PREMIERA: Stagnacja totalna w najnowszym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (7 liczba głosów, wasza ocena: 1,71 na 6)
Loading...

Rynek polskiej telefonii komórkowej na kartę przeżywa wielki kryzys. Posucha na nim jest ogromna. Dosłownie od kilku tygodni nic się nie dzieje (no może z wyjątkiem ofert abonamentowych, ale to już zupełnie inny segment). Chyba jeszcze nigdy w całej historii My mobile RANKING nie było takiej sytuacji, aby dosłownie żaden operator nie zmienił swojej pozycji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Owszem, punkt więcej w tabeli zdobyły odpowiednio sieci komórkowe Virgin Mobile oraz Klucz Mobile (w sekcji VAS), aczkolwiek w dużej mierze było to spowodowane ukraińską ofensywą. Nieco zbliżyły się tym samym do prowadzącej dwójki pod postacią pary absolutnego tegorocznego dominatora A2Mobile oraz niepozornego NJU Mobile robiącego sumienne punkty. Dobitnie ogromną stagnację rynku Pre-paid w Polsce potwierdza brak artykułów pod tagiem promocje w My mobile. Kiedyś on pękał w szwach.

Dziś jest absolutnie pusty. Naprawdę brakuje w tych wszystkich, zwłaszcza dużych telekomów jakiegoś kreatywnego konsultanta lub analityka biznesowego, który rozpisałby jedną czy dwie nowe zupełnie innowacyjne oferty całkowicie zmieniające oblicze rynku, weźmy na ten przykład roboczą nazwę Super T-Mobile Na Kartę (z uwagi na najlepsza jakość sieci będącą w stanie utrzymać zwiększone zapotrzebowanie na korzystanie z internetu), która później da radę zwyciężyć w cuglach w My mobile RANKING. Dokładniejsze szczegóły poniższego notowania jak zawsze są poniżej.

(fot. My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii wcześniej zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio ponownie mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie nie mieliśmy dosłownie żadnych zmian, chociaż ofertę polepszył Klucz Mobile za sprawą pakietu 10 GB za 10 PLN. Najprawdopodobniej z pudła za miesiąc wypadnie Virgin Mobile, któremu powoli kończy się promocja Wakacyjny Wypas. Jak jego sama nazwa wskazuje, raczej operator nie będzie jej przedłużał w nieskończoność, no chyba że ma w planach komunikację marketingową do wakacji, ale tych zimowych. Wtedy jak najbardziej może on być nadal dostępny do ferii.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

3. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 10 GB za 9 PLN, 0,00088 PLN/1 MB + rok ważności, za darmo i bez limitu lejek transferu w standardzie 32 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii znowu nie było zmiany pozycji, aczkolwiek widać pewien negatywny trend. Niby się tyle mówi o tej technologii 5G kroczącej wielkimi krokami w stronę 4G. Tymczasem średnie prędkości mobilnego spadają. Co prawda są to małe wartości rzędu niecałych 1 Mb/s, ale jednak nie ma tak ważnego progresu. W dobie coraz to mocniej zapychającej się sieci zwiększoną liczbą terminali robi się poważny problem dla operatorów. Popularyzacja standardu 4K (na YouTube oraz Netflixie) będzie dla nic dodatkowym problemem. Więcej szczegółów znajdziemy na www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 18,56 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 2 pkt. / około 17,23 Mb/s

3. Plus/Plush – 1 pkt. / około 14,26 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj mieliśmy wcześniej drobną roszadę za sprawą weryfikacji czasu ważności Virgin Mobile. Jedna z podstron operatora wyraźnie informuje, że trzeba wykonać doładowanie konta za minimum 5 PLN, aby móc uzyskać rok jego ważności. Patrząc jednak obiektywnie to jego rola mocno traci na znaczeniu. Klient bowiem woli doładować telefon częściej, ale w zamian mieć nielimitowane rozmowy w sieci czy darmową łączność LTE.

1. NJU Mobile/Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Virgin Mobile/Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile/Plush – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu w kwestii VAS wybór był jasny. Trzeba było znowu nagrodzić aktywne sieci komórkowe. Tym razem były to telekomy Virgin Mobile i Klucz Mobile. Mało brakowało, a Orange jeszcze na koniec wypadłby z ostatniej punktowanej pozycji, ale niedawne uproszczenie oferty oraz jej minimalne polepszenie w wybranych aspektach spowodowały pozostanie na trzeciej lokacie. Zawsze trzeba cenić korzystne zmiany u pomarańczowego operatora. Nie inaczej było tym razem.

1. A2Mobile/Virgin Mobile/Klucz Mobile – 3 pkt. / No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włacznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, Virgin Mobile ma innowacyjną ofertę Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień,

2. T-Mobile/TuBiedronka/Plus/Play/Red Bull Mobile – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), w Plusie czy T-Mobile zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, w Play i Red Bull Mobile mam ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN)

3. Orange – 1 pkt. / Darmowe pakiety po doładowaniu, z czego największy wynosi 100 GB (ważny 200 dni) po zasileniu 200 PLN, ponadto może się on pochwalić awaryjnym lejkiem 64 kb/s pozwalającym na w miarę swobodne surfowanie w jakości zbliżonej do GPRS, operator ponadto oferuje bezpłatne rozmowy do wszystkich oraz 100 GB na aż trzy miesiące, jeśli namówimy znajomego do przejścia, operator uprościł ponadto ofertę za sprawą likwidacji niepotrzebnych i starych już wybranych taryf

Ogólna klasyfikacja

Takiej historii jeszcze nie było, aby nie doszło dosłownie do żadnej zmiany lokaty. Tak mało się niestety działo w październiku. Listopad pod tym względem jednak zapowiada się zdecydowanie lepiej. Wybranym sieciom komórkowym kończą się promocje, a to jednocześnie szansa dla innych operatorów do zdobycia wyższych pozycji. Cały czas rozważana jest opcja usunięcia najmniej znaczącej chyba dziś podkategorii z czasami ważności konta. W jej miejsce zadebiutuje najkorzystniejszy No Limit w kwestii nieograniczonych rozmów oraz SMSów (z MMSami włącznie) ze wszystkimi, ale bez internetu (od tego jest dedykowana sekcja). Być może A2Mobile zyska ponadto jakiegoś godnego rywala w walce o szczyt do końca bieżącego roku.

My mobile RANKING (10/2017) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 12 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 3)  
2. NJU Mobile 10 pkt. (0, 3, 2, 2, 3, 0)  
3. Virgin Mobile 8 pkt. (0, 3, 1, 0, 1, 3)
4. Klucz Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 3)
5. Play 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
  Red Bull Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
  T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
9. Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 0)
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
11. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)  
  Orange 3 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 1)
  Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 0, 1, 0)  
14. Heyah 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
17. Plush 2 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 0)
18. Lajt Mobile 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)  
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.186 komentarzy do “PREMIERA: Stagnacja totalna w najnowszym My mobile RANKING”

  • Kamil

   Pretensje czy gorzkie żale możesz mieć do W4 za brak kreatywności i spoczęcie na laurach

  • Kamil

   My mobile na brak oryginalnych pomysłów nie narzeka. Patrz przedrostek PREMIERA 🙂

  • Kamil

   Tak, gdyż jest to ORIGINAL content jak na Netflixie, a nie copy paste newsow milion razy powielanych na tzw. technopudelkach 😐

  • szotyi

   Kamil nie wstyd ci porównywać tego bloga do netflixa? Przecież tu nie ma porównania.

  • Kamil

   Akurat miałem na myśli inne blogi technologiczne, które nic nie wnoszą poza kopiowaniem newsów. My mobile powoli odchodzi od sekcji NEWS na rzecz produkcji ORIGINAL/PREMIERA, które tworzy się zdecydowanie większą przyjemnością

 1. von Odpowiedz

  „takiej histori jeszcze nie było aby nie doszło dosłownie do zadnej zmiany lokaty” Kamil co za głupoty wypisujesz ranking z lipca 2016 i sierpnia 2016 byl taki sam tez nie było zadnej zmiany w sierpniowym rankingu w porównaniu do lipcowego,

 2. marco Odpowiedz

  A gdzie 3 punkty dla Orange na kartę za totalnie darmowy RWK?
  Właśnie przeniosłem jeden z numerów do Orange na kartę i RWK dostałem z automatu. Podobnie też jest jak ktoś kupi starter i go zarejestruje. Tak więc opłata 2,9 zł idzie do lamusa. Potem wystarczy wysłać darmowego smsa (START na 8002) i konto automatycznie przedłużone na rok!

  • szotyi

   Przy przeniesieniu od dawna dają RWK od razu aktywny ale tylko przez internet przenoszony. W salnoie przeniesienie wymaga aktywacji recznej. Chyba że coś sie zmieniło. A koszt RWK w orange wynosił GO HA GO HA GO HA 3.00 a nie 2,90.

 3. szotyi Odpowiedz

  A ranking to jak zwykle ściemning. W ścieningu nie uwzgledniono tańszych połaczen miedzynarodowych w heyah i tmobile do wielu krajów oraz wielu innych rzeczy u pozostałych.Plush dalej nisko. A lajt jeszce niżej. Kamil po prostu nie zna oferty. promotor Kamila wstydziłby sie jakby widział ten ranking. Tu biedrona jak wysoko. Niezły ubaw. Ale tak ponadczasowy algorytm wyliczył.

  • szotyi

   Kamil opowiedz nam o pakiecie studenckim w lajt( jest dla każdego). Opowiedz nam o pakiecie za 25 zł w plush z social pakiet i piątym doładowaniem. Ponadto o ofercie heyah za 25 zł z tanimi międzynarodowymi. Napisz nam tu co wiesz na temat tych taryf a następnie skonforntuj to z pakietem a2 mobile , virgin i nju oraz klucz Jak nie napiszesz to dalej kazdy będzie uwazał że nie znasz oferty. Co bys wybrał na podstawie ściemningu czy realnej oferty?

  • Hugo Barra

   Kamil o tym nie wie? Chyba nie ? bo pisze:
   Najtańszy No Limit:
   1. A2Mobile
   2. ?
   3. ?

   A nie ex aequo a2,plush,lajt? Hmmm ?

  • Kamil

   Nie robiłem researchu, ale zdaje mi się, że dobrze kombinujesz panie były CEO Xiaomi 😉

  • adiko

   Kamil i tak już od wielu miesięcy ci się wydaje, bo twój research jest więcej niż kiepski, i żadnych zmian istotnych w tym rankingu nie ma i nigdy nie było, ciągle są jakieś pomyłki, ale ja ten ranking traktuje tylko i wyłącznie jako twoja wizja która ma mało wspólnego z rzeczywistością..

 4. marco Odpowiedz

  @Szotyi
  Ja przenosiłem w salonie i rwk z automatu za darmo. Podobnie przy rejestracji. Tak więc Orange na kartę zasługuje na 3 punkty za rwk. Tutaj w każdej chwili można przedłużyć darmowym sms-em. O wielkie wygodniej niż w NJU gdzie trzeba pilnować przychodzącego sms-a z potwierdzeniem.
  Druga rzecz to chyba w Orange nie ma już tego pakietu na no limit za 28 zł (przynajmniej nie ma go na stronie). Czyżby promocja zakończona?

  • szotyi

   No to sie w takim razie zmieniło pozytywnie. Zwróc uwagę że nasz Kamil rozśmieszacz pomijał przez długi czas to że w plush i plus jest darmowy RWK , tylko nie pasowało mu że trzeba aktywować za darmo i doładowac 5 zł . A doładowac trzeba jak sie chce korzystać. Teraz dał 1 pkt plushowi za ważnośc połaczeń ale zapomniał że tak samo jest w plusie . On nie zna oferty . To tak w w kwestii punktacji a raczej braku dla orange.

  • Kamil

   Litości człowieku. Musisz aktywować i doładować później za 5 PLN w terminie 30 dni z tego co pamiętam. Też mi promocja. To już lepszy jest standardowy rok ważności doładowania jak w Virgin Mobile bez kombinowania. Pro content nie jest dla ciebie

   Więcej szczegółów na:

   https://www.plus.pl/uslugi/rok-waznosci-konta

  • Kamil

   I jeszcze ten wymóg posiadania 10 PLN, aby awaryjne doładowanie za piątkę nie działało. W innych sieciach możesz mieć zero, a następnie po każdym zasileniu wchodzi rok ważności konta. Brawo ty

  • szotyi

   Kamil dlaczego kłamiesz publicznie piszac o jakiejś dyszce by zadziało doładowanie 5 zł? Jak zwykle nie wiesz nic o ofertach. Ten link jest do starej nieobowiązującej już usługi RWK która kiedyś była za 10 zł do kupienia. Teraz jest za 0 zł i doładowanie 5 zł. Jest dokładnie tak samo jak w plushu.

  • szotyi

   Kamil zwróć uwagę na kod promocji RWK w plusie z linka w tym wątku i porównaj ten kod na RWK z obecnym kodem na RWK. A następnie porównaj warunki i napisz dlaczego podałeś nieprawdę. Po prostu nie zaktualizowano strony . Na stronie karty prezentujacej obecną taryfe jest regulamin RWK aktualny i kod . Regulamin uslug mówi że do świadczenia usług stosuje sie regulaminy tych usług. na podst kodeks cywilny strona inernetowa nie stanowi oferty handlowej.

  • szotyi

   Kamil ten wymóg 10 zł był dlatego że RWK w poprzedniej edycji promocji kosztował 10 zł i terzba było se doładwac potem za 5 zł. Teraz jest za 0zł ale trzeba sie doładować za min 5 zł co znaczy że możesz doładowac za 30 zł bo np chcesz kupic pakiet za 29 zł i tez prawidłowo.

 5. szotyi Odpowiedz

  Ej mordki czy Kamil czasem nie produkuje tych dzieł tylko na smartfonie ? Bo udowadnia że nie zna oferty, myli sie w podstawowych kwestiach.

  • Kamil

   Na smartfonie to mogę conajwyzej publikować posty na Fan Page My mobile ???

  • Kamil

   W kwestii rozrywki to już się stało. YouTube oglądam na Apple TV, na laptopie praktycznie zero (!)

 6. Rav Odpowiedz

  Kamil, ja rozumiem wszystko. Możesz robić sobie ten ranking, jak tylko Ci się podoba, ale nie możesz być głuchy na ewidentne fakty. To jest brak szacunku. Napisałem Ci wyraźnie:
  – nie mogę znaleźć w ofercie T-mobile darmowego Nolimitu w sieci za doładowanie;
  – w Heyah w taryfie dniówka po doładowaniu jakąkolwiek kwotą mamy Nolimit do Heyah i T-mobile w ramach ważności konta, czyli doładowując za 50 zł Nolimit jest ważny 90 dni!
  Owszem może Ci się nie chcieć weryfikować T-mobile, ale musisz dodać Heyah do VAS i dać 2 punkty.
  Inaczej to jest zwykłe oszustwo.

  • Rav

   Fajnie, że pogrzebałeś w necie, choć miałem nadzieję, że zrobi to Kamil;) Niestety nie jest do końca, tak jak myślisz.
   W regulaminie bowiem masz:
   „1.2. Jedynie w okresie trwania niniejszej Oferty promocyjnej, Użytkownik T-Mobile na kartę*, który aktywował dowolną taryfę do dnia 21.06.2017 r., otrzymuje możliwość wykonywania krajowych połączeń oraz wysyłania krajowych wiadomości tekstowych SMS bez
   dodatkowych kosztów na numery mobilne T-Mobile oraz Heyah”
   Nie ma mowy o innych użytkownikach, którzy przeszli, kupili startery po 22.06. Nigdzie na stronie T-mobile nie znajdziesz informacji o tej usłudze.

  • Rav

   Teraz kwestia Heyah:
   http://www.heyah.pl/na-karte/dniowka
   http://www.heyah.pl/regulaminy/taryfa-dniowka/warunki_oferty_promocyjnej_nielimitowane_rozmowy_smsy_i_mmsy_do_heyah_i_tmobile_dla_uytkownikw_heyah/oid/9e597cc3069ff1253ecf63ed4c51f695
   Napisałem wcześniej błędnie, że każda kwota daje dostęp do tej usługi, a minimalna kwota to jest oczywiście 20 zł. Potem należy wysłać kod aktywujący i usługa działa do momentu dezaktywacji bądź likwidacji promocji.
   Mam dodatkową kartę heyah, która na szczęście jeszcze działała (kupiłem ją do testów 27.07), doładowałem za 20 zł (niech stracę:), wpisałem kod i aktywowałem usługę. Działa:)

  • szotyi

   RAV no masz rację , mój bład w kwestii no limtu po doładowaniu wewnątrz tmobile. Niedoczytałem. Więc faktycznie biorąc pod uwage miesięczny cykl rankingu powinien on brac tylko bieżące usługi i kształt oferty dostępne na dzień publikacji inaczej to publiczne wprowadzanie w błąd.

  • Kamil

   No niestety ja też nie mogę tego znaleźć na witrynie T-Mobile! Naprawdę szkoda, że po cichu wyłącza się tak ważne oferty czy taryfy…

 7. Rav Odpowiedz

  Poza tym, co się tutaj wydarzyło?
  „W tym miesiącu w kwestii VAS wybór był jasny. Trzeba było znowu nagrodzić aktywne sieci komórkowe. Tym razem były to telekomy Virgin Mobile i Klucz Mobile”
  W jaki sposób te dwie sieci są bardziej aktywne od innych?
  I na serio, to co wcześniej przez tyle czasu nagradzałeś 2 punktami VAS, teraz robisz copy-paste na 3 punkty???
  Szczególnie, że nie zmieniło to absolutnie układu rankingu. Gdyby VM i KM miały po dwa punkty, nadal byłyby na 3 i 4 miejscu.
  Kamil zatrzymaj się na chwilę i jebnij się w łeb. Odpowiedz sobie głośno i nam, dla kogo to robisz. Jeśli tylko dla siebie, to napisz to wyraźnie, powiedz, że masz nas w dupie. My nie będziemy wchodzić na ten śmieszny blog, a Ty nie będziesz biadolić o hejcie.
  W innym wypadku, weź się do roboty, zacznij słuchać krytycznych – konstruktywnych komentarzy i dostosuj ten ranking do obecnej sytuacji na rynku. To wcale nie jest takie skomplikowane.

 8. Rav Odpowiedz

  A co do Virgin i ważności konta również się mylisz. Owszem w przypadku „gołej” taryfy #chcęwszystko, RWK możemy uzyskać tylko przez minimalne doładowanie 5 zł. Jednak jest drugi sposób, czyli aktywowanie #Freemium. W tym wypadku zamawiając darmowy starter, mamy RWK kompletnie za darmo, a do tego 5 zł na koncie.
  I znowu, nie doczytałeś, a w rankingu błąd. Virgin powinien mieć znowu 2 punkty więcej. Wtedy jednak nastąpiłaby pewna zmiana, bo Virgin wskoczyłoby na 2 miejsce.
  Poniosło mnie trochę w poprzednim poście. Nie mogę jednak obojętnie patrzeć, co Ty tutaj wyprawiasz. To co robisz, robisz publicznie. Twoja wiedza o rynku prepaid pozostawia wiele do życzenia. Nie byłoby z tym problemu, gdybyś nie udawał „poważnego” portalu. Wprowadzasz ludzi w błąd, podając nieprawdziwe informacje i przedstawiając wypaczony „ranking”.
  Do tego jesteś kompletnie głuchy na wielokrotne, konstruktywne uwagi. Kompletnie nie jestem w stanie tego zrozumieć….

  • Kamil

   No i? Błędu dalej nie ma, bo trzeba zamawiać starter. Usługa nie jest dostępna w standardzie za free. Także pudło. Ach, ile głów, tyle opinii 😐

  • Rav

   Mój boże… Jest dostępna w standardzie, za free!!! Podkreśliłem tylko, że możesz mieć to kompletnie za darmo, zamawiając starter na stronie. Jeśli kupisz starter Virgin w sklepie, to także będziesz mógł uruchomić #Freemium i także RWK będzie za darmo. Poniosłeś jednak koszt startera, jak z resztą w każdej innej sieci!!! 

  • Kamil

   Nie rozumiesz dalej. Jak już jesteś klientem to sobie wlaczysz usługę za darmo? Nie, bo musisz zamawiać starter. Tylko nowi konsumenci maja to w gratisie

  • Rav

   To Ty dalej nie rozumiesz:) Oczywiście, że włączysz! W każdej chwili możesz przejść z innej oferty VM na #Freemium.
   Podkreśliłem zamawianie startera przez stronę, jako sposób na „leżaka” bez wydania ani złotówki. Co w innych sieciach nie zawsze jest możliwe, gdyż nie zawsze masz możliwość zdobycia startera za darmo.
   Jasne?

  • szotyi

   Kamil a czym sie rózni kupno startu w kiosku -trzeba iśc , jechać do kiosku od zamówienia darmowego startea przez internet i mieć jeszcze bonus 5 zł. Czy u pozostałych operatoeów nie kupuje sie starterów lub nie zamawia sie przez internet . One sie materializują w telefonach na żądanie ? Naprawde nie rozumiesz tak podstawowej rzeczy?

  • Kamil

   Naprawdę są jeszcze ludzie w tym kraju, co doładowuja telefon raz na rok? Normalnie nie wierzę ???

  • Hugo Barra

   Ale czy dla ciebie rwk to doładowanie raz na rok?
   To

 9. szotyi Odpowiedz

  Takiej historii jeszcze nie było . Od wielu miesięcy w sieci jest tworzony wypaczony ranking obejmujący wyimaginowane taryfy realnie nie istniejące. Ten ranking jest wysmiewany również od wielu miesięcy a jego twórca pozostaje obojetny na zgłaszane uwagi. Co więcej , korzystajac z tego rankingu można narazić sie na straty finansowe bo prawdzie odpowiadaja tylko podium choć też nie do końca. Dalsze miejsca są kompletnie bezsensu co oznacza że ich miejsca są niezgodne z logiką i ekonomią w ten sposób że marka oferująca gorsze warunki jest wyżej niż marka majaca lepsze warunki.

  • Kamil

   Jak zwykle przesadzasz. Pokaż mi lepsza siec na kartę w tej chwili niż A2Mobile. Tylko bez kombinowania w stylu jak zrobisz tamto to dostaniesz to, ale tylko pod warunkiem wykonania tego 🙂

  • szotyi

   Z a2mobile sie zgadza . Tylko reszta czyli większośc nie. Szkoda że nie napisales odpwoiedzi na komentarz gdzie chciałem być udowodnił nam że znasz wspomniane tam oferty opisujac je po krótce. Czy rozumiesz że nie treba kombinowac tylko zadzwonić do obsługi klienta . Powiesz koszt ? To cie mam . Wtedy ja mówie w nju jest opłata nie wiecej niż 5 zł za połaczenie z bok a z reguły czekasz na połaczenie. W play 1,99 ale np. u plusa /plusha heyah tmobile gdy masz pakiet no limit nie płacisz za konsultanta co powoduje że mozesz za darmo zapytać a konsultant od ręki właczy potrzebne usługi. W a2mobile płacisz za poł z bok ale jak masz pakiet na rozmowy to nie
   płacisz. I teraz piszesz o ofertach z pakietami wiec klient musi znać kody , poznasz je ze startera lub internetu lub z BOKu. Hmmm…. czyli aktywacja RWK w plusie a ptem doładowanei za 5 zl które i tak musiesz zrobic wieksze by miec na pakiet to zbyt trudna czynnosc? A 5 doładowanie przychodzi sms zapraszający , premia a staż tez. Zresztą ludzie pytaja sami :płace duzo karta mi starcza na miesiąc za 30 zł co mogę zorbic by obnizyc i wtedy konsulatnt wszystko aktywuje klientowi od ręki.

  • szotyi

   A pokaż mi ofertę w której nie musisz nic robić by dostać to co chcesz ? w a2m musisz też aktywować pakiet. CZyli musisz coś zrobić by mieć coś. Jestes niekonsekwentny. Wiesz że promocje takie jak premia za staż możesz aktywowac nawet na dzien przed premią i tak policzy staż od realnej aktywacji nru. 5 doładowanie też możesz aktywwać kiedy chcesz ale tu policzy od aktywacji promocji. Tylko że można mieć cłu pakiet za darmo przez misiac lub 20 % taniej co miesiąc.

  • szotyi

   Nawet virgin wymaga kodu na freemium nie mowiać juz o wychwalanym pakiecie za 29 zł ktry daje mniej niż plush, lajt a nawet tmobile.. A bez doładowania nie masz np poł premium rate.Minimalne doładowanie u opertatrów to 5 zl . Ta wartośc w plus /plush po aktywacji usługi RWK sprawi że dostaniesz RWK realnie za ZERO. W lajt za 10 zł masz bez kombinacji RWK ale i tak wydasz wiecej by kupic korztsny pakiet

  • adiko

   Nieważne co napiszesz Kamil i tak będzie dalej uparcie twierdził że jest inaczej.
   Kamilowi nawet jak będziesz pluł w twarz to i tak będzie twierdził że deszcz pada.
   Kamil był i jest niereformowalny i tego nie zmienisz ani ty ani ja.

 10. marco Odpowiedz

  Dobrze że poruszyliście temat rwk. Ja wciąż nie mogę zrozumieć za co NJU ma 3 punkty za RWK. Przecież w NJU nie da się tak z automatu dostać konta ważnego rok. Aby przedłużyć konto o pół roku trzeba najpierw zasilić za co najmniej 5 zł. Starter lub numer przeniesiony jest ważny do 30 dni. Pierwsze przedłużenie musi być wynikiem zasilenia. Potem trzeba pilnować sms-a jesli się nie doładowuje co pół roku. Obecnie z automatu RWK uzyskuje się w a2mobile i Orange. W Plusie i Plushu po zasileniu za co najmniej 5 zł

  • szotyi

   Zgodnie z tym po 3 pkt powinni mieć plus plush i virgin. Jestem jednak za opcją zmniejszenia do 1 pkt dla nju za ważnośc . Tak, w nuu niezalenie czy przenosisz czy kupujesz nowy starter pierwsze wydłużenie musi byc po zasileniu za min 5 zł. Inaczej sie nie da. Mając na uwadze że ranking jest tworzony raczej dla nowych aktywacji bo gdyby był dla dotychczasowych to nie ma sensu gdyż stary klient może mieć promocje dedykowane np na zaproszenie jestem za odjeciem 2 pkt dla nju. Inaczej wszystko nie ma sensu.

  • uga riki buga tiki

   Przecież rwk przy nolimicie to znakomita rzecz. Nie robisz sobie skarbonki, i jak nie potrzebujesz nolimitu, to go wyłączasz, nie kupujesz doładowania a i tak korzystasz.

 11. gregrin Odpowiedz

  „Nie rozumiesz dalej. Jak już jesteś klientem to sobie włączysz usługę za darmo? Nie, bo musisz zamawiać starter. Tylko nowi konsumenci maja to w gratisie” Nie rozumie. #Freemium to normalny pakiet z „Pakiety #WSZYSTKO” który można włączać wielokrotnie. Jest darmowy, ważny 6m-cy (w sensie odnawia się w tym okresie) i przy włączeniu daje darmowo RWK. O co chodzi z tym zamawianiem startera i ze tyko dla nowych jest darmowy ?? Przecież ten pakiet ogóle nie ma ceny, jest po prostu darmowy…

  • gregrin

   No to teraz bardziej rozumie o co chodzi ale w takim razie ten wcześniejszy cytat jednak nie miał sensu. Teraz z kolei trzeba by się spierać o to czy RWK uruchamiany kodem/sms’em w taryfie jest lepszy od takiego który jest elementem pakietu który tez uruchamiamy kodem 😉

  • Kamil

   Kolego na Sz, jeszcze raz padnie słowo na gie i się pożegnasz. Raz na zawsze z My mobile. Żółta kartka

  • Rav

   Kamil jeszcze raz. Najprościej jak można…
   Posiadasz numer w Virgin Mobile i chcesz przedłużyć ważność konta na rok bez wydawania pieniędzy. Co robisz?
   Wklepujesz kod *222*000#, który aktywuje ofertę #Freemium. Oprócz uzyskania comiesięcznych bonusów, o których już wiesz, ważność twojego konta przedłuży się o 365 dni.
   To jest normalna opcja dla wszystkich użytkowników Virgin Mobile, obecnych i przyszłych. Żaden hack, żadne dziwne obejście.

  • szotyi

   Kamil miał tylko pośrednio racje , konkretnie by mieć w virgin rwk trzeba zasilić za min 5 zł. virgin freemium nie zmienia terminu ważności konta.Także wczesniej wprowadzono mnie w błąd. Teraz mam wiarygodną informację.

  • Rav

   Szotyi, czemu mieszasz;) Mam 6 numerów w Virgin Mobile, wszystkie w #Freemium, z czego 3 nigdy nie były doładowywane (jeden od 2015), a Ty teraz nagle twierdzisz, że #Freemium nie daje RWK. Proszę Cię, nie popełniaj tego samego błędu, co Kamil. Wypowiadaj się tylko na temat operatorów i usług, które używasz;) Czasem wiedza z internetu może nie wystarczyć.

  • szotyi

   RAV ta informacja została potwierdzona przez virgin. Uruchomienie freemium nie jest powiązane z RWK to znaczy że nie wpływa w żaden sposób na ważność konta. Oczywiście możesz potwierdzić sobie u virgina.

  • Rav

   Ok. Tym razem ja muszę się walnąć w pierś:P Nie miałem racji. Trzeba było od razu sprawdzić regulaminy;) 20.01.2017 po cichutku zmieniono regulamin, a dokładnie punkt 15, w którym w starym cenniku było wyraźnie napisane, że aktywacja przedłuża ważność o rok.
   W nowym zaś przeczytać można, że trzeba doładować. To w takim razie teraz to jest gówno, a nie freemium:P
   Szotyi zwracam honor.
   Kamil zwracam honor;)
   Tak czy siak, u mnie nadal chyba działa ta stara opcja. Przynajmniej to, choć kompletnie już tracę szacunek do VM

  • Kamil

   To jest masakra, że operatorzy nie aktualizuja swoich witryn www. To są korporacje z grubymi milionami. Brak slow

  • szotyi

   To jest masakra że Kamil robi ranking i od wielu miesięcy nie orientuje sie w ofertach.

  • Hugo Barra

   Aktualizują, bo archiwalne oferty też są potrzebne. Po prostu trzeba myśleć.

  • Kamil

   Masakra to są twoje komentarze ?

   Zero pozytywów. Ciągły hejt i trolling jak w utworze TEDE snapchat song

  • Rav

   To nieprawda Kamil, że posty kolegi to „Ciągły hejt i trolling”. Szotyi pisze sensowne rzeczy, tylko pewnie poziom frustracji (z powodu Twojej zawziętości, buty i głuchoty na rzeczowe argumenty) osiągnął taki poziom, że trudno mu pisać normalnie;) I ja to doskonale rozumiem.

  • Kamil

   Taa, ten ziomuś na Sz już raz odwoływał swoje słowa, bo się gdzieś pomylił. Tyle w temacie

   To, że operatorzy nic nie robią w segmencie Pre-paid pod kątem ofertowym/marketingowym w zdecydowanej większości to oczywisty fakt

  • adiko

   Tak samo faktem jest to że ten ranking jest mocno zakłamany od dawna i nic się nie zmienia na lepsze.

  • Rav

   On się pomylił, a właściwie to ja się pomyliłem;) Każdy może się pomylić albo cytując Ciebie: Nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Najważniejsze, żeby się do tego przyznać i sprostować. 
   Ty Kamilu masz z tym ewidentny problem, a pomyłek i błędów u Ciebie pod dostatkiem.
   Np. wspomniane okresy ważności. Wyjaśniło się z Virgin i choć wprowadziłeś korektę w lipcu (dopiero), to nie miałeś pojęcia, dlaczego to robisz. Ugiąłeś się pod wpływem Szotyi’ego i kolegi Antithiesis, ale nawet nie raczyłeś sprawdzić, o co chodzi. Teraz już wiesz.
   To samo z T-mobile i Heyah. 
   Jestem bardzo ciekaw, czy po miesiącach obietnic wyrzucisz kategorię „Ważność połączeń”, czy też znowu zobaczymy kolejny ranking kopiuj-wklej. Z poprawkami albo bez;)

  • Kamil

   Sprawdzę te wyłączone (niby) No-Limity w T-Mobile za free w standardzie, bo to aż niemożliwe że wielkie portale telco o tym nie wspominały. A kategoria czas ważności jest bez błędów (podstrona Plusa wskazuje konieczność posiadania 10 PLN na koncie, co jest absurdem, aby późniejsze zasilenie 5 PLN dawało rok ważności konta)

  • Rav

   Wystarczy, że wejdziesz na Telepolis. Świeży wątek o T-mobile.
   Zapomniałeś o Heyah.

  • adiko

   Kamil uznaje tylko info ze stron operatorów,a innych stron unika jak Diabeł święconej wody. Więc jak widzi na ich stronie coś to nawet jak to jest już archiwalna oferta to jest to dla niego ważne.

  • Rav

   Co do Plusa też się mylisz. Pisał już o tym Szotyi. Wpisałeś pewnie w google „plus rwk” i wszedłeś w pierwszy link Plusa, który przekierowuje do nieaktualnej oferty, gdzie za RWK trzeba było zapłacić 10 zł. Teraz wystarczy wpisać kod: *136*11*18# i doładować konto za minimum 5 zł.

  • szotyi

   Jeszcze raz o RWK w plus. Kod jest taki sam . zdjęto tylko opłatę 10 zł za aktywację promocji.

  • Kamil

   Ok Rav, to jak powinna wyglądać kolejność TOP 3 twoim zdaniem w podkategorii czas ważności konta, aby było ok? My mobile jest oczywiście otwarte na wszelkie sugestie 🙂

  • Rav

   Dodany Plus, a w VAS Heyah zamiast T-mobile:

   1. NJU Mobile/Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto
   2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata
   3. Virgin Mobile/Klucz Mobile/Fakt Mobile/Mobile Vikings/A2Mobile/Plush/PLUS – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

   i VAS
   2. HEYAH/TuBiedronka/Plus/Play/Red Bull Mobile – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), w Plusie No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, w HEYAH po doładowaniu za 20 PLN i wysłaniu jednorazowego kodu mamy No Limit w sieci zawsze kiedy mamy ważne konto, w Play i Red Bull Mobile mam ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN)

  • szotyi

   PRZECIEŻ PISALIŚMY CI TU KAMILU ZE NIE MU JUZ TEJ OFERTY I MA JA TYLKO TEN KTO AKTYWOWAŁ PRZED PEWNA DATA. ZRESZTA TO I TAK SIE DEAKTYWOWAŁO GDY WŁACZAŁES NOWE NO LIMITY.

 12. Kamil Odpowiedz

  Swoją drogą to już nie mogę doczekać się premiery nowej podkategorii najtańszy No Limit! Sam jestem ciekaw jaki wyjdzie wynik researchu w temacie rozmowy/SMS (MMS) do wszystkich 😉

  Najtańszy No Limit:

  1. A2Mobile
  2. ?
  3. ?

  • Hugo Barra

   Po co ta kategoria? Chcesz się jeszcze bardziej skompromitować?
   Jak to pogodzisz z punktowaniem za cenę minuty i SMS? ?

  • Kamil

   Jak zwykle trollujesz i hejtujesz wszystkie nowości. Nawet najlepsza firmę świata pod względem finansowym. Będzie to oraz to. Kategoria czas ważności konta idzie do piachu. Czas najwyższy

  • Hugo Barra

   I dobra. I tak nie biorę na poważnie tego rankingu.

  • szotyi

   No, śmieszne. Najtańszy no limit i ceny jednostkowe. On nie udaje , on jest głupi. a2m wygra i ok ale reszta dalej będzie komedią.

  • gregrin

   2/3 Lajt za 19,99zl i Plush bo włączając usługę 5te doładowanie automatycznie oszczędzamy 20%.
   Już nie mówiąc o promocjach na doładowanie które pojawiają się okresowo.

  • Hugo Barra

   50% na Halloween o którym wg. Kamila nie warto pisać.

  • Kamil

   Jednodniowe akcje sobie darujmy. My mobile to nie gazetka z pierwszymi lepszymi promocjami

  • Rav

   Ok, podpowiem Ci coś, choć pewnie i tak to zlejesz. Zbiorczy ranking „najlepszej” sieci nie ma żadnego sensu. Bo nie ma najlepszej sieci. Jest tylko najlepsza dla poszczególnych użytkowników, ze względu na jednostkowe czynniki. Oczywiście takie zestawienie miałoby sens, gdyby porównywać solidnie poszczególne elementy ofert. Znajdą się tacy, dla których istotna może być ważność konta i podstawowa cena minuty i smsa. Mamy pierwszą kategorię. Dla większości najważniejsze będą jednak pakiety all-in-one i to także trzeba zestawić w kolejnej kategorii. Ważne też w obecnej sytuacji mogą być pakiety roamingowe i cena rozmów międzynarodowych. Na tym trzeba się skupić.
   Oczywiście wymaga to wiedzy, której w tym momencie nie posiadasz i czasu, którego też nie masz za wiele. Gdybyś wykorzystał wiedzę tu piszących i liczył się z ich uwagami, ten ranking dawno miałby ręce i nogi. A tak, tylko jesteś pośmiewiskiem w sieci i jedynie Klucz Mobile traktuje poważnie twoją radosną twórczość. 
   Obudź się, Kamil. 

  • szotyi

   RAV no co ty? To jeszcze spowoduje zawieszenie rankingu i nie bedzie sie z czego śmiać.
   Kamil oferuje unikalna mieszanke taryf operatorów. Oni powinni sie od niego uczyć. Hahahaha. A jakie rady daje na wstępie dla tmobile -miedzynarodowej korporacji zatrudniającej setki specjalistów . Powinien byc prezesem.

  • Kamil

   Wiesz, nigdy nie dogodzisz wszystkim jak to kiedyś rapowal Yaro celnie w punkt

  • uga riki buga tiki

   heloł Kamil. Ty nie dogadzasz nikomu, bo kłamiesz w rankingu

  • szotyi

   Kamil a mi nie odowiedziałeś? Obraziłeś się? Bądź mężczyzną.

  • adiko

   Ja to mam wrażenie że jedynie komu ty tu dogadasz to tylko sobie i swojemu ego.

  • Kamil

   Rav, z takim podejściem to Ranking FIFA też nie ma sensu, a jednak prezentuje jakąś formę Reprezentacji Polski

  • Rav

   Ranking FIFA ma jasne i przejrzyste kryteria, a i tak czasem może dojść do sytuacji, kiedy nie odzwierciedla realnej siły danej drużyny (patrz Polska).
   To jednak kompletnie inna dziedzina, porównanie kompletnie z dupy.
   Twój ranking nie posiada przejrzystych kryteriów, do tego zawiera wiele błędów, których nie chcesz, nie jesteś w stanie korygować. 
   A nawet gdyby został zrobiony rzetelnie, to w takiej formie nie przedstawia większej wartości.
   Mówisz, że najlepszą siecią jest obecnie a2mobile. A ja uważam, że najbardziej atrakcyjną cenowo i do tego posiadającą jeszcze wiele wad.
   Kiedy w lipcu przenosiłem główny numer z Virgin, zastanawiałem się nad a2mobile. Jednak takie elementy jak: zasięg Plusa, brak hdvoice, brak aplikacji mobilnej i bilingu (teraz już jest), a do tego wysoki koszt rozmów międzynarodowych, zniechęcił mnie ostatecznie.
   To czego potrzebowałem, znalazłem w Heyah i z pewnym lękiem (T-mobile nie cieszyła się do tej pory dobrą sławą) przeniosłem tam numer. Jak na razie, nie ma dla mnie lepszej opcji, ale daleki jestem od trąbienia, że to najlepsza sieć w Polsce:P

  • Kamil

   Tak, potwierdzam. Jako całość jest najlepsza, aczkolwiek boli mocno brak tak podstawowej technologii jak HD Voice

  • Rav

   Jest najlepsza, czyli zalecasz, żebym czym prędzej zrezygnował z Heyah i przeniósł się do a2mobile, tak?

  • Rav

   Kamil odpowiedz. Jeśli zazwyczaj mówimy, że coś jest najlepsze, to zachęcamy wszystkich, żeby z tego skorzystali, porzucając inne, gorsze opcje. Czy w takim razie mam przejść do najlepszej sieci a2mobile? Heyah jest przecież dopiero na 14 miejscu? Co mam zrobić, poradź mi;)

  • Rav

   Ale jak to. W a2mobile jest zasięg Plusa, który mi nie odpowiada. W Nju są drogie połączenia międzynarodowe. W Virgin Mobile jest drogo i nie ma roamingu. Przecież ja finalnie zapłacę dużo, dużo drożej niż teraz w Heyah. Czemu polecasz mi sieci, które są dla mnie gorsze?:)

  • gregrin

   Plush z 5-tym doładowaniem gratis nie jest właśnie jednodniowa akcja tylko stalą bezobsługowa opcja w plusie/plushu.

 13. szotyi Odpowiedz

  A dlaczego plush tyko jest ujęty w kat ważnośc połączeń skoro dokładnie taki sam mechanizm RWK jest w plusie? A dlaczego virgin ma w tej kategorii tylko 1pkt.? Przecież wystarczy wpisac kod na freemium i masz rok co jest tożsame z wysłaniem smsa.No i jaby nie patrzeć to bierzesz pod uwagę jednak pakiety no limit ale też mieszasz taryfy. W play dałeś 3 pkt za sms i 2 pkt za vas tu za stan darmowy. Jak 5 pozycja play jest konkurencyjna pod wzgledem użytkowym wobec np lajtmobile które ma ” droższe” smsy ale tańsze minuty lecz ma pakiet 19,99 z rozmowy komórkii stacjonarne ,sms,mms i 10 GB. Play w tym układzie jest dobry tylko la osoby dzwoniącej wewnątrz sieci a smsującej poza siec. Przy ok 68 minutach poza siec play wygra lajt który pozwala mieć swobodę . Także jaką konkurencja jest nju czy virgin dla plusa ,plusha skoro we wszystkich mamy darmo rwk w plus zejdziesz z ceny 29 do 24zł a masz więcej GB , w plushu z 25 do 20zł. Te usługi trwaja długo.

  • Kamil

   Sam juz się miotasz we własnych zeznaniach. Niczym rosyjskie trolle z fake news wpływające na wybory w USA…

  • szotyi

   Wcześniej wprowadzono mnie w blad. Tu nie ma żadnego motania. Nie dorabiaj ideologii.

  • Kamil

   Podsumowując zatem. Mój link jest ok, ten drugi też (choć mamy kombinowanie). Mamy więc 1:1. Zostawiam zatem My mobile RANKING bez zmian. Nie ma sensu już go modyfikować dla starego miesiąca. W przyszłym notowaniu trzeba się zaś zastanowić, co zrobić z tym galmiatasem

  • Rav

   To jest Twoja typowa zagrywka: nie ma sensu modyfikować rankingu dla starego miesiąca. A w przyszłym będzie to samo.
   Nadal podkreślam 3 błędy, które znalazłem i które potwierdzam swoim doświadczeniem:
   – #Freemium daje RWK w VM bez potrzeby doładowania;
   – w T-mobile nie ma darmowych rozmów w sieci po doładowaniu;
   – w Heyah jest nolimit darmowych rozmów i smsów/mmsów (Heyah, T-mobile) po doładowaniu 20 zł i wpisaniu kodu.

  • Kamil

   Od kiedy w T-Mobile nie ma tej jakże ważnej i podstawowej promocji z darmowymi rozmowami oraz SMSami w sieci po doładowaniu?

  • Rav

   To chyba Ty powinieneś to wiedzieć, czy jest, czy jej nie ma, a jeśli nie ma, to od kiedy:) Przypominam Ci, piszesz o rynku prepaid i tworzysz ranking ofert. To Twoim obowiązkiem jest weryfikowanie informacji, które zamieszczasz. 
   Ja Ci napisałem, że nie ma. Ty to sprawdzasz. W przypadku Heyah już nic nie musisz robić. Sprawdziłem to sam, wydając 20 zł na doładowanie. Jest tak, jak napisałem:)

  • Kamil

   Pytam z ciekawości od kiedy T-Mobile tak mocno się pogorszyło…

  • Rav

    Nie wiem, kiedy ta opcja zniknęła, ale z ciekawości postanowiłem ją odnaleźć i wszystko wskazuje na to, że nowi klienci nie mogą z niej skorzystać.

  • Kamil

   Dziwne, że takie Telepolis o tym nie wspominało. Tym bałaganem na stronach to bym się sugerował, bo na nich jest często istny burdel i brak zakładki jeszcze o niczym nie świadczy

  • Rav

   Jest tam teraz świeży wątek o T-mobile i nawet ten temat został liźnięty. Możesz zapytać, czy nowi klienci mogą skorzystać z opcji Darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu. Możesz też zadzwonić na infolinię;) 

  • szotyi

   Kamil od 22.06.2017 nowi klienci tmobile na kartę nie maja już tej usługi. A ranking jest tworzony raczej na podstawie miesiąca a nie ofert z których korzystaja klienci a które nie sa już dostepne dla nowych.

  • szotyi

   Kamil czyli czerwiec lipiec sierpień wrzesien i październik 2017 wprowadzałeś publicznie w błąd publikując nieprawdziwe informacje co mogło wpłynąc na podjecie niekorzystnej decyzji zakupowej przez klienta.

  • Kamil

   Naprawdę chcesz mieć usunięte wszystkie opinie? Nie będę tutaj tolerował chamstwa. Na iPhonie to sekunda roboty 🙂 Na Androidzie Chrome działa fatalnie, także tam zdecydowanie dłużej 😐

  • szotyi

   Al e ja tam pisałem prawde. Więc dlaczego usuwasz. Tam nie było chamstwa.

 14. Bolo Odpowiedz

  Cały miesiąc z niecierpliwością czekam na ten ranking…te komentarze i riposty Kamila dostarczają sporo rozrywki.

 15. szotyi Odpowiedz

  Kamil czy przyznasz że nie wiedziałeś o istnieniu bazy wiedzy plusa? Jakbyś poszukał wiedziałbyś dlaczego istnieje zapis o 10 zł za RWK w plusie. Ty tworzysz ranking na podstawie bieżącej oferty bez sensu byłby ( choć i tak jest) więc możesz tylko brać pod uwagę bieżące oferty. Sprawdź w bazie wiedzy plusa : bok.plusgsm.pl

 16. marco Odpowiedz

  NJU obniża cenę pakietu wszystko dzienne z 2 zł do 1,2 zł. A więc teraz za 1,2 zł mamy no limit dzienny, rozmowy kom+ stacjonarki, sms/mms i 250 Mb. Niestety w dalszym ciągu trzeba zapłacić za aktywację 6 zł. Ze strony zniknął pakiet wszystko komórkowe za 1,2 zł i no limit rozmowy za 99 groszy.

  • Kamil

   NJU Mobile i bez tego jest bardzo wysoko w My mobile RANKING ?

 17. marco Odpowiedz

  Play już oficjalnie siecią nr 1 w Polsce. Właśnie opublikowano dane 14,889 milionów abonentów a więc o 531 tys więcej kart sim niż Orange. Przy takiej przewadze nie ma mowy o pomyłce. Gratulacje i czekamy na szampana!

 18. szotyi Odpowiedz

  Kamil a do nowego rankingu zapoznasz sie z prawdziwymi ofertami operatorów czy dalej będziesz opierał sie na tym co ci sie wydaje?

  • Kamil

   Raporty Deloitte, których wymagasz zaczynaja się od kwot sześciocyfrowych. Reflektujesz analizę My mobile?

  • szotyi

   Zgodnie z prawem operator udostęnia regulaminu wszystkich publicznie oferowanych usług. Wystarczy je poczytać. Nie rob z siebie fajtłapy. Pamiętaj też że ponosisz odpowiedzialność za publikację .

  • Kamil

   Jakość serwis ma najwyższą. My mobile RANKING jest zawsze tworzony na bazie miesięcznych wydarzeń oraz codziennych mini-researchow na iPhonie. Z tego co wiem, w tym miesiącu w ofertach na karte znowu nic się działo. Tak jak wspominałem, stagnacja totalna

  • Hugo Barra

   Taak? A 100zl w Orange i pakiet 12gb za 20zł w Play?
   To nic? ???

  • Kamil

   12 GB za 20 PLN? Toć to cienizna straszna. Powinno być 12 GB za 12 PLN jak już

 19. von Odpowiedz

  A PAMIETAM JAK kAMIL OBIECYWAŁ ZE JUZ ZAWSZE W OSTATNI WEEKEND MIESIACA BEDZIE RANKING I CO OBIECANKI CACANKI MINAŁ OSTATNI WEEKEND A RANKINGU NIE MA ???MOZE W GRUDNIU KAMIL NAPISAŁ ,TO MOZE GRUDNIOWY W MARCU???

  • Kamil

   Nie pisz capslockiem, bo bardzo brzydko to wygląda i przeczy netykiecie www

  • szotyi

   To co mówi
   Kamil nie musi być zgodne z rzeczywistością,

  • uga riki buga tiki

   Zaczynam myśleć że wręcz nie może być zgodne.

 20. marco Odpowiedz

  Przy najnowszym rankingu warto zwrócić szczególnie nacisk na jakość sieci. W ostatnim czasie wiele się zmieniło niestety na gorsze w przypadku Plusa i a2mobile. Te dwie sieci pomimo najlepszych ofert za no limit i promocji niestety wypadają coraz gorzej pod względem technicznym. Nie chodzi tu tylko o internet ale o zwykłe połączenia głosowe. Przypuszczam że nastąpiła duża alokacja częstotliwości bo nawet na zwykłych telefonach (2g i 3g) rwie połączenia niemiłosiernie. Skuszony świetną ofertą a2mobile przeniosłem do tej sieci kilka numerów moim krewnym (starsze osoby, głównie rozmawiają z klasycznych telefonów). Niestety w ostatnich miesiącach zasięg „pływa” a połączenia są przerywane. Musiałem im znowu przenieść numery do Orange/NJU i już wszystko działa prawidłowo. Szkoda bo oferta a2mobile jest niezła a w Plusie mamy świetne promocje. Co z tego skoro sieć działa coraz gorzej co można zauważyć choćby po rozmieszczeniu nadajników i pasm na mapie BTSearch.

 21. von Odpowiedz

  Kamil po to bylo napisane capslockiem zeby było dobrze widoczne a z obietnic trzeba sie wywiazywac ,chyba ,ze działasz jak Prezydent RP naobiecywał a jak go wybrali to nie pamieta co obiecywał

  • Kamil

   W netykiecie www caps lock oznacza krzyk. Także nie widzę możliwości akceptacji tego typu opinii w kulturalnym My mobile

 22. szotyi Odpowiedz

  Ciekawe czy Kamil ten z pakiet w play za zakup startera weźmie za vas oraz pakiet 12 GB za 20 zł w play.

 23. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Kamil taki innowacyjny, a nie wie nic na temat nowego operatora MVNO
  facebook.com/folxcom/

 24. Kamil Odpowiedz

  WooW! Ten artykuł ma najwięcej komentarzy w całej historii My mobile, może kiedyś uda się dobić do 200 opinii 😉

  • Kamil

   Na YouTube lol content ma milion komentarzy. Do tego bijesz pianę?

  • adiko

   do miliona to tu nigdy nie dobijesz, choćbyś nie wiem jakie głupoty pisał.

  • Kamil

   Głupie to są twoje komentarze. Od jakiś kilku miesięcy uprawiasz tylko trolling, zero pozytywów…

  • adiko

   bo nic nie zmieniasz, ciągle kopiuj wklej tylko robisz w swoim rankingu, więc nie ma czego tu zachwalać i nie tylko ja mam takie zdanie. Co miesiąc to samo też jest już nudne, i gdyby to jeszcze było zgodne z prawdą to można machnąć ręką, ale tak nie jest.

  • Kamil

   Człowieku, każdy inny artykuł też ciągle krytykujesz. Kompletnie 0% pozytywnego nastawienia. Masarka jakaś ta polska mentalność

  • adiko

   nie każdy ale większość, bo idziesz tu ilość a nie jakość, i te twoje premiery to często oczywiste oczywistości.

  • Kamil

   Wręcz przeciwnie. My mobile NEWS ograniczam praktycznie do zera

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt