PREMIERA: Król jest tylko jeden

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Trwa znakomita passa sieci komórkowej Orange, która wygrywa już trzecie zestawienie My mobile RANKING z rzędu. Aczkolwiek pomarańczowy operator grupę pościgową ma całkiem dużą. Tylko tak należy rozumieć stratę zaledwie jednego punktu do liderującego podmiotu przez takich graczy jak chociażby A2Mobile, Play czy Red Bull Mobile. Jak więc widzimy jest gorąco mimo chłodu panującego za oknem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Swoją drogą to kto spodziewałby się takiej świetnej dyspozycji Orange mimo ogromnej posuchy na rynku Pre-paid. Wszak dziś wśród masowego konsumenta liczą się abonamenty z tanimi smartfonami za złotówkę. W dodatku w segmencie na kartę coraz większe skrzypce zaczynają odgrywać rozwiązania typu No Limit oferujące pełną mobilną wolność bez ograniczeń. W tym kierunku zmierza także My mobile RANKING. To dlatego w mocno innowacyjnym medium My mobile zlikwidowano podkategorię czas ważności konta coraz mniej liczącego się na tle właśnie No Limitu.

Gdyby tylko jakiś operator powtórzył paczkę przeszło 80 GB miesięcznie bez konieczności płacenia z góry za cały rok z góry to wtedy zdrowo mógłby namieszać chociażby w przyszłych notowaniach najlepszych sieci na kartę. Blisko tej sztuki jest Lajt Mobile oferujące w abonamencie za 39,99 PLN aż 100 GB danych (w tym dodatkowo 200 GB do wykorzystania w nocy). Ciągle przez to będzie występowała pewnego rodzaju bariera psychologiczna u części klientów dużo gorsza nawet od zapłaty za cały rok, ale w Pre-paidzie. Więcej szczegółów odnośnie najnowszego zestawiania znajdziemy poniżej.

(fot. Orange/Iconfinder/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej kwestii mieliśmy duże spadki Plusha, który zakończył swoje promocje z darmowymi paczkami danych internetu. Przez to na szczyt wróciła Heyah, a za nią kolejno A2Mobile czy NJU Mobile. Nie wolno zapominać, że aktualnie mamy nie pięciu wspaniałych, lecz aż sześciu operatorów z atrakcyjnym przelicznikiem 1 GB w cenie 1 PLN lub mniejszym. To znakomita wiadomość dla miłośników surfowania po sieci web.

1. Heyah (15 GB za darmo z okazji urodzin)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

Tym razem solidarnie wszyscy operatorzy zanotowali niestety spadki średnich prędkości mobilnego internetu. Wynosiły one mniej niż 1 Mb/s. To pokazuje jak mocno zapchana robi się sieć 4G-eneracji (LTE+ też nie pomoże). Z utęsknieniem więc czekamy na debiut 5G od dostawcy Play. Z pewnością dzięki temu właśnie P4 będzie mógł wskoczyć później na pozycję lidera dedykowanej podkategorii. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. Orange/NJU Mobile – około 23,60 Mb/s

2. Play/Red Bull Mobile – około 22,99 Mb/s

3. Plus/Plush – około 19,23 Mb/s

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku w tym miesiącu postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W grudniu zdecydowano się wyróżnić telekomy T-Mobile oraz Play (z Red Bull Mobile). Różowego operatora za kapitalny nielimitowany darmowy Internet na Święta. To bardzo miły gest z jego strony w dobie ogromnej, branżowej posuchy ze strony marketingowców. Na uwagę zasługuje także fioletowa akcja (dostępna także dla Red Bull Mobile) o nazwie Shake to Play polegająca na otrzymywaniu darmowych GB-tów w zamian ze potrząsanie telefonem z zainstalowaną aplikacją. W efekcie można było zyskać darmowe 3 GB.

1. Orange/Play/Red Bull Mobile/T-Mobile – 3 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), do tego dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami, w Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi GB (Shake to Play) czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, a także bezpłatny Internet na Święta

2. Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie/Plus/Plush – 2 pkt. / W Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, Plus awansem na trzecie miejsce w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, do tego dochodzą bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz te występujące po doładowaniu

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji (1.000 darmowych starterów z okazji Black Friday)

Ogólna klasyfikacja

Nareszcie mieliśmy dynamiczne zwroty akcji w grudniowym My mobile RANKING. Awansem, uwaga może się pochwalić zalewie jeden telekom, mianowicie T-Mobile. Aż dwanaście sieci komórkowych zaś nie zmieniło wcale swojej pozycji. Są to odpowiednio liderujące Orange, A2Mobile, Play, Red Bull Mobile, Heyah, Klucz Mobile, WRodzinie, Virgin Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, W Naszej Rodzinie oraz FM Group Mobile. Niepożądane spadki natomiast dosięgnęły siedmiu operatorów i są to kolejno NJU Mobile, Plush, Plus, Lajt Mobile, TuBiedronka, Lycamobile czy Fakt Mobile. Dalej oczywiście czekamy na debiut rapowego Tijara Mobile. Tego jednak dowiemy się niebawem.

My mobile RANKING (12/2019) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Orange 9 pkt. (0, 0, 0, 3, 3, 3)
2. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 2, 0, 1, 0)
3. Play 8 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 3)
Red Bull Mobile 8 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 3)
5. NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 1, 3, 0, 0)
6. Heyah 5 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 2)
Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
8. WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 2)
9. Plush 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
11. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Virgin Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
15. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
16. TuBiedronka 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11328 informacji na tej witrynie.60 komentarzy do “PREMIERA: Król jest tylko jeden”

 1. marco Odpowiedz

  Oby tylko coś w Orange nie pozmieniali bo zgodnie z rankingiem jest super. Ja mam to szczęście że korzystam ze starej taryfy (no limit za 25 zł bez mms-ów) ale w zupełności wystarczy.Biorąc pod uwagę wszystkie bonusy za 22,5 zł (2,5zł do skarbonki) mam no limit rozmowy sms i około 50 Gb ( 15 Gb z zasilenia 5 Gb za doładowanie elektroniczne i 35 +1 Gb z pakietu). przy tym dobrze działająca sieć z szybkim internetem. Czy czegoś można chcieć więcej? Tak dla przykładu znajomy „pochwalił się” jak to w pakiecie rodzinnym w Play dostał obniżkę abonamentu i ma no limit z 12 Gb za 29 zł. Mogłem tylko się usmiechnąć bo nie dość że jest zobowiązany umową to sieć działa kiepsko (przynajmniej w Krakowie).
  Ciekawe czy NJU coś zmieni bo obecnie Orange ma atrakcyjniejszą ofertę dla aktywnych. Emerycie za no limit z rozmowami za 19 zł są zadowolenia ale dla katywnych 10 Gb za 29 zł w no limicie to już jest zbyt mało.

  • Kamil

   To prawda, zgodnie z sloganem marketingowym siec #1 Orange 🏆

 2. Kamil Odpowiedz

  PS, w lutym mamy podwyżkę groszowa w Play. Czyżby efekt hiperinflacji po nieefektywnym 500+? 🤔

 3. marco Odpowiedz

  W Play i Red Bull podwyżka od 15 lutego: rozmowy 30 gr, sms 29 gr ! ! ! (tu znaczna podwyżka bo było 9 gr) oraz wymiana karty sim 19.99 zł

  • Kamil

   Będą duże spadki P4 w drugiej podkategorii i koniec Eldorado w My mobile RANKING 😐

  • adiko

   Kamil jak zawsze zaspał, w Play od dawna nie ma już nic ciekawego, a ty dopiero teraz to zauważasz- no brawo.

  • uga riki buga tiki

   W gruncie rzeczy co to zmienia? Zupełnie nic. Namiesza to tylko w tym archaicznym rankingu co patrzy na ceny jednostkowe. Nie pamiętam kiedy wysłałem płatnego sms. Osoby z którymi się kontaktuje też mają play i działam po stanie darmowym. A nawet nolimitu nie mam.
   A jak ktoś ma nolimit to i tak go to ryba.
   Jak dla mnie to mogą sobie nawet dać po złotówce za sms i minutę. Najwyżej nolimit kupię.

  • Kamil

   Nope. W My mobile RANKING masz zarówno ceny jednostkowe jak i No Limity. Dla każdego cos milego

  • Finon

   Przecież przy aktywacji karty Miui lub google wysyłają Płatne sms

  • adiko

   nie wiem co bierzesz ale bierz połowe, większej głupoty dawno nie słyszałem, jak wysyła ci coś samo płatne sms to tylko twój zawirusowany telefon.

  • adiko

   Nie słyszałem, i gdyby to była prawda to byłoby o tym głośno, podaj zródło tej rewelacji.

  • Kamil

   Grubo, Plus zlamal zasade wolnego internetu i dostal 50 mln PLN kary (!) Calkiem slusznie…

 4. Sebastian Odpowiedz

  Witam. Powiem tak, super oferta, technologia, esim na karcie, ale nie wiem co się dzieje z internetem normalnie mieli, jak by nie wifi w domu to nic bym nie przeglądał. Być może mieszkam w dziurze zasięgu Orange co żałuje, muszę przejąć z powrotem do zasięgu plusa.

  • Kamil

   U mnie tak samo jest z Plusem, ciągle brak 4G+/LTE+ na ekranie telefonu z lacznoscia 600 Mb/s

  • uga riki buga tiki

   Mobilny Internet

   Totalna kompromitacja ta kategoria.
   1. nieaktualne.
   2. plush daje 6 gb internetu za darmo
   3. tmobile daje 10 gb na 7 dni i nolimit na dwa tygodnie za darmo!

  • Kamil

   Spokojnie, w styczniowym notowaniu zmiany zostaną uwzględnione

  • Poko

   Jak promocja się skończy. Kurczę jak zawsze oszukiwanie i mataczenie.
   Cały Kamil.

  • Kamil

   Pamiętaj, nie robi błędów jedynie ten, co nic nie robi

  • Poko

   Tak tylko że człowiek powinien uczyć się na błędach. Ty od dziesięciu lat błędy powielasz i robisz kolejne.

  • Typ z lądu

   Kamil ma to gdzieś. Copypaste z poprzedniego miesiąca i wielki wysiłek umysłowy zrobiony chwila moment.
   A potem się chwali na FB jak to on ciężko pracuje przy rankingu. Buahahaha 😂

   A nawet palcem nie kiwnie i nie zaglądnie do regulaminów.
   Taki to gigantyczny riserż robi 😆

  • Kamil

   Kiedy ta promka się oficjalnie zakończyła, z chwilą dodania pakietu 15 GB za 15 PLN? 🤔 Oczywiście będzie nowy przegląd paczek internetowych

  • Kamil

   Moze nawet dzis wieczorem 😉

   PS, niezwykle ciekawie zapowiada sie styczniowy My mobile RANKING uwzgledniajac te i wiele innych zmian. Juz nie moge doczekac sie jego produkcji w studio

  • adiko

   Ta zmiany, tu nie ma zmian od dawna, chyba tylko w twojej wyobrazni jest.

 5. von Odpowiedz

  Kamil teraz uczepił sie ORENŻADY i juz nic wiecej nie widzi wszedzie mgła nic nie widac tylko pomarańczowo ,a 360 zł z góry za rok to tak jakby abonament z góry zapłacił,ale w TORUNIU inaczej myślą w koncu maja ojca Rydzyka

  • GaduAir

   Kamil Do Siego Roku!
   Orange chwalisz bo się zauroczyłeś i teraz nucisz tylko ICH.

  • Kamil

   Dzięki! 🎇 To był rok wielu porażek i tylko kilku sukcesów. Oby 2020 był lepszy (najlepiej przełomowy), a parzyste takie sa 😉

   PS, sam wciąż myślę jaka sieć w nowym roku potestować 🚀🌏👌

 6. Kamil Sz. Odpowiedz

  Wg mnie w grudniu rządził T-Mobile. Weekendowe promki + prezent w postaci nielimitowanego neta na święta wygrały ten miesiąc bez dwóch zdań 🙂

  • Kamil

   Teraz znowu Orange czaruje nowa promka No Limit z 15 GB za jedyne 15 PLN, brawo 👏

  • adiko

   Kamil ta promka jest jednorazowa, więc nie wiem czy warto wspominać o niej.

  • Kamil

   W lutym szykują się potężne spadki Play po podwyżkach cen (!)

 7. Kamil Odpowiedz

  Znakomite informacje podczas researchu nadchodza dla klientow Plusa!

  Otoz Polkomtel wdraza VoLTE po cichu dla wybranych numerow oraz startuje komercyjnie z 5G, tak wiec dzieje sie wiele fantastycznych rzeczy w pieknej branzy mobile technologies (nie mylic z nudnym jak flaki z olejem programowanie/pisanie kodu/skryptow)

  • Finon

   Ciekawe kiedy naprawią serwis zarządzania numerem w Plusie

  • Kamil

   Play też się ostatnio mocno starcza, nie ma nawet lejka 32 kb/s bezpieczeństwa w standardzie tylko rekordowe 1 Mb/s w Formula Rodzina No Limit płatne z góry

 8. marco Odpowiedz

  Owszem trzymam kciuki za Plusa (byłem ich abonentem prawie 18 lat na głównym numerze) ale jak odpisali mi że nie poprawią zasięgu w mojej okolicy to zwątpiłem. Oczywiście każdy chce mieć dobry zasięg ale skoro konkurencja ma w okolicy po 4 bts-y w lepszych lokalizacjach a Plus tylko w jednej i to gorszej twierdząc że to wystarczy to można mieć wątpliwości.

  • Kamil

   Aczkolwiek A2Mobile trzeba podziękować za danie masom lejka 0,5 Mb/s mimo słabej jakości, co było wielkim przełomem

 9. marco Odpowiedz

  Na szczęście w NJU nic nie popsuli i to jest jeden duży plus. Szkoda tylko że nic nowego nie zaproponowali. Co prawda dziś większość operatorów robi podwyżki ale można było kilka nowych elementów wprowadzić które tak naprawdę nie nadszarpnęłyby budżetu operatora a znacznie poprawiły by jego funkcjonowanie. Po pierwsze cykliczność pakietu 9 Gb za 9 zł oraz doładowanie za 20 zł. I ostatnia rzecz to dodatkowe Gb za staż powyżej 2 lat. Dziś oferta nie jest zła ale jeśli ktoś używa więcej neta to max 30 Gb to jest zbyt mało i tu rodziny Orange wypada lepiej. Również emeryci którzy tylko dzwonią są zadowoleni z oferty wszystko za 19 zł ale tu brakuje nominału za 20 zł. Mam milka osób w rodzinie korzystających z tej opcji ale niestety muszą ładować 2 x po 10 zł więc nie wiem dlaczego operator nie pójdzie tej grupie abonentów na rękę wprowadzając nominał 20 zł.

  • Kamil

   Jak dla mnie brakuje jakiejś nowości w NJU Mobile, zaś szkoda że Orange wylaczylo promocje urodziny 😐

  • Kamil

   Nawet jak na miesiąc trzeba ją uwzględnić w VAS czy pakietach internetowych z przelicznikiem wygodnym 1 GB za 1 PLN

  • Kamil

   👹💩🛑 Nie mam już sił usuwac tych komentarzy fake aka marketing szeptany. Zostawie je na widoku ku przestrodze innych agencji PR

 10. Kamil Odpowiedz

  Zastanawiam się czy w styczniowym My mobile RANKING 🏆 brać już pod uwagę Tijara Mobile, z pewnością lutowe wydanie będzie bardzo ciekawe z uwagi na duze spadki Play 😐

  • Kamil

   Zdecydowanie lepsze niz przereklamowany oscarowy film Narodziny Gwiazdy z Lady Gaga aka dramat psychologiczny na HBO GO via Apple TV 😉

  • Kamil

   Ranking przed momentem zakodowalem, PREMIERA oczywiscie jak zawsze poznym wieczorem 😐

 11. marco Odpowiedz

  Tak apropo nowo powstałej sieci Caritas dobrym pomysłem byłby zrobić taki ranking tanich kompletnych pakietów tj. z minutami, sms-ami i małym pakietem internetu na co najmniej 30 dni. Nie każdy potrzebuje pełnego no limitu. Jest wiele osób starszych czy dzieciaków mających telefon tak „na wszelki wypadek’ i oni właśnie potrzebują takiego tańszego pakietu. Sieć Caritas będzie mieć pakiet za 9 zł w skład którego wejdzie 60 minut do wszystkich 60 sms-ów i 100 Mb. Nie zapominajmy jednak że w podobnej cenie 9 zł mamy o wiele większy pakiet od Virgine Mobile: 300 min/300 sms/1 Gb. Czy ktoś oferuje jeszcze coś lepszego do 10 zł (chodzi o taki multipakiet)?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt