PREMIERA: A2Mobile umacnia dominację w lipcowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (4 liczba głosów, wasza ocena: 2,25 na 6)
Loading...

Dzięki wprowadzeniu HD Voice, A2Mobile nie tylko drugi raz z rzędu wygrywa, ale i umacnia się na pozycji lidera My mobile RANKING. Jest to w tej chwili zdecydowanie najlepsza sieć komórkowa na kartę w Polsce. To właśnie ten operator wirtualny ma najlepszą ofertę, nawet względem dużych graczy strukturalnych z tzw. W4 kojarzoną przez zwykłych konsumentów (nie geeków).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dla nich świat telekomunikacji ogranicza się tylko do sieci Orange, T-Mobile, Plus czy Play. Na całe szczęście jest My mobile, najbardziej innowacyjne medium technologiczne pomagające niejako przy okazji Polakom w wyboru najlepszego rozwiązania. Dzięki czemu notują realne oszczędności w kieszeni. Jeśli Orange znowu nie odpali, to w całościowym rozrachunku rocznym może przegrać batalię właśnie z A2Mobile.

Na ten moment więc wynik nie wynosi 4:2, a już 4:3. Zapowiada się zatem niezwykle gorące drugie półrocze w krajowej telekomunikacji komórkowej. Teoretycznie może w skali roku ktoś inny jeszcze wygrać, ale szanse na to są małe. Aczkolwiek z matematycznego punktu widzenia do zgarnięcia jest kolejne pięć zwycięstw, przez co nowy gracz osiągnie wynik 5:4 względem opadającego z sił Orange. Dokładniejsze szczegóły ostatniego zestawienia prezentowane są jak zawsze poniżej.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna pozycja z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto Play z Red Bull Mobile stracili ważne trzy oczka.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii znowu mieliśmy spore zamieszanie. Otóż Plus z Plush wprowadzili niezwykle atrakcyjny pakiet wakacyjny 60 GB za 15 PLN ważny aż 90 dni. Przez to zamienił się pozycjami z Orange. Ten ostatni, co już zostało nadmienione daje podobne rozwiązanie bezpłatnie, ale tylko na 5 dni. Powinno więc wystarczyć na jakiś krótki weekendowy wyjazd, aczkolwiek wtedy zapewne większość osób będzie wolała się delektować nowymi widokami na tle rozmawiania przez telefon komórkowy czy surfowania po sieci web.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s) – 3 pkt.

2. Plus/Plush (kapitalny pakiet 60 GB za 15 PLN, 0,00024 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

3. Orange (kapitalny pakiet 15 GB za 15 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie mieliśmy rewolucję. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycji lidera zabrakło T-Mobile wspólnie z Heyah z uwagi na stosowanie dyskryminującego lejka 15 Mb/s dla karciarzy. Znowu wzrosły ogólne transfery o średnio 2-3 Mb/s. Kto wie, oby był to efekt stopniowego włączania 5G. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/mobile/wojewodztwo-kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/czerwiec-2020.

1. TuBiedronka/Tijara Mobile (około 31,08 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 28,24 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 22,92 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku jak zawsze postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane. Co ciekawe, Lycamobile powiększyła pakiet z No Limitem do 35 GB o kolejne 5 GB w tej samej cenie.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 35 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W lipcu wyróżniono telkomy Heyah, A2Mobile czy Lajt Mobile. Pierwszy wprowadził nową ofertę. Jej nazwa to Heyah 01. Ponadto zwiększył bonusy po doładowaniu. Przez co w Heyah można zyskać nawet 200 GB. A2Mobile natomiast jak wcześniej wspominano wprowadził HD Voice. Był to wielki skok jakościowy dla tej sieci. Z kolei Lajt Mobile oferowało gratisowe GB na wakacje czy obniżenie cen w ramach promocji No Limitów. Do tego dochodzą nowe pakiety na kartę w Lajt Mobile.

1. Play – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile)

2. Orange/Red Bull Mobile/T-Mobile/Plus/Plush/Heyah – 2 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami, w Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, a także bezpłatny Internet w aplikacji, Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem, W Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu

3. Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie/Lajt Mobile/A2Mobile – 1 pkt. / Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo oraz nowe paczki No Limit w Pre-paid, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger)

Ogólna klasyfikacja

W majowym notowaniu A2Mobile umocniło się na pozycji lidera. Awans zaś padł łupem tylko dwóch sieci komórkowych, mianowicie Lajt Mobile i Heyah. Bez zmian pozostało aż czternaście operatorów. Są to odpowiednio prowadzące A2Mobile, Orange, TuBiedronka, NJU Mobile, Play, Plus, Plush, Virgin Mobile, Klucz Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, T-Mobile, Lycamobile czy W Naszej Rodzinie. Spadki zanotowało czterech graczy, do których zaliczymy Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile oraz Tijara Mobile. Swoją drogą to interesujące jak sobie dalej poradzi odrodzone A2Mobile w odpieraniu ataków Orange.

My mobile RANKING (07/2020) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 10 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 1)
2. Orange 8 pkt. (0, 0, 1, 2, 3, 2)
3. TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
4. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
5. Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Plus 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
Plush 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Klucz Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
12. Lajt Mobile 3 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 1)
13. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
16. Tijara Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
17. T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Heyah 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
20. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.29 komentarzy do “PREMIERA: A2Mobile umacnia dominację w lipcowym My mobile RANKING”

 1. Jan Odpowiedz

  proszę dodać jeszcze jedno kryterium do oceny a mianowicie szybkość transferu danych w LTE i 5G. 

  • GaduAir

   Kamil od lat jest twardy i Ani się ugnie.
   Szkoda transferu/czasu/siły/życia i prądu na takie propozycje…pieniędzy nie szkoda XD

  • Kamil

   Nie masz racji, gdyż My mobile RANKING 🏆 miało edycję wiele razy kryteriów. Patrz upadek kategorii czas ważności konta. Produkt ciagle się rozwija

   PS, aspekt 5G jest mocno promowany w podkategorii VAS 🚀

  • Janek

   Ale kryterium transferu danych juz jest, tylko inaczej sie nazywa tj Jakosc sieci komorkowej.

  • Kamil

   Rozwoj 5G bezpośrednio wpływa na te podkategorie 👌

 2. Primo Odpowiedz

  Nie sprawdzałem gdzie prowadzi ten link z sekcji no limit i nawet nie wiedziałem że coś takie było na tej stronie, może nie takie rozbudowane, ale jest. A czemu dalej nie rozwijane i porzucone? To było pomocne. Przecież bardzo dużo ludzi na karte ma własnie takie pakiety, więc takie wypisanie dużo bardziej by się opłacało.

  • Typ z lądu

   Bo to dużo roboty, a Kamil woli wypisywać swoje chore urojenia.

  • Kamil

   Jest rozwijane, dlatego Orange masz teraz na pozycji lidera zamiast Lycamobile w temacie No Limit

  • Primo

   Takie wymienienie 3 pozycji to jest nic jak w tej kategorii. Stary ranking nielimitowany ten podlinkowany był użyteczniejszy, chociaż też szkoda, że po jednej ofercie z każdej firmy. Orange niby ok dobre warunki ale i tak nie chce na raz płacić 360, Lycamobile nie ma MMS, a A2Mobile tylko 10GB netu (masz napisane 15GB a juz od 10GB jest lejek 1Mb/s, po 15GB 0,5Mb/s). Przydałobysię większe rozpisanie.

 3. Agoria Odpowiedz

  Ja mam cały czas problemy z tą siecią teraz taki ze wogole nie mam zasięgu napisałem już kilka razy prośbę o wymianę karty bo z tej nie mogę korzystać a oni się uparli żeby płacić 25zl za duplikat. W Virgin mobile wystarczyło że kliknąłem raz w aplikacji i karta jeszcze następnego dnia była u mnie a Ci z A2 mobile maja z tym wielki problem Obsługa techniczna tej sieci jest marna a nawet oburzajaca bo nie tak dawno dzwoniła pani z tej sieci z pretensjami że nie korzystam z pakietów

  • Kamil

   PS, dzis mialem problemy H+ zamiast 4G oraz 1 Mb/s zamiast standardowo na Speed Test wieczorem 50 Mb/s 😐

 4. Agoria Odpowiedz

  obsluga sieci wciaz chce wyciagnac pieniadze za duplikat karty ktora nie z mojej winy nie dziala a jak dziala to tylko wsieci 2G i gdy zglaszam problem obsluga wykonuje kontrolny telefon stwierdzajac ze wszystko dziala i pyta po co Panu 3G po co Panu LTE skoro dziala 2G to problemu nie ma i trzeba korzystac Czas najwyzszy przeniesc nr do normalnej sieci

 5. Typ z lądu Odpowiedz

  Proponuję zrobić riserż lepszy niż zawsze bo:

  Tijara działa na PLAY!!!!!!
  PLUS ZABOKOWANY!
  T-MOBILE LTE ZABLOKOWANE
  ORANGE LTE DO 3MB!!!!

  DZIAŁA JAK PLAY!!!

  I co inowatorze na to?

  Jeśli nie wierzysz to masz to na forum telepolis.

 6. Kamil Odpowiedz

  Najnowszy My mobile RANKING juz zakodowany do HTMLa (!) Jego produkcja nastapi wkrotce 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt