Virgin Mobile deklasuje konkurencję, awans Play i duży spadek Orange w notowaniu My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (12 liczba głosów, wasza ocena: 3,67 na 6)
Loading...

virgin-mobile-deklasuje-konkurencje-awans-play-i-duzy-spadek-orange-w-notowaniu-my-mobile-ranking

Trwa ogromna dominacja sieci komórkowej Virgin Mobile w pierwszym w Polsce zestawieniu najlepszych sieci na kartę My mobile RANKING. Czerwono-czarny operator triumfuje już 11-sty raz z rzędu. Takie wyniki z pewnością mogą robić wrażenie. Virgin Mobile jest telkomem dobrym w zasadzie w każdym aspekcie. Stało się to po niedawnym wprowadzeniu promocji z prawie nielimitowanymi rozmowami w sieci.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Chodzi o świetny pakiet 2014 minut rozdawany za darmo wszystkim użytkownikom Virgin Mobile. Co niezwykle ważne, nie trzeba było spełniać żadnego warunku, chociażby w postaci wykonywania doładowania. Wystarczyło zaledwie wpisanie krótkiego kodu aktywacyjnego. W ten sposób została załatana w zasadzie największa dziura Virgin Mobile w postaci braku bezpłatnych rozmów w sieci.

Jest oczywiście pewien próg, ale namiastkę prawdziwego no-limitu uświadczymy u operatora Richarda Bransona. Ważnym awansem może się też pochwalić sieć komórkowa Play. Stało się to dzięki posiadaniu szybszego mobilnego internetu kosztem Orange. Taki obrót sprawy miało jak się później okazało fatalne przełożenie na wyniki pomarańczowego telkoma. Orange spadł na sam dół stawki. Więcej szczegółów poniżej.

(fot. Virgin Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii nie doszło do żadnych zmian. Mało brakowało, a zdrowo namieszałby tutaj Play ze swoją stawką 0,09 PLN za minutę w nowej taryfie Formuła 4w1. Niestety okazało się, że ta przyjemność będzie nas kosztować aż 21 PLN za 30 dni na zasadzie zwykłego pakietu rozmów. Co prawda posiada on też inne elementy, ale niesmak pozostał. Generalnie całej nowej taryfy Play nie uwzględniano na rzecz starej dobrej opcji na kartę zawsze za 0 PLN w sieci. Tak więc w tej kwestii wszystko pozostało po staremu.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/MBank Mobile – 3 pkt / 0,19 PLN za minutę

2. TuBiedronka – 2 pkt. / 0,19 PLN za minutę (naliczanie 15-sekundowe)

3. Lebara Mobile – 1 pkt. / 0,19 PLN za minutę (naliczanie minutowe)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj podobnie nie ma zmian po ostatniej premierze dwóch nowych rodzynków, mianowicie Mobile Vikings oraz Lebara Mobile. Ich cena za SMSa to 0,09 PLN. Dzięki temu notują jednocześnie drugą pozycję z wieloma innymi podmiotami. Zaliczają się do tego licznego grona Play, Red Bull Mobile, Lycamobile, NJU Mobile oraz Klucz Mobile. Poza tym nic nie zmieniło się w tej podkategorii. Najlepsze ceny za SMSa ma zdecydowanie Virgin Mobile. Dalej na trzecim, ostatnim punktowanym miejscu jest MBank Mobile.

1. Virgin Mobile – 3 pkt. / 0,06 PLN za wiadomość SMS

2. Play/Red Bull Mobile/Lycamobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Lebara Mobile – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

3. MBank Mobile – 1 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Sytuacja w tej kwestii się nie zmieniła się po wprowadzeniu kapitalnej oferty z nielimitowanym internetem LTE w Red Bull Mobile. Każdy posiadacz telefonu ze standardem 4G-eneracji (jest to wymóg konieczny) może za darmo testować superszybki mobilny dostęp do sieci web. Ograniczenie miesięczne w formie 200 GB danych nie powinno być żadnym problemem, podobnie jak lejek o prędkości 2 Mb/s występujący w momencie zużycia przed momentem wymienionej paczki danych. Na drugie miejsce z kolei awansował Mobile Vikings za oferowanie zawsze darmowego internetu 32 kb/s. W praktyce więc nie ma możliwości nawet przypadkowej zapłaty za połączenie wap.

1. Red Bull Mobile – 3 pkt. / (za darmo w LTE z limitem 200 GB, potem lejek 2 Mb/s)

2. Virgin Mobile – 2 pkt. /  (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,02 PLN/1 MB + rok ważności)

2. Mobile Vikings  – 2 pkt. /  (za darmo i bez limitu do 32 kb/s + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

Sporo ciekawych rzeczy wydarzyło się w tym elemencie. Chodzi o sieć komórkową Play, która minimalnie ale jednak zawsze pokonała Orange pod kątem prędkości transferu mobilnego internetu. Dokładniejsze informacje na ten temat znajdziemy w zaznaczonym przed momentem odsyłaczu. Czołówka zaś jest bez zmian. Plus dalej jest najmocniejszy w mobilnym internecie ze swoją armią masztów obsługujących łączność 4G LTE. Potem jest tradycyjnie różowy operator, czyli T-Mobile.

1. Plus – 3 pkt. / około 9 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 5 Mb/s

3. Play – 1 pkt. / około 3 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Na pozycję lidera do Lycamobile wskoczył wcześniej Lebara Mobile. W efekcie dalej na trzecim miejscu jest nowy Mobile Vikings. Zajmuje je wspólnie z podmiotami Plus, Virgin Mobile oraz WRodzinie. Z kolei z ostatniej punktowanej lokaty wypadł Klucz Mobile z uwagi na dodatkowy warunek konieczny polegający na wykonywaniu jakiejkolwiek usługi telekomunikacyjnej raz na 3 miesiące podczas rocznej aktywności. Nie miało to jednak dla niego większego wpływu w ogólnym rozrachunku.

1. Lycamobile – 3 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża nam konto o niespełna 3 miesiące (po 90 dniowej bezczynności np: brak połączeń/SMS mamy blokowane połączenia wychodzące i należy ponownie doładować się w ciągu 30 dni, by nie mieć wyłączonej karty SIM na stałe)

1. Lebara Mobile – 3 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża nam konto o niespełna 3 miesiące (po 90 dniowej bezczynności np: brak połączeń/SMS mamy blokowane połączenia wychodzące i należy ponownie doładować się w ciągu 30 dni, by nie mieć wyłączonej karty SIM na stałe)

3. Plus/Virgin Mobile/Mobile Vikings & WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5/10 PLN przedłuża nam konto aż o 1/2 lata

Wartość dodana (VAS)

Aktualny miesiąc okazał się być interesujący pod względem dodanych usług. Na wyróżnienie zasłużył oczywiście Virgin Mobile za dodanie nie tylko darmowego pakietu minut do swobodnych rozmów w sieci, ale także bezpłatnych starterów liczonych w tysiącach sztuk. Kolejne wyróżnienie przypadło Lycamobile za wprowadzenie szeregu niezłych akcji marketingowych. Wystarczy nadmienić dodanie korzystniejszych pakietów internetowych czy zestawów promocyjnych minut. Nagroda za te działania bez dwóch zdań mu się za to należała.

1. Play/T-Mobile/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play Na kartę oraz T-Mobile Frii po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień.

2. Virgin Mobile  – 2 pkt. / pakiet aż 2014 bezpłatnych minut do wykorzystania w sieci macierzystej oraz w Play, do tego dochodzi 1000 darmowych kart SIM wysyłanych chociażby w celach testowych, standardem jest ponadto zawsze występujący bonus 50% po każdym doładowaniu czy Internet 32 kb/s, w efekcie nie ponosimy żadnych kosztów nawet za przypadkowe połączenia

3. Lycamobile – 1 pkt. / Tańsze pakiety internetowe, szereg innych promocji obniżających koszty rozmów międzynarodowych jak i krajowych, dodanie nowych propozycji roamingowych

Ogólna klasyfikacja

Lutowy My mobile RANKING nie przeniósł nam zmiany lidera, ponieważ wciąż najlepszy jest Virgin Mobile. Dodatkowo jego dominacja tylko się jeszcze zwiększyła. Pozytywnymi awansami mogły się pochwalić zaś Play, Lycamobile oraz trochę przypadkowo White Mobile, W Naszej Rodzinie i Lark Mobile. Stało się to dzięki spadku na sam dół Orange. Oprócz niego zniżkę formy zanotowały też Mobile Vikings, Red Bull Mobile, T-Mobile, NJU Mobile oraz TuBiedronka. Na tych samych pozycjach są natomiast przed momentem wymieniony Virgin Mobile i peleton w postaci Klucz Mobile, Lebara Mobile, Plus, MBank Mobile, Heyah czy WRodzinie.

My mobile RANKING (01/2014) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 11 pkt. (3, 3, 2, 0, 1, 2)  
2. Klucz Mobile 8 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 3)  
3. Play 6 pkt. (0, 2, 0, 1, 0, 3)
  Lycamobile 6 pkt. (0, 2, 0, 0, 3, 1)
  Lebara Mobile 6 pkt. (1, 2, 0, 0, 3, 0)  
6. Mobile Vikings 5 pkt. (0, 2, 2, 0, 1, 0)
 7. Red Bull Mobile 5 pkt. (0, 2, 3, 0, 0, 0)
  T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
  NJU Mobile 5 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 0)
  TuBiedronka 5 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 3)
11. Plus 4 pkt. (0, 0, 0, 3, 1, 0)  
  MBank Mobile 4 pkt. (3, 1, 0, 0, 0, 0)  
13. Heyah 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)  
14. WRodzinie 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 0)  
15. Orange 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  White Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  Lark Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11328 informacji na tej witrynie.67 komentarzy do “Virgin Mobile deklasuje konkurencję, awans Play i duży spadek Orange w notowaniu My mobile RANKING”

 1. Zakrza Odpowiedz

  W sumie bez zaskoczenia. Niewiele się działo ostatnio. Ta nowa taryfa Play to jakiś niewypał, a Virgin jeszcze dowalił 2014 minut;)

  • Kamil

   Są niespodzianki. Virgin Mobile jeszcze bardziej się umocnił na tronie, Play niespodziewanie awansował (po zaskakującym pokonaniu pomarańczowych w rankingu średniej prędkości Speed Test), no i Orange spadł na sam dół stawki

   PS, zostaję w Red Bull Mobile. Przekonali mnie tym darmowym YouTube via 3G/HSDPA no-limit. No i jeszcze do tego mają darmowe LTE. Kapitalna sprawa. Jak będę miał smartfon z 4G to nie omieszkam skorzystać 😉

  • Zakrza

   No tak, ale o tym, że Virgin się umocni to już wiedziałem 14 lutego jak ogłosili te 2014 smsów, więc ranking mnie niczym nie zaskoczył. A to, że Play przeskoczył Orange pod względem prędkości to dla mnie sprawa drugorzędna.

   A ja 13 lutego przyszedłem do Virgin, a dzień później taka niespodzianka;)

 2. Marcin Odpowiedz

  W sumie wszystko ok tylko pierwsza kategoria odnosnie ceny za mintute polaczenia to jakies nieporozumienie. PIORYTETEM powinno byc: najpierw jednostka naliczania, a pozniej cena za minute. Dlaczego – policzcie sobie jak czesto uzywa sie rozmow typu:
  – no hej, gdzie jestes?
  – na przystanku piatym.
  – ok, bede za 5 min.

  Czas rozmowy – 10 sek. I co nam z niskiej stawki jak i tak policzyc za cala minute. PORAZKA to kryterium wg mnie.

  A co do rankingu – mozna bylo przewidziec:) Szkoda tylko jednego: nie ma juz jakis fajnych „swiezych” ofert (poza tym pakietem od VM) – a PLAY to mnie tak wkurza tymi pseudo celebrytami ze zaczynam miec straszne negatywne podejscie do tej marki przez te „geby” w telewizji.

  Dobra robota KAMIL 🙂

  • Zakrza

   Myślę, że do każdej kategorii można by się przyczepić. Ja np. bym dodał jeszcze liczbę klientów, za kolei ta kategoria VAS jest dla mnie taka sobie.

   Ale autor wybrał sobie takie kryteria i też dobrze. A każdy sam sobie przeanalizuje czy dla niego też są one tak istotne.

  • Remek

   Cieżko jest oceniać pewne aspekty, np cena sms niby ok, ale w taryfie frii tak taka można wybrać smsy do wszystkich sieci jako bonus także jaka cena smsa? 0 groszy? Niuansów jest więcej niestety, a punkty za wartości dodatkowe nie zawsze to rekompensują w rankingu końcowym.

  • Kamil

   Chodzą myśli po głowie, żeby całkowicie zamknąć naprawdę niezły projekt My mobile (może tak się stać, gdyż niedługo być może rozpocznę pracę nad fenomenalnym pomysłem z małym zespołem, innowacyjnym globalnym STARTUPem i z technologiami będę miał styczność na co dzień od strony programistycznej tzw. front-endu, ale to się jeszcze okaże w zależności od finansowania inwestorskiego). Niestety nie udało mi się pozyskać sponsora/partnera (a to jest podstawa w patologicznie działającym rynku reklamy internetowej, gdzie budżety i tak idą to telewizji, w sieci web zostają tylko ochłapy zgarniane w 99% przez WP/Onety i jeszcze inne Interie) w stylu Nokia/Spider’s Web aka Samsung/HTC/My mobile. Póki co serwis jest tworzony z telekomunikacyjnej pasji i niczego więcej

 3. Obserwator Odpowiedz

  Dlaczego Virgin Mobile za jakość sieci ma zero punktów?
  Powinien mieć co najmniej jeden punkt jak play. Ja mam dostęp do wszystkich polskich sieci w Virgin więc dałbym 3 punkty

  • Marcin

   Dlatego ze przy maksymalnym obciazeniu stacji BTS bedac w virgin (lub innej sieci korzystajacej z obcych nadajnikow) zostaniesz w pierwszej kolejnosci wywalony z sieci (wiem z autopsji majac tel firmowy w play).

  • Kamil

   Otóż to, zawsze w pierwszej kolejności idzie ruch macierzysty, a dopiero potem „pasożytniczy”. Co prawda operatorzy na ten temat mówią inaczej, że wszyscy użytkownicy są równi, nawet klienci MVNO (dajmy na to Play w ramach zasięgu Plusa w jakiejś wsi czy też mniejsi gracze bez żadnej własnej infrastruktury typu Lycamobile, Virgin Mobile, Mobile Vikings lub Lebara Mobile), ale wszyscy wiemy jaka tak naprawdę jest prawda z własnych doświadczeń

   Poza tym trzeba promować podmioty stawiające maszty w realnym świecie, niezależnie od ich oferty…

  • hubbabubba

   Chciałbym zaznaczyć, że od kilku lat korzystam wyłącznie z ofert MVNO i nigdy nie miałem problemu z działaniem sieci z jednym wyjątkiem.

   Wkurzał mnie właśnie Virgin, ze względu na „priorytet sieci”. Dlaczego? Zasięg Play jest u mnie śladowy a telefon permanentnie logował się do sieci Play (nawet jak ręcznie ustawiłem sieć). Skutkowało to m. in. kiepską jakością połączeń. Ale to nie była wina przeciążeń.

   Poza tym (a korzystałem z Klucz, Lycamobile, troszkę z Lebary) wszystko jest spoko.

   Te maksymalne obciążenia to „mit”.

 4. Kamil Odpowiedz

  MR JELLY BELLY. KRÓL ŻELKÓW – pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników nazewnictwa Androida! Emisja już dzisiaj o 20.45 na kanale Planete+/Planete+ HD ;o)

  Dokument opowiadający dziwną, ale prawdziwą historię Davida Kleina, ekscentrycznego wynalazcy, który w 1976 roku doznał objawienia i wpadł na pomysł produkowania Jelly Beans – słodkich cukierków w kształcie małych fasolek, dostępnych w wielu smakach.

  Więcej szczegółów na: http://www.planeteplus.pl/dokument-mr-jelly-belly-krol-zelkow_42148

  • Kamil

   Nie wiem czy ktoś oglądał, ale dokument był rewelacyjny! Szkoda tylko, że właściciel Jelly Belly został oszukany na grube miliony dolarów 😐

 5. kokiki Odpowiedz

  W „Ważność połączeń wychodzących” Virgin Mobile powinien mieć max. ilość punktów. Wg, mnie ważność połączeń 365 dni nawet za doładowanie (w sumie za kilka zł/na rok) jest o wiele bardziej ważne niż to co oferuje Lycamobile i Lebara, gdzie mamy 90 dni i później 30 dni na doładowanie, aby nie stracić numeru telefonu na zawsze. Nie wyobrażam sobie straty numeru który mam od kilkunastu lat i setki kontaktów na ten numer (np. wyjazd na 4 m-ce za granicę i tam korzystanie z lokalnej karty SIM). Virgin Mobile, a w zasadzie jego największą wadą jest brak jakiegoś pakietu rozmów w sieci – tylko dla tego nie poprzenosiłem tam numerów.

  • Marcin

   To juz jest kwestia do dyskusji, dobry argument z ta strata nr tel.

   Jest pewna grupa uzytkownikow (m.in. ja) ktora wykorzystuje karty sim do celow sterowania urzadzeniami. Nie bede sie tutaj zaglebial w szczegoly ale chodzi o to ze mam u siebie brame garazowa i jest ona sterowana za pomoca telefonu. Dzwonie pod nr tel i brama mi sie otwiera, dzwoni drugi raz i zamyka. W takim ukladzie sterowanie wymaga uzycia karty sim i oferta np lebar-y jest idealna bo najtansza. Automatycznie wysylam co miesac sms-a z tego sima i mam praktycznie za grosze utrzymywany nr do celow sterowania bezprzewodowego. Oczywiscie to bardzo specyficzne wykorzystanie sima – ale dobrze ze istnieja takie sieci. 
   Z innej strony jeszcze: operatorzy daja mozliwosc korzystania z kart sim do automatyki i nazywa sie to zastosowanie telemetryczne kart sim ale koszty sa stosunkowo duze (ok 10zl/msc).

  • Kamil

   Kokiki, ale tu chodzi o każdą czynność telekomunikacyjną, a nie o doładowanie. Wystarczy, że zadzwonisz raz na trzy miesiące i już masz przedłużone konto o kolejne 90 dni…

  • Kamil

   Pewnie jest regulamin, ze nie i moga zablokowac w razie wykrycia procederu

  • buba

   przecież wiadomo, że startery red bull mobile mozna wkladac do modemu LTE i mamy net domowy za friko czyli doladowanie 50zł co 100 lub 150 dni [zaleznie od startera] kasa zostaje na koncie wiec mozna przekladac co jakis czas do fona i wygadywac. W Praktyce Play finansuje zakup modemu LTE.

  • buba

   i mamy 200GB / miesiac z lejem 2Mbit/s to taniejniz moj net oseidlowy

  • buba

   Nie, ale mam pewne info od kogoś kto korzysta. A propo internetu mobilnego to po złozeniu wypowiedzenia w Orange na net mobilny mozna wynegocjowac 17,98zł/miesiac za 49GB +2,99zł za nolimit nocny. Rabat 80% to lepsze niz bony 25GB za 15zł/miesiac  w ofercie na karte

  • buba

   Inna ciekwostka w pakietach na net mobilny, ostatnio nie mialem neta stacjonanrego w sobotę [awaria] do smartfona wlozylem starter taryfy „Plus na karte” odpalilem pakiet jednodniowy 100MB z lejkiem i uzyłem tak jak chcialem czyli póki łaczyłem sie z netem licznik nie zliczał danych i sciagnalem z 10GB na tym pakiecie z predkoscia 5-14Mbit/s za 2zł. 😀 taka natura tego pakietu. Nolimit neta za 2zł dziennie lub za 7zł namiesiac ale szkoda kompa tyle czasu trzymac wlaczonego 😛

 6. Mariusz P Odpowiedz

  Niestety widzę że w rankingu dyskwalifikowana jest sieć Orange a w zasadzie nie jest tak źle. Najbardziej widoczne jest to w lubryce: ważność konta gdzie nie uwzględniono że w prawie każdej ofercie Orange (Yes, Smart czy Pop) wystarczy wysłać bezpłatnego sms-a który przedłuża nam konto o cały rok!!! Ciekawe jakim cudem w tej ocenie inni operatorzy zdobyli punkty pomimo że trzeba choćby zasilić konto raz na rok za 5 zł a Orange nie dostał ani jednego pomimo że ta czynność nic nie kosztuje?
  Poza tym w Orange mamy wiele dobrych pakietów jak chocby pakiet internetowy 200 Mb za 5 zł ważny 30 dni oraz darmowe rozmowy w taryfie Yes. Proszę poprawić ranking.
  A co do wychwalanego Virgine Mobile to wcale nie jest tak super. Zamówiłem ten darmowy starter, dostałem potwierdzenie że zostanie wysłany i nic. W e-mailu pisze że max 7 dni a tu mamy już 9 dni od piątku i nic jeszcze nie dotarło.

  • Kamil

   Dzieje sie tak, poniewaz nowi klienci Orange zaplaca 3 PLN rocznie. Natomiast no-limit po doladowaniu 50 PLN jest wazny tylko 50 dni, choc konkurencja oferuje 100 dni, czyli 2x wiecej. Bylo to juz wyjasniane.

 7. kokiki Odpowiedz

  Drążę dalej temat pierwszeństwa (jakie powinna mieć) Virgin Mobile w „Ważność połączeń wychodzących”. Podam przykład: Ja + Żona + Rodzice + później Dzieci + planowana „telemetria i automatyka”. Za tą telemetrię uważam w moim przypadku uzbrojenie w moduły GPS/GSM pojazdów, skutera, motocykla, auta, breloczek w plecaku dziecka. Najprostszy taki moduł zaczyna się od 50 zł, a te droższe to już kombajny z alarmem, podsłuchem audio/video, streamem wysyłanym na serwer, zdalnym aktywowaniem różnych funkcji (np. zatrzymanie pojazdu). To też sterowanie wszelkiego typu automatyką, głównie ograniczające się do otrzymywania komend SMS, a w sporadycznych przypadkach, same wysyłają dane telemetryczne. Jak już wspomniałem to głównie odbiorniki (niekiedy nie pracujące kilka miesięcy), wiec w przypadku sieci Lebara, Lycamobile trzeba pamiętać o tym co 90 dni, jak zapomnimy zimą np. w skuterze, motocyklu, alarmie (bo jesteśmy w większości w domu) doładować to te urządzenia na nic się zdadzą. Wolałbym w Virgin Mobile raz w roku np. 1 maja doładować np. 10 kart SIM po 5 zł i mieś „święty spokój” przez rok. Oczywiście priorytet maja SIM przeznaczone do telefonów, Rodzice np. potrafią całymi miesiącami nie skorzystać z komórki (mając w abonamencie stacjonarnym za 35 zł/m-c „no limit” na komórki i stacjonarne), w dobie wyjazdów do pracy, mobilności starą kartę zastępujemy operatorem danego kraju gdzie czasowo przebywamy, a VM pozwala nam najłatwiej zachować numer.
  Ale w sumie każdy z rankingu wyciągnie wnioski dla siebie, pod swoje preferencje. Mnie w VM brakuje po prostu jakiegoś pakietu minut w sieci (przy określonym doładowaniu) i nic nie pomoże pakiet 2 tys. minut skoro to czasowa promocja. Denerwujący jest trend operatorów, którzy niby w większości mają „rok ważności konta” lecz okupiony koniecznością okresowego aktywowania, wyłączającego się przy skorzystaniu z jakiejś promocji, opłatami za utrzymanie numeru … ot kolejne źródło przychodu. Dlatego młodzi ludzie zmieniają numery po kilkanaście razy w roku, osoby pracujące nie mogą sobie na to pozwolić mając podany dany numer do urzędu pracy, w pracy, do szefa, do szkoły dzieci, do skarbówki, zus, do znajomych w pracy i do tysiąca innych instytucji i osób. Z jednej strony operatorzy zarabiają na płatnym utrzymaniu numeru, a z drugiej tracą stałych użytkowników sieci i pieniądze na setki tysięcy, miliony nowych kart SIM. Ale z braku jednego operatora „do wszystkiego” może trzeba skorzystać z dwóch, jako kompromis … dla naszej kieszeni.

 8. Kamil Odpowiedz

  Wcale sie nie dziwie, ze Orange jest na samym dnie z kompletem zer. Wlasnie pomaranczowy operator z duma oglosil laskawie obnizenie stawek MTR do Play w wybranych taryfach na karte do poziomu 0,29 PLN, podczas gdy ten ruch powinien zostac wykonany dawno temu

 9. Thoraskus Odpowiedz

  Mi w zupełności odpowiada nowa taryfa frii, za 30 zł mam spokój, nic mnie nie trzyma, nic nie zobowiązuje a poza tym mam dobry zasięg i nie muszę się martwić, że np na święta zostanę wyrzucony z sieci bo za duży ruch w sieci macierzystej panuje.

 10. Janusz Odpowiedz

  Pan „autor” Kamil dalej posuwa swoje bzdury podpierając się pseudorankingiem speedtest.pl (nie mylić ze speedtes.net)? Widzę, że pan autor jest bardziej odporny na zdrowy rozsądek niż Janukowycz. Nie wstyd takie plity ludziom wciskać? Ja rozumiem, że pieniądze brane od niektórych nie śmierdzą ale jeśli to ma byc portal informacyjny to jednak jakieś standardy obowiązują. Już kilka razy panu Kamilowi wyjaśniano, że plecie bzdury (nie tylko w porzypadku ostatnich publikacji), a ten dalej swoje. Siara!

 11. HubbaBubba Odpowiedz

  Nie tak dawno powstała w internecie stronka o mvno. Nie pamiętam adresu, ale pewnie w wyszukiwarce da się znaleźć (było mvno w adresie). Tam były dość fajne rankingi ofert, które były podzielone na kategorie (internet, darmowe rozmowy w sieci…).

  Ten ranking to jeden wielki bubel. Nie dziwię, że że serwis szuka reklamodawców, bo pewnie najważniejsi przestali to traktować poważnie.

  Virgin, Virgin i Virgin. Virgin to już prawie trup. Podczas gdy inne sieci za darmo dają bosusy warte nawet kilkaset zł (np. Mobile Vikings daje 2 GB internetu i 2000 SMS-ów ZA NIC) a jeszcze inne pozwalają dzwonić za granicę za grosze, tutaj nadal prowadzony jest ranking na podstawie subiektywnego klucza.

  • Kamil

   Jeszcze zapłaczesz jak witryna My mobile zniknie z sieci web 😉

  • HubbaBubba

   Zniknięcia Wam nie życzę. A jedynie obiektywnego spojrzenia na rzeczywistość.

   Dlaczego w rankingu nie ma noty za:

   – darmowe bonusy po doładowaniu
   – ceny połączeń międzynarodowych

   Pisząc o darmowym internecie piszecie o „lejku”, który ledwo pozwala na sprawdzenie pogody, albo o LTE, który jest dostępny dla ułamka % społeczeństwa, a zero dostaje Mobile Vikings, który za darmo dla wszystkich oferuje 2GB.

   Noż zastanówcie się!!!

  • Zakrza

   @Hubba Bubba, po co kłamiesz? Mam Mobile Vikings i wiem, że to nieprawda. 2GB i 200 SMS dostaje się ZA DOŁADOWANIE. A nie za nic. Za nic to Virgin dał 2014 minut do Play;) Tzn. za darmowego SMSa.

   I dlatego właśnie przeszedłem z mBanku do Virgin, a nie Vikings, którego kartę odłożyłem na półkę. Po miesiącu bonusowy pakiet znika i zostaje podstawowy cennik.

  • Kamil

   Virgin Mobile to ewenement na skalę światową. W Polsce ma super ceny, do niedawna wszystko za darmo (były SMS, teraz minuty w sieci), a mimo to garstka klientów w branży mobile

  • Zakrza

   @Kamil, a oni się w ogóle reklamują? Ostatnio oglądałem telewizję przez 15 dni (zazwyczaj nie oglądam prawie w ogóle) i nie przypominam sobie reklamy Virgin, za to Plusa i Play było ich do zarzygania. Orange też sporo, T-Mobile umiarkowanie.
   Na stronach też częściej trafiam na W4 niż na jakiekolwiek MVNO. W zasadzie nie wiedziałbym o istnieniu takich sieci gdybym nie wchodził na strony poświęcone telekomunikacji. Ale nie każdy jest tak ogarnięty jak ja.
   Do tego dochodzi brak Mixa i abonamentu oraz złe wspomnienia dotyczące poprzednich graczy MVNO.

  • Kamil

   Tylko na początku zrobili dużą kampanię marketingową, ale wiadomo. Są to ogromne koszty zwłaszcza w telewizji. Zobacz tutaj albo częściej używaj wyszukiwarki My mobile:

   http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2012/10/04/virgin-mobile-startuje-z-kampania-reklamowa/

   PS, swego czasu nawet zaproponowałem VM drobną kampanię w My mobile, nie chcieli mimo dobrej propozycji. Tutaj aż 90% ludzi zagląda z Google, także naprawdę warto uświadamiać przypadkowych ludzi trafiających na niebiesko-zielone łono 😉

  • Zakrza

   No ok, ale to było 1,5 roku temu. Wiadomo, że sama oferta to nie wszystko i musieliby mieć cały czas dobry marketing (dobry przykład: Play – słaba oferta, a ludzie ciągną jak do miodu), żeby walczyć o dużą liczbę klientów. Ale może im wcale na tym nie zależy? Nie wiem jakie mają konkretne cele.

 12. HubbaBubba Odpowiedz

  A dodam jeszcze, że co z tego, że 1 SMS w Mobile Vikings kosztuje 9 gr, skoro po każdy doładowaniu otrzymuje się za darmo 2000 SZT???

  • Kamil

   Czytaj ze zrozumieniem, chodzi o podstawowe stawki z rozmowach czy SMSach. Pakiety liczone grupowo co najwyżej mogą być uwzględnione w podkategorii VAS

  • HubbaBubba

   No ale kto ma lepiej? Ktoś, kto płaci 6 groszy za każdą wiadomość, czy ktoś kto ma 2000 za free?

  • Zakrza

   Ale NA MIESIĄC. Wiadomo, że lepiej ma ten co płaci 6 groszy niże ten co dostaje 2000 SMS.

 13. hubbabubba Odpowiedz

  No więc @Kamil dochodzimy do porozumienia? Ten co ma NO-Limit na wszystko ma najlepiej, ten co ma 2000 SMS-ów ma lepiej od kogoś kto ma SMS-y po 6 groszy.

  Ja nie piszę płatnych pakietach. Ale ranking nie uwzględnia permanentnie bezpłatnych bonusów przyznawanych bezpłatnie i automatycznie.

  Swoją drogą NJU Mobile jest dopiero na siódmym miejscu, a przecież oferują NO-LIMIT.

 14. hubbabubba Odpowiedz

  No przecież w karcie NJU Mobile też jest No-Limit. 2 zł dziennie + opłata cykliczna.

  Ale mniejsza z tym.

  Ty masz sieć, która oferuje 20 groszy z aminutę i 10 groszy za SMS-a, a do doładowania za 5 zł gratis daje 100 minut, 1000 sms-ów i 1 GB internetu.

  Ja mam sieć, która ma 19 gr/min, 9 gr/SMS i lejek 32kb/s i nic nie oferuje poza tym.

  I moja sieć w Twoim rankingu wygrywa.

  Tak jest robiony Twój ranking 😉 Pozdrawiam!

  • Kamil

   Nie ma co porównywać NJU Mobile na kartę, bo tam złotówkę dziennie trzeba wydać, żeby mieć darmowe rozmowy ze wszystkimi, a to już jest całkiem sporo na miesiąc, bo 30 PLN. W Play i T-Mobile na kartę masz połączenia za 0 PLN po doładowaniu 50 PLN przez 100 dni. Tak więc różnica wydatków jest spora w przypadku, gdy większość rozmawia i tak z numerami w sieci…

 15. Adrian Odpowiedz

  „Ty masz sieć, która oferuje 20 groszy z aminutę i 10 groszy za SMS-a, a do doładowania za 5 zł gratis daje 100 minut, 1000 sms-ów i 1 GB internetu.”
  jaka to sieć ? i na jaki czas dostaję te gratisy

  • Kamil

   Też mi się podoba ten AJAX (technologia webowa) użyty w Disqusie, że nie trzeba odświeżać strony w celu załadowania nowych opinii. Niestety ten system komentarzy nie działa na Operze Mini i to jest jego wielka wada…

 16. wiktor Odpowiedz

  Jestem od ponad roku w VirginMobile. Każdego namawiam do przejścia do „MOJEJ” sieci, ale ludzie są leniwi i pozwalają się łupić przez starych operatorów – siła przyzwyczajenia. Pozdrawiam.

  • Kamil

   To daj im klapsa, zeby wreszcie ruszyli sie i nie przeplacali 😉

 17. Kamil Odpowiedz

  O jaka miła niespodzianka, doładowałem się awaryjnie za 5 PLN w Red Bull Mobile i dostałem gratis 50 MB internetu, to oznacza, że znowu można używać YouTube za free (w momencie nałożenia lejku nie ma zwolnienia blokady na YT i tam również jest prędkość do 32 kb/s) via 3G 😉

 18. Kamil Odpowiedz

  W przyszlym miesiacu NJU Mobile moze miec 3 pkt. wiecej za zawsze aktywne konto po doladowaniu jak korzystamy z telefonu, o ile dobrze rozumiem najnowsza promocje 😉

  • Marcin

   Jeden z pkt regulaminu nowe oferty NJU:

   15. Jeżeli Abonent będzie doładowywać konto dowolną kwotą częściej niż co 186 dni, wówczas nie będzie 
   otrzymywać SMS-ów utrzymaniowych, a środki pochodzące z doładowań będą ważne na jego koncie 
   bezterminowo. 

   Jesli nie wyslemy bezplatenego sms-a to dostajemy jeszcze sms-y przypominajace o tym fakcie. Wiec tak naprawde numer moze stracic waznosc ale utrzymywanie aktywnego nr nie wiaze sie z zadnymi oplatami.

   Moja opinia: wkoncu cos innowacyjnego, a t-mobile i inni powinni sie tylko uczyc jak dbac o klienta 🙂
   Wielkie dzieki NJU, nie korzystam z ich oferty ale pomysl bardzo fajny.

  • Kamil

   Czyli wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej nie przedłuża konta?

  • Kamil

   Jednak wcale nie jest tak kolorowo. Doładowanie = pół roku. Konkurencja ma lepiej. Nawet jednego punktu nie będzie dla NJU Mobile w podkategorii ważność połączeń wychodzących:

   3. Plus/Virgin Mobile/Mobile Vikings & WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5/10 PLN przedłuża nam konto aż o 1/2 lata

  • Kamil

   Ok, rozumiem, ale się zakręciłem od tego przepracowania 😉 W NJU Mobile wyślemy SMSa z potwierdzeniem, że żyjemy i mamy konto aktywne non-stop. Pewne +3 pkt. zatem dla tego telkoma w przyszłym notowaniu My mobile RANKING! Będzie niezwykle pasjonująca walka Virgin Mobile vs. NJU Mobile

  • Zakrza

   Mnie to całe Nju nie przekonuje. Wszedłem kiedyś na ich stronę, a tam każą płacić 2 zł, albo 99 groszy na dzień, żeby było taniej. I piszą mi, że maksymalnie za rozmowy to tyle, ze smsy to tyle, a jak zebrać to wszystko do kupy to wychodzi MAX 57 zł. To niby tanio?
   Za to minimalnie i tak naliczą aż 9 zł nawet jak wyślę jednego smsa w miesiąc. Albo zero.

  • buba

   te 9zł – 57zł to nju abonament akurat jest. Natomiast nju na kartę dla dzwoniacych tylko do kmorkowych wychodzi od 3zł do 32,70zł /miesiac dobre dla nieregularnie dzowniacych.
   Np. dzwonisz co niedzielę placisz 3zł+4*0,99zł=7,96zł/miesiac za nolimit w niedziele 😛 dobra opcja dla niregularnie duzo dzwoniacych

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt