Już 7 stycznia oficjalnie wystartuje w Polsce 5G

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Już w następny wtorek (nie ten najbliższy) będziemy świadkami wielkiej rewolucji technologicznej. Data 7 stycznia 2020 roku na stałe zapisze się w karcie krajowej telekomunikacji. Tego dnia bowiem sieć komórkowa Play oficjalnie startuje z zasięgiem 5G. Na początek otrzymają go mieszkańcy Gdyni. Z pewnością szybko zostanie on rozszerzony o kolejne aglomeracje Trójmiasta.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Pod tym określeniem należy rozumieć miasta Gdańsk oraz Sopot, przez niektórych pieszczotliwie nazywane polskim Los Angeles z uwagi na niezwykle przyjemną letnią atmosferę zbliżoną do słonecznej Kalifornii. Co niezwykle ważne, tym razem nie będzie to sztuczne 5G Ready od Play, a jak najbardziej prawdziwa sieć 5G. Z pewnością pojawią się w ofertach sprzedaży dedykowane smartfony z nowym typem łączności.

Tymczasem rzecznik sieci komórkowej Orange dumnie się chwali osiągami 5G w Zakopanem sięgającymi nawet 1.5 Gb/s w terenie. To najlepiej pokazuje jej niesamowite możliwości na tle zapchanego do granic możliwości LTE (4G). Pozostaje zatem nic jak tylko mieć nadzieje na dostępność 5G nie tylko w rozwiązaniach abonamentowych (Post-paid), ale i również dla użytkowników na kartę (Pre-paid). Obyśmy się w tej materii nie rozczarowali.

(fot. Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Już 7 stycznia oficjalnie wystartuje w Polsce 5G”

 1. marco Odpowiedz

  Dobrze to ująłeś „abyśmy się nie rozczarowali” Oby nie było tak że abonenci Playa w 5G wreszcie będą mieli to co inni od dawna w 4G? Ale tak na poważnie Play mógłby pokusić się o promocję jak kiedyś to było w Red Bull w LTE. No limit co najmniej do 100 Gb a potem przyzwoity lejek w 5G. Miało by to sens ponieważ na początku urządzeń 5G nie będzie zbyt wiele a sieć nie będzie zapełniona.

  • Kamil

   W Lajt Mobile abo masz 100 GB w dzień plus bonus 200 GB w nocy (!)

  • adiko

   Na powtórkę tego co było, nie liczyłbym, teraz jest w okresie gdzie wszyscy ceny podwyższają.

 2. Jaro Odpowiedz

  Tylko to 5G nie będzie jeszcze na wyższej częstotliwości, ale i tak jakaś różnica powinna być. Ja czekam aż u mnie w mieście będą mógł wypróbować już na właściwych częstotliwościach, ale to pewnie jeszcze trochę będę musiał poczekać.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt