PREMIERA: Lider bez zmian, spadki Tijara Mobile w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (5 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Liderujące A2Mobile bez zmian i dalsze spadki Tijara Mobile. Tak w największym skrócie można skomentować sierpniowe wydanie My mobile RANKING. Wszystko przez to, że rapowy operator jednak nie działa na wszystkich sieciach. W rzeczywistości jest to naprawdę tylko Play na pełnej prędkości pobierania i wysyłania danych z oraz do internetu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Jak celnie zauważają czujni jak zawsze czytelnicy My mobile w swoich komentarzach wcale nie jest tak kolorowo. Potwierdzone to zostaje dodatkowo realnymi klientami sieci komórkowej Tijara Mobile na forum znanego portalu telekomunikacyjnego. Ci ostatni ponadto mocno się skarżą na mało kompetentne wsparcie ze strony tego gracza wirtualnego MVNO. Podsumowując, nie wygląda to wszystko zbyt dobrze.

A2Mobile zaś wciąż utrzymuje pozycję lidera przed ciągle mocnym Orange. Oczywiście w jego przypadku swoje robi genialny pakiet 1 TB połączony z No Limitem w cenie 360 PLN (płatne z góry). Przekłada się to na najlepszy produkt na rynku z kosztem 30 PLN miesięcznie oraz kosmicznymi 85 GB danych do wykorzystania. Nikt na nim nie daje aż tak dobrych warunków dla wymagającego klienta. Więcej dokładniejszych szczegółów jak zawsze znajdziemy poniżej.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna pozycja z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto Play z Red Bull Mobile stracili ważne trzy oczka.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii znowu mieliśmy spore zamieszanie. Otóż Plus z Plush wprowadzili niezwykle atrakcyjny pakiet wakacyjny 60 GB za 15 PLN ważny aż 90 dni. Przez to zamienił się pozycjami z Orange. Ten ostatni, co już zostało nadmienione daje podobne rozwiązanie bezpłatnie, ale tylko na 5 dni. Powinno więc wystarczyć na jakiś krótki weekendowy wyjazd, aczkolwiek wtedy zapewne większość osób będzie wolała się delektować nowymi widokami na tle rozmawiania przez telefon komórkowy czy surfowania po sieci web.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s) – 3 pkt.

2. Plus/Plush (kapitalny pakiet 60 GB za 15 PLN, 0,00024 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

3. Orange (kapitalny pakiet 15 GB za 15 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie mieliśmy rewolucję. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycji lidera zabrakło T-Mobile (wspólnie z TuBiedronka) z uwagi na stosowanie dyskryminującego lejka 15 Mb/s dla karciarzy. Znowu wzrosły ogólne transfery o średnio 1-2 Mb/s. Plus ponadto mocno goni Play i może mieć sukces. W dodatku Tijara Mobile spadła na ostatnie punktowane miejsce, o czym była mowa na początku. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/mobile/wojewodztwo-kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/lipiec-2020.

1. TuBiedronka (około 32,23 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 30,62 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile/Tijara Mobile (około 22,96 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku jak zawsze postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane. Co ciekawe, Lycamobile powiększyła pakiet z No Limitem do 35 GB o kolejne 5 GB w tej samej cenie.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 35 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu pozostawiono wyróżnienia telekomów Heyah, A2Mobile czy Lajt Mobile. Pierwszy wprowadził nową ofertę. Jej nazwa to Heyah 01. Ponadto zwiększył bonusy po doładowaniu. Przez co w Heyah można zyskać nawet 200 GB. A2Mobile natomiast jak wcześniej wspominano wprowadził HD Voice. Był to wielki skok jakościowy dla tej sieci. Z kolei Lajt Mobile oferowało gratisowe GB na wakacje czy obniżenie cen w ramach promocji No Limitów. Do tego dochodzą nowe pakiety na kartę w Lajt Mobile.

1. Play – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile)

2. Orange/Red Bull Mobile/T-Mobile/Plus/Plush/Heyah – 2 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami, w Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, a także bezpłatny Internet w aplikacji, Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem, W Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu

3. Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie/Lajt Mobile/A2Mobile – 1 pkt. / Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo oraz nowe paczki No Limit w Pre-paid, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger)

Ogólna klasyfikacja

W sierpniowym zestawieniu mieliśmy tylko trzy awanse, w dodatku na zasadzie rykoszetu innego podmiotu. Padły one łupem sieci komórkowych T-Mobile, Heyah i Lycamobile. Bez zmian było aż szesnastu operatorów, co może wskazywać na swoistego rodzaju stagnację. Są to odpowiednio prowadzące w stawce A2Mobile, Orange, TuBiedronka, NJU Mobile, Play, Plus, Plush, Virgin Mobile, Klucz Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lajt Mobile, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile czy W Naszej Rodzinie. Spadek zaś miał jeden gracz, mianowicie Tijara Mobile. Oby więc za miesiąc wydarzyło dużo więcej ciekawych rzeczy.

My mobile RANKING (08/2020) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 10 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 1)
2. Orange 8 pkt. (0, 0, 1, 2, 3, 2)
3. TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
4. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
5. Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Plus 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
Plush 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Klucz Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
12. Lajt Mobile 3 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 1)
13. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
16. T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Heyah 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
19. Tijara Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)
20. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 10978 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

35 komentarzy do “PREMIERA: Lider bez zmian, spadki Tijara Mobile w My mobile RANKING”

 1. szotyi Odpowiedz

  Kamilu a wiesz ze wielu przegapiło wprowadzenie nowej oferty play internet na kartę? Oferta weszła 25 czerwca 2020. Różni sie tym że pakiet miesiąc bez limitu kosztuje nie 49 a 50 zł z lejkiem 1 mega po 100GB oraz pakiet ma dostep do 5G jako jedyny z pakietów. Ponadto bonusy po doładowaniu przez dedykowana stronę playa zostały lekko podniesione. Tak po cichu to weszło . Pewnie przez podwyżkę ceny o 1 zł.

  • Nikttaki

   Taryfa internet na kartę 2.0
   Dodatkowo w żabie jest starter za 5 zł z 15 GB i można jeszcze aktywować 100 GB na miesiąc.

  • Kamil

   W Orange za średnio 30 ziko miesiecznie masz 85 GB + NL 🙂

  • Kamil

   Na ten moment wystarczy mi lider A2Mobile, aczkolwiek kusi oferta Orange, tylko ta platnosc z gory 🙁

  • szotyi

   @Kamil a widzisz jednak zauwazasz wadę.która własciwie zaprzecza idei prepaid . Dlatego podałem ci niżej sposób heyah.

  • szotyi

   Kamilu tylko nie porównuj oferty orange głosowej do typowo internetowej play internet na kartę 2.0 bo to bezsensu.

  • Kamil

   I tak trochę drogo, aczkolwiek w Orange musisz wysplupac jednorazowo 360 PLN na rok z gory, co jest moim zdaniem duza bariera wejscia dla popularnosci oferty pomaranczowych 🍊

  • szotyi

   Dlatego sposób heyah jest bardziej ok , no i ma niższa bariere wejścia. Oczywiście jest tam tez pakiet 45Gb za 45 zł na 60 dni.

 2. szotyi Odpowiedz

  Kamil a wiesz że w heyah na karte dniówka mozesz mieć za 40 zł aż 65 GB? Najpierw ładujesz przez dedykowana stronę heyah za 25 zł i dostajesz 25 GB na 25 dni i kupujesz pakiet no limit z 10 GB na 30 dni za 25 zł i uzywasz jak skończysz 25 Gb z bonusa za doładowanie to przeskoczy ci na 10 GB z aktywnego pakietu za 25 które używasz. A jak już będziesz blisko końca tego pakietu to ładujesz za 15 zł przez dedykowana strone heyah i dostajesz za to 15 GB na 15 dni i uzywasz a potem jak użyjesz prawie cały kupujesz za te 15 zl pakiet 15 GB na 30 dni z osobnym terninem ważnosci. Potem w kolejnym miesiącu ładujesz za 25 i kupujesz pakiet . Ważne by zuzyc te dodatkowe 15 GB przed kupnem nowego pakietu no limit i kolejnym doładowaniem ponieważ kolejnosć schodzenia danych jest jaka jest Ale faktycznie można miec te 65 Gb za 40 zł doładowan robionych wg określonego schematu. Jest lekka kombinatoryka ale tak to jest w tej ofercie – użytkownik sam buduje oferte. No i nie trzeba blokować od razu 360 zł jak w orange.Dodatkowo do wycofania oferty dostajesz 10% doładowania przez dedykowaną stronę heyah co po 4 miesiącach da ci darmowy pakiet 15 GB za 15 zł na 30 dni jesli oferta będzie utrzymywana.

  • szotyi

   Ważne by w tym sposobie heyah nie zużyc internetu z pakietu no limit z internetem tego za 25 zł z 10GB bo inaczej internet nie bedzie działał.

  • szotyi

   @Kamil To ty masz lejek 0.5 Mbps po 5GB? Na stronie a2m jest podane że powinien byc powyżej 15 GB dopiero.
   Poza tym wrodzinie ma taki lejek po 10GB więc szybciej niż a2m.

  • GaduAir

   @SZOTYI, Kamil napisał że korzysta z pakietu za 13zł Rozmowy i wiadomości…
   Dla niego najlepsze wyjście to właśnie wRodzinie.
   Nie idź do LycaMobile bo to ściemniająca sieć, pieniędzy nie wydasz na nic prócz u nich ani też nie kupisz innego pakietu niż ten za 20zł lub do Chin S za 19zł…Reszta pakietów to machloja jak i ich reklamy czy cała oferta, porównałbym ich do CDA z video ale nie ta branża tylko podejście do klienta/prawa podobne.

  • Kamil

   Mowie o WRodzinie, ja mam normalnie jak to jest w A2Mobile

  • szotyi

   Ale sie zrozumieliśmy. Hahhaa. Kamil ma pakiet tylko internetu 12.90 za 5GB potem lejki po 10 Gb i po 15 GB .

  • GaduAir

   @SZOTYI, Kamil ma tylko rozmowy i pisanie za 13zł.
   Nie może mieć tylko netu bo wtedy nie mógłby korzystać z telefonu, no chyba że wszystko robi onLine przez komunikatory itp.

   Kamil, racz nam dać rozwianie wątpliwości.
   Idź do wRodzinie tam Cię przyjmą z Otvartymi ramionami;-)
   ViRgiń Mobile z pakietem za 9zł też Ci polecam ale sam wiesz…tam lejek jeszcze z przed dobrych kilku lat jest jak w innych sieciach ale są jeszcze Virgin.

   Kwestia lejków w Polsce jest taka że trzeba mieć bardzo dobry nadajnik niedaleko siebie bo inaczej to nawet 1MB/s nie pomoże u Nas to się winno nazywać Ciurkiem lub Kropelkowo gdzie NIC prawie nie można zrobić.

  • Kamil

   Ja i tak co chwile robie zasilenia dodatkowe za 5 ziko, bo jak się dzwoni to brakuje srodkow i bardziej oplacalne jest w WRodzinie jak sie ma czesto zasieg Wi-Fi, a te 5 GB to tylko w terenie mozna uzywac 😱

  • szotyi

   No i nie napisał jaki ma pakiet . Ale skoro robi zasilenia za 5zł to raczej ma sam net . To już lepiej mógłby płacić te 19,90 i mieć spokój nie męczac sie z wifi/

 3. Wasja Odpowiedz

  Witam. Czy znacie jakąś ofertę podobną do Play Stan Darmowy ale działającą w Plusie? Chodzi mi o darmowe rozmowy wewnątrz sieci i RWK ale działające na nadajnikach Plusa. Wiem że Klucz Mobile coś takiego ma/miał przy doładowaniu za 50zl/6 m-cy ale tu wyjdzie stówka na rok.

  • Kamil

   Play ma nowego PRowca, moze uda mu sie go przerobic z czarnego na bialy 😉

 4. Kamil Odpowiedz

  Troche szkoda tego Lycamobile, fajne oferty ma No Limit, a tak nisko w rankingu, ale sporo innych rzeczy lezy i ponoc ma tez wlaczone HD Voice (!)

 5. szotyi Odpowiedz

  Po ponad 13 latach play się „sprzedaje”. Choc przejecie pakietu kontrolnego to nie sprzedaż ale dołaczenie do udziałowców nowego podmiotu.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt