PREMIERA: Google testuje otwieranie linków w nowej karcie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wyszukiwarka Google nieustannie testuje nowe funkcje. Tak było dosłownie jeden dzień z przykładem, który za chwilę zostanie opisany na łamach serwisu My mobile. Chodzi o fakt otwierania linków zawsze w nowych kartach zupełnie tak jak przy wykorzystaniu elementu deweloperskiego target blank. Webmasterzy znają go od lat doskonale.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Gdyby się tak głębiej zastanowić to inżynierowie Google mogą mieć trochę racji. Łatwiej bowiem będzie wrócić do docelowej strony wyszukiwania informacji zamiast za każdym razem wciskać przycisk wstecz w przeglądarce. Wystarczy bowiem wybrać dedykowaną kartę. W natłoku wydarzeń z Google News może to być faktycznie ułatwienie. Tym bardziej szkoda, że rozwiązanie nie jest już dostępne i działało zaledwie dobę.

Obecnie znowu wszystko wyświetla się zawsze w jednej oraz tej samej karcie. Najwidoczniej po testach inżynierowie internetowego koncernu z Mountain View uznali, że za wcześnie na takie wielkie rewolucje. Wszak produkt Google używany jest przez miliardy użytkowników na całym świecie. Jedna zła decyzja może wywołać w ich przypadku ogromną irytację na niespotkaną wręcz skalę. Nikt nie chce ryzykować. Nawet Google.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11342 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Google testuje otwieranie linków w nowej karcie”

    • Kamil

      Wszystko się da zakodować w IT, pamietam jak kiedyś po zmianie domeny z com.pl na .pl za pomocą magicznej funkcji replace w SQL podajże całe linkowanie wewnętrzne się zmieniło w bazie danych z My-mobile.com.pl (dramat) na premium My-mobile.pl jak T-Mobile.pl 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt