PREMIERA: Lyca Mobile to nowy joker i wicelider My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Prawdziwe tsunami to chyba najlepsze określenie kwietniowego wydania najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Tak dużo zmieniło się w tym wiosennym zestawieniu. W zasadzie duzi operatorzy strukturalni z tzw. W4 są w drugiej lidze. Tylko tak należy rozumieć zajmowane przez nie miejsca z wyjątkiem duetu w postaci Plus (z submarką Plush) piastującego szóstą lokatę.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

T-Mobile wraz z Orange jest jedenaste, zaś Play uwaga dopiero piętnasty. To daje z pewnością do myślenia. Największym wygranym jest natomiast Lyca Mobile, który awansował na pozycję wicelidera. To prawdziwy joker najnowszego rozdania w talii kart. Nie ma co do tego wątpliwości. Z kolei A2Mobile może się pochwalić kapitalnym wynikiem szesnastu punktów, który jest bliski maksimum (osiemnaście oczek).

To bezapelacyjny lider i hegemon rynku telefonii na kartę w Polsce. Wpływ na aż tak duże roszady miało kilka spraw. Chodzi o awans na pozycję lidera w kwestii średniej prędkości sieci komórkowej Plusa (wraz z podmiotami wirtualnymi MVNO korzystającymi z jego zasobów) czy zmiana podejścia w podkategorii No Limit (niska cena jest teraz kluczowa). Więcej dokładniejszych szczegółów jak zawsze znajdziemy tradycyjnie poniżej.

(fot. Lyca Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie dotyczyły wypadnięcia całkowicie z punktowanego pudła sieci Klucz Mobile. Ma to związek z jej podwyżkami w materii wiadomości tekstowych SMS. Stawka 0,29 PLN względem 0,09 PLN nie jest już w żaden sposób tak mocno atrakcyjna jak dawniej. Oczywiście miało to przełożenie w dedykowanej podkategorii. Szkoda, bo teraz nawet gracze wirtualni MVNO stają się zdecydowanie drożsi dla konsumentów.

1. NJU Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii internetowej również mieliśmy zmiany. Orange jakże mocno pozytywnie zaskoczył promocją z oferowaniem aż 200 GB miesięcznie, czyli 2400 GB w skali roku. Tego się chyba nikt nie spodziewał po pomarańczowym telekomie. Lyca Mobile też awansował na ostatnią punktowaną pozycję za sprawę promocji 1800 GB za darmo. W dodatku oferta jest dostępna w niezwykle mocno atrakcyjnej cenie 25 PLN miesięcznie względem droższej konkurencji.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. Orange (darmowe 200 GB miesięcznie do pakietu za 35 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Lyca Mobile (darmowe 150 GB miesięcznie do pakietu za 25 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie znowu mieliśmy ogromną rewolucję. Plus wraz z submarkami oraz graczami MVNO wskoczył momentalnie na fotel lidera prędkości mobilnego internetu po uwolnieniu standardu 5G dla każdego klienta niejako z automatu. Nastąpiło więc swoistego rodzaju zawierucha lub jak kto woli ogromne przetasowanie. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#marzec-2023.

1. Plus/Plus/A2Mobile/Klucz Mobile/Lajt Mobile/WRodzinie/Lyca Mobile/W Naszej Rodzinie/FM Group Mobile (około 49,6 Mb/s) – 3 pkt.

2. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 46,1 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 44 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Powrócono do aspektu taniości jako główne kryterium wyboru, ponieważ sekcja pakietów internetowych niejako się w tym miejscu dublowała. Skupiono się zatem na kluczowym elemencie rozmawiania oraz wysyłania wiadomości. Internet spadł zatem tutaj w randze ważności, aczkolwiek wciąż jest istotny.

1. Lyca Mobile (No Limit bez MMS z 50 GB+150 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 25 PLN)

2. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

3. WRodzinie (No Limit z 10 GB, lejek transferu 512 kb/s na aż 60 dni za 30 PLN)

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G z wyjątkiem dwóch najtańszych rozwiązań). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Nareszcie Virgin Mobile zyskało 5G wraz z VoLTE czy Wi-Fi Calling do kompletu. Oczywiście spowodowało jego skromny, bo awans o jedną pozycję. Czekamy zatem na więcej.

1. Play/Plus/Plush/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah/NJU Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN, NJU Mobile dodało nareszcie 5G do oferty na kartę, a ponadto wciąż oferuje tanie wiadomości SMS za 0,09 PLN, Mobile Vikings oferuje w końcu 5G i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, ostatnio dodał również technologię 5G, VoLTE oraz Wi-Fi Calling

2. Lajt Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Kwietniowe notowanie My mobile RANKING to potężne przetasowania. Sześć sieci komórkowych może się pochwalić dumnie awansami. Są to odpowiednio Lyca Mobile (największy joker i wygrany), WRodzinie, Lajt Mobile, Klucz Mobile, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile (akurat w tym duecie jest to zasługa najszybszego internetu mobilnego w Plusie). Brak zmian pozycji nastąpił tylko u dwóch operatorów, mianowicie lidera A2Mobile oraz Orange, co może być tutaj sporym zaskoczeniem. Aż dwunastu telekomów miało tak nielubiane spadki. Zaliczają się do tego jakże licznego grona kolejno Mobile Vikings, NJU Mobile, Plus, Plush, Virgin Mobile, T-Mobile wraz z submarką Heyah (cóż za dziwny zbieg okoliczności miejsc obok siebie w tabeli), TuBiedronka, Play, Izzi Mobile, Fakt Mobile i Sztos. Oby za miesiąc było równie mocno fascynująco.

My mobile RANKING (04/2023) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 16 pkt. (3, 2, 3, 3, 2, 3)
2. Lyca Mobile 9 pkt. (0, 0, 1, 3, 3, 2)
3. WRodzinie 7 pkt. (0, 2, 0, 3, 1, 1)
Lajt Mobile 7 pkt. (1, 1, 0, 3, 0, 2)
5. Mobile Vikings 7 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 3)
6. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 3)
NJU Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
Plus 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 3)
Plush 6 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 3)
10. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 0, 1, 1, 0, 3)
11. T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
Orange 5 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 3)
14. TuBiedronka 4 pkt. (0, 1, 0, 2, 0, 1)
15. Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
17. Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
W Naszej Rodzinie 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
FM Group Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.51 komentarzy do “PREMIERA: Lyca Mobile to nowy joker i wicelider My mobile RANKING”

 1. Kamil Odpowiedz

  Petarda! 4800 GB daje teraz T-Mobile na karte, wlasnie dostalem od nich emaila. Coz za piekna branza mobile tech 😉

  • xen

   Gdzie nolimits w lyca mobile za 10 zł przez rok

 2. marco Odpowiedz

  To w takim razie trzeba oprawić ranking wszak to jeszcze kwiecień.
  Druga rzecz Plus ma pierwsze miejsce za jakość to jakiś żart. Ludzie odchodzą z tej sieci głównie przez kiepski zasięg i wolny internet

  • Kamil

   Uwolnienie 5G mocno im podbilo statsy w Speed Testach, to dlatego maja najszybszy Internet

 3. Derick Odpowiedz

  Obecnie najtańsze utrzymanie numeru, bezterminowo, po wysłaniu raz na pół roku darmowego smsa, po przypominającym monicie wiadomości sieciowej, lub doładowaniu, jest w NJU Mobile na kartę i jego 4 taryf głosowych do wyboru kodami USSD. Taryfa dniowkówa dobra na okazjonalne połączenia alarmowe do rodziców dla małego dzieciaka. Jakaś mała plastikowa, lekka, stara Nokia z komisu, nuczenie dzieciaka kiedy, jak ma użyć i bezpieczeństwo załatwione za grosze.

  • Derick

   U mnie do krainy umarłych odeszły kolejno; Idea, T-M Tak-Tak, GaduAir, RBM, Orange One, POP,
   Plus Elastyczna, Play Fresh, OFnK sztuk dwie. Obecnie użytkuje A2M i VM. Może jeszcze sprawie sobie NJU, niech leży aktywowana dla stażu po wieksze paczki danych. Następny strukturalny op prędko u mnie nie zagości o ile w ogóle kiedyś. Nawywijali ostatnio, to niech żrą ten bigos.

  • Kamil

   Dawaj do A2Mobile, absolutnego dominatora My mobile RANKING 🙂

  • Derick

   Kamil, wyżej jest napisane i jesienią też pisałem że użytkuje A2M. Przetrzyj okulary 🙂

  • Kamil

   Zmeczenie po ciezkiej czwartkowej postprodukcji daje znac 21.40-8.40 pelnego skupienia w studio session az 11h (!) Wczoraj nawet zasnalem po miniResearch aka iPad na moim iPhone SE (2016) 0.00-3.00 na tzw. drzemce do rana 3.00-7.20 😐

 4. marco Odpowiedz

  Uwolnienie 5G w Plusie nie jest miarodajne w jakości sieci globalnie. To że części kraju mamy najszybszy internet nie znaczy że jest dobrze w większości a to jest najistotniejsze. To tak jakbyś zachwycał się kilkoma krótkimi odcinkami autostrady a reszta to zwykłe drogi. Gdyby Plus miał taką dobrą jakość to nie byłoby tyle odejść z tej sieci a ludzi odchodzą przede wszystkim ze względu na kiepski zasięg i wolny internet bo opłaty są podobne.
  Natomiast co do NJU to trudno się nie zgodzić z kolegą powyżej. Nie ma lepszej oferty na „przetrzymanie numeru” i no limit za 1,2 zł. Sam mam taką kartę w szufladzie w „starej noki” i co 93 dni wysyłam sms-a utrzymaniowego. Za jakiś czas będzie w sam raz dla dziecka bo numer jest „wyciszony” i nikt nie powinien dzwonić z reklamami 🙂

 5. Kamil Odpowiedz

  Wczoraj mialem irytujacy mocny bug w A2Mobile. Otoz przez 5 minut nie bylo internetu przed wejsciem lejka 3 Mb/s z info SMS, strasznie sie wkurzylem jak nie moglem ogladac speedway mecz Krosno – Grudziadz w appce TV Smart Go Vectra 🙁

 6. marco Odpowiedz

  No i właśnie dlatego ja i moi krewni zrezygnowaliśmy z A2Mobile parę lat temu. Już nie raz o tym pisałem A2Mobile „pięknie prezentuje się na papierze” ale do codziennego użytku to dramat. Testowałem nie raz w tym samym smartfonie kartę A2Mobile i Plusa i pomimo że to ta „sama sieć” to Plus działał lepiej. Nie rozumiem dlaczego tak uparcie promujesz A2Mobile a nie bierzesz pod uwagę uwarunkowań technicznych?

  • Kamil

   W sumie 5G tez maja najlepsze, skopane sa zas ich systemy IT

  • Derick

   Potwierdzam fatalne doświadczenia marco z A2M. Póki co użytkuje tylko do netu i w dzień a zwłaszcza wieczorem jest dramat. Na YT potrafi nawet buforować 360p, dopiero po 23ciej przyspiesza ale tylko w porywach do 5Mbps. Dobrze że ja oglądam mało, rzadko wideo, bo bym tą nędzę wyjebał od razu. Fluktacje są takie, że w stałym miejscu potrafi ni z gruchy zrzucić z 3 kresek LTE na H+. Uważam że za taką lipę pakiety internetowe są za drogie i pomyślę o czymś innym, tańszym a lepszym.

  • Kamil

   Ciekawe jak te 5G od Plusa hula na A2Mobile, wszak lejki wejda pozniej a wraz z nimi przerywanie neta przez ich slabe systemy IT tzw. CRM

  • Derick

   5G tam gdzie mi jest potrzebny mobilny net jeszcze długo nie będzie, zwłaszcza że ja potrzebuje poza miastami niskie pasmo 700Mhz dalekiego zasięgu, zwolnione z dvbt a to ruszy na samym końcu, po uruchomieniu tych powyżej 3Ghz. Jeszcze nie ma nawet tego na starych pasmach.
   Widocznie nie ma tu nikogo kto w A2M miałby wykupiony wysoki pakiet z 5G. Trzeba by poszperać za opiniami na innych witrynach, ale na razie mnie to nie obchodzi.

  • Kamil

   Elo mordo, szoste miejsce w My mobile RANKING to naprawde nie jest zle miejsce

 7. Sebastian Odpowiedz

  Szanowny Redaktorze pora dołożyć punkty za roaming w UE i jak działa.  W dzisiejszych czasach ludzie o tym powinni wiedzieć czytając Pana ranking. 

  • Kamil

   Moim zdaniem roaming jest niszowy podobnie jak wycieczki zagraniczne. Wiekszosc Polakow siedzi zamknieta w mieszkaniu aka wiezienie. Nawet na dwor nie chce im sie nigdzie wyjechac w weekend poza miasto. Jak to mawia kuzyn zycie jak roslina 🙁

  • Tireks

   Widać, że ty siedzisz w swojej celi.Kilkaset tysięcy zawodowych kierowców i pracowników delegowanych co rusz zastanawia się w jakiej sieci dostaną największą paczkę transferu danych. Na forach nie ma dnia żeby ktoś nie podbijał tego tematu,ale po co się fatygować i analizować masę materiału.
   Jestem zaskoczony, że po tylu latach zauważyłeś Lycamobile, popularną siec w tym srodowisku,jako jedyną oferującą rozmowy,smsy i paczkę internetu po stawce unijnej w Szwajcarii i Anglii.

  • Derick

   Nie tylko Kamil robi rankingi, jest koleś który ma ranking ofert roamingowych. Wejdź na adres jakaoferta.pl i od razu trafisz na to, czego poszukujesz. W necie jest wszystko, pod warunkiem że umiejętne posługiwanie sie wyszukiwarką nie jest komuś obce. Z doświadczenia i obserwacji wiem, przez wzgląd na moje hobby, że to nadal wielki problem dla większości ludzi.
   digital expert, spec teleinformatyki, internet imperator

  • Kamil

   W jakiej celi? Jezdze sobie sporo po pieknej Dolinie Drwecy 😉

   My mobile RANKING jest nieustannie usprawniany, to dlatego zmieniono myslenie w podkategorii No Limit. Na dobra sprawa dublowala ona sekcje Mobilny Internet, a teraz wiekszy nacisk kladziony jest na tanie rozmowy oraz wiadomosci kosztem sieci web duzych paczek (od tego jest dedykowana trzecia podkategoria)

  • Tirex

   Śledzisz mnie?Do Drwęcy mam 3km 🙂

  • Kamil

   Szok, jakie miasto? Ja Torun i mam 5 km do tej pieknej rzeki na tle brudnej Wisly

 8. Sebastian Odpowiedz

  Redaktorze , nie jest niszowy, dużo Polaków wyjeżdża i uważam ze chcieli by wiedzieć ile maja internetu UE. Skoro robimy ranking dla patoli to powodzenia, 

 9. GaduAir Odpowiedz

  Kamil ma rację ale nie do końca. Spora RZESZA korzysta z roamingu, nie tylko TA Ukraińska.
  Odnośnie kiszenia się w 4 ścianach to niestety mało kogo stać na wycieczki,wypady itp. można tak robić ale wtedy nic się nie odstawi na przyszłość TYLKO przeje i to nawet dosłownie, byle piwko kosztuję 12-15pln w ala knajpie/restauracji a to zwykłe sikacze typu Tyskie, Żywiec itp. Kebab to 15-20pln + paliwo albo bilety i wychodzi sporo a napisałem o 2-3 rzeczach, pierdołach a gdzie inne FRYKASY? Bieda aż piszczy w Polsce jest. Jeden dzień bez noclegu to lekko 100pln na główkę za samo jedzenie można napisać, na główkę jedną.

  • Kamil

   Panie, glupia paczka chipsow Lay’s wzrosla z 6 do 8 ziko, zas deweloper wycenia nowy blok w starym osiedlu za 10k za metr. Jak to mawia rodzina ceny jak w WWA

  • GaduAir

   w Dino 24pln/kg pomidorów o smaku margaryny w promocji za 12.50pln XD i wszystko staje się jasne 😀

 10. Kamil Odpowiedz

  Woow! Plus w najnowszych Speed Testach przekroczyl jakze dumnie bariere 50 Mb/s

 11. Kamil Odpowiedz

  Jestem po wstepnej symulacji majowego My mobile RANKING, bedzie sie dzialo 😉

 12. Kamil Odpowiedz

  Dziwny bug w A2Mobile, mialem na koncie 13,50 ziko i nie moglem kupic pakietu za 12,90 PLN. Pisalo, ze jest za malo srodkow. Musialem w bonusie sie doladowac w bonusie 5 ziko. Ach te bledy

  • Derick

   Kupowaleś w A2M pakiet za pomocą apki, czy kodu USSD?

  • Kamil

   Tylko kody USSD starodawne, za duzo appek w telefonie jest niedobre chociazby dla RAMu

  • Derick

   A2M wygrywa u ciebie taniością do pozornych możliwości, ale to są bajki a w przeszłości nie raz ci Kamil wytykałem, że oni nie zasługują na wygrywanie rankingu.

   Za dużo aktywnych apek, zainstalowanych możesz mieć pod korek i nie mają wpływu na wydajność. Na ale jak nie uczysz się obsługi systemu i nie umiesz sobie skonfigurować, co ma kiedy się aktywować, to później wychodzą braki w operowaniu komputerem. Opanowanie środowiska uruchomieniowego to przecież podstawa. Jak ty chcesz funkcjonować informatycznie, kiedy tu potrzebna jest stała nauka? Non stop będziesz zależny od BigTech i ich niepoliczalnych sługusów, więc także niemal w całości producentów sprzętu mobilnego. Będziesz na nich narzekał, nie rozumiejąc do śmierci jak działa komputer. Kolejny raz cię upominam, że zanim napiszesz coś o komputerach, zastanów się parę razy, czy to co chcesz wyrazić nie jest kolejną brednią laika.

  • Kamil

   Ogolnie oferte maja najlepsza, aczkolwiek marketingowo A2Mobile lezy calkowicie z brakiem promocji. Nawet chcialem im pomoc jak Majster Pirzu z Mobile Vikings, aczkolwiek duzo bardziej zgrabnie zrobic dzialanie typu premium #content_marketing. Niestety grochem o sciane rozmowy z Premium Mobile 😐

  • Derick

   Oni dobrze wiedzą że ich oferta jest najlepsza, ale tylko teoretycznie. Dlatego się nie promują, bo gdyby dużo ludzi uruchomiło ten badziew, to nie wykopali by się z reklamacji i słusznego hejtu w necie.
   U mnie w stalym punkcie, w kuchni, gdzie najczesciej surfuje, na początku było 2 do 3 kresek zasięgu 4G, potem coraz częściej zrzucało do 3G a teraz notorycznie zrzuca do 2G, z średnim transferem 16 kbps, mimo 5 kresek zasięgu. Na takim lejku na Androidzie nawet ja nie mogę przeglądać sklepu Google, bo się nie da.
   Mają niezłą oferte, ale nie mają łączy do jej świadczenia, bo Plus wykopuje ich na sam koniec kolejki. Na prowincji nieużywalne nawet po moich perfekcyjnych optymalizacjach.
   Nikt ciebie i twojego rankingu nie traktuje poważnie, bo mimo że od dawna różni ludzie sygnalizują nędzę A2M/Plus, to uparcie robisz z nich gwiazdę. Dobrze zrobili traktując cie jak powietrze, bo jesteś na tyle bezrozumny, że aż dla nich zbędny.

  • Kamil

   Nie do konca, bo kiedys wielka siec Play cytowala My mobile RANKING na fejsie. Tymczasem Mobile Vikings promuje sie u malych YouTuberow typu Pirzu czy Pisarion i nie dawno chwalili sie 100k klietnow, takze trzeba cos robic w tej materii zamiast przepalac hajs na TVN czy Polsat

  • Derick

   Trzeba coś robić gdy to ma sens. Plusowi nigdy nie bylo na rekę Aero, bo to był nakaz rządowy. Tak samo trzymanie powstalego po tym zombi premium mobile i brandu A2M.
   Plus ma ich w 4 literach a raczej ten sztuczny odprysk, bo defakto to nielubiane dziecko Plusa, które samodzielnie niewiele może zrobić. Ruch danych stale rośnie, najwięcej przez brak, lub od zawsze złą szkolną edukacje teleinformatyczną a częstotliwości i pasm nie przybywa. Politycy to informatyczne barany, więc w tym obszarze jest coraz gorzej.

  • Kamil

   Moze masz nawet racje z tym niechcianym dzieckiem Plusa i A2Mobile, ktore celowo nie jest nigdzie promowane…

  • Kamil

   Co ciekawe taki Premium Mobile (A2Mobile jest jego submarka) promuje sie w formie bannerow na stadionie zuzlowym w Krośnie z tego co pamietam z telewizji albo SportoweFakty witryny

 13. Kamil Odpowiedz

  PREMIERA majowego My mobile RANKING planowana jest na wtorek, zas postprodukcja rodem z Hollywood juz w poniedzialek wieczorem 🙂

 14. GaduAir Odpowiedz

  z Premium Mobile od chwili powstania A2 wydzwaniali do A2 w celu przejścia doń więc już na wstępie były jakieś wały z A2 i Premium w mobile w Polsce 😀

  Coś cisza od zawsze na ten temat w sieci www. Przypadek?

  • Kamil

   PREMIERA najwiekszej produkcji oryginalnej w dziejach My mobile jest raz w miesiacu

  • Kamil

   Przed momentem najnowsze wydanie zostalo zakodowane do HTMLa 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt