PREMIERA: A2Mobile wraca na fotel lidera zestawienia My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (11 liczba głosów, wasza ocena: 1,82 na 6)
Loading...

Zaskakujące rzeczy działy się w lipcowym, upalnym i gorącym notowaniu My mobile RANKING. Chyba pierwszy raz w historii zestawienia aż cztery sieci komórkowe mogą się pochwalić taką samą liczbą ośmiu punktów na samym czubie tabeli. Są to A2Mobile, Play, Red Bull Mobile i Orange. Z uwagi na lepszy bilans, czyli mniejszą liczbę dziur (zer) wygrywa je jednak pierwszy operator.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Przekłada się to rzecz jasna na bardziej stabilną oraz wyrównaną ofertę. W zasadzie to mało brakowało, a wygrałoby nieco sensacyjnie Orange, aczkolwiek w ostatniej chwili w podkategorii jakość sieci, fioletowy operator mocno się oddalił temu pomarańczowemu pod względem prędkości transferu mobilnego internetu. Swoją drogą to kto by się spodziewał takich wzrostów, nieco złośliwie kiedyś nazywanej żarłocznej pomarańczy.

Kapitalna oferta 1 TB na kartę jednak robi swoje zamieszanie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dla aktywnych użytkowników telefonii komórkowej jest w tej chwili najlepsza oferta na kartę. Natomiast jako całość wciąż wygrywa A2Mobile mimo swoich problemów głównie związanych z aspektami jakościowymi typu brak HD Voice, wolne przełączanie się z standardów LTE na HSPA+, 3G czy EDGE o słabym zasięgu nie wspominając (choć to jest wina Plusa). Dokładniejsze szczegóły jak zawsze znajdują się poniżej.

(fot. A2Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W kwestii mobilnego internetu pozytywnie zaskoczył Plush, który na wakacje przygotował promocję darmowego internetu 30 GB. W praktyce przez trzy kolejne miesiące użytkownicy telefonii komórkowej sygnowanej sympatycznym pluszowym (chyba stąd jego nazwa) misiem mogą się cieszyć bezpłatnymi 10 GB. To dlatego jest liderem. Niestety akcja marketingowa nie obowiązuje równolegle w Plusie na kartę.

1. Plush (10 GB za darmo z okazji wakacji)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

Wydawało się, że Orange prześcignie Play. Tymczasem stało się zupełnie odwrotnie. Fioletowy pociąg niczym Pendolino oddalił się w siną dal względem francuskiego TGV. Play o dziwo zanotował średnie wzrosty prędkości mobilnego internetu, natomiast Orange spadki. Może kiedyś doczekamy się przekroczenia progu 100 Mb/s (jak to jest na łączach światłowodowych) za sprawą rozwoju technologii 5G. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. Play/Red Bull Mobile – około 21,82 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – około 21,14 Mb/s

3. Plus/Plush – około 16,34 Mb/s

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku w tym miesiącu postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 25 PLN, płatne z góry za rok 300 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

Z uwagi na fakt, iż jednak Play naliczał dane za transfer darmowego YouTube (rzekomo) spadł on jedno oczko w dół w podkategorii VAS. Jest to dosyć nieoczekiwana sytuacja. W przeszłości bowiem nie było problemów z dodatkowym transferem w tle (przez inne aplikacje smartfonu non stop przecież działających) zakłócającym bezpłatne pobieranie oraz wysyłanie danych w ramach serwisu YouTube. A2Mobile z uwagi na podwyżki cen zaś nie zakwalifikowało się choćby na punkt, choć całościowe zestawienie i tak wygrało.

1. Orange – 3 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie, do tego dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami

2. Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/Plus/Plush/WRodzinie – 2 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi 10 GB czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, T-Mobile mamy dostęp do najszybszego mobilnego internetu w Polsce, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), Plus awansem na trzecie miejsce w podkategorii jakość sieci, Plush zaskoczył bezpłatnymi 30 GB na trzy miesiące (rozbite po 10 GB), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Virgin Mobile z kolei wciąż ma nie tylko niezły przelicznik 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, a ponadto 10 GB za darmo dla nowych starterów, a tym samym użytkowników, do tego dochodzą liczne akcje marketingowe z rabatami na zakupy oraz programy lojalnościowe we współpracy z innymi markami

Ogólna klasyfikacja

Lipcowy My mobile RANKING przyniósł nam czwórkę liderów z taką samą liczbą punktów. Cennymi awansami mogła się pochwalić zaledwie para podmiotów. Chodzi o prowadzące znowu A2Mobile i Orange. Spadek minimalny dopadł Play oraz Red Bull Mobile, czyli kolejny duet. Później aż szesnaście operatorów pozostało bez jakichkolwiek zmian. Wszak są sami sobie winni brakiem działań marketingowych czy wprowadzaniem promocji. Coś tam jeszcze próbował Plush z darmowym HBO GO na dwa miesiące, ale rozwiązanie dotyczyło jedynie abonamentu, a nie rozwiązania na kartę. Oby w nadchodzącym miesiącu było zdecydowanie więcej aktywności ze strony telekomów.

My mobile RANKING (07/2019) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 2, 0, 1, 0)
2. Play 8 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 2)
Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 2)
Orange 8 pkt. (0, 0, 0, 2, 3, 3)
5. Plush 6 pkt. (0, 0, 3, 1, 0, 2)
NJU Mobile 6 pkt. (0, 3, 1, 2, 0, 0)
7. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
8. WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 2)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
10. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
11. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
13. T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
TuBiedronka 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Heyah 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
18. Lajt Mobile 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 10880 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

123 komentarze do “PREMIERA: A2Mobile wraca na fotel lidera zestawienia My mobile RANKING”

 1. Sebastian Odpowiedz

  Orange daje jeszcze 25G w roamingu w UE. To jest już bajka. Dla przykładu 19 zł w A2 za 1G. 

  • Kamil

   Jop, Orange o malo co nie wygral tego zestawienia i jest calkiem spoko technologicznie rozwinieta siecia

  • Kamil

   Nie oczekuj rewolucji jak masz stagnacje na rynku Pre-paid

   PS, troche grzeczniej, bo poleci trwaly ban 🚦

  • GaduAir

   i po kiego te groźby?
   Stagnacja jest nie na Rynku a w Rankingu.

  • Kamil

   My mobile to najwyzsza jakosc, kultura oraz sztuka. Ten sam poziom zachowajmy w opiniach, gdzie komentuja ludzie na poziomie. Komentarze rodem z rynsztoka zostawmy Komorkomanii i innym portalom horyzontalnym stawiajacym na ruch 😐

  • szotyi

   Z tą jakościa to bym sie nie rozpędzał , także sztuki tu nie ma jest karykatura.

 2. adiko Odpowiedz

  To dopiero sztuka, oferta a2mobile się pogorszyła a u Kamila awans na lidera, no fantastycznie.

  • Kamil

   Takie sa kryteria. Wtopa z YouTube tez zrobila swoje 📺

  • uga riki buga tiki

   Kryteria są do bani, to i ranking do bani.

  • Kamil

   Dla jednych oferta A2Mobile sie pogorszyla, a dla innych polepszyla 😉

  • szotyi

   ADIKO bo nie rozumiesz kryteriów . Ten ranking oddaje fałszywy obraz rzeczywistości bazując na stawkach podstawowych a skoro te w a2 mobile nie zmieniły sie ale polepszono oferte wogóle ( tam z tym lejkiem) to musał być awans. Taki to ranking.

 3. szotyi Odpowiedz

  Zabawne że plush przez lata nisko mimo że ma najbardziej uniwersalną elatyczną oferte awansował dodając jedyni pakiet 30 GB na lato ale znów spadnie po koncu pakietu. Dla Kamila pakiet 10 GB na YT w bonusie za doładowanie to za mało . elastyczny pakiet 5GB za 5zł z osobnym terminem ważnści niezależnym od pakietu podst to za mało. ALe play który nie ma mmsów w żadnym pakiecie prepaid to jest dobry.

  • Kamil

   Plush jest bardzo wysoko w zestawieniu, co zaskakuje 🐻

   PS, no i zrobilem ostatni zakup pakietu Internet No Limit 15 GB z lejkiem 0,5 Mb/s za 9,90 PLN, potem cena wzrasta do 12,90 PLN 😐

  • szotyi

   Kamil ale do momentuu gdy plush nie dawał 30 GB na wakacje po 10 GB to okupował koniec rankingu. Ty po prostu nie znasz ofert. Co ma zaskakiwac w plushu? To że przez 3 mce po przenisieniu można mieć 10 GB za10 zł z no limitem? To że pakiet dodatkowego netu 5 GB za 5 zł ma osobny termin ważności niezależny od pakietu podstawoego? Czy może to że dostajesz 10 GB po doładowaniu 25 zł i dodatkowo 10 GB na YT. A moze darmowy rok waznosci konta?
   A moze to że w usludze za 25 zł są mmsy- to nic że ty nie wysyłasz ale jak trzeba bedzie to nie zapłacsz mając oferte za 25 zł. A może to że cenę można obniżyc bo są okresowe doładowania dające bonus na konto głowne ? Ale wiem że to za trudne mechanizmy dla ciebie .

  • Kamil

   Przekombinowana strasznie ta oferta Plusha, a My mobile RANKING ma byc maksymalnie prosty dla czytelnika, ktory nie jest ekspertem telko 🙂

  • szotyi

   HAhaha i dlatego ja kotś nie jest ekspertem telko należy serwować mu stawki jednostkowe i w cenie np 100 minut może dostać no limit z smsami , mmsai i internetem. Teraz rozumiem , sam przez lata zdobywałeś tą wiedze tajemną i teraz chcesz żeby inny frajer tak samo płaicł frycowe. Dopiero zrozumiałem twój cel. CZyli mówisz do klienta „o tu jest 10 groszy zaminutę można doładowac za 20 zł i już no i smsy sa tanie „. A ja mówie doładuj 20 zł i kup no limit bedziesz miął rozmowy sms ,mms i internet.

   Plush przekombinowany? a play? a orange z blokowaniem 300 zł? W jakim ty świecie żyjesz?

  • Kamil

   Nie kazdy uzywa No Limitu, takze dwie podkategorie musza byc

   PS, zachowaj kulture wypowiedzi, bo bedzie trwaly ban. Jakies takie wsciekle i agresywne sa te komentarze

  • szotyi

   ALe statystyki wskazują ze lepiej opłaca sie no mimit wskazując na liczbę minut smsmów wysylanych przez klientów prepaid.

  • Kamil

   Jeszcze tej promki nie wylaczyli, jestes pewien?

  • uga riki buga tiki

   Kamil, panie innowatorze. Tym razem nawet nie trzeba wchodzić do regulaminu. Specjalnie dla ciebie poprawili na głównej stronie promocji.

   heyah.pl/urodziny

  • Kamil

   Ciekawa sprawa, w następnym, sierpniowym rankingu ta jakże drobna zmiana zostanie uwzględniona 👌

  • szotyi

   Ha haahha czyli ranking robimy po łepkach a potem sie zobaczy co dalej.

  • Kamil

   Nie myli sie ten, co nic nie robi. Dzieki za cynk

  • Kamil

   Bedzie dzis zaktualizowany ranking pakietow internetowych, gdzie lideruje rzecz jasna Heyah z 15 GB za free na miesiac w aluzji do nowosci Plusa (50 GB po doladowaniu 50 PLN, co daje calkiem niezle 17 GB na miesiac)

  • szotyi

   Hahahah no tak bo przeciez użytkownik heyah może dostać RAZ pakiet 15 GB a płacić ma wg Kamilka wg stawek cennikowych .w plusie pakiet wiekszy niż 15 GB ale trzeba doładowac wogóle by korzystać i właczyć rok waznosci za darmo przed doładowaniem . A jak sie doładuje te 50 zł to ma sie 2 miesiące full no limit wraz z 90 dniami ważności 20 GB. W heyah konto wazne zależnie od doładowania a kupno startera i rejestracja dla 15 GB z ważnościa 7 dni wychodzacych wobec plusa rok wazności wychodzacych . hahaha ale Kamilek ma pomysły.

  • Kamil

   Co nie zmienia faktu, ze w skali miesiaca (chocby jednego) wygrywa Heyah

  • Nikttaki

   Ale rozumiesz że dr facto trzeba kupić nowy starter?

  • szotyi

   Tak tak będę kupwał starter z ważnościa 7 dni . To miesiąc ma 7 dni? No chyba żeby nie brać pod uwage że ktoś doładuje 25 zł by kupić pakiet no limit. Ale przeciez ggtrzeba doładować A jak ładować to za 50 zł a wtedy wygrywa plus.

 4. Orti Odpowiedz

  Ja korzystam z SuperNet Video i nie mam zamiaru wymieniać..Najlepsze łącze i najlpesza usługa.

  • Kamil

   Dla mnie limit predkosci 15 Mb/s calkowicie skresla T-Mobile jako operatora Pre-paid

  • uga riki buga tiki

   Przecież gościu w a2 nawet tyle nie masz

  • szotyi

   Kamil gdybyś spróbował tych 15 mega w tmobile to byś zobaczył co to znaczy kompletna usługa w niskiej cenie na wysokim poziomie . Ja ci powiem że supernet jest ograniczony do półtora mega. Ale to działa. Ale jak wolisz blokować kase , płacić za transfer na netflixa i yt wp pilot to twój wybór.
   !5 Mega ale to wystarcza do korzystania normalnego . Na zachodzie to jest prędkośc premium. Kamil a co powiesz na to że tmobile daje 15 na 15 a play miał taką ofertę https://www.play.pl/resources/pdf/2019/Regulamin-Oferty-Promocyjnej-Formula-Unlimited_04022019.pdf co powiesz na to?

  • szotyi

   Kamil sprawdź punkt 12 tego regulaminu co go zlinkowałem. I co powiesz?

  • Kamil

   Pierwsze 5 GB mam bez limitu, w praktyce oznacza to od 50 Mb/s do nawet 100 Mb/s w zaleznosci od lokalizacji BTSow Plusa 😉

  • szotyi

   Kamil Ale tylko pierwsze 5GB. A potem ? A tu masz 10 GB do 15 mega . A reszte na streaming to śmiało może pójśc z 50 GB. Czyli spokojne mieścisz sie w 10 GB . Realnie możesz wykorzystać przy korzystaniu z supernetu więcej. . ALe może nie rozumiesz mechanizmu usługi .

  • Kamil

   Zawsze moge wziac No Limit w A2Mobile i wtedy pierwszy prog lejkowy wchodzi od 10 GB, czyli zmiana akurat tam na plus 👌

  • szotyi

   Ale gdy bedziesz korystał z serwisów jakie obejmuje supernet to tracisz transfer a tu nie tracisz.

  • Kamil

   Content wideo lepiej konsumowac na Apple TV, a treści na telefonie tylko podczas podrozy

  • Kamil

   No i w appce zawsze mozesz pobrac film do obejrzenia na pozniej chociazby na Netflix, szkoda ze nie w HBO GO 😐

  • szotyi

   ALe do pobrana filmu musisz mieć inny internet i płacić za niego lub wyżebrać darmowe wifi ale to bedzie wolniejsze. A tu właczasz i jest. Strasznie to przekombinowanie z pobieraniem do aplki i zmuszaniem sie do oglądania tego co sie pobrało juz a nie tego na co zmieni sie chęć. . Starszne kombinowanie , pobierać , czekać potem oglądac to co sie pobrało. A wp pilot nie pobierzeesz bo jest to tv na żywo . I co powiesz? Ta zachwalałeś wp pilot. Teraz pewnie coś wymyślisz.

  • Nikttaki

   Szotyi, nie próbuj zaorać pana innowatora, bo się nie da. Nic nie rozumiesz z tego rapu po prostu 🤫

  • szotyi

   On sie sam zaorał dawno temu . A wisienką było to coś gdzie go olali z dużych firm . To my mobile for enterprise czy coś takiego.

  • Kamil

   Ten projekt nawet nie ruszyl z powodu braku czasu panie Troll 👹

   Za chwile zaczne usuwac chamstwo z opinii, gdyz go nie toleruje

  • Kamil

   Co za problem pobrac w domu przez Wi-Fi? Przeciez prawie kazdy go ma…

  • szotyi

   Ale żeby mieć wifi musisz zapłacić za internet . Rozumiesz?
   Poza tym jak nie ruszył jak sam pisałeś że cie olali w dówch firmach.

  • Kamil

   Masakryczny z ciebie hejter, nawet nie ruszylem z emailami w tym temacie. Od teraz komentarze nie na temat bede usuwal z wycieczkami osobistymi, a ich autorow blokowal. Komentuj na temat, bo robisz smietnik jak z tym YouTube, gdzie samo Google przywoluje do porzadku nad sekcja komentarzy

  • szotyi

   Szkoda że nie zauważasz pozytywnych cech plusha. Co oznazcza tą normalnosc wg Kamila ? 1 GB za 5 zł wobec 5 GB za 5 zł w plushu ?

  • szotyi

   A co z tym heyah? Bomoze źle rozumiesz że w heyah no limit za 25 a supernet za 5 zł ale na 5 dni . A w tmobile za 30 zł czyli dodatkowe 5 zł masz na caly miesiąc. w dodatku w tmobile za 5 zł masz no limit z supernetem na 5 dni a w heyah masz za 5 zł też na 5 dni ale tylko supernet. Chybaże chodzi ci o 50 % zniżki po przeniesieniu do heyah . Wobec 3 miesiecy w plusie i plushu.

  • szotyi

   Nawet red bull byłby droższy od plusa z ta promocją . Red bull zł no limit i 10 GB + 10 GB bonus za doładowanie . W plusie 25 zł za 20 GB i no limit- 5 zł taniej. Nie mówiąc o play który nie ma mmsów w pakiecie. Ale zaraz zaraz , wszystko na nic bo nasz Kamilek i tak patrzy na stawki jednostkowe.

  • szotyi

   Ja nie wiem co ten Kamil bierze ale plus ma całodobową obsługe klienta prepaid a Kamil pisze że plus staje sie normalny.

  • szotyi

   No bo red bull i play nie maja pełnej całodobowej obsługi klienta w telefonicznym bok . Zresztą a2 mobile tez nie ma. A plus i plush mają. Ale Kamil wie swoje

  • Kamil

   Kryteria My mobile RANKING sa zarowno dla osob duzo jak i malo dzwoniacych

  • szotyi

   W a2m niema pakietu LTE. Jest normalny obejmujący także technologię LTE. Jeszcze sie nie naliczył transfer.
   To zupełnie jak mam w tmobile gdzie niby jest ograniczenie do 15 Mega a ja mam często 17 mega down i przeważnie 30(trzydzieści ) mega up. A czasem mam nawet 50 mega up jak jestem blisko nadajnika (mój telefon ma do 50 mega up tylko możliwości). Poza tym czasem mam nie naliczany transfer przez dzień a później system wyrównje . Ostatnio odnowił mi usługę 3 dni później i stara dziąłała do tego czasu a pakiet internetu +1 dzień czyli mogę wykorzystać pakiet internetu mimo że poprzednia usługa wyłączona.
   Jakby Kamil tmobile przetestował to bym wiedział czy to bład czy nie bo ograniczenie redkości teżz działa tak sobie czyli zawsze więcej niż 15 mega down i up. A wogóle 12 GB supernetu sćiagnęłem a mam jeszcze ponad 6 GB tzw normalnego. Ale Kamil tego mechanizmu nie zrozumie. On woli płacic za streaming netflixa w terenie bez wifi.

  • Kamil

   Bzdura. W A2Mobile zawsze dostajesz SMS z info o ograniczeniu predkosci, tym razem go nie dostalem a na liczniku juz 8 GB 🚀

  • szotyi

   Zależy ile czasu minęło od przekroczenia limitu. Być może ot bład , być może wprowadzili nową ofertę. Ja mam 10 GB w pakiecie i supernet. a na liczniku w telefonie 16 GB od poczatku pakietu.

  • szotyi

   Choć przy twoim zakręceniu całkiem możliwe że nie wiesz jaki pakiet aktywowłes.

 5. Kamil Odpowiedz

  Taa, mam kody aktywacyjne w formie kontaktow z kropka na koncu jak simkach Simplusa takze klikam i mam, nie ma opcji pomylki

  😂😂😂 #mega_lol

  • szotyi

   Może źle je wprowwadziłeś. na sima i aktywowałeś ten za 19,90 albo za 15,90.

  • szotyi

   Nie było zmian w tym pakiecie. Pokaz speed test i wklej zużycie danych. Bo nikt ci nie uwierzy.

  • Kamil

   Masz juz na Fan Page, poszukaj. Zabralo mi z konta tyle ile trzeba jest ok 😊

  • szotyi

   Tam masz tylko speed test . On nie ma daty. Pokaz z linka speed test z dzisiaj.

  • szotyi

   W dodatku speed test zrów wieczorem lub w dzień a nie o 4.28.

  • Kamil

   Juz chyba mam w granicach 10 GB, zaraz powinien przyjsc SMS z info lejek, poki co najbardziej doskwiera brak HD Voice w A2Mobile i VoLTE (VoWi-Fi przeboleje)

  • szotyi

   Kamil, rozłacz sesję. Znaczy wyłacz na chwilę internet.

 6. marco Odpowiedz

  Będąc ostatnio na wybrzeżu zauważyłem ciekawą sytuację techniczną dotyczącą branży komórkowej. Otóż operatorzy komórkowi zostali zmuszeni do wyprowadzki ze strategicznego bts-a w Dębkach (dawna wieża obserwacyjna wop). Wyłączenie tego bts-a spowodowało prawie zupełny zanik lte oraz zasięgów gsm na prawie 20 km odcinku plaży pomiędzy Karwią, Dębkami a Białogórą. Przyczyny oczywiście nie znam ale z ciekawości sprawdziłem i zauważyłem brak jakichkolwiek nadajników na obiekcie na którym „wisiał’ Plus, T-Mobile i Orange. Zasięg na plaży był świetny a tym czasem na prawie 20 km zapaść i to w środku sezonu. BTS był wysunięty na małym klifie i dzięki temu „obsługiwał” spory obszar plaż. Jak już pakowałem się do powrotu to Plus na szybko uruchomił swojego bts-a na przenośnej platformie koło „rybaczówki” w Dębkach ale to akurat nie dziwi ponieważ ten operator w okolicy ma najmniej bts-ów (np. w Białogórze żadnego). Ciekawe jaka jest przyczyna tego wyłączenia. BTS wciąż figuruje w wykazie bts search.
  Z drugiej strony fajnie wygląda plaża bez gadających i sutfujących po internecie plażowiczów. Mnie w potrzebie pomógł darmowy Wi Fi udostępniany w niektórych miejscach i funkcja Call Wi Fi.

  • Kamil

   A propos Orange, podobno operator po wlaczeniu opcji za free w sieci (na wzor Play Stan Darmowy) z marszu kasuje darmowe GB-ty internetu zgromadzone w innych promocjach. Az przypomina sie stara zarloczna pomarancza 😐

 7. szotyi Odpowiedz

  Kamil chyba nie tylko plus ale i plush pójdzie do góry w nastepnym śmietniku, znaczy rankingu.

  • Kamil

   Czy ja wiem, w A2Mobile normalnie korzystam z YouTube HD bez patrzenia na GB-ty, a jak juz mam niezwykle rzadko lejek 0,5 Mb/s to sobie chwile poczekam az zbuforuje czytajax komentarze albo wlaczam natychmiastowo jakosc VGA (480p) jak w promce T-Mobile bez limitu danych, z tym ze nie place dodatkowo 5 PLN. Taki pro tip 👌

  • szotyi

   Oczywiście że nie pójdzie . Masz prawo mieć inne zdanie i dostarczac nam śmiechu. Na wakacje w plusie 2X wiecej internetu w gigabanku- nie przepadają. W plushu oprócz standardowego bonusa 10 GB na YT po doładowaniu , można właczyc 50 GB na YT. A Kamilek w a2mobile tylko może pomarzyć.
   Ha ha ha sobie poczekac na zbuforowanie – świat wg Kamila.
   100 minut w a2m =10zł.pakiet internet bez limitu do 5GB w a2mobile 9,90, w sumie 19,90 a tymczasem za 19,90 płacąc od razu mamu nielimitowane smsm, minuty , mms i 10GB bez limitu. W tmobile masz jakość i wiele serwisów plus całodobowa obsługa -a2mobile teego nie ma . Tanie miedzynarodowe w standardzie – tego też a2mobile nie ma.

   YT w hd na telefoniku 5 cali . To tylko niepotrzebne pchanie transferu , różnicy nie widac..

  • Kamil

   Zarowno na telefonie jak i na Apple TV roznica w YouTube HD i SD jest kolosalna panie trollo 😉

  • Kamil

   PS, tak jak juz wspominalem wczesniej zastanawiam sie powaznie nad przejsciem do Orange z uwagi na pelne wsparcie technologiczne (HD Voice, VoLTE, VoWi-Fi) do tego genialnego pakietu No Limit z Internet 85 GB miesiecznie za 25 PLN. Przyda sie jak bede mial kamere 4K w telefonie do wysylania filmow chociazby na platforme YouTube

  • szotyi

   No tak , tylko że przewszystkim takie usługi nie są do rzucania na duży ekran a do używania na smarkfonie. Przejdź do orange , chcemy znac twoją opinię . Bo o a2mobil już znamy twe żale. Wybierasz sie z tym przeniesieniem jakbyś miał poczucie że operator czeka na ciebie. Ja bym chciał byś sie zablokował na rok w orange.

 8. szotyi Odpowiedz

  Hahaha Kamilek awansował plusha za danie 30 GB na wakacje .ale dodatkowo za 50GB na YT to już Kamil sie zastanawia . Hahahaha

  • Kamil

   Wstepne symulacje juz robilem i bedzie mega ciekawy, wrecz sensacyjny My mobile RANKING edycja sierpniowa (!)

 9. marco Odpowiedz

  Gdybyś przenosił się do Orange to polecam zrobić to jeszcze w sierpniu gdyż obowiązuje podwójna pula GB a za zasilenie kwotą 300 zł to będzie tego sporo 🙂

  • Kamil

   1.024 GB to aż nadto jak dla mnie 🙂

   PS, tez wam nie dziala gsmManiaK.pl? Podczas researchow dwa razy wykrzacza mi ona Chrome, pomogla na chwile funkcje routera LTE, ale tylko na moment i potem znowu jakies bledy sieciowe mam, ach co za tragiczna strona newsowa, w sumie duzo nie strace, ale z aptekarskiego obowiazku chcialem sprawdzic wszystko do konca 😐

  • Kamil

   Cytuja dokladny framgent, (olimp massacra):

   Ta witryna jest nieosiągalna Serwer http://www.gsmmaniak.pl potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.
   Wypróbuj te rozwiązania:

   Sprawdź połączenie
   Sprawdź serwer proxy i zaporę sieciową
   Uruchom Diagnostykę sieci systemu Windows
   ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

  • Nikttaki

   Dawaj ten kabareton, a nie riserżuj bo nie ma się z czego śmiać.

 10. Typ z lądu Odpowiedz

  To tak się teraz robi? Czytasz sobie różne portale i z tego trochę, z tego trochę, z tamtego trochę 😆😆😆
  A potem wychodzi taki bubelkontent jak na mymobajl 😂

  • szotyi

   On to przetwarza jeszcze z bubelcontent (czyli po takim wymieszaniu treści )za pomoca własnych przekonań niezgodnych z rzeczywistością i potem wychodzi to co on uwaza ża premium.

  • Kamil

   To chyba obowiazek sledzic branze, aczkolwiek 99% tresci jest smieciowa z wyjatkiem 2-3 witryn technologicznych

 11. Kamil Odpowiedz

  Mam juz SMS z lejkiem 3 Mb/s, takze wchodzi on po 10 GB (nie 5 GB jak dawniej), mam full LTE tak samo jak w No Limit z rozmowami, brawo A2Mobile! 👏

  • szotyi

   Albo nie wiesz jaki masz pakiet , albo mają błąd.

  • Kamil

   Ty natomiast sprawdz swoje imie czy nazwisko. Moze nie pamietasz. Litosci czlowieku 👎

  • Kamil

   Podejrzewam, ze blad byl w komunikacji PR przy oglaszaniu podwyzek. Coraz bardziej lubie te A2Mobile, pakiet za 12,90 PLN ma 10 GB z pelna predkoscia, a potem wchodzi lejek 3 Mb/s zapewne do przedzialu 15 GB, ciekawe co potem bedzie 1 Mb/s na stale czy 0,5 Mb/s

  • szotyi

   Kanil podaj w nastenym cyklu jak ci internet działa. czyli po 5 gb lejek.

  • Kamil

   Ok, aczkolwiek jestem mile zaskoczony ta niespodzianka od A2Mobile 🙂

  • Kamil

   Dostalem SMS od A2Mobile, ze mam lejek 1 Mb/s po zuzyciu okolo 19 GB (!) Czyzby podwojenie jego wartosci z 0,5 Mb/s? Zapowiada sie ciekawa rewolucja na miare Play Formula Rodzina na karte

  • szotyi

   Kamil, sztuczka jest prosta. Billing nie nalicza w czasie rzeczywistym-tak z tego wynika .Tylko po zakończonej sesji. Jeśli jej nie zakończysz połaczenia np. nie rozłaczysz transmisji , nie rozładuje ci sie telefon to powinno działać bez lejka. Pewnie właśnie dlatego miałeś lejek po 10 GB a nie po 5GB. I kolejne też pewnie dlatego.

   Ja nie wiem czy to nie równa sie z tmobilesupernet mając 10 GB bo pobrałem 28 GB w tym użycie dla treści poza supernetu 8 GB. Tylko ze w tmobile jest to regulaminowe a w a2mobile wynika pewnie z nienalicania w czasei rezczywistym.

 12. Albert Odpowiedz

  Bardzo poważnie rozważam przejscie do sieci Otvarta. Za 13,99 zł/mc jest tam no limit na komórki i stacjonarne (w tym HD Voice) + 11GB neta. Czy jest obecnie jakakolwiek tańsza oferta na rynku na same rozmowy niż ta za 12,90 zł/mc w A2 ?

  • Kamil

   Ja tam jestem zadowolony z A2Mobile po ostatnich zmianach na plus 🙂

 13. Levek Odpowiedz

  Ja jestem u nich od niedawna. Za swój pakiet płacę dokładnie 19,90 (niewyczerpalne wszystko).Na 30 dni mam Internet 5GB + rozmowy + SMS (bez limitu). Jestem zadowolony

  • Kamil

   Prosze mi tu nie spamowac, system zablokowal ostatnio 5 komentarzy wychwalajacych pod niebiosa A2Mobile (!) Ostatnie ostrzerzenie 👌

  • Kamil

   Poki co zdecydowanie wole A2Mobile pakiet za 12,90 PLN. Na liczniku juz 23 GB i o nic sie nie martwie 😊

  • szotyi

   E tam ja miałem 26 GB mając 10 Gb w pakiecie a to dlatego że supernetuvideo używałem . I jeszce mi z tych 10 GB zostało. Poza tym nie wiem jak ma działać to ograniczenie w tmobile skoro ja mam minimum 15 /15 . Będąc pod nadajnikiem z telefonem 150/51 miałem 49/51. Więc chyba system im nie daje rady przycinać Bo startuje zawsze od wysokiej predkosci.

   Pisąłem ci dlaczego tak jest . Nie rozłaczaj transmisji to nie wpadniesz w lejek.

  • Kamil

   Chcesz bana za brak kultury osobistej? Ten komentarz powinien wyleciec

  • szotyi

   Kamil:
   1. Kto by tu komentował ten low level content
   2. Pewnie chodziło o banana, to juz dzisiaj jadłem.

 14. Kamil Odpowiedz

  Jestem juz po symulacji pod oslona nocy i gwiazd, najnowszy My mobile RANKING znowu bedzie ciekawy w kwestii podium 😉

  • szptyi

   No i ci tam Kamil zasymulował . Dawaj ten ranking. Posmiejemy sie .

  • Kamil

   Masz tyle smieciowych tresci na technopudelkach, ze az mnie glowa boli jak to scrolluje na researchach, dzieci klepia newsy z zagranicznych portali za 5-taka, ciezko sie na to patrzy 😐

 15. Kamil Odpowiedz

  Wiem kto wygra My mobile RANKING nastepny, bedzie to Viva Mobile z aktywacja 19,90 PLN! 😂😂😂 #mega_lol

  • Kamil

   Co nie zmienia faktu iz oferta jest katastrofalna w dobie chociazby Orange 1 TB na karte 😐

  • uga riki buga tiki

   Jak pierwszy raz ktoś napisał o ofercie oranż to ją zjechałeś z góry na dół.

  • GaduAir

   Kamilowy RanKing jest taki sam od kilku lat. To Kamila ranking i nie warto brać w nim udziału :-/

 16. Kamil Odpowiedz

  Jestem juz po kodowaniu tabeli, PREMIERA najnowszego My mobile RANKING w przeciagu kilku godzin 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt