Ósmy triumf Virgin Mobile w My mobile RANKING, wielki awans sieci Orange

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (12 liczba głosów, wasza ocena: 4,92 na 6)
Loading...

osmy-triumf-virgin-mobile-w-my-mobile-ranking-wielki-awans-sieci-orange

Jest piątek, tygodnia koniec i początek. Na tarczy kilka minut po dziewiątej. Te słowa znanego utworu doskonale nadają się na wstęp do listopadowego notowania najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Zaskoczenia nie ma na samej górze. Tutaj znowu wygrywa sieć komórkowa Virgin Mobile. Jest to już jej ósmy triumf z rzędu. To dobitnie świadczy o dominacji tego podmiotu w sektorze Pre-paid, choć ma on relatywnie małą liczbę klientów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Być może jest to skutek słabej świadomości konsumentów na temat innych operatorów komórkowych działających w Polsce, a nie tylko W4 w postaci Plusa, Orange, T-Mobile i oczywiście Play. W tym notowaniu doszło do jeszcze jednej ważnej zmiany. Podkategoria jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie została zastąpiona liczbą klientów, którą ma dana sieć. W efekcie wybierając danego telkoma mamy dostęp do większej bazy potencjalnych znajomych po znacznie niższych kosztach. To właśnie dlatego tak dużymi awansami mogły się pochwalić sieci Orange czy T-Mobile.

Pomarańczowy operator wskoczył na wysokie piąte miejsce z odległego trzynastego. Mówimy zatem o awansie aż o osiem oczek w górę. Ponadto ten sukces zawdzięcza on wprowadzeniu darmowego No Limitu aż przez 2 miesiące do każdego po wykonaniu doładowania 55 PLN (o tym będzie jeszcze mowa szerzej w dalszej części tekstu) czy zdobyciu ważnego punktu w podkategorii ważność konta. T-Mobile z kolei wskoczył z siódmego na trzecie miejsce za sprawą bycia największą siecią komórkową w Polsce pod względem liczby klientów. Duży wpływ na kolejność miało także zamknięcie MTV Mobile. Poniżej prezentujemy dokładniejsze szczegóły związane z najnowszym, listopadowym notowaniem My mobile RANKING.

(fot. Virgin Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii nie ma zmian. Klucz Mobile po obniżce z poziomu 0,29 PLN do 0,19 PLN za minutę rozmowy dalej zajmuje jednocześnie pierwszą lokatę z Virgin Mobile oraz NJU Mobile. W efekcie z punktowanej pozycji wypadła TuBiedronka, ponieważ u niej w stawce wynoszącej 0,19 PLN jest 15 sekundowe naliczenie, a przecież już dawno powinno tego nie być w związku z powszechnie obowiązującym jednosekundowym taktowaniem. Takie rzeczy występowały na rynku kilka, jeśli nie kilkanaście lat temu. Teraz jest to prawdziwe nieporozumienie.

1. Virgin Mobile – 3 pkt / 0,19 PLN za minutę

1. NJU Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

1. Klucz Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie mamy zmiany za sprawą Klucz Mobile. Wskutek spadku ceny SMSa z 0,19 PLN do 0,09 PLN ten telkom notuje jednocześnie wciąż drugą pozycję z wieloma innymi podmiotami. Zaliczają się do tego licznego grona Play, Red Bull Mobile, Lycamobile oraz NJU Mobile. Poza tym nic nie zmieniło się w tej podkategorii. Najlepsze ceny za SMSa ma zdecydowanie Virgin Mobile. Ten operator jest równocześnie zwycięzcą całego zestawienia najlepszych sieci na kartę. Dalej na trzecim, ostatnim punktowanym miejscu jest MBank Mobile.

1. Virgin Mobile – 3 pkt. / 0,06 PLN za wiadomość SMS

2. Play/Red Bull Mobile/Lycamobile/NJU Mobile/Klucz Mobile – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

3. MBank Mobile – 1 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Tutaj sytuacja nie zmieniła się po wprowadzeniu nowych pakietów internetowych do Orange. Artykuł został zaktualizowany i usunięto z zestawienia MTV Mobile. Mimo tego dalej na ostatnim punktowanym miejscu jest T-Mobile. Dzięki wprowadzeniu nowych pakietów internetowych do taryfy Frii na kartę wyprzedził on Play z uwagi na mniejszy koszt 1 MB. Dokładniej mówiąc chodzi o pakiet 6 GB za 30 PLN, który wychodzi taniej niż 1 GB w cenie 10 PLN. Fioletowy operator wypadł z pudła, a tym samym nie zdobył tak ważnego punktu. Ponadto w T-Mobile przy wyborze internetowej taryfy można było zyskać łącznie aż 5 GB danych w okresie 100 dni. Dzienny limit 50 MB przy używaniu Opery Mini powinien w zupełności wystarczyć i to na pełnej prędkości.

1. Virgin Mobile – 3 pkt. / za darmo i bez limitu do 32 kb/s (0,02 PLN/1 MB + rok waż.)

2. Red Bull Mobile  – 2 pkt. / za darmo i bez limitu do 32 kb/s (0,02 PLN/1 MB + 5 mies. waż.)

3. T-Mobile  – 1 pkt. / bez limitu do 16 kb/s (0,004 PLN/1 MB)

Liczba klientów danej sieci komórkowej

W tym miejscu debiutuje zupełnie nowa podkategoria. Zdecydowano o likwidacji jednostki naliczania opłat w mobilnym internecie z uwagi na dublowanie kwestii związanej z surfowaniem po sieci web w telefonie. Obecnie praktycznie każdy telkom ma lejek, wyjątkiem jest tylko Orange w segmencie Pre-paid. Ponadto w ten sposób mamy większą szansę na stworzenie dużej bazy kontaktów znajomych, dzięki czemu usługi w danej grupie będą znacznie tańsze niż u egzotycznych operatorów, gdzie praktycznie nie ma nikogo.

1. T-Mobile – 3 pkt. / około 16 mln.

2. Orange – 2 pkt. / około 15 mln.

3. Plus – 1 pkt. / około 14 mln.

Ważność połączeń wychodzących

Negatywne wprowadzenie opłaty 10 PLN za roczną ważność konta w Plusie nie miało wpływu w tej kwestii, ponieważ w dedykowanej taryfie Więcej przez Rok ona nie obowiązuje. Na ostatnią punktowaną lokatę awansował zaś Orange dzięki zamknięciu MTV Mobile. Nie przeszkodziło mu w tym ograniczenie polegające na darmowej usłudze rok ważności konta dostępnej dla starych użytkowników. Nowy klient ponosi bowiem 3 PLN opłatę (na szczęście) roczną. Oczywiście dalej korzystniejszy jest bonus rocznej ważności konta po zasileniu 5 PLN niż oddzielna opłata na ten cel w wysokości 3 PLN.

1. Lycamobile – 3 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża nam konto o niespełna 3 miesiące (po 120 dniowej bezczynności np: brak połączeń/SMS mamy wyłączaną kartę SIM)

2. Plus/Virgin Mobile/Klucz Mobile & WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5/10 PLN przedłuża nam konto aż o 1/2 lata

3. Orange – 1 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża nam konto o rok (opłata roczna 3 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W tej podkategorii doszło ponownie do dużych zmian. Liderzy pozostali ci sami za sprawą oferowania zawsze darmowych rozmów w sieci po doładowaniu i to z długimi czasami ważności. Na drugą pozycję wskoczył Orange za naprawdę bardzo pozytywne zmiany. Wystarczy przypomnieć promocję z No Limitem ważnym aż do połowy stycznia 2014 roku. Aby z niego skorzystać, trzeba było tylko zasilić konto sumą 55 PLN. Ponadto Orange oferuje roczną ważność konta, usługę Orange Cloud czy łączność LTE w przypadku Pre-paida. Tak liczne kwestie nie mogły być niedocenione. Trzeci z kolei jest NJU Mobile za sprawą wprowadzenia nielimitowanych rozmów do wszystkich za jedyne 99 groszy dziennie. Jest to świetna opcja dla niedzielnych użytkowników telekomunikacji mających akurat ochotę na długie konwersacje.

1. Play/T-Mobile/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play Na kartę oraz T-Mobile Frii po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), z kolei w TuBiedronka po zasileniu 30 PLN zyskujemy ich 60 dni (przelicznik jest zatem identyczny), natomiast Heyah ma swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, ale w praktyce nie stanowi on większego problemu

2. Orange – 2 pkt. / Bezpłatny No-Limit przez 2 miesiące po doładowaniu 55 PLN do wszystkich, Usługa Orange Cloud polegająca na darmowej synchronizacji plików po sieci komórkowej operatora do wielkości 1 GB, innowacyjne rozwiązanie Orange Fun Spot, dzięki któremu można łączyć sią za darmo z lokalnymi (domowymi) routerami Wi-Fi w skali całego kraju, roczna ważność konta

3. NJU Mobile – 1 pkt. / wprowadzenie nowej usługi nielimitowanych rozmów (unikatowego mechanizmu) przez cały dzień do każdego za jedyne 99 groszy. Daje ona nam prawdziwą swobodę w dzwonieniu do wszystkich bez żadnych ograniczeń i to w ofercie na kartę

Ogólna klasyfikacja

Listopadowy My mobile RANKING był interesujący nie tylko w środku stawki, ale także w czubie tabeli. Liderem można by rzec tradycyjnie jest Virgin Mobile. Drugie miejsce ponownie zajmowane jest przez Klucz Mobile. Inni operatorzy, którzy nie zmienili lokaty to NJU Mobile, Heyah oraz TuBiedronka. Ważnymi awansami zaś mogły się dumnie pochwalić kolejno T-Mobile, Orange, Lycamobile, Plus, WRodzinie, W Naszej Rodzinie i Lark Mobile. Końcowa część graczy dokonała tego dzięki wycofaniu się z rynku MTV Mobile. Tak więc nie jest to zasługa jakiegoś znaczącego polepszenia oferty. Tak niepożądane przecież przez nikogo spadki dotyczą operatora Play, Red Bull Mobile, MBank Mobile czy White Mobile. To może być wyraźny sygnał zwłaszcza dla P4, że czas wreszcie odświeżyć (nie kopiować) nieco swoje produkty Pre-paid pod kątem wprowadzenia nowych promocji.

My mobile RANKING (11/2013) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 11 pkt. (3, 3, 3, 0, 2, 0)  
2. Klucz Mobile 10 pkt. (3, 2, 0, 0, 2, 3)  
3. T-Mobile 7 pkt. (0, 0, 1, 3, 0, 3)
4. NJU Mobile 6 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 1)  
5. Orange 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 1, 2)
6. Play 5 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 3)
  Lycamobile 5 pkt. (0, 2, 0, 0, 3, 0)
8. Red Bull Mobile 4 pkt. (0, 2, 2, 0, 0, 0)
9. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 2, 0)
10. Heyah 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)  
  TuBiedronka 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)  
12. WRodzinie 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
13. MBank Mobile 1 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 0)
14. White Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  Lark Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11328 informacji na tej witrynie.85 komentarzy do “Ósmy triumf Virgin Mobile w My mobile RANKING, wielki awans sieci Orange”

 1. mat.piotr Odpowiedz

  Bezsens, co liczba klientów ma do klasyfikacji ofert prepaid?
  Bez jaj, ale to już nie ranking, a sponsorowana kpina.

  • Marcin

   O jejeku, ma to znaczenie, poniewaz w macierzystej sieci zazwyczaj minuty i sms-y sa w bardzo atrakcyjnych cenach, i czesto darmowe, a przeciez im wiecej ma dana siec klientow, tym wieksze szanse ze czesciej bedziemy korzystac z tanszych polaczen do nich, co skutkuje obnizeniem kosztow ogolnych. Myslenie dzisiaj to towar deficytowy niestety.

  • mat.piotr

   Taa? A na którym miejscu? Virgin? Bez znaczenia.
   Nju? bez znaczenia
   Play? Bez znaczenia 
   Obecnie te lepsze oferty w rankingu są nolimitowe albo do wszystkich sieci.

   faktycznie myślenie to bardzo deficytowy towar…

  • mat.piotr

   gdyby to miało znaczenie to powinno się promować np play fresh gdzie to faktycznie ma znaczenie.
   Zresztą to NIE MA ZNACZENIA!!!!! bo ja mam SAMYCH bliskich znajomych w play i virgin, a nie w tmobile, które tu ma za to 3 punkty

   Śmiech na sali. 

  • Kamil

   Też tak myślałem do czasu aż wiele osób zaczęło się pytać w jakiej sieci mam numer. Jak usłyszeli że w Play (Red Bull Mobile) to wtedy jakby chętniej wykonywali połączenia w ramach gratisowych minut. U niszowych operatorów tego efektu nie uzyskasz. Po drugie, dzisiaj w abonamentach dają już 200 GB miesięcznie i nikt sobie nie zaprząta głowy jednostkami naliczania opłat co 1/5/50 czy 100 kB. To poprzednia epoka telekomunikacji

  • Przemo11

   To jest porównanie Pre-Paidów a nie abonamentu więc ilość kb rozliczanych ma znaczenie gdyż np taki Play pobiera po 100kb nawet jak moje dane ze smartfonu pobiera jakaś aplikacja w ilości 10kb! A ja za każdy Mb muszę zapłacić jak nie normalnie to w pakitach za ktore bulę..
   Dla mnie ilość klientów danej sieci jest bez znaczenia choć można ją wziąć pod uwagę ale w kolejnej podkategorii a nie zastępować tak ważną sprawę jak rozliczanie internetu! To daje telekomom wolną rękę wg tego zestawienia a nas uderza po kieszeni..

  • kris

   Zamiast kategorii – „liczba klientów danej sieci komórkowej” powinna być „bonusy w sieci” i powinna być punktowana:bonusowe lub nielimitowane połączenia w sieci, a dopiero potem SMS, MMS itp. Rozmowy to priorytet telefonu, a potem roaming, internet, sms, itd.

  • Kamil

   Juz wyjasnialem w komentarzu jaka bedzie nowa kategoria

 2. KK Odpowiedz

  Rzeczywiscie az 3 pkt-y dla T-m za liczbe klientow to duzo. Dalbym 2 pkt dla w3 i 1 dla Play. Choc Frii uwazam za dobra oferte – wiem, nie dla kazdego 😉 Udanego weekendu dla wszystkich! 😉

  • Remek

   Każda oferta jest inna, ale nie znam innej taryfy w której nic nie płacąc mam darmowe smsy do wszystkich sieci bez limitu, jedyne ograniczenie to utrzymywać ważność konta na dobrą sprawę. 

  • buba

   Remek to sprawdz Red Bull mobile po dol 50zł dostahesz bonusy: 2GB z lejkiem, nielimitowany yotutube nie zuzywajacy transferu, miesiac nolimit na smsy, co poniedzialek na stronie redbullmobile w sekscji Gryplan dostaejsz darmowy kod na 333 minuty do play/rbm/virgin mobile. Do tego w RBM działa od dziś darmowe LTE czyli 200GB z lejkiem 2Mbit/s. – kto to pobije?! wystarczy miec 30zl i itrzymywac waznosc konta w RBM5 wyjdzie 50zł+30zł i mamy to przez 100 dni a w RBM9 50zł+30zł da nam damrowe LTE na 5 miesiecy!

 3. Marcin Odpowiedz

  Również uważam że ilość klientów nie ma znaczenia… VM może ma mało klientów bo jest mało znana, brak reklam w tv i w ogóle słaby marketing, ale jeśli ktoś będzie wytrwale szukał to znajdzie virgin 😀 , sam przyznaj że gdyby nie my-mobile też bym nie słyszał o tej sieci, jak i wielu innych rzeczach, to dzięki tej stronie porzuciłem sieć ”orżnij” na rzecz VM, dzięki kamil za prowadzenie tej rewelacyjnej strony to prawdziwa jaskinia wiedzy 😉

  • Kamil

   Dzięki za uznanie ciężkiej pracy włożonej w najwyższej jakości produkt

 4. bazooka Odpowiedz

  No niestety, chyba przestaje czytać ten ranking 🙁
  1. lejek – niech ktoś mi łaskawie napisze co jest dokładnie wstanie zrobić na lejku w internecie, jak ocenia jakość tego połączenia? na jakiej przeglądarce, niech wykładnikiem będzie konieczność zalogowania się na jakimś portalu, cookies itp itd.
  Za brak lejka można najwyżej odjąć jakiś punkt a nie promować jakimiś 3 punktami… przy okazji jak uzyskujemy stawkę 0,02PLN / 1MB, bo nie bardzo rozumiem ? skoro tak liczymy i doceniamy jedną taryfę w małej sieci (przeliczamy) to oceńmy każdą taryfę osobno, bonusy za doładowania (np w RBM – 2GB za 50zł) i czas działania – przecież to nieobiektywne!
  2. jeśli oceniamy ilość użytkowników w sieci, to niestety ale Nju mobile to inaczej orange i dzwonienie z orange do nju taktowane jest jako połączenie po sieci!! (to jeden z przykładów)
  3. a teraz czepiam się szczegółu: „Jeżeli jesteś w Orange na Kartę 93 lub więcej dni, każdorazowa aktywacja usługi Konto Ważne Rok jest bezpłatna. W przeciwnym wypadku koszt wynosi 3 zł.” – to oznacza, że tak naprawdę RWK nie kosztuje nic i już po wykorzystaniu pierwszego doładowania za 50zł / 3miechy każdy może od następnego mieć konto ważne rok bez żadnego doładowania! To też nie jest jednak obiektywne, bo w różnych opcjach bonusowych RWK działa lub nie! …ten niuans powinien mieć znaczenie dla twórcy rankingu, bo w podpunkcie VAS przelicza jakoś po swojemu te długości!?
  4. krótko mówiąc: pkt 3 oraz 5 i 6 są bardzo dyskusyjne a ponieważ stanowią 50% punktacji dyskwalifikuje to jak dla mnie ten ranking!
  5. tak subiektywny ranking, z dużą ilością przeliczeń może zrobić sobie każdy sam jeśli lubi przeglądać oferty prepaid – od razu przyznam, że nie podjąłbym się tego ze względu na zmienność i nieregularność wprowadzania usług przez operatorów – ranking ten może nie być miarodajny nawet już po 2-3 dniach – bo gdzieś zaraz coś się zmieni w jakiejś taryfie u jakiegoś operatora.
  6. rozmawiałem kolejny raz z CMOKiem Virgin zapewniają, że coś się zmieni po nowym roku, zasugerowałem tańsze rozmowy po sieci tymbardziej jeśli chcą się rozwijać i zyskiwać nowych klientów – prawda jest taka, że obecna promocja „bez kompromisów” działa jeszcze przez 1,5 miesiąca i nie wiadomo „czym nas zaskoczą” po tym czasie (?)
  7. jeśli już robić takie zestawienia to może z podziałem na co najmniej 4 kategorie:
  a) najprostsza taryfa/oferty no limit,
  b) najlepsza taryfa do mobilnego internetu (smartphone) – jednak z podejściem do oceny połączeń normalnej prędkości, a więc analiza pakietów, bonusów,
  c) najlepsza taryfa do połączeń (ew.sms) po sieci, z uwzględnieniem bonusów i ilości klientów w danej sieci
  d) najlepsza taryfa do połączeń poza sieć / również stacjonarnych / czyli jak najbardziej uniwersalna
  Podejrzewam, że i tak to za mało, by czytelnik mógł wejść dnia 16 listopada 2013r. i na podstawie swoich potrzeb (po to te kategorie) i prezentowanego rankingu – zamówić odpowiedni starter w ciemno bez przeliczeń…
  Ranking powinien być aktualizowany co najmniej raz na tydzień, bo tak ma wartość bardzo wymierną i niedługą, a to bardzo niedobrze, bo jak już zdążyłem zauważyć, niektórzy operatorzy wykorzystują stawianie ich w najlepszym świetle na znanym portalu – reklamując się jako najlepsza prepaidowa sieć – stąd zarzuty czytelników o sponsorowanie rankingu przez Virgin!! ….na pewno nie jest to bowiem 100% prawda, i niech świadczy o tym zwyczajny przypływ abonentów do danej sieci w określonym czasie a to oznacza…: nju >>> virgin
  pozdro

  • buba

   Na operze Mini strony wczytują sie w 5 sekund na lejku, mozna tez wysylac smsy internreowe przez program Viber na całą planete, dzialaja widżety pogodowe, jakdojade, nawigacja piesz w mapach google. Bazooka nie wypowiadaj sie jak czegos nie testowales…

 5. Kamil Odpowiedz

  Swoją drogą to ciekawe co w grudniowym My mobile RANKING pokaże Multimedia Polska, nowy gracz MVNO na rynku 😉

  • Remek

   Tak się nieśmiało spytam, jaki liczysz taryfy typu frii, bo niby jest standardowy cennik, a w praktyce można mieć smsy za 0zł do wszystkich sieci, tak samo 50MB dziennie internetu…

  • Kamil

   Pierwsze dwie podkategorie są zawsze sztywne. Wynalazki z No Limitem dla rozmów czy SMSów to dodatki uwzględnione w ostatniej kwestii VAS

  • Zakrza

   Ja jestem ciekaw jak ocenicie Vikingów. 2 GB i 200 SMSów za 29 zł dołoadowania, 19 groszy za minutę, roczna ważność konta, lejek większy niż w Play…

  • buba

   lejek play ma taki sam 32kb/s, a przy LTE lejek w red bull mobile to 2MBit/s

 6. bazooka Odpowiedz

  …jednego nie można Ci odmówić – jak rasowy redaktor i szef odpisujesz tylko na to do czego jesteś subiektywnie przekonany, gdybyś miał się odnosić do wszystkiego Twoja odpowiedź miała by inny odźwiek. Wskazywanie jakiegokolwiej aplikacji do używania ukazuje jak marny jest taki lejek. Dajeteż do myślenia,że taki internet w lejku nie działa optymalnie i nie może być oceniany jako pełnowartościowy internet…ja akurat mam sprawdzony lejek w Virgin i wkurzać na takie coś nie mam zamiaru choćby przez jeden dzień i to w centrum miasta…
  Przekonywać do artykułów swojego autorstwa Ciebie nie będę Kamilu więc Ty też nie wskazuj żadnego takiego, bo są mało obiektywne jak to o portalu do sprawdzania tytułów muzycznych. 
  Mam nadzieję, że kolejny raz Virgin Cię doceni

 7. bazooka Odpowiedz

  ..nie złość się już, że takie spekulacje się pojawiają, ale Virgin nie jest na pewno teraz najlepszą opcją przy wyborze opcji Prepaid…conajwyżej ma najprostsze zasady, i jak dobrze w temacie zdążyłeś zauważyć, taryfą korzystną tylko wtedy gdy nie dzwonimy dużo po jednej sieci!

  • Kamil

   Bazooka, to wymyśl jakąś nową kategorię. Jak będzie na tyle dobra to być może pojawi się później w rzeczywistości. Uważam, że liczba klientów jest jak najbardziej ok i ciężko będzie ją przebić…

  • bazooka

   Bardzo dużo o tym myślę i poświęcam czas na pisanie tego..jak widać, myślałem nawet o założeniu bloga i robienia sobie takich zestawień jakie uważam – ten Twój ranking jeszcze raz bardzo mnie kusi by to robić…
   Być może wspólnymi siłami udałoby się coś stworzyć bardziej obiektywnego np od nowego roku…ale już wiem, że kategorie podziału taryf prepaid, które wymieniłem u góry + piąta poniżej są raczej niezbędne więc jeśli się z tym nie zgadzasz nie ma o czym rozmawiać…
   Jakby co mail do mnie jest 🙂
   Jeśli się zdecyduje na tworzenie swojego obiecuje dać znać – najgorzej jest zacząć 🙂

  • Kamil

   Tak czy siak My mobile RANKING potwierdza stagnację chociażby w takim Play na kartę (tylko w w abonamencie ostatnio dużo się działo). Widać to po jego słabej szóstej pozycji. Czekamy zatem na pozytywne zmiany w P4

  • Kamil

   Ok, już wymyśliłem dzisiaj zupełnie nową kategorię, aczkolwiek niezwykle ważną. Tak więc oficjalnie mogę zapowiedzieć, że 6 grudnia 2013 roku następna premiera najnowszego wydania My mobile RANKING będzie miała miejsce z pewnym odświeżeniem. Mogę tylko uchylić rąbka tajemnicy, że kwestia ta dotyczyć będzie wyłącznie dużych operatorów. Tym samym nastąpi rezygnacja z podkategorii liczba klientów danej sieci

   Koniec oficjalnego komunikatu Zarządu My mobile sp. z o.o. z siedzibą w Venice Beach / CA (California) 😉

  • Kamil

   Już teraz mogę oficjalnie potwierdzić, że jakość sieci będzie nową i jednocześnie bardzo ważną podkategorią w nadchodzącym zestawieniu. Po szczegóły odsyłam do najnowszego artykułu My mobile

 8. bolo Odpowiedz

  Liczba klientów danej sieci komórkowej ta kategoria jest bezsensu tak jak pisali poprzedni użytkownicy.
  Dlatego, że T-mobile nie ma 16 mln klientów a jedynie 16 mln aktywnych kart z czego z 20-30 % jest nie używanych od dłuższego czasu. I to dotyczy wszystkich operatorów z W4,
  Chodzi mi o takie karty jak moja, gdzie miałem nr w T-mobile i przestałem doładowywać, ale karta nadal jest aktywna i w każdej chwili mogę doładować i każdy może do mnie zadzwonić.
  Wysyłali sms, że mam doładować do jakiegoś czasu konto bo zablokują ale ten termin dawno minął i karta jest nadal aktywna. Mimo, że nie jestem już ich klientem ale nadal liczą mnie jako swojego klienta.

  Oferta Virgin jest bardzo dobra, ale dla osób, które dzwonią sporadycznie, tak kilkadziesiąt minut miesięcznie. W momencie kiedy ktoś lubi dużo rozmawiać/plotkować (tak jak np. kobiety) to lepszą ofertą będzie NJU alb RBM.

  Powinna powstać też kategoria ZASIĘG, bo z tym też różnie bywa.
  Operator, który ma fajną ofertę a kiepski zasięg, stąd też bierze się brak klientów.

  W Virigin jest to fajnie rozwiązane, bo macierzystą siecią jest PLAY a jak mam słaby zasięg, to mogę zmienić sieć na PLUS lub ORANGE w ramach roamingu krajowego. a nie wszyscy dają taką możliwość.

  • Marcin

   Bolo a moze wymyslisz wlasny sposob rankingowania. To jest zadania na dzisiaj nie wykonalne porownac ze soba sieci i wybrac najlepsza, pakiety, bonusy, chwilowe promocje, znajomi, no-limity itd itd – tego nie da sie ogarnac w jednym uniwersalnym zestawieniu obiektywnie.

   Ten ranking ma swoje plusy i minusy. Ma okreslone zasady ktore da sie jakos odniesc do wszystkich sieci. Oczywiscie kazdy i tak ma numer tam gdzie ma taniej i wiecej i to najczesciej nie jest virgin 🙂 Kazdy musi sobie sam zrobic ranking czego uzywa i gdzie/ile dzwoni najwiecej i wybrac siec jaka mu odpowiada, a dla ludzi ktorzy nie maja czasu/checi na takie kalkulacje ten ranking napewno nie zaszkodzi.

  • bazooka

   @Marcin – dobrze prawisz, ale ranking jednak troszeczkę może zaszkodzić i to z powodu jednego prostego argumentu, który powtarzam odkąd skontaktowałem się z CMOK Virgin – ktoś kto tu wejdzie i się kompletnie nie zna, zaufa i weźmie Virgin w tej chwili i będzie się cieszył, że ma najtańsza/najlepszą ofertę na kartę…a promocja kończy się 31 grudnia i nie wiadomo co będzie dalej, tymczasem w chwili obecnej do końca roku są lepsze taryfy prepaid – choćby te z pozycji VAS – nie wszyscy to przeczytają, a jak dobrze potwierdziłeś co pisałem wyżej: opcje/promocje się zmieniają w prepaid jak w kalejdoskopie 🙂

   Kategorie rankingów jakie przedstawiłem powyżej uzupełniłbym opcją piątą:
   e) najtańsze utrzymanie numeru – w którym wygrywała by taryfa, w której najmniej trzeba zamrozić środków i dostać najwięcej i na najdłuższy okres…
   …zdajmy sobie bowiem sprawę z tego, że jeśli np wydamy 30zł na doładowania w RBM by mieć darmowe nielimitowane SMSy a dzwonić nie będziemy, to po miesiącu zostanie nam zamrożone 30zł i nie wyrzucimy karty, nie zmienimy operatora…tak samo ma się np bądź co bądź bardzo dobra oferta Orange – 55zł i no limit do 14 stycznia…itp itd 🙂

  • Marcin

   Zdaje sobie z tego sprawe ze 31 grudnia jest koniec promocji virgin. Ja korzystam jeszcze z sms-ow za free do konca roku a pozniej zobacze co zrobie z numerem. Virgin gra bardzo fair i ma jadna z najprostszych zasad bez kruczkow i gwiazdek, i mysle ze w nowym roku beda potrafili stworzyc co najmniej tak dobre warunki jak teraz. 

   A co jesli nie, nic sie nie dzieje bo przenoszenie numeru dzisiaj to bulka z maslem, wszystko zalatwione online bez wychodzenia z domu a jest w czym przebierac 🙂

  • bolo

   Możliwości przedstawienia ofert jest kilka.
   Zgadza się że są okresowe pakiety, bonusy, ale tworzymy ranking na dany dzień, czy miesiąc i wygrywa ten kto ma najlepszą ofertę na dany miesiąc.

   Trzeba było by zrobić np sondaż, ile średnio na miesiąc użytkownicy wydają na doładowania,
   I wtedy odnieść się do tej sumy co można dostać przy takim doładowaniu, ile można rozmawiać smsować itp.

   Możliwości jest dużo być w tym rankingu należy zmienić parametry punktowania. Zwiększyć przedział punktów od 0-5, gdzie 5 pkt to pierwsze miejsce itd. wtedy wyniki też wyglądałyby inaczej.

  • KK

   Z tym punktowaniem do 5 to ciekawy pomysl. Mnie zastanawia jak to jest z Play – nju jest punktowane, a Play to MiniMax, czy PlayNaKartę? Sorki, ale tu się trochę pogubiłem :/

 9. bazooka Odpowiedz

  @bolo – a Play czy inne MVNO to biorą pod uwagę tylko aktywnych abonentów w przypadku zliczania ich sumy…uważam nawet że te 10mln w Playu to ściema… każdy oszukuje tak samo, żeby móc się czymś pochwalić… czy doładowanie numeru jest wykładnią? jeśli tak jak oceniać aktywność karty SIM w Virgin skoro większość ładuje za 10zł – przy RWK np w orange jak to oceniać – skoro używam tyle ile potrzebuje a drugi numer leży w domu jako stacjonarny = to to jest aktywny numer czy nie? a czy nie jest tak, że skoro masz ten numer w T-mobile to teoretycznie mógłbym się na niego do Ciebie dodzwonić z T-mobile a przy pakiecie obniżającym koszty po sieci moglibyśmy gadać bardzo długo i zapłaciłby o wiele mniej niż dzwoniąc z Virgin. Uważam zestawienie ilości abonentów jako słuszną kategorię – domyślam się, że każdy będzie to mierzył swoja miarą (tak jak ja oceniam lejek), ale uwierzcie, że są ludzie, którzy numer np do Play mają w książce telefonicznej co 10 na 100numerów a w orange co drugi więc nie jesteśmy w stanie zrobić tego obiektywnie. Jak ocenić bonus darmowej rozmowy po sieci, a takie są skoro każdy ma inaczej?

  Co do zasięgu Virgin to akurat PLUSa wybrać nie możesz, tyylko orange – tak jak piszesz jest tylko w Playu…ale swoja drogą to bardzo ciekawy temat: jak oni te umowy podpisywali, że Play postawił sobie maszty tam gdzie troszkę gorszy zasięg mają inni operatorzy a gdzie indziej abonenci play mogą korzystać z punktów dostępowych orange (+plusa) – moim zdaniem jest to nie fair przy ocenie „uniwersalności” sieci. Zresztą internet przez roaming to już nie to samo jak przez sieć macierzystą, ale to inny temat. Poza tym zauważyłem, że zasięg play kończy mi się w Virgin przeważnie wewnątrz budynków – wtedy przełącza na Romanig – to jest moim zdaniem sprytna zagrywka play by nie stawiać wszędzie swoich LEPSZYCH nadajników. Kiedyś sieci GSM szczyciły się mapami pokrycia zasięgiem na terenie kraju, na zewnątrz i wewnątrz budynków, pamiętacie?

 10. Kamil Odpowiedz

  Panowie i Panie, niestety wczoraj w nocy niepotrzebnie była robiona aktualizacja. Przecież klienci taryfy T-Mobile Frii nastawionej na rozmowy za 0 PLN w sieci i mogą sobie kupić wielki pakiet 6 GB za 30 PLN. Artykuł wrócił więc do pierwotnej, dobrej formy. Ach te przepracowanie oraz skomplikowany proces produkcji My mobile RANKING 😐

 11. mat.piotr Odpowiedz

  Co do beznadziejności tego rankingu to w kategorii liczba klientów 3pkt należą się też heyah a dwa nju. Nie wiem jak z tubiedronka, czy z tych całych tmobajlów nie mają za darmo. 

  • Kamil

   Submarki nie są brane pod uwagę, ponieważ z takim nastawieniem to można tez zliczać do jednego worka Heyah czy NJU Mobile

  • bazooka

   Kamilu, błąd – podałeś argumentacje dlaczego ta ilość abonamentów jest punktowane i się z nią zgadzam… nie możesz więc zaprzeczać samemu sobie i faktom nju to orange, a skoro heyah ma w jednym rozmowy po t-mobile i heyah http://www.heyah.pl/na-karte/dniowka więc heyah to t-mobile!

 12. buba Odpowiedz

  Ludzie wy musicie zrozumiec, ze ten ranking jest rankingiem poglądowym, kazdy ma inne potrzeby i dla kazdego inna taryf jest najlepsza i widac to na podstawie rankingu:
  1. Dla smartfonow: Virgin mobile, red Bull mobile, play lubie to, t-mobile frii, heyah dniówka.
  2. dla gadajcych duzo wewntarz sieci: T-mobile Frii, heyah dniowka, play 0zł w play, red bull mobile, klucz mobile
  3. dla gadajacych duzo do wszystkich sieci: nju na karte, play minimax
  4. z roczna waznoscia konta: virgin mobile, klucz mobile
  5. dla gadajacych za granice: lycamobile, klucz mobile

  Mozna pod glownym rankingiem to dawac co miesaic, bo kazdy ma inne potrzeby co do taryfy, ludzie są rozni.

  • Kamil

   Panowie, zachowajmy kulturę w dyskusji. Nie zniżajmy się poziomem komentarzy do rynsztoku wiodących polskich portali internetowych

 13. Kamil Odpowiedz

  Stworzenie takiego zestawienia pod kazdego jest niemozliwe. My mobile RANKING z lotu ptaka ma odpowiadac na pytanie jaka jest najbardziej atrakcyjna siec komorkowa w Polsce. Te zadanie spelnia. Liderem jest Virgin Mobile.

  Chociazby za najnizsza cene minuty rozmowy, SMS, darmowy Internet z lejkiem 32 kb/s oraz roczna waznoscia konta. O bonusie 50% juz nie wspominam przy doladowaniu zawsze wystepujacym, gdys kiedys telkom dostawal za to punkty w podkategorii VAS

  Pozostale, dalsze miejsca maja mniejsze znaczenie (charakter zabawy). Historia pamieta tylko zwyciezcow olimpiad, nie tych co zajeli drugie, trzecie miejsce

 14. Janek Odpowiedz

  Jeszcze mała korekta odnośnie kilkukrotnie przejawiającego się w komentarzach roamingu krajowego. Od niedawna (chyba około 2-3 tygodnie), co było przez większość mediów branżowych pominięte (w My Mobile, chyba też nie było o tym informacji) Play oferuje roaming ze wszystkimi sieciami krajowymi (tak, właśnie T-Mobile już też), więc realnie ma zasięg Play, Plus, Orange i T-Mobile.

 15. Janek Odpowiedz

  Tak, zapowiedzi i podpisanie umowy pomiędzy Play a T-Mobile, to rzeczywiście zima tego roku, ale miałem na myśli realne wejście w życie roamingu z T-Mobile. To dopiero działa od teraz.

  Wcześniej (raczej marginalnie, ale wielokrotnie) napominano o tym temacie, jakoby ciągle roaming mimo zapowiedzi nie działał, a rzecznik Play wiecznie tego nie chciał komentować. Ale stało się, realnie mamy już tą funkcjonalność – to miałem na myśli.

  • mat.piotr

   Właśnie. Faktycznie można wybrać zasięg tmobile w play. Chyba jeszcze z miesiąc temu próbowałem się zalogować i wywalało że sieć zabroniona. 
   Żeby jeszcze virgin chociaż tmobila dołożył. U mnie właśnie t i + mają najlepszy zasięg.

 16. bazooka Odpowiedz

  Trójmiasto…przed chwilą sprawdzałem dwie karty Virgin, jedna z nowym numerem, druga z przeniesionym – potwierdzają się informacje, że:
  1. w numerze przeniesionym do Virgin od innego operatora – ręcznie można wybrać sieć Plus oraz T-mobile (mimo, że w nawiasie mamy informacje Forbidden) – mam więc wątpliwości czy sieci te mogą być wybierane automatycznie?
  2. w numerze nowym, od Virgin jest to niemożliwe.
  Choć to nie miejsce w tym temacie, ale chciałbym ponowić pytanie o to czy rozumiecie te umowy Play w ten roaming – dlaczego nie jest nigdzie odwrotnie, żaden z operatorów z tej możliwości nie korzysta – czy ktoś to pojmuje?

  • Janek

   Z tego co pamiętam od znajomego z telecentrum Orange, to Orange ma podpisaną umowę z T-Mobile w ramach roamingu krajowego od dłuższego czasu, ale jakoś się tym nie chwalą. Jedynie konsultanci telecentrum w momencie wchodzenia funkcjonalności czasem o tym wspominali (chyba dwa lata temu, ale nie jestem pewien) i była jakaś mała informacja, która przeszła bez większego echa, ale realnej reklamy nie było nigdy.

 17. buba Odpowiedz

  Kamil, Red Bull Mobile na kartę dostał darmowy internet LTE:
  Z ich strony

  Przez 30 dni możesz bezpłatnie korzystać z szybkiego internetu 4G LTE w Play i pobierać dane bez pomniejszania pakietów. Po upływie 30 dni usługę możesz włączyć ponownie, korzystając z kodu. Promocja jest ważna do końca 2014 roku. 

  Promocję darmowy internet LTE włącz kodem *111*480*1# (zielona słuchawka).
  Aktywacja usługi jest możliwa, gdy na Twoim koncie znajduje się kwota 30 zł i nie minął okres ważności połączeń wychodzących. 
  Włączyłeś usługę? Sprawdź czy jest aktywna kodem *111*480*3#(zielona słuchawka).
  Pamiętaj, że aby w pełni korzystać z 4G LTE, musisz mieć urządzenie obsługujące technologię LTE oraz znajdować się w zasięgu 4G LTE. Sprawdź mapę zasięgu 4G LTE na http://www.play.pl oraz techniczne warunki swojego telefonu u jego producenta. Po wykorzystaniu pakietów internetowych nadal korzystasz z darmowego Internetu 4G LTE, ale z ograniczoną prędkością.

  Czyli mozesz korzystać z 200GB i lejka 2Mbit/s jak masz sprzęt 4G oraz jestes w zasiegu 4G i jak masz na koncie minimum 30zł +utrzymana waznośc na wychodzace 😀
  Czyli możesz załadować 50zł+30zł i masz tani nolimit danych na 5 miesięcy.

 18. mat.piotr Odpowiedz

  Kiedyś czytałem ten ranking z niejakim zainteresowaniem, ale niestety teraz już nie dość że mnie nie interesuje, to jeszcze się z nim nie zgadzam.

  Jest on tak niewyraźny że aż strach:

  1. nie wiadomo która oferta jest brana pod uwagę – play ma chyba z 5, orange też kilka, itd, itp

  2. pomieszane są oferty rozmowowe, uniwersalne, internetowe.

  Powiedzmy że interesują mnie rozmowy i mam dużo ludzi w orange, to czy mam brać vm tylko dlatego że jest najlepszą siecią w Polsce?

  3. dodany fikcyjny punkt z liczbą użytkowników – który kompletnie zafałsza i tak już lipny ranking

  Według wiki jest nas 38 mln, nawet jeśli by te dane były prawdziwe to spora liczba ludzi ma po kilka numerów (a trzeba odjąć dzieci, dużą liczbę starszych, i tych innych dorosłych co nie mają telefonu) więc nie ma to znaczenia gdzie mam mumer, bo znajomi mogą mieć kilka.

  Druga sprawa to to że pewnie ponad połowa to abonamenty gdzie już kompletnie nie ma znaczenia gdzie kto ma numer

  Trzecia jest taka że niepunktownane nju i heyah same wliczają się do tych milionów.

  Sam mam virgin i play fresh, i tak właściwie to samego virgina w życiu bym nie chciał mieć. Brak bezpłatnych rozmów, nawet tylko po sieci, dyskwalifikuje ją totalnie.
  ratują ją tylko te smsy, które mam do końca roku. Ale w 2014 i tak pewnie długo u mnie nie pociągnie, bo z play fresh nie zrezygnuję. Jest sto razy korzystniejszy.

  Więc w ogóle nie zgadzam się z tą tezą że jest to najlepsza sieć w Polsce.

  • Kamil

   Zawsze może w styczniu 2014 roku Virgin Mobile ostro spaść w dół przecież

  • Marcin

   Virgin musi cos zrobic po 31 grudnia 2013 – ma dwie drogi, jesli zostanie przy podstawowych stawkach i nie wprowadzi czegos w zamian za koniec sms-ow za free (2013 szt) to straci klientow, albo znow zaskoczy czyms nowych i tanim i wtedy nawe mi przez mysl nie przejdzie uciekac od nich. Poczekamy – zobaczymy – innego wyjscia nie maja.

  • mat.piotr

   Przy obecnej formule na pierwsze miejsce wskoczy klucz. Nie widzę różnicy.

  • Kamil

   W pelni zasluzenie. Wieje ostatnio nuda bardzo mocno w Play na karte, nie to co rewelacje z LTE w Red Bull Mobile…

 19. marcin Odpowiedz

  Kamil nie rozumiem Twojej fascynacji RBM i VM.. Czy ranking jest dobrze skonstruowany? Nie.. Po pierwsze dlatego, że ilość klientów nic juz nie zmienia bo są taryfy NoLimit, a jak ktoś mało dzwoni to wybiera ofertę z RWK. Po drugie jak chcesz oceniać jakość sieci? Na podstawie czego? Jeden czy dwie osoby sobie zadzwonią z karty każdego operatora i to będzie odzwierciedleniem jakości? To tak jakby sprawdzać jakość połaczeń np puszczy niepołomickiej.. W niektórych miejscach zasięgu nie ma żaden operator. Więc to nadal będzie subiektywna ocena. A może dać mozliwość czytelnikom głosowania w każdej z kategorii na kilka punktów co przekładałoby się na bardziej miarodajne wyniki? 

 20. largo Odpowiedz

  @kamil http://gsmonline.pl/newsy/lebara-ceny-opinie-internet-bezplatny-starter
   i 2 nowa siec w grudniu Mobile Vikings Polska

  • Kamil

   Za duzo tych operatorow, robi sie powoli chaos i dublowanie promocji na potege

  • buba

   KAmil w anglii czy niemczech mvno jest ze 100 kazdy moze zalozyc taka siec chyba wuystarcza klilaset tyseicy zł na start do tego 200 tys uzytkownikow i masz biznes nie zdziwie sie jak nie dlugo powwstanie np. Energa Mobile i bedzie oferowala tanszy prad w pakiecie z taryfą na karte. Wystarczy miec w jakiejs usludze sporo klientow i dolaczyc usluge teleokumnikacyjną. Czysty zysk z synergii. 

  • buba

   Quechua zrobila swoj smartfon i nie zdziwies jak Decathlon zrobi siec Decthlon mobile dla swoich klientow 😛

  • buba

   Jak sie ma juz biznes to dolaczenie taryfy na karte ze znizkami daje po prostu zysk takze szykuj sie na ranking 100 operatorow bo za kilka lat tak bedzie w Polsce. 

  • bazooka

   Może i coś w tym jest…ale dlaczego nie ma jeszcze McDonalds czy KFC mobile ? 🙂
   mBank mobile sam w sobie nie jest najgorszy a dodatkowo działaą tam bonusy tzw „Minuty na bank” – za używanie karty kredytowej, akurat chętnie używam i co miesiąc 20minut darmowych wpada – niby to nic,ale na załatwianie spraw z domu fajnie mieć taki domowy, bo te minuty na stacjonarne też działają – utrzymanie numeru to kwestia 5zł / 2 miesiące… swego czasu miałem ich SIM w dualu, bo mieściłem się w 50MB / m-c 🙂
   …ja tam radzę wszystkim poczekać na ruch Virgin mobile za miesiąc, a przed świętami sobie tym głowy nie zawracać 🙂

  • buba

   jest plotka ze virgin wejdzie w abonamenty i powiekszy pakiety neta

  • Kamil

   Jak wyglada sprawa z roczna waznoscia konta w Lebara/Mobile Vikings oraz standardowymi stawkami bez pakietow?

 21. konrad2910 Odpowiedz

  Przydal by sie taki 1 operator z jajami heh co by mogl zrobic rewolucje i zamieszal na Polskim rynku niz klony rozniace sie nazwą. chodz vikings mobile mysle tez dobrze pomyslil jeden operator bez kampani reklamowych starterow i doladowan w sklepach wszystko przez ich strone wirtualne zeby miec jak naklepsze promocje a my bedac w tej sieci zadowoloni z oferty wkrecac swoich znajomych ma to jakis sens. tak wiec zobaczymy czy rok 2014 bedzie jakims przełomem.

 22. von Odpowiedz

  Sorry ale nie podoba mi sie pozycja t-Mobile na karte jak moze byc dobrym prepaidem jak za wszysko gdzie u innych operatorów jest za darmo trzeba płacic?dziwie sie ludziom ,którzy maja w tak taku numer przecież za sprawdzenie konta kasuja ,za to zeby konto było rok wazne 3zł co miesiąc,taryfa frii 0zł 7dni wazna bez ładowania .jak przeliczyc wszystkie opłaty i dopłaty za utrzymanie konta aktywnego przez rok wporównaniu z innymi,to T-mobile powinien byc na dnie za traktowanie swoich klientów.Przeciez oferty pre paid sa dla ludzi ,którzy nie chca wydawac nie wiadomo ile zeby miec numer aktywny

 23. kris Odpowiedz

  Ja bym całkiem przebudował ranking, telefon służy do dzwonienia i to jest priorytetem, SMS jest sporo poniżej, wyprzedził go o lata świetlne internet. Nadał bym mnożniki x3, x2, x1. Wg. mnie ranking powinien wyglądać tak:

  Podstawowe (mnożnik punktów 3x):
  1 – cena połączeń w sieci (5pkt),
  2 – ważność konta połączeń wychodzących(4pkt),
  3 – cena połączeń w sieci (3pkt),
  4 – pakiet internetowy (2pkt),
  5 – zasięg, roaming (1pkt),
  Dodatkowe (mnożnik punktów 2x):
  6 – prostota oferty (5pkt),
  7 – lejek internetowy (4pkt)
  8 – SMS, MMS (3pkt),
  9 – dodatki gratis (2pkt),
  10 – dodatki płatne (1pkt),
  Rozszerzone (mnożnik punktów 1x):
  11 – bonus po dużym doładowaniu (5pkt),
  12 –
  13 –
  14 –
  15 –

  Dla wielu osób stabilność utrzymania numeru bez dużych kosztów to podstawa pozostania przy operatorze poza kosztami połączeń do innych i darmowymi w sieci. Nie mam 15 lat, aby co chwilę wrzucać do telefonu nowy SIM innego operatora, mam kontakty i prepaid z tym samym numerem od ok. 15 lat. Banku i setek innych instytucji nie poinformuję, ze już po raz 10 w tym roku zmieniłem numer telefonu.

  • bazooka

   …a słyszałeś o czymś takim jak przeniesienie numeru?

   W tym temacie muszę dodać jedno: nie jest prosto przenieść numeru prepaid do prepaid w T-mobile – doświadczyłem tego, bo chciałem spróbować dobrodziejstw z taryfy Frii i nie dopełniono tego przez 3 tygodnie, po czym zrezygnowałem z przeniesienia.

   W temacie stałe KONTAKTy całkowicie się zgadza i po raz wtóry otwieram co niektórym oczy, że zawsze będziemy mierzyli to swoją miarą jednak np 30 kontaktów w jednej sieci ze 100 w książce będzie oznaczało sporą oszczędność posiadania karty SIM u tego samego operatora co te 30…zwłaszcza wtedy gdy po przeliczeniu miesięcznych wydatków na telefonie komórkową żadna oferta NO LIMIT nie będzie wychodziła nam taniej!

   A może ranking (przebudowany o zmianę zapowiadaną przez KAMILA w grudniu) trzeba podzielić na 3 części w postaci planowanego miesięcznego wydatku – tym samym każdy z nas wrzuci się to jednego z trzech „worków”, w którym „poglądowo” znajdziemy optymalną ofertę w prepaid.
   Potem myślę nad jeszcze innym podziałem: na telefony i smartphony – telefony to dla tych, co dzwonią i piszą zwykłe SMSy, smartphony – to Ci, którzy zgodnie z rozwojem techniki i trendów używają internetu maxymalnie do wszystkiego, od wysyłania SMSów, poprzez kontakt przez aplikacje do kontaktowania pisemnego, a nawet do kontaktu głosowego (czyli VOIP).
   Otrzymamy w ten sposób 6 podkategorii – i będziemy się w nich MNIEJ spierać co jest lepsze – ale tylko mniej bo w przypadku SMARTPHONÓW, pozostanie kwestia podziału dla tych co mają czas testować prędkość internetu i zmieniają już słuchawkę na taką z obsługą LTE (to tak jak z TV 3D, w sprzęcie to prawie standard, ale z telewizją 3D w Polsce jeszcze długo nie za bardzo), i na takich co nie ma znaczenia ile czekają na otwarcie strony w niepełnym formacie, ale by było możliwie najtaniej (lejek)… pomijam już 3 grupę co starają się to pogodzić, i nie przesadzać ani z jednym ani drugim 🙂

  • bazooka

   no proszę… żeby jednak być ścisłym to jest tak od przedwczoraj i tylko w jednej taryfie „płaskiej”…dalej jednak mZnajomi (200minut po 5 numerach w sieci przy doładowaniu 29zł) w tej optymalnej taryfie nie działają 🙁 …czyli jednak nie ma co wracać do mBanku, tylko czekać co zrobi Virgin po nowym roku.

 24. Damiano Odpowiedz

  Teraz można przebierać między sieciami są tak takie koszty, że naprawdę. Ten ranking trzeba co jakiś czas aktualizować faktycznie, bo często coś się zmienia. NJU MOBILE robi robotę widzę dopiero co wchodził i już dużo się dzieję. Musi się przebić przez konkurencję. 

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt