PREMIERA: Play wchodzi na podium kwietniowego My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Po wielu długich miesiącach posuchy nareszcie coś drgnęło w sieci komórkowej Play. Efektem jest upragniony awans fioletowego operatora na wysokie, trzecie miejsce na podium My mobile RANKING. Na szczycie są oczywiście giganci w postaci T-Mobile oraz A2Mobile z wynikiem dwucyfrowym 11 punktów. Play natomiast legitymuje się także niezłymi 7 punktami.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Z pudła zepchnął on nawet Orange z rezultatem 6 punktów. Play taki obrót sprawy zawdzięcza oczywiście kapitalnej promocji 100 GB za darmo co miesiąc i tak przez rok. W efekcie uzbieramy aż 1,2 TB na mobilne surfowanie po sieci web w technologii 5G z wygodnym lejkiem bezpieczeństwa 1 Mb/s niejako w zapasie. Oferta na kartę fioletowego bąbla stała się atrakcyjna. Skutkowało to przełożeniem wysokiego miejsca w zestawieniu.

Naprawdę mało kto spodziewał się aż takiego mocno pozytywnego obrotu sprawy w przypadku Play. Mówiło się nawet o odcinaniu kuponów przez nowego, francuskiego właściciela. Tymczasem Play pokonał Orange. Notabene też francuskiego telekoma. Kto wie, może kiedyś Play zawalczy jak za starych dobrych lat o same szczyty z niesłychanie silnym duetem T-Mobile z A2Mobile. Dokładniejsze szczegóły jak zawsze są poniżej.

(fot. Play/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii mieliśmy dużą zmianę. Mowa o wyżej nadmienionym już awansie Play. Zepchnięty został Orange z jakże cennej, bo ostatniej punktowanej pozycji w podkategorii. Jak się później okaże, miało to spory wpływ w końcowym rozrachunku rozstawienia. Warto więc walczyć dosłownie zawsze do samego końca. Każdy punkt jest na wagę złota. Nigdy nie wolno odpuszczać, ani się poddawać.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s) – 3 pkt.

2. T-Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/39 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości) – 2 pkt.

3. Play (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 35/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości) – 1 pkt.

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Co niezwykle ważne, Play zniwelował stratę z około 2 Mb/s do 1 Mb/s względem Orange. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#luty-2022.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 45,2 Mb/s) – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 43,2 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 41,9 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę spadło kosztem rywala Play. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilenie za 35 PLN, aby zyskać naprawdę sporo.

1. T-Mobile (No Limit z 100+40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Play (No Limit z 100+40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 2 pkt.

3. Orange (No Limit z 100 GB za 30 PLN, płatne z góry za kwartał 90 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu ponownie wyróżniono dynamicznego marketingowo Lycamobile za liczne promocje w ofercie na kartę.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Kwietniowy My mobile RANKING obfitował w iście wiosenne zawirowania. Tylko jedna sieć może się pochwalić awansem i jest nią Play. Aż piętnaście nie zmieniło swojej pozycji. Są to odpowiednio liderujące T-Mobile, A2Mobile, a za nim Mobile Vikings, NJU Mobile, Heyah, Izzi Mobile, Virgin Mobile, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile, Plus, Plush, Sztos, Lyca Mobile oraz FM Group Mobile. Z kolei czterech operatorów miało tak nielubiane spadki. Zaliczymy do nich Orange, Klucz Mobile, Lajt Mobile czy TuBiedronka. Niech za miesiąc będzie równie ciekawie.

My mobile RANKING (04/2022) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 11 pkt. (0, 0, 2, 3, 3, 3)
A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 3)
3. Play 7 pkt. (0, 0, 1, 1, 2, 3)
4. Orange 6 pkt. (0, 0, 0, 2, 1, 3)
Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
7. Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
9. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
11. Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
12. Virgin Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
16. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Plush 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12360 informacji na tej witrynie.55 komentarzy do “PREMIERA: Play wchodzi na podium kwietniowego My mobile RANKING”

  • Kamil

   Czyli co, w majowym My mobile RANKING uwzględniać tyle prawdziwe 5G od Plusa w podkategorii VAS?

   Ciekawostka, do NJU Mobile wjechalo 5G od Orange via My mobile RESEARCH 🚀

  • Adam

   Też niedobrze. Bo jak za pewien czas pasmo 3500 będzie rozdysponowane, to jak określimy „prawdziwe 5G”? 5G na nowym paśmie? Ale przecież będzie miało mniejszy zasięg niż obecne plusowe 5G na paśmie 2600. A może to „najprawdziwsze 5G” to będzie plusowa agregacja 2600+3500? Wiadomo, że operator szykuje już takie stacje. Gigabit do przebicia bez problemu. Ale tu stacji będzie jeszcze mniej…

   Jeśli już jakoś uwzględniać jakość 5G, to może średnie prędkości? W rankingu jest kategoria „Jakość sieci komórkowej”. To może dodajmy kolejną kategorię „Jakość sieci komórkowej 5G”? To będzie najbardziej obiektywny sposób, bo średnia jest ogólnopolska.

  • Adam

   A tak w ogóle ten ranking mocno się zdezaktualizował pod względem kryteriów. Gdzie eSIM? Gdzie multiSIM? Te technologie będą tylko zyskiwały na znaczeniu przy wyborze operatora w dobie tych wszystkich inteligentnych gadżetów jak zegarki.

  • Kamil

   Masz racje juz sam znaczek 5G sie liczy, wszak 130 Mb/s lepsze niz zapchane 4G aka LTE z 7 Mb/s w dzien

  • Radek

   Tylko że promka jest do dzisiaj, chociaż pewnie przedłużą

  • Kamil

   Promka Play 100 GB za free dziala do konca czerwca biezacego roku 👌

 1. marco Odpowiedz

  Tak z ciekawości zapytam skąd pewność że w NJU Mobile jest dostępne 5G od Orange? Na stronie nie ma na ten temat informacji, nawet w jakich opcjach?

  • Kamil

   Na ich oficjalnym forum masz info od klientow, ze od kwietnia im normalnie dziala via My mobile RESEARCH

 2. Kamil Odpowiedz

  Drazni mnie ten bug z wylaczaniem internetu na progach w A2Mobile, chyba bedzie przesiadka na T-Mobile lub Play dla 100 GB za free po 5G 🚀

 3. Kamil Odpowiedz

  Cześć. Jak będziesz podsumowywać ofertę Heyah_01, ta tzw. subskrypcja, to trzeba im odjąć kilka punktów. Korzystanie z usługi iMessage jest niemożliwe.

  Chodzi o to, aby numer danej sieci mógł działać w iMessage, to musi być wysłany z naszego numeru telefonu SMS na numer Wielkiej Brytanii. Po tym zabiegu iMessage działa. Natomiast w tej sieci pobierane są pieniądze automatycznie z konta i nie da się za to dodatkowo zapłacić, a wysłanie takiego SMSa jest zablokowane. Błędne koło. Sieć fajna, ale niestety nie dla iPhonów:)

  • Kamil

   Do iPhonow bardziej duze sieci z tzw. W4 sie nadaja

  • Adam

   Ta jak w takim razie w Heyah01 płaci się za

   – płatne infolinie?
   – SMS premium?
   – rozmowy międzynarodowe?
   – SMS, rozmowy w roamingu poza UE lub dopłaty w UE?

   Jeśli stwierdzenie „jest zablokowane” jest prawdziwe, to… nie wiem co myśleć o tej ofercie. Niby super, bo nie będzie niespodzianki w postaci wysokiego rachunku. Z drugiej strony to jednak spore ograniczenie!

  • Kamil

   Zrobilem juz wstepne symulacje i Orange mocno poleci w dol niezwykle wymagajacego algorytmu My mobile RANKING 🍊 Wiecej spoilerow nie zdradze 🙂

  • Adam

   Łał! Historyczna chwila.

   Od stycznia:
   – Play przyspieszył o 3,2 Mb/s
   – T-Mobile zwolnił o 3,2 Mb/s (chyba te nowe nolimity zaczynają zapychać sieć)
   – Orange bez zmian
   – Plus przyspieszył o 5,7 Mb/s!

   Zwykle Plusa nie było na mapie liderów w województwach. A teraz na północy Polski, nomen omen, rządzi! 😉

   Pozycja lidera T-Mobile jest zagrożona, Playowi brakuje tylko 0,3 Mb/s. A czemu Plus tak mocno przyspieszył – chyba to wreszcie efekt tych ponad 3000 stacji 5G.

   Kolejne miesiące będą niesamowicie emocjonujące. Różnice między pierwszym i ostatnim operatorem w rankingu stopniały do zaledwie 3,5 Mb/s. A jeszcze w styczniu było to kilkanaście Mb/s! Ale emocje!

  • Kamil

   Co do T-Mobile masz racje, moze byc inny lider 😉

  • Derick

   Orżnąc znowu ujawnił paskudne oblicze.
   Od 2.06 kolejny raz podnosi do 9 pln opłatę za RWK, co wraz z oplatą od 4.04 za brak aktywności na karcie 5 pln/m dezawuuje idę prepaid.
   Utrzymuje jeszcze Orange Free z czasow świetności tej taryfy do okazjonalnych polaczeń głosowych, bo z netu u nich już dawno nie korzystam, ale po skończeniu ważności RWK karta idzie do kosza, tym bardziej że jest stara bez nano sim i obslugi nawet lte.
   Zegnaj Orżnąć być może na zawsze.

  • Kamil

   Najwieksza wada Orange? Placenie z gory za rok albo kwartal, natomiast u pozostalej W3 nie ma tego problemu z platnosciami co miesiac

 4. marco Odpowiedz

  U mnie Orange nadal powyżej 30 Mb/s a więc nie ma sensu zmieniać operatora. Ta prędkość w zupełności mi wystarcza. Nie ma „zrywki” jest stabilność i ping na przyzwoitym poziomie
  A co do Play to nie ma się co dziwić że jest poprawa. Po pierwsze operator sporo inwestuje w rozwój sieci a po drugie mamy odpływ abonentów co również robi swoje.

  • Kamil

   Mam tak samo z A2Mobile, najbardziej zalezy mi na lejku 0,5 Mb/s oraz internecie bez limitu. Rozmowy wole prowadzic na zywo

 5. Gabi Odpowiedz

  Mam prośbę. Proszę o informację/ranking najbardziej opłacalnych ofert miesięcznych z umową na czas nieokreślony, w podstawowej ofercie – LTE + nielimitowane rozmowy + SMS/MMS. Uwzględniających jakość połączeń i internetu. Ofert przybywa. Ciężko samemu sklecić najtańszą ofertę, bo jedni mają to lepsze, inni co innego. Pewnie można znaleźć najlepszą, kompromisową ofertę i o taki ranking proszę. Dziękuję.

  • Kamil

   Zawsze mozesz poszukac na tzw. Komorkomatach i Rankomatach. My mobile stawia na Pre-paid, nie Post-paid cyrografy aka umowy 📜

  • Dizzy

   Kamil od my mobile pl ma rację, dobre oferty prepaid zawsze są lepsze niż post paid bo klienta nie trzyma żadna nawet nie umowa na czas nieokreślony. Co do jakości połączeń Gabi to musisz sama sobie sprawdzić, nikt ci nawet na podstawie współrzędnych GPS nie powie. Kamilu  o do samych rozmów to chyba a2mobile będzie najlepszą opcją? 12,90zł miesięcznie za nielimitowane rozmowy to dość dobra cena (wolałbym 9,99zł miesięcznie jak kiedyś). Orange ma bardzo ciekawą ofertę ale z tego co widze to znowu naciągają ludzi, chodzi mi o nielimitowane rozmowy na komórki za 1zł na jeden dzień. Wiadomo że nie dzwonimy cały czas a taki pakiecik wystarczy raz aktywować przez zadzwonieniem. Na stacjonarne jest po 3 albo 4zł na tydzień.

  • Kamil

   WRodzinie ma tańszy No Limit od A2Mobile, patrz najnowszy materiał w My mobile

  • Kamil

   Tylko co z tego, jak nie można przenieść tam swojego numeru. Powinni mieć ostatnie miejsce w rankingu.

  • Kamil

   Nowego startera tez sie nie da? Czyli WRodzinie to siec widmo 👻

 6. Dizzy Odpowiedz

  Nie powiedziałbym Kamilu że sieć wRodzinie ma tańsze rozmowy niż a2mobile. Na dzień dzisiejszy nie znalazłem nic innego które jest bardziej dostępne (w każdej żabce kupimy starter a2mobile) i to że za same rozmowy płacimy 12,90zł na 31 dni. Orange ma swój pakiet 1 dzień za 1zł nielimitowanych rozmów tylko na komórki, dodajmy do tego opłatę 9zł za rok ważności konta, pobieraną co (?) rok?? I 5zł miesięcznie w przypadku braku aktywności na karcie.

 7. Kamil Odpowiedz

  Dzisiaj wlaczylem dwom osobom z rodziny w wieku tesciowych w Plusie pakiet 1500 GB na rok. Byli w szoku, nic nie kuma rzeczywistosci tech statystyczny klient Polkomtela w tym wieku 😉

  • Adam

   I nie tylko Polkomtela. Wszystkich sieci. I wszystkich rodzajów ofert.

   Więc tutaj duże pole popisu dla młodych – pomagać, pomagać, pomagać. Pilnować, by starsi nie dali się omamić konsultantom w salonie i nie brali niepotrzebnych usług (typu jakieś dodatkowe karty do internetu jak np. w Play), z których i tak nigdy nie skorzystają. Z jakichś archaicznych ofert typu złotówka za minutę na kartę też trzeba ich migrować.

  • Kamil

   Dzis bylem swiadkiem takiej rozmowy z call center na glosniku, innymi slowy masakra i czytanie z kartki plus brak wiedzy tech jak chociazby pasjonat mobile Kamcio. Chodzilo o brak przyznania bonusu 50 ziko przy piatym doladowaniu. Chyba zmienili regulamin, gdzie kasa nie jest do wygadania na normalne rozmowy tylko numery premium 😐

  • Adam

   No nie do końca. Kasa jest na normalne rozmowy i schodzi jako pierwsza.

   Regulamin faktycznie zmieniono. A nawet początkowo miały być znacznie gorsze warunki, ale operator się wycofał z tak radykalnych zmian. Zostało tak:

   Kasa z bonusu nie powiększa konta głównego tak jak na początku promocji. Uwaga: zatem nie będzie jej widać gdy sprawdzimy stan konta! Tutaj wiele osób może się zdezorientować.

   Czemu taka zmiana? Proste: bo gdy operator będzie musiał oddawać kasę z konta przy rezygnacji z usług (Plus jeszcze tego nie robi, sprawa chyba w sądzie), to co? Ładujemy 4x50zł, bonus 50zł i „drogi operatorze, oddaj moje 250zł”. Jasne było, że przez te nowe przepisy poznikają tego typu promocje. I poznikały.

   5. doładowanie gratis teraz działa tak: bonus ląduje na koncie jako dodatkowy pakiet. Np. mieliśmy wcześniej 3 doładowania po 50zł i został stan konta 11,11zł. Po 4. doładowaniu będzie stan konta 61,11zł + włączony pakiet 50zł (sprawdza się go innym kodem, ale jest widoczny w aplikacji iPlus na głównym ekranie). Pakiet ważny miesiąc. Można go wykorzystać na normalne rozmowy, SMS i tym podobne oraz na odnowienie innych pakietów. Więc jak ktoś ma pakiet nolimit np. za 25zł, to w momencie odnowienie na koncie pozostanie 61,11zł, a z pakietu 50zł zniknie 25zł. Chyba jasne. Pakiet złotówkowy schodzi jako pierwszy, pieniądze z konta dopiero po wykorzystaniu pakietu złotówkowego lub upływie jego ważności (miesiąca).

  • Kamil

   Woow, ale #premium_content comment, tak właśnie wygląda deklasacja paskudnych technopudelkow 🤡 #lol_content

   Miałem znowu cicha awarie Vectra, na szczęście cyk myk i router za free z Sony Xperia XA oraz 1500 GB za free 🙂

  • Adam

   Premium content, którzy piszą tylko czytelnicy. Dobre!

   Twoje artykuły powinny być premium, a niestety nie są. Szczególnie, że to co wyżej jest publiczną wiedzą, wystarczy przeczytać branżowe fora.

  • Kamil

   Jakie masz ulubione witryny/youtuberow tech? 🤔

  • Adam

   No mówię: trzeba być jak najbliżej źródła. Fora operatorów, forum Telepolis i masz info z prawie pierwszej ręki z potwierdzeniem samych użytkowników. Użytkowników, dodajmy, prawdziwych. W przeciwieństwie do masy trolli na niektórych portalach, którzy nawet nie korzystają z usług jakiegoś operatora a wszystko i wszystkich z nim związanych krytykują.

   Co do youtuberów – nie będę wypisywał. Tylko jedno zdanie: jak drony, to tylko Klawiter!

  • Kamil

   Klawiatur jest okej, mocno jedzie po slabych mediach tech z czym w 100% sie zgadzam. Szkoda tylko, ze tak wielki tworca nie przezyje w Polsce z G Ads 😐

 8. Dizzy Odpowiedz

  @Adam weź daj spokój z tym Kamilem, pan prowadzący tą strone jest po marketingu to co on może wiedzieć o IT i pracy jako admin w dowolnym telekomie?

  • Kamil

   Informatyk tez na licencji, ale kodowanie jest nudne tzw. Euro Pass diploma, slaby research zrobiles 🇪🇺

  • Kamil

   Zaoczna Policealna Szkoła Informatyki w Toruniu Specjalność: Grafika/Tworzenie aplikacji internetowych via moja pierwsza witryna zakodowana w technologiach HTML, CSS, PHP, Flash, JavaScript, juz nie tabelki td tr 🙂

 9. Dizzy Odpowiedz

  No to fajnie Kamilu, jak byś radził się przygotować do certyfikatu INF.03? Kiedyś się to nazywało EE.09 i E.14 lub jeszcze inaczej. To jest właśnie głównie JavaScript, SQL. Nie mam doświadczenia z webówką bo całe życie pracuje jako unix/linux admin.

  • Kamil

   Szczerze mówiąc mało się tam dowiedziałem, ponieważ sam się uczyłem web deva z takiego kurs HTML CSS slawka na boo.pl upadłym. I z dwóch książek PHP/MySQL plus ksiazeczka o JavaScript tzw. samouk podobnie jak grafika. Aczkolwiek programowanie po roku znudziło mi się, zawsze chciałem mieć jedna swoją witrynę, a nie co chwilę robić je dla innych 😉

 10. Kamil Odpowiedz

  Zrobilem miniResearch majowego My mobile RANKING 🏆 na Sony Xperia 10. To bedzie prawdziwe tsunami 🌪 Juz nie moge doczekac się produkcji pod koniec tego tygodnia/poczatek weekendu. Znowu technologiczne HBO wprowadzi nowa jakosc na polski rynek 🔥 #original_content

 11. Dizzy Odpowiedz

  Kamilu, możesz napisać jak i wygląda zakup lub rejestracja w sieci wRodzinie?

  • Kamil

   Ponoc sie nie da, napisz do ich suportu o ile istnieje

  • Kamil

   Siec normalnie dziala, czyli nie moge usunac jej z rankingu…

 12. Adam Odpowiedz

  Jak wygląda roaming w ofertach na kartę np. T-mobile, myslę nad opcją bezlimiutu S za 20zł.
  Obecnie mam nju abo tandem za 19zł i mam do podziału 4,04 GB w EU. oraz rozmowi, sms i mms bez limitu w EU

 13. Dizzy Odpowiedz

  Dzięki Kamilu za info, chociaż tutaj u Ciebie właśnie tak czytałem co do sieci wRodzinie. Będę musiał sam sprawdzić czy da się tam w ogóle zarejstrować, bo starter z ich sieci czy np. Klucz Mobile jest nie do dostania w pierwszym lepszym serwisie GSM. Bardziej poszukam, może coś znajdę. Jak Ci się chce to sam możesz też sprawdzić czy ta sieć jak i inne mniej znane MVNO działają…

  • Kamil

   My-mobile.pl 🏆 #original_content zawsze usług aczkolwiek niskie maja miejsce w My mobile RANKING

 14. Kamil Odpowiedz

  Najnowszy My mobile RANKING zostal przed momentem zakodowany! PREMIERA juz wkrotce, bedzie wielki przegrany i wygrany operator 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt