycieskie a2mobile? Jesli nie to troche hipokryzja. A czy red bull hd voice na tmobile dziala bo play mowi ze tylko na zasiegu własnym.

  • Kamil

   A2Mobile nie ma, niestety nie można mieć wszystkiego 😐

  • szotyi

   Sie ma , witajcie pomóżcie dobić do 110 komentarzy . Brakuje tylko 6 . Damy rade ? Niech sie Kamil cieszy i to motywuje go do dalszej pracy by dostarczać nam śmiechowego materiału ., „Także …lajk i subskrypcja ” . A nie to nie ten serwis. Ale pomóżcie mu dobić do 110 komentarzy.

  • Mistrz Hugo

   Kamil sam sobie składa życzenia na ryjbuku, więc z tej okazji komentarz ?

  • Kamil

   Nie masz nic lepszego do roboty w ten piękny słoneczny dzień tylko ciagle trolling? Nie znudziło ci się to jeszcze? Jestem u siebie, robię rap jak chce, no i?

   PS, 111 Dalmatyńczyków (!)

 18. Marcin Odpowiedz

  Dlaczego Mobile Vikings jest tak nisko? Dla ludzi, którzy korzystają z internetu to chyba najlepsza oferta. A już na pewno lepsza niz orange i ich zasięg.

 19. szotyi Odpowiedz

  Kamil a wiesz że w plushu na kartę można mieć za 30 zł od razu 20 GB(Właściwie to można od razu 25 GB za 29zł ale to już za trudne dla Kamila) ) w pełnej prędkości ? Z mmsami. ALe mozna tez mieć 15 GB za 25 zł. Wszystko zalezy od klienta ile chce ile potrzebuje Tylko dlaczego plush jest tak nisko? W dodatku te GB możesz kształtowac elastycznie.Czyli że nie przepadają wraz z końcem pakietu. No i jest lejek.Tylko dlaczego plush jest tak nisko a nju tak wysoko ????? Nuu na kartę 29 zł dopiero po pół roku 20 GB a 25 GB to aż po roku a w plushu od razu i nawet da się zrobić 25 GB od razu i kształtowane wg potrzeb uzycia klienta.

  • szotyi

   Właściwie jak wiecie że potrzeba ok 20 GB to można to mieć w plushu na kartę za 28 zł !!!. Pomyliłem sie za 29 zł w plushu na kartę może być 20 GB a nie 25GB . Ale 20GB może być tez za 28 zł!!!! więc i tak taniej niż w nju które po pół roku daje dopiero 20 GB a 25 GB po roku.

  • szotyi

   Kamilku nie wypowiesz się na ten temat? Tak bardzo licże na odpowiedź.

  • Kamil

   PS, lek = ban. Pozdro mordeczki. Ostatnie ostrzeżenie. Proszę zachować kulturę w komentarzach

  • szotyi

   Jak zbanujesz te kilka osob to nikt tu nie zagladnie i bedziesz musiał pisać komentarze sam ze sobą. Poza tym nadal oczekuje wypowiedzi w poruszonej kwestii. Jak tam ranking tych no limitów? Pewnie sie nie uda.

  • Kamil

   Taa, a później wrócisz z podkulonym ogonem jak pieseł konsumować innowacyjne treści po tragicznych auto/netflix-newsach na technopudelkach. Wczorajszy 1/2 research był katastrofą, tak upadają świetne niegdyś blogi technologiczne pod kątem jakości 😐

   PS, dopóki nie opłacasz miesięcznego abonamentu za dostęp do My mobile ORIGINAL content to niczego nie możesz oczekiwać, ponieważ nie jesteś klientem. To po pierwsze.

   Po drugie może się tak zdarzyć, że z powodu braku czasu nie uda się wyprodukować No Limit Pre-paid article

   Po trzecie, mimo przeszło dwutygodniowej bierności My mobile w produkcji wciąż nie ma krachu i tysiące gości przychodzą codziennie w odwiedziny 😉

  • szotyi

   Chcesz powiedzieć że masz czytelników w doopie? Piszesz by pisac i umieszczać na stronie ? Ot taka radosna twórczośc bez konkretnego odbiorcy?

   Co z tego że nie jesteśmy klientami . W sumie napisałeś że nic nie można wymagać ale po co to tworzysz te innowacyjne tresci i cieszysz sie jak masz 100 kometarzy? Już wcesniej pisąłem że jak to u ciebie nie zrobisz no limitów bo wyniki będa niezgodne z twoim wyobrażeniem. Odwiedziny są bo odbiorcy oczekują tresci a jak nie ma to za jakiś czas znów sprawdzają . Poza tym ja czyszcze ciastka i podręczną codziennie więc widzisz mnie jako kilka osób. Do tego dochodzi dymaniczne ip. Inni też pewnie tak robią i dlatego wychodzi ci 30 userow a nie 4 . 2 godziny zajmuje zrobienie no limitów . Nie mów że masz az takie trudności ze zrobieniem tego bo ja zrobię swoją strone i odbiore ci userów.

  • Kamil

   Proszę bardzo, zakasaj rękawy. Jak będzie ok to nawet zalinkuje 🙂 Daj znać jak skończysz. Nie zapomnij też, że 1/10 internetowych marek się wybija. 9/10 nigdy nie dotrze do „sukcesu”. Taka filozofia startupów 😐 Musisz się wyróżniać na murawie jak Lewy w Lechu czy Błaszczykowski w Wiśle

  • szotyi

   Ha , wydało sie . Chciałeś mieć ułatwienie . Nie podam ci na tacy.

  • Mistrz Hugo

   Przecież mymobile nie jest żadnym startupem.
   Poza tym Kamil jest takim pionierem w żadnej dziedzinie.

  • Kamil

   To tylko moje kolorowe sny. I nie myślę o sobie, żebym był artystą. Ja piszę rymy. To co innym nie, wpada mi do głowy. To twoja sprawa jak o mnie myślisz

   Akurat taka nuta mi gra w Winampie. TEDE to ja twój syn z genialnego albumu Elliminati

  • Kamil

   Ok, od teraz komentarze nie na temat będą usuwane. Komentuj ranking, sieci komórkowe, nie prywatne wycieczki

 20. Kamil Odpowiedz

  Potężny research za 15-17 dni zakończony sukcesem (najdłuższy w historii)! Dwa dni pod rząd przeszło 10h skupienia non-stop w My mobile studio SESSION ?

  Teraz już spokojnie można się bawić w produkcję contentu, czyli najprzyjemniejszego szczytu tej odsłoniętej części góry lodowej 😉

  • szotyi

   Czyli że jednak rankingu no limitów nie będzie bo inny kontent zwyciężył? To po co sie chwaliłeś zmianami nie mając nic przygotowane.

  • Rumburak1

   Potężna kompromitacja. Jak tak można zawieść pokładane nadzieje?

  • Kamil

   No niestety tak to juz jest. My mobile nie ma żadnego wsparcia i ciezko sie tworzy tak wymagajacy projekt la passion

 21. Kamil Odpowiedz

  Alez ten czas szybko leci! Juz za tydzień trzeba bedzie pomyśleć powoli o nowym My mobile RANKING, tymczasem na stronie glownej ciagle jeszcze wisi stare wydanie ?

  • szotyi

   Rób no limity .Plus specjalnie wrowadził nową kartę byś miał czas na zrobienie rankingu.

  • Kamil

   Kazdy potrzebuje odpoczynku od pasji, nawet pilkarz, dla którego football jest wszystkim mimo pensji 1 mln PLN tygodniowo aka Lewy 😉

 22. szotyi Odpowiedz

  Kamil teraz nie dasz już rady na pewno zrobic rankingu no limitów. Plush zajdzie baardzo wysoko . No i jeszcze ten VAS w plushu 100% gratis 3 mce full opcja po przeniesieniu, aż 10 GB na YT oprócz normalnego pakietu , dodatkowy pakiet 5 GB za 5 zł czyli przelicznik 1GB =1 zł, surfowanie w nocy 100GB za 10 zł ( łatwo przez tetering) do laptopa , pakiety z lejkami .Plus też powinien pójśc wyżej bo ma cykliczny RWK czyli realnie to jest ważnośc gdy korzystamy i ładujemymin 5 zł to sie samo wydłuża o rok. A może skoro tyle nie pisałeś napisze coś o nowej ofercie plusha i plusa skoro pisałeś o ofercie heyah.

  • Rumburak1

   A jak przeniosłem do plusa to jak zmienię kodem na plusha nie dostanę bonusa?

  • szotyi

   ŃJE. GO HA GO HA 3zł. Musisz przenieść na zewnątrz i wrócić wtedy będzie GUT GUT. Bonus jest dla plusa oraz plusha czyli jak będziesz chciau plusa a nie plusha to też dostaniesz bonus ale tylko dla najwyższego pakietu za 25 zł. Jeśli masz teraz rabat 50% to poczekaj do jego końca przed migracją na zewnątrz.

  • Rumburak1

   Dopiero wczoraj byłem w salonie, jeszcze nie przenieśli. Ale widzę że dostałem starter z plusa. W sumie w plusie też jest ten bonus 3 miechy za free.
   Za 25 zł dostane 10 gb neta, co mi wystarczy ze sporym zapasem.
   Wiesz czy można bez problemu przejść z plusa do plusha za darmo kodem po tych 3 miesiącach? I zachowaniem tych 75 zł? Bo w plushu jest ten fajny pakiet 5GB za 5 zł.
   Na chwilę wystarczy, a nie widzę w plusie jakichś pakietów neta oprócz tych po doładowaniu.

  • szotyi

   Nie ma simek plusha przy przenoszeniu , dostajesz sim plusa. Przejście z plusa do plusha zawsze kosztuje 5 zł.Prawdopodobnie nie dostaniesz rabatu 100 % jeśli w systemie nie było opcji taryfa elastyczna co mogło sie zdarzyć bo dopiero dziś pojawiła sie oferta i regulaminy . Rabat 100% jest na opłatę za promocję w taryfie ealstycznej i tylko dla osób przenoszacych na tą taryfe . Jesli trafisz do innej taryfy i zmienisz na elastyczna od razy stracisz rabat 50% za przenisienie do tamtej taryfy ( tej którą konsultant zaznaczył) . Nic nie tracisz bo masz 3 mce rabat 50% potem uciekasz np na tydzień i wracasz do plusa ale na taryfe elastyczną ( konsultant musi zaznaczyć tą taryfę lub plusha) . Będziesz miął więc rabat 50% 3 mce a po powrocie znów 3 mce 100%. Tak wygląda to od strony regulaminów. Jeśli trafisz na inna taryfe i zmienisz na elastyczną tracisz rabat . Aby w plushu miec 5 gb za 5 zł musisz najpierw wydac kasę na pakiet z no limitem.Nie można kupić ot tak pakietu 5GB.

  • Rumburak1

   A to kicha. Pewnie zwinę żagle w takim razie hen daleko.

  • szotyi

   Kamil czy ty widzisz co ty piszesz? Kto ma zwijać żagle . Rumburak1 pisze że on zwinie żagle odchodząc z plusa a nie że sieć. Nie umiesz czytać?

 23. marco Odpowiedz

  Trochę jest to tera zagmatfane z tym Plushem. Przykładowo przenoszę numer do Plusha i dostaje 100% rabatu na pakiet no limit rozmowy, sms/mms a co z internetem? Z opisu wynika że go nie ma? Mogę uzyskać 20 Gb ale po zasileniu za 50 zł ? Poza tym nie znalazłem żadnych możliwości uruchomienia pakietu poza tym za 5 zł 5 Gb i nocnym 200 Gb za 10 zł

  • szotyi

   Tak internetu nie ma . To jest oferta polepszona jednego z dwóch wariantów plusha . Tamtem być może wycofają .Tak , jest tylko 5GB i nocny , ale możesz uruchomić ten 5GB tylko gdy masz aktywny no limitowy pakiet , jak sie skończy wyłaczasz i kolejny aktywujesz.

  • Rumburak1

   W orange nic ciekawego nie ma. Nju ma fajny pakiet neta, ale drogo tam. Może postawię na premium mobile?

  • szotyi

   Premium mobile to tylko abonament. 30 groszy taniej od plusha.

  • szotyi

   @marco jak w plushu aktywujesz pakiet rozmowy sms mms za który po przeniesieniu nie płacisz a jak chcesz internet to kupisz go doładowując 5 zł i masz na ten pakiet 5GB za 5 zł nie musisz tracić 25 zł by mieć 10 GB , wystarczy 10 zł. Po 3 miesiącach dostajesz po doładownaiu zuzywanym na usługi no limit . W plusie elastycznym jest pakiet 1GB za 5 zł z lejkiem . https://www.plus.pl/documents/16/e7f9bafa-be7c-400a-bcd0-8b7e6a6963e0?title=Regulamin_Promocji_1_GB_internet.pdf

 24. szotyi Odpowiedz

  Plus i plush tak zrobili że teraz Kamil nie da rady zrobic rankingu bo nie da się gdyż nie ma pakietu internetowego więc odpadają mimo że plush dobija do a2 mobile ma nawet wiecej bo pełną prędkość to nie łapie sie bo nie ma internetu w pakiecie mimo to jest szybszy i tańszy niż a2mobile w dodatku zyskuje na VAS bo 20GB to powyżej średniej , 100 % rabatu , 5GB za 5 zł ,w nocy jest aż 200GB( nikt tego w głosowej taryfie nie daje) a ja myśłałem że tylko 100 ale jest 200GB . To juz 4 punkty mimo że punktacja max 3 daje a jeszcze rwk za 0 zł.

  • Kamil

   Jak kupisz bilet, pewnie bym dał. A jak nie to sam wiesz jak jest z wolnym czasem

 25. marco Odpowiedz

  Szczerze mówić patrząc z punktu widzenia zwykłego użytkownika obie zmiany plus/plush są bardzo zagmatwane i większość tego nie zrozumie. Dla mnie i wielu użytkowników było lepiej jak był pełny no limit w pakiecie a nie osobno internet. Przynajmniej mogli wszystko w Plushu zostawić po staremu. Teraz to Plus z internetem wychodzi lepiej ponieważ po zasileniu za 50 zł dają 25 Gb na 90 dni a w Plushu po zasileniu za 50 zł jedynie 20 Gb i to na 30 dni.
  Fakt w Plusie są MMS-y ale jak komuś na nich nie zależy to lepszy Orange gdzie w pakiecie za 25 zł mamy od razu w pakiecie no limit rozmowy i sms-y + 15 Gb na 31 dni. Poza tym potem co miesiąc o 1 Gb więcej.
  Przypuszczam że Plush po zmianach liczy na częstsze zasilanie i ponowne pojawienie się skarbonek na kontach. Z punktu operatora ma to pewnien sens bo abonent „ze skarbonką” rzadziej opuści operatora gdyż nie bedzie chciał stracić środków na koncie.

  • Kamil

   Dla mnie oferty są słabe tak bardzo, że nie będę nimi palców tuszem brudził jakby to powiedział O.S.T.R. I jeszcze te śmieszne rozgraniczenie 10 GB na YouTube w Plushu w dobie no limitów LTE albo bonus 25 GB w Plusie, który na dobrą sprawę można wchłonąć w dzień pobierając gry z Google Play

  • adiko

   Kamil nie ma obowiązku przechodzenia na nową ofertę, to jest opcjonalne, chociaż zapewne docelowo stara taryfa zniknie ale tylko dla nowych użytkowników.

  • Rumburak1

   Byłoby dobrze, gdyby były jakieś pakiety internetu poza tym. W przypadku doładowania powiedzmy 25 zł/miesiąc robi się skarbonka, jeśli ktoś nie potrzebuje nolimitu.

  • Kamil

   Plus ostatnio zaskoczył darmowymi biletami do Cinema City po doładowaniu online za minimum 40 PLN, naprawdę bardzo fajna sprawa! Bonus w sam raz na VAS, ale mi się zrymowało 😉

  • szotyi

   Tak , tak Kamilku . Tylko 530 biletów . Ciekawe czy jeszcze są dostępne. Orange daje 100 zł do końca maja.

  • szotyi

   Kamilku a gdzie sa te no limity LTE ? W jednej taryfie już nie sprzedawanej RBM? Plush daje 10 GB +10 GB specjalnie na YT bo to rozrywkowa marka . W plusie marudzisz na 25 GB za które nie płacisz a doładowanie pozwoli kupić 2 miesiące pakietu pełny no limit. Bo niby virgin dajace 15 GB bez MMSów jest lepsze wobec 20 GB plusha? Ale w jakiej jakości ? Poza tym do bok plusa sie dodzwonisz a do virgin ciężko. W plusie możesz sam zarzadzać elastycznie pakietem internetu.A moze play jest lepszy z 10 GB BEZ LEJKA i bez MMSów w tej samej cenie? No rzeczywiście 10 GB bez lejka i mmsów w tej samej cenie jest lepsze od 20 GB z mmsami za te same pieniądze. Typowa toruńska patologia.

  • Kamil

   W zestawieniu juz od chyba pol roku nie jest brane pod uwage LTE za free w RBM, takze slaby trolling

  • szotyi

   Więc Kamilku dlaczego pisałeś wyżej o dobie no limitów LTE? Kto daje taki no limit LTE? Zauwazyłem że nie dostrzegasz tego co piszesz. Własciwie dyskredytujesz wyżej plusha pisząc o no limitach LTE a potem piszesz że nie sa brane pod uwagę. To jak to z tobą jest?

 26. marco Odpowiedz

  Trudno się nie zgodzić zwłaszcza że w przypadku Plusha mamy pogorszenie oferty. Jak już zlikwidują 5 doładowanie gratis to już po Plusie.
  Ciekawe czy NJU nas czymś pozytywnie zaskoczy z okazji 5 lecia sieci które przypada 25 kwietnia.

  • adiko

   stara taryfa wciąż jest dostępna i ci co ją mają wciąż ją mieć będą nic nie robiąc, natomiast nowi będą musieli zmienić na starą taryfę płacąc 5 zł za to co i tak w sumie warto zrobić bo stara taryfa była lepsza.

  • Kamil

   Ale zobacz jakie fatalne/trudne w odczycie pomysły mają kreatywni ludzie z telekomów. Ja już mam w głowie produkt o nazwie Super Play na kartę, który z chęcią bym sprzedał P4 zamiast agencji z WWA, która ich obsługuje. Powiem tak, oferta sporo zamieszałaby na rynku ciekawym VASem! 😉

  • Rumburak1

   Przecież o to chodzi, żeby były zagmatwane. Operator musi na czymś zarabiać.

  • Kamil

   Taa, a potem Plus jest cieniem samego siebie, czytaj dawnego Simplusa, którego byłem klientem w pierwszej sieci po zakupie Sony Ericssona T230

  • szotyi

   Plus faktycznie od czasów simplusa pocieniał . Minuta simplus 2.95, transmisja danych wap ,dziś no limit z sms/mms i pakietem internetu za 25 zł wraz z LTE. Kamilek tęskni za minuta 2,95 . To zaspokoiło by jego pragnienia. Faktycznie plus pocieniał licząc ponad15 razy mniej za minutę a realnie jeszcze mniej gdy ma sie no limit . Przeciez tak uparcie dalej lansuje nam ceny minut gdy pełny no limit jest w cenie ok 90 minut . Nawet no limity w ciągu kwartału potaniały zrównując się do standardu czyli 25 zł . Ale Kamilek dalej trwa przy swoim.

 27. von Odpowiedz

  skoro ORANGE dostało duzy awans za 20gb na miesiac to FAKT mobile powinien dostac jeszcze wiekszy bo daje 50 gb +500zł na 5 -mcy za przeniesienie numeru

  • szotyi

   To sie nie liczy bo jest za przeniesienie więc nie dla każdego bo nowy strter nie dostaje bonusu w fakcjie tylko przenoszony numer.

  • Kamil

   Bez inwestora w kwocie 1 mln PLN jak to było w przypadku blogu Antyweb będzie ciężko ?

  • Kamil

   Nie. Sa wazniejsze rzeczy niz pieniadze. Chociazby pasja, determinacja, zaangazowane, ale raczej tego nigdy nie zrozumiesz

  • szotyi

   Tylko czemu piszesz o determinacji i pasji a wyciagasz łapę po milion. Ale rozumiem , przeciez to toruńska nowa tradycja.

  • Kamil

   No to niby jak mam konkurowac z takim Antyweb? Tresci moim zdaniem My mobile ma lepsze, bo bardziej innowacyjne (mniej newsow), ale glowa muru nie przebijesz, chocbys siedzial codziennie po 12h w My mobile studio SESSION ?

  • szotyi

   Czemu chcesz konkurować skoro jestes mniejszy? Masz wykształcenie kierunkowe i nie wiesz jak konkurować. Pozyskuj sponsorów , pozycjonuj strone , publikuj treści ciekawe bo jak na razie to sam widzisz co wychodzi . Ty musisz sie wybić a nie konkurowac . Widzisz ze chyba patronite ci nie wyszło. Zmień sposób lub sprzedaj.

 28. Kamil Odpowiedz

  Produkcja kwietniowego My mobile RANKING rusza najpóźniej 30-kwi-2018, będzie znowu ciekawie!

  • szotyi

   Produkuj , produkuj . Czekamy na comiesięczne błaznowanie Kamilka. Nie wiem czy zauważyłeś że wiele marek już nie publikuje na stronach ofertowych cen jednostkowych choćby liderujące nju , orange także nie umieszcza już informacji o cenach jednostkowych. Nawet play nie ma cen jednostkowych na stronach ofertowych. Virgin też. Jak widzisz twoje rankingi nie mają już sensu bo operatorzy nie komunikują cenników jednostek aby się dokopać trzeba szukać w dziale cenniki. A na co patrzy klient ? Na stronę ofertową więc kupi pakiet. Nie ośmieszaj sie już tym rankingiem i rób tylko no limity.

  • Kamil

   Prosta matematyka, 5x PREMIERA i 2x NEWS vs. badanie NL, zawsze wybierana jest opcja pierwsza, przez co nigdu nie ma czasu na produkcje tej drugiej 😐

  • Mistrz Hugo

   Dzisiejsze 7 artów o niczym to faktycznie wielki wysiłek.

  • szotyi

   Badanie no limit to zbyt wielkie słowa dla takiego amatora jak ty Kamilku.

  • szotyi

   Kamilku a dlaczego nie odniosłeś się merytorycznie do tego co napisałem wyżej o produkcji rankingu no limitów?

  • Rumburak1

   No przecież musiałby zrezygnować z produkcji kontenera który nikogo nie interesuje.

  • Kamil

   O niczym to sa twoje marne komentarze. Przykro sie na nie patrzy

  • Rumburak1

   A twój kontent się niechętnie czyta. Zamiast napisać dla przyzwoitości o nowych ofertach operatorów to piszesz że ładowałeś 15 minut baterię albo o jakimś zegarku. No weź człowieku

  • Rumburak1

   Ni i nie mej pretensji, że ktoś woli rock i o tym napisze.

  • szotyi

   Kamilku skoro robisz rap to gdzie można tego rapu posłuchać? Bo jeśli nie robisz rapu to sprostuj. No i dalej nie odniosłeś sie do mojego pytania.

  • Kamil

   To jest cytat z utworu Tede, w którym celnie punktuje hejeterow oczekujących od niego innej twórczości niż sam chce kreować. Tytuł to Jak Nie My To Kto

 29. szotyi Odpowiedz

  Kamilku sprawdziłeś że operatorzy (wielu) wyżej masz ściąge nie umieszcza na stronach ofertowych stawek jednostkowych?

  • szotyi

   Jak to co? Będzie dalej ranking na stawkach jednostkowych bo żeby zrobić no limity trzeba zmodyfikowac algorytm który przy złożoności naszych no limitów i tak nie da właściwego efektu. Aby zrobic ranking trzeba znac oferty a Kamilek tylko myśli że je zna.

  • Mistrz Hugo

   Ale skąd weźmie stawki, jak nie zagląda do regulaminów?

  • szotyi

   Kamil zaglądnie do cenników. Pominie regulaminy promocji . Zresztą on jest tak wszechwiedzący że chyba nie zaglada do cenników i regulaminów skoro po dłuższym czasie dotarło do niego że plus/plush zniósł opłatę za RWK a tmobile ma no limit w sieci ale tylko dla starych klientów. Choć dalej nie dotarło że heyah nie ma no limitu w sieci po doładowaniu 20 zł. Zresztą 5 zł dokładamy i mamy no limit z mmsami i 10GB do wszystkich i nie trzeba pamiętac kto gdzie ma numer. Ale dinozaur Kamil dalej swoje.

  • szotyi

   Jak mogę być spokojny gdy wiem gdzie popełnisz błędy gdy umieścisz no limity w rankingu. Na podstawie analizy dotychczasowego myślenia wiem na 99% o błędzie . Ciekawe czy sie sprawdzi.

  • Mistrz Hugo

   Pierwszy maj, a rankingu brak. S-K-A-N-D-A-L

  • adiko

   stawiam pisiont groszy że przynajmniej 2 babole będą w rankingu.

  • Kamil

   Symulacja My mobile RANKING już jest zrobione. Teraz tylko (i az) pozostaje produkcja. Ta nastapi prawdopodobnie juz dzis wieczorem! ?

 30. von Odpowiedz

  KAMIL jak zwykle, obiecywał w ostatni weekend ranking bedzie i co standard NIE MA i tak co miesiac cygani.

 31. Rumburak1 Odpowiedz

  Kamil zamiast pisać o jakichś promocjach w gsm, woli jakieś bzdury i nonsensy wymyślać, co nikogo nie interesują.

 32. von Odpowiedz

  specjalnie tak robi zeby potem sie chwalic ile komentarzy ma.,to moze zero komentarzy pod nastepnym rankingiem,za kare ze nie dotrzymuje terminów publikacji rankingu

  • Kamil

   Jakie to wsparcie z Patronite taka terminowość…

  • szotyi

   Przecież ci tam nikt nie wpłacił. Chyba ty 15 zł wrzuciłes na zachęte. Nie chcesz to nie pisz nic , zamknij serwis. A nie ze obiecujesz a potem masz wsystko w d…

  • Kamil

   Chcialem sie w 100% poświecic My mobile. W tej chwili brak czasu, stad powazne opoznienia. Sorry, ale się nie rozdwoje

   PS, serwisu nigdy nie zamkne. Za duza pasja. My mobile RANKING zawsze mozna wyprodukowac z data wsteczna i po klopocie

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt