PREMIERA: Lider Orange bez zmian, spadki Play i słaby debiut Tijara Mobile w lutowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Lutowy My mobile RANKING to prawdziwa zawierucha, aczkolwiek za oknem nie mamy co szukać zimowej śnieżycy (no może z wyjątkiem gór leżących w południowej części kraju). Tak wiele zmieniło się najnowszym zestawieniu najlepszych sieci na kartę. Niespodzianki nie ma. Dalej samodzielnym liderem jest Orange, który triumfuje nieprzerwanie od dłuższego czasu (prawie pół roku).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jakby tego było mało, wzmocnił swoją punktację za sprawą podkategorii pakietów internetowych połączonych z No Limitem (tym za 15 PLN). Play natomiast zgodnie z oczekiwaniami (wspólnie z Red Bull Mobile) zanotował spadki w związku z podwyżkami cen wiadomości SMS z poziomu 0,09 PLN do 0,19 PLN. Akurat w jego przypadku lot w dół nie był aż tak mocno dotkliwy, ponieważ piąta pozycja to wciąż wysoka lokata w rankingu. Dużo gorzej zaś poszło nowemu operatorowi Tijara Mobile, którego ceny delikatnie mówiąc są bardzo wysokie. Ponadto mocno odstają od innych.

Niestety, z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło, a konkurencja w niższym koszcie 20 PLN zamiast 29 PLN oferuje pakiety 30 GB na tle jakże skromnych 2 GB połączonymi z No Limitem. Nawet najwierniejsi fani rapera mogą się do nich nie przekonać. Zabrakło nawet tak podstawowych VASów jak darmowe social media jak chociażby w Plushu do lepszego kontaktu z artystą. Kryteria My mobile RANKING wskazały ostatnie miejsce. Oby jeszcze ten świeży gracz MVNO wprowadził jakieś wartościowe promocje. Więcej szczegółów aż chciałoby się powiedzieć jak zawsze tradycyjnie poniżej.

(fot. Tijara Mobile/Malik Montana/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna pozycja z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto Play z Red Bull Mobile stracili ważne trzy oczka.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii też mieliśmy potężne roszady. Zrezygnowano z patrzenia na jakże dziś wolny lejek typu 64 kb/s na rzecz atrakcyjnej ceny 1 GB za 1 PLN. Przez to aż sześć sieci komórkowych może pochwalić się zajmowaniem trzeciego miejsca z wygodnym przelicznikiem. Są to odpowiednio NJU Mobile, Lajt Mobile, Klucz Mobile, Virgin Mobile, Plush i Heyah. My mobile RANKING jest produktem nieustannie ulepszanym. Efekty widzimy poniżej w jakże ważnym aspekcie internetowym.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s) – 3 pkt.

2. Orange (kapitalny pakiet 15 GB za 15 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości) – 2 pkt.

3. NJU Mobile/Lajt Mobile/Klucz Mobile/Virgin Mobile/Plush/Heyah (kapitalny pakiet z przelicznikiem 1 GB za 1 PLN, lejek odchodzi do lamusa) – 1 pkt.

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie jedyny, który osiągnął przełom to Plus. Zielony operator bowiem przekroczył magiczną dla siebie barierę średniej prędkości 20 Mb/s dla mobilnego internetu. To ważna zmiana dla telekoma, który od zawsze był kojarzony jako ten najwolniejszy. Może jeszcze wrócą do niego dawne lata świetności z hasłem lider technologii LTE (może teraz 5G). Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/ranking/mobile/wojewodztwo-kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/styczen-2020.

1. Orange/NJU Mobile (około 23,72 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Play/Red Bull Mobile (około 22,74 Mb/s) – 2 pkt.

3. Plus/Plush (około 20,29 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku w tym miesiącu postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W lutym znowu nie mieliśmy ważnych promocji. Owszem były akcje marketingowe w Play czy T-Mobile polegające na oferowaniu darmowych 10 GB na miesiąc, aczkolwiek obaj operatorzy już zajmują pierwszą lokatę w dedykowanej podkategorii VAS, czyli wartości usług dodanych. Jest to ponadto wielkość za mała do wykorzystania na miesiąc, ponieważ współcześnie zużywamy spokojnie w tym samym czasie 20-30 GB danych. Widać tutaj wyraźnie stagnację na rynku karciarzy, przez co użytkownicy Pre-paid nie mają swojego Jokera jak kiedyś. Te są dostępne coraz częściej tylko i wyłącznie w segmencie abonamentowym Post-paid.

1. Orange/Play/Red Bull Mobile/T-Mobile – 3 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), do tego dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami, w Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi GB (Shake to Play) czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, a także bezpłatny Internet w aplikacji

2. Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie/Plus/Plush – 2 pkt. / W Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, Plus awansem na trzecie miejsce w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, do tego dochodzą bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz te występujące po doładowaniu

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo

Ogólna klasyfikacja

Pięć miesięcy. Tyle już trwa dominacja sieci komórkowej Orange w My mobile RANKING. Po drugiej stronie mamy swoistego rodzaju falstart Tijara Mobile. W sumie sześć telekomów miało awanse i są to kolejno NJU Mobile, Klucz Mobile, Lajt Mobile, Virgin Mobile, Heyah czy TuBiedronka. Bez zmian mieliśmy tylko cztery podmioty. Oprócz liderującego Orange są nimi odpowiednio A2Mobile, Plush i W Naszej Rodznie. Natomiast aż dziewięć podmiotów zanotowało spadki. Zaliczają się do nich Play, Red Bull Mobile, WRodzinie, Plus, T-Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lycamobile oraz Fakt Mobile. Oby równie ciekawie było za miesiąc. Wtedy bowiem kończy się świetna promocja Orange z pakietem internetowym 15 GB za 15 PLN połączonym z No Limitem.

My mobile RANKING (02/2020) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Orange 11 pkt. (0, 0, 2, 3, 3, 3)
2. A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 0)
3. NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 1, 3, 0, 0)
4. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 2)
5. Play 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
Red Bull Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
7. Lajt Mobile 4 pkt. (1, 1, 1, 0, 0, 1)
8. Plush 4 pkt. (0, 0, 1, 1, 0, 2)
9. WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 2)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 0)
11. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
Heyah 3 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 2)
TuBiedronka 3 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 2)
14. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
17. Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
Tijara Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.40 komentarzy do “PREMIERA: Lider Orange bez zmian, spadki Play i słaby debiut Tijara Mobile w lutowym My mobile RANKING”

 1. von Odpowiedz

  KAMIL a gdzie Fm MOBILE GROUP skoro jest istnieje to dlaczego nie ma w rankingu??????????za miesiac moze fakt mobile skasujesz bo ci tez nie bedzie pasowac??? jak robisz ranking sieci na karte to nie kasuj sieci która istnieje i działa a Ty podniecasz sie Tijara mobile ,która pewnie po paru miesiacach zniknie

  • Kamil

   Trzeba zrobic porządki w My mobile RANKING ?

   PS, szykują się duże podwyżki w Orange, ale akurat w jego ceny jednostkowe za minute czy SMS nie mają większego znaczenia jak się jest mocnym w innych aspektach

  • Kamil

   Jeszcze zapomnialbym, Caritas Laczy tez nie planuje uwzgledniac w zestawieniu. Ceny kosmos pod marketingowym efektem pomagania innym 😐

 2. Damian Odpowiedz

  Jakiś czas temu była wielka dyskusja na temat Malikowej sieci. Jako użytkownik a2mobile jako prywatnej sieci przewidziałem dokładnie taką ocenę ^^ Porównywać ich stawki do benefitów ‚the big four’ albo nolimitu za 20 PLN, no nie wiem

  • Anhela

   @Damian, a czy tiaja ma w ogóle lejki? Coś, o co się na początku ludzie pluli stało się sporym benefitem. Piszesz o NW a a2m za 19,90 no i wykorzystasz 10 GB bez limitu prędkości, ale nie kończy się ta paczka tak czy siak przecież.

  • Kamil

   Malik ma kilka motywacyjnych dobrych utworow w mojej appce Xperia Music, niestety siec komorkowa Tijara Mobile kroczy sciezka Rebtel Mobile #skumaj_przekaz

 3. Damian Odpowiedz

  no dokładnie, nie wiem, czy na codzienny transfer nie wliczając fejsa np można zużyć więcej niż kilkadziesiąt GB (w tym 30 w LTE). Jest 2020, jest WiFi również 😀

  • Kamil

   Fajny i ciekawy No Limit z aż 30 GB ma też Lycamobile za 20 PLN, ale ponoć w tej sieci nie ma HD Voice oraz MMS, także grubo pojechali z jakością 😐

 4. marco Odpowiedz

  Ostatnio zauważyłem dość ciekawą rzecz, otóż jedna z osób w mojej rodzinie przeniosła numer do Virgine Mobile i nagle okazało się że prędkość internetu jest lepsza niż w Play? Dziwne bo przecież infrastrukturalne to ta sama sieć a jednak szybciej w Virgine?
  Natomiast co do podwyżek w Orange to niezależnie czy cena wynosi 29 czy 32 gr to i tak no limit wychodzi najtaniej. Póki co nadal płacę 25 zł za no limit bez mms-ów a uwzględniając jeszcze skarbonkę to wychodzi 22,5 zł więc nie rozumię tych co dzwonią na minuty bo to się kompletnie nie opłaca

  • Kamil

   Orange ostatnio poszedl PRowo mocno w górę kosztem Play, tak to widze. Nawet bloga teraz mają dużo gorszego po licznych odejściach VIPow

 5. adiko Odpowiedz

  Ja w a2 siedze + mam w aero neta darmowke na wzelki wypadek. Tak mi najlepiej wychodzi

 6. von Odpowiedz

  w nastepnym notowaniu FM group mobile odnotuj bo Tijara gorszy od FM a jest w notowaniu ,chyba ze teraz co miesiac bedziesz kasował jakiegos operatora jak ci pasuje

 7. izik Odpowiedz

  a2mobile spoko, bo darmowy transfer na social media. Mam u nich jeden numer.

  • vadim

   od przyszłego miesiaca do nich sie przeprowadzam.

  • Nati

   mnie też sie zaraz kończy umowa i chyba u nich spróbuje. Ten darmowy transfer przebija wszystko 😀

 8. marco Odpowiedz

  Dobre zmiany w Plushu od 17 kwietnia polegające na wydłużeniu ważności bonusu internetowego po zasileniu. Np za zasilenie 50zł dostajemy 20 Gb ważne 90 dni a nie 30 dni jak wcześniej. Oprócz tego bonus na video i social media gratis. Bardzo dobra zmiana 🙂

  • Kamil

   Co prawda srednio robie 30 GB miesiecznie to i tak pozytywne zmiany zawsze sie chwali, swoja droga to ciekawe ile Plush wydal na te reklame ze znanym raperem z USA 😉

  • Kamil

   Gdybym nie uzywal YT po wolnym Wi-Fi to z pewnoscia byloby w okoliach 100 GB na mojej Xperii

 9. marco Odpowiedz

  Niestety Orange na wiosnę zrobił niezły „wałek” z promocją wiosenną na kartę. Chodzi mi tu o 3 dni gratis no limit rozmowy, sms/mms i 3 Gb. Jeśli ktoś skusi się na tą promocję mając np. uruchomiony no limit za 25 zł z rosnącym pakietem GB to traci wszystkie GB. Co najgorsze w regulaminie nic o tym nie pisze. Z ciekawości uruchomiłem ten pakiet aby dostać darmowe mms-y na 3 dni a tu przychodzi sms z informacją o utracie pakietu ale jeśli odwołam do 15 minut jego uruchomienie to nic nie stracę. Na szczęście zdążyłem ale są i tacy którzy tego nie zrobili o czym informuje konkurencyjny portal. To bardzo źle świadczy o operatorze który daje taką promocję nie informując o jego ubocznych skutkach zwłaszcza że nie ma tego w regulaminie!

 10. marco Odpowiedz

  Plus „po cichu” podnosi cenę no limit z 25 do 30 zł ale za to również zwiększa ilość GB za zasilenie z 10 do 15 Gb oraz wprowadza dodatkowy pakiet 5 Gb za 5 zł.
  Na szczęście pozostaje Plush gdzie no limit dalej mamy za 25 zł i dodatkowo od 18 kwietnia wydłużony czas na Gb przy wyższych nominałach. Tak więc wybór jest prosty 🙂

  • Kamil

   Orange wciąż wygrywa z 80 GB w swoim No Limicie ?

 11. Maksym Odpowiedz

  Witam, czy możecie polecić jakiś pakiet dla mniej aktywnych osób. Potrzebuję około 100 minut, do 1 GB internetu i chciałbym zmieścić się w 10 zł.

  • Kamil

   Jeszcze WRodzinie jest ciekawe z tym lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile. Polski rynek telekom bardzo mocno interesujacy jest

 12. marco Odpowiedz

  @Maksym
  Zdecydowanie Virgin Mobile, pakiet za 9zł/30 dni a w nim 300 minut do wszystkich, 300 sms i 1 Gb. Polecam, znajomi korzystają i są zadowoleni.

  Natomiast jeśli chodzi o niechlubną promocję Orange na kartę gdzie kasowało GB w wersji rosnącej to sprawa już została pozytywnie rozwiązana. Po interwencji konkurencyjnego portalu Orange przywraca wcześniej utracone GB z roczną ważnością + 30 Gb od siebie. Bardzo korzystna rekompensata ale chyba inaczej nie można w przypadku takiej wtopy.

  • Kamil

   Lycamobile tez jest ciekawe, tylko tak fatalna jakosc u nich bez HD Voice czy MMS, dramat jakis 😐

  • GaduAir

   Kamil, LycaMobile rozlicza minutowo a nie sekundowo pakiety minut.
   Dlatego jedyne wyjście to Mobilna Dziewica Sp. z o.o. i pakiet za 9 PLN

  • Kamil

   To prawda, jedyne co maja dobrego to tani No Limit, pozniej posucha straszna i teatr dramatyczny w Warszawie

 13. Kamil Odpowiedz

  Najnowszy My mobile RANKING juz zakodowany! To bedzie najlepsze wydanie od roku, PREMIERA jak zawsze poznym wieczorem 😉

 14. adiko Odpowiedz

  czyli takie jak zawsze kopiuj, wklej -czekamy jak zawsze na kolejny odcinek tego kabareciku.

  • Typ z lądu

   Namiesza w jakość sieci, choć nie ma zielonego pojęcia który wirtualny z jakiej sieci korzysta.
   Ten ranking to jeden wielki kabaret ?

  • Kamil

   Zdziwisz sie i to mocno, lepiej podziekuj za #original_content jak w Netflix czy HBO GO na tle hurtowo, bo okolo 30-50 jakze marnych jakosciowo artykulow dziennie serwowanych przez tzw. technopudelki jak to mawia Klawitter

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt