Virgin Mobile znowu wygrywa, najwyższa trzecia pozycja Orange w historii notowań My mobile RANKING [aktualizacja]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (9 liczba głosów, wasza ocena: 4,11 na 6)
Loading...

virgin-mobile-znowu-wygrywa-najwyzsza-trzecia-pozycja-orange-w-historii-my-mobile-rankingPytanie dotyczące najlepszej sieci komórkowej jest stare jak świat. Na szczęście wyłącznie w My mobile znajdziemy odpowiedź na te niezwykle trudne oraz nurtujące wiele osób zagadnienie. Lipcowe notowanie przyniosło sporo nieoczekiwanych zwrotów akcji. Lider oczywiście jest dalej ten sam i to nie powinno być jakieś większe zaskoczenie.

Znowu wygrywa Virgin Mobile. Warto w tym miejscu odnotować, że jest to jego już czwarte zwycięstwo z rzędu. Panowanie Virgin Mobile trwa bowiem nieprzerwanie od kwietnia bieżącego roku. To nie wszystko. Virgin Mobile dodatkowo powiększył swoją przewagę nad swoimi rywalami do poziomu 5 punktów. Tak dobrej sytuacji nie miał on nigdy. Życiowy sukces z kolei odniósł Orange. Pomarańczowy operator zdobył pierwszy raz w historii trzecie miejsce w My mobile RANKING. Hitem jest również druga pozycja Klucz Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dawno temu Orange otarł się o włos od czołówki (pierwszej trójki). Było to w listopadowym My mobile RANKING z 2011 roku. Od tego czasu jednak sytuacja bardzo mocno zmieniła się na polskim rynku telekomunikacyjnym, co widać chociażby po rozczarowujących pozycjach zajmowanych aktualnie przez Red Bull Mobile czy MBank Mobile. Czwarty w lipcowym zestawieniu najlepszych sieci na kartę był NJU Mobile. Ta budżetowa marka również jest własnością Orange. Można zatem powiedzieć, że triumf pomarańczowego telkoma jest wręcz podwójny. To nie koniec smaczków. Dawno już nie pamiętamy tak słabej pozycji sieci komórkowej Play. Fioletowy gracz wypadł z pudła i zajmuje obecnie szóstą lokatę. To bez wątpienia jest kolejne potwierdzenie, że Play staje się coraz mniej atrakcyjną siecią. Czas pokaże, czy ten negatywny trend w przyszłości ulegnie zmianie na lepsze. Poniżej prezentujemy dokładniejsze szczegóły związane z najnowszym notowaniem My mobile RANKING.

(fot. Virgin Mobile/Orange/NJU Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii zaszły zmiany. Klucz Mobile po obniżce z poziomu 0,29 PLN do 0,19 PLN za minutę rozmowy zajmuje jednocześnie pierwszą lokatę z Virgin Mobile oraz NJU Mobile. W efekcie z punktowanej pozycji wypadła TuBiedronka, ponieważ u niej w stawce wynoszącej 0,19 PLN jest 15 sekundowe naliczenie, a przecież już dawno powinno tego nie być w związku z powszechnie obowiązującym jednosekundowym naliczaniem. Takie rzeczy występowały na rynku kilka, jeśli nie kilkanaście lat temu. Teraz jest to prawdziwe kuriozum.

1. Virgin Mobile – 3 pkt / 0,19 PLN za minutę

1. NJU Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

1. Klucz Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie mamy zmiany za sprawą Klucz Mobile. Wskutek spadku ceny SMSa z 0,19 PLN do 0,09 PLN ten telkom notuje jednocześnie drugą pozycję z wieloma innymi podmiotami. Zaliczają się do tego licznego grona Play, Red Bull Mobile, Lycamobile, MTV Mobile oraz NJU Mobile. Poza tym nic nie zmieniło się w tej podkategorii. Najlepsze ceny za SMSa ma zdecydowanie Virgin Mobile. Ten operator jest równocześnie zwycięzcą całego zestawienia najlepszych sieci na kartę. Dalej na trzecim, ostatnim punktowanym miejscu jest MBank Mobile.

1. Virgin Mobile – 3 pkt. / 0,06 PLN za wiadomość SMS

2. Play/Red Bull Mobile/Lycamobile/MTV Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

3. MBank Mobile – 1 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii działo się sporo. Orange po wprowadzeniu kapitalnego pakietu internetowego o wielkości 6 GB za jedyne 6 PLN o ważności 60 dni został bezapelacyjnym zwycięzcą. Postanowiliśmy go wyróżnić na tle nielimitowanych rozwiązań z lejkiem. Każdy przecież woli zapłacić te drobne sumy i mieć potężną paczkę transferu niż się męczyć na spowalniaczu. Drugi w efekcie jest Virgin Mobile oferujący zawsze darmowy Internet w standardzie 32 kb/s. Prędkość nie powala, ale takie rozwiązanie uchroni nas od wystąpienia jakichkolwiek opłat za transfer danych, również tych przypadkowych. Mimo obniżki cen pakietów internetowych, Klucz Mobile nie załapał się na żadne punktowane miejsce.

1. Orange (0,0009 PLN/1 MB)

2. Virgin Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,02 PLN/1 MB + dłuższy czas ważności)

3. Red Bull Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,02 PLN/1 MB)

Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie

Na pozycji lidera wciąż jest nowy operator MBank Mobile, który zapewnia najwygodniejsze naliczanie opłat co 1 kB, wspólnie z White Mobile. W efekcie trzecie miejsce zajmuje Virgin Mobile. Z punktowanych pozycji wypadły już wcześniej Orange oraz W Naszej Rodzinie. Przypomnijmy, że te telkomy oferowały swoim klientom taryfikację co 50 kB. Teraz poprzeczka podnoszona jest w górę, ponieważ trzeba spełniać kryterium minimum 5 kB. Ma to później wpływ na prędkość zużywania się pakietów internetowych. Aktualizacja pogody bowiem nie zawsze pobiera 100 kB, a czasami tylko 10 kB czy 25 kB.

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 1 kB

1. White Mobile – 3 pkt. / 1 kB

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / 5 kB

Ważność połączeń wychodzących

Negatywne wprowadzenie opłaty 10 PLN za roczną ważność konta w Plusie nie miało wpływu w tej kwestii, ponieważ w dedykowanej taryfie Więcej przez Rok ona nie obowiązuje. Z fotelu lidera i całej podkategorii zniknął zaś Orange. Uznano, że ograniczenie polegające na darmowej usłudze rok ważności konta dostępnej dla starych użytkowników jest nie do przyjęcia. Nowy klient przecież także powinien mieć taką możliwość, aby nie ponosić 3 PLN opłaty (na szczęście) rocznej. Co prawda jest ona jednorazowa, ale jednak niesmak pozostał. Na ostatnie punktowane miejsce załapał się zaś Klucz Mobile.

1. MTV Mobile – 3 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża konto o rok

2. Lycamobile – 2 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża konto o niespełna 3 miesiące (po 80 dniowej bezczynności np: brak połączeń/SMS mamy wyłączaną kartę SIM)

3. Plus/Virgin Mobile/Klucz Mobile & WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5/10 PLN przedłuża nam konto aż o 1/2 lata

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu duże słowa uznania należą się Orange za bardzo pozytywne działania. Wystarczy tylko nadmienić promocję 6 GB za 6 PLN czy świetną ofertę SMS za grosz w pakiecie do wszystkich. Takich przykładów miał on dużo. Później większy nacisk był kładziony na pozytywne zmiany występujące w przeciągu ostatnich 30 dni. Spowodowało to korzyści dla Play, który wprowadził Formułę Mini Max na kartę. Dzięki niej klient w przypadku rozmów do wszystkich nigdy nie zapłacił więcej niż 29 PLN. Nie zapomniano też o Virgin Mobile za liczne zasługi dla telekomunikacyjnego rynku. Oferuje on naprawdę wiele, co przełożyło się na zwycięstwo w całym zestawieniu.

1. Orange – 3 pkt. / Kapitalny pakiet internetowy o wielkości 6 GB za 6 PLN, co przekłada się na niski koszt 1 GB za 1 PLN, promocja SMS za grosz do wszystkich do tego dochodzi usługa rocznej ważności konta, nie wolno tez zapominać o zakrojonej na dużą skalę modernizacji sieci dzięki projektowi NetWorkS, udostępnienie darmowego Internetu Wi-Fi w Łazienkach Królewskich, wspieranie akcji kulturalnych jak chociażby Orange Kino Letnie, liczne promocje roamingowe (pozycja jak znalazł dla osób zwłaszcza dużo podróżujących)

2. Play – 1 pkt. / Darmowe rozmowy i SMSy w sieci są standardem w ofercie Na kartę za 0 PLN w sieci (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN, dodatkowo dzięki Formule Mini Max nie zapłacimy miesięcznie więcej niż 29 PLN (w przypadku rozmów do wszystkich), 9 PLN (dla SMSów) i 5 PLN (Internet), dostępność usługi BIS (BlackBerry Internet Service) dla terminali BlackBerry w ofercie na kartę, Formuła 4.0 (nielimitowane SMSy do wszystkich sieci przez miesiąc dla użytkowników Pre-paid w cenie 10 PLN) oraz darmowe rozmowy z każdym po zasileniu, bezpłatny transfer plików z serwisu muzycznego Play The Music

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Zawsze obowiązująca stawka 0,19 PLN za minutę rozmowy, standardem jest bonus 50% więcej do doładowania co w praktyce przekłada się później na cenę 0,13 PLN za minutę połączenia z każdym, darmowe Biuro Obsługi Klienta, darmowy Internet w jakości 32 kb/s jest standardem, tak więc nie zapłacimy ani złotówki za wap nawet w przypadkowych połączeniach z siecią web

Ogólna klasyfikacja

Lipcowe notowanie My mobile RANKING obfitowało w wiele ciekawych wydarzeń. Liderem tradycyjnie jest Virgin Mobile. Natomiast niezwykle interesująco było za nim. Orange zajął najwyższe, trzecie miejsce w całej swojej historii notując przy okazji awans aż o pięć oczek. Oprócz niego w górę poszedł też czarny koń Klucz Mobile, Lycamobile, Plus i WRodzinie. Powodów do dumy jednak wciąż mieć nie mogą TuBiedronka, Heyah, T-Mobile, W Naszej Rodzinie oraz Lark Mobile, ponieważ plasują się na szarym końcu stawki. Spadki również zanotowały sieci będące zdecydowanie w lepszej sytuacji. Zaliczyć możemy do tego chociażby NJU Mobile, Play (dawno tak słabo jego szósta pozycja nie wyglądała), MBank Mobile, Red Bull Mobile (to samo można o nim powiedzieć i jego dziewiątej lokacie) czy White Mobile. Bez zmian z kolei są, o czym była już mowa wyżej Virgin Mobile oraz MTV Mobile.

[AKTUALIZACJA]

Czujni czytelnicy serwisu My mobile donieśli o bardzo zaskakujących zmianach w sieci komórkowej Klucz Mobile. Ten operator MVNO nastawiony na cudzoziemców z Ukrainy oferuje teraz stawkę 0,19 PLN za minutę rozmowy do wszystkich (również do Play), choć wcześniej była to wartość 0,29 PLN. Zmniejszył się również koszt SMSa z dawnych 0,19 PLN do 0,09 PLN. To samo odnosi się do ceny mobilnego dostępu do sieci web. W największym skrócie można powiedzieć, że klient za te same pieniądze otrzymuje więcej. Dokładniejsze szczegóły na temat tych zmian znajdziemy w zaktualizowanym przeglądzie pakietów internetowych. Ta liczne nowości wprowadzone niejako z zaskoczenia w Klucz Mobile spowodowały całkowite zmiany w czołówce zestawienia. Lider co prawda pozostał ten sam, ale drugie miejsce ma nowy gracz kosztem Orange z uwagi na mniejszą ilość zer.

My mobile RANKING (07/2013) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 11 pkt. (3, 3, 2, 1, 1, 1)  
2. Klucz Mobile 6 pkt. (3, 2, 0, 0, 1, 0)
3. Orange 6 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 3)
4. NJU Mobile 5 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 0)
  MTV Mobile 5 pkt. (0, 2, 0, 0, 3, 0)  
6. Play 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 2)
  MBank Mobile 4 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 0)
  Lycamobile 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
9. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 2, 1, 0, 0, 0)
10. White Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
11. Plus 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 0)
  WRodzinie 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 0)
13. TuBierdonka 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  Heyah 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  T-Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  Lark Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11328 informacji na tej witrynie.73 komentarze do “Virgin Mobile znowu wygrywa, najwyższa trzecia pozycja Orange w historii notowań My mobile RANKING [aktualizacja]”

  • Kamil

   Zobaczcie, co niedobrego dzieje się z Play, mamy chyba upadek legendy 😐

 1. Jac Odpowiedz

  W dniu prezentacji rankingu (06.07.2013) ceny w Klucz Mobile:

  Minuta 0,19 zł

  SMS 0,09 zł.

  ROK ważności konta po KAŻDYM doładowaniu

  Darmowe i nielimitowane SMSy w sieci bez konieczności doładowania konta.

  Ranking nieobiektywny. Klucz Mobile i zero punktów to żart.

  • buba

   No tak, poprawiony ranking uwzlgedniajacy obnizke cen w Klucz Mobile:
   1. cena minuty 0,19gr
   3 pkty

   2. smsy 9groszy
   2 pkty

   3 mobilny internet 0pkt choc pakiety potanialy np. 2GB za 25zł, 500MB za 9zł i 1GB za 15zł
   0 pkt

   4. Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie 100kB
   0 pkt

   5. Ważność połączeń wychodzących
   Klucz ma RWK
   1 pkt

   Razem 6 pkt! a nie 0. Czyli 2 miejsce razem z Orange!!!!

   6. Wartość dodana (VAS)
   Klucz oferuje tanie polaczenia z zagranicą, za doladowanie 50zł przez pół roku mamy 12000 darmowych minut wewnatrz sieci [66 minut dziennie] i darmowe smsy. Mało?

   Chyba nie zauwazyłes ostatniej zauwazalnej poprawy tej sieci.
   1. obnizka ceny minuty
   2. obnizka ceny sms
   3. znaczne powiekszenie pakietow internetowych przy odbrych cenach
   4. RWK
   5. Duzej wartosci dodanej w postaci rozmow miedzunarodowych.

   Zwracam sie z prosba o aktualizacje rankingu.

  • buba

   wlasciwie to nie zauwazylem, ze dajesz tez pkty za wartosc doadana, Klucz w takim ukladzie zasluguje przynajmniej na 2pkty czyli razem ma 8 pkt i wyprzedza Orange i ma 2 miejsce

  • buba

   nawet jakby dac 1 pkt za wartosc dodaną, to wyprzedzaja Orange, a nie da sie ignorowac pół roku damrowych minut i sms w sieci i swietnych stawek na polaczenia zagraniczne.

  • buba

   zgadzam sie, ze orange dostalo punkty za to samo czyli pakiet GB, ktory notabene zniknie po 2 miechach.

  • Kamil

   Sprawdze wieczorem/w nocy te kwestie i jezeli bedzie to prawda to zanosi sie niestety na trzecia aktualizacje zestawienia 😐

  • Kamil

   Faktycznie sa nizsze stawki w Klucz Mobile, w nocy bedzie aktualizacja na korzysc tego telkoma. Dziwne, ze nikt o tych nizszych stawkach nie napisal

  • Jac

   Info o zmianie cen pojawiło się na ich oficjalnym FB już dwa tygodnie temu. A roczna ważność konta po każdym doładowaniu (nawet 5PLN) była od zawsze.

   Wracając do wartości dodanej: pół roku rozmów za free w sieci po doładowaniu 50PLN to jedno. A DARMOWE sms-y w sieci ZA NIC (nic nie trzeba robić, wystarczy kupić starter za 5zł i doładować za 5zł aby przez rok pisać bez limitu w sieci) to drugie. Czy za to nie należy się żaden pkt w tej kategorii? Przecież to rewolucyjna oferta na rynku MVNO. Ponadto SMS na stacjonarny kosztuje 0,19 zł i staniały również pakiety internetowe.

  • buba

   to sie stalo wczoraj albo przedwczoraj chyba. Telepolis nawet o tym chyba nie poinformował.

  • buba

   Jeszcze pakiety internetowe są powikeszone W Kluczu

   9zł 500MB 0,018zł/1MB
   15zl 1GB 0,015zł/1MB
   25zł 2GB 0,013zł/1MB

  • buba

   Kamil robisz swietna robote z tym rankingiem, pomyłek nie robią tylko ci, co nic nie robią. Swoją droga Klucz nieźle zaatakował, samo istnienie MNVO na świecie świadczy o tym, ze wynajmując sieć u operatora infrastrukturralnego da sie zrobic dobrą ofertę i jeszcze na niej zarobić. Błąd mógł się zdarzyć, ponieważ sporo stron gsm o tym nie poinformowało, np. telepolis…

  • Kamil

   Wielka aktualizacja My mobile RANKING gotowa! Zapraszam do ponownej lektury 😉

 2. Jac Odpowiedz

  A ten śmieszny pakiet 6GB w Orange nie jest dostępny w taryfie Orange Free na kartę czyli w ofercie głównie używanej w komputerach.

  • Kamil

   To jest akurat zrozumiałe, bo inaczej nikt by nie kupował dedykowanych ofert dla mobilnego internetu jak chociażby Orange Free na kartę

 3. Robert Odpowiedz

  Tylko, że Orange dostało 3 punkty dwa razy za to samo, więc nie wiem czy tu jest wszystko fajnie. 

  • Kamil

   Nie do konca za to samo. Oprocz 6 GB za 6 PLN brane byly pod uwage rowniez kwestie, mianowicie SMSow za grosz w pakiecie czy licznych promocji roamingowych

 4. marcz123456 Odpowiedz

  Hehe, orżnąć na drugim miejscu tylko dzięki jednemu pakietowi. Porażka na całej linii. 
  A ta oferta play (kopia abo nju) nie była brana pod uwagę? I diabelska heyah?

  Ostatnio kiepska oferta nju zgarniała punkty za „rewolucyjny system 2zł” kosztujący 68zeta. Dobrze że wreszcie poszło w cholere.

  Ale i tak nieobiektywny ranking. Ostatni raz na niego patrzę.

  • Marcin

   Może wymyślisz lepszy?! Narzekać to każdy potrafi ….

   Virgin zasługuje na 1 miejsce bezapelacyjnie. Ta sieć ma tak proste i czytelne zasady gry że nie trzeba się zagłębiać w jakieś analizy czy gwiazdki, spełniać jakiś wymogów co do częstotliwości zasileń itp. TAK TRZYMAĆ DALEJ 

  • Kamil

   Diabelska Heyah to abonament, takze nie

  • Jac

   Ale Klucz Mobile naprawdę może być śmiało na drugim miejscu. A już na pewno na podium. Mają naprawdę kapitalną ofertę. Jako jedyny MVNO ma darmowe rozmowy i smsy, bez żadnych kodów, opłat, pakietów i gwiazdek. Wystarczy doładować konto i jest. Automatycznie dla każdego.
   Niestety cicho o nich. Portale piszą o różnych g**nianych często ofertach a o niej milczą. A szkoda. Oferta naprawdę mocno konkurencyjna.
   Co do pakietu Orange (6 GB) to jego podstawowa wada to to, że nie jest dostępny dla użytkowników taryfy Orange Free na Kartę.

  • buba

   dla mnie ten pakiet orange jest do laptopów i tabletów, co prawda dali go w taryfach głosowych, ale nie zabronili stosowac go innych urzadzeniach niz smartfon. Czyli kupujesz nowy starter orange pop ladujesz sms na rwk, ładujesz na wszelki wypadek tez kod na taniej do play doładowujesz 5zł i kupujesz pakiet 6GB za 6 zł i wkladasz do modemu.

  • Kamil

   Super sprawa, zwłaszcza na wakacje 😉

  • buba

   choć zawsze jest ten sposob na 25GB za 15zł na miesiac w Orange, 😀 hahahahhahahaha

  • Kamil

   To normalne, ze paczka 6 GB za 6 PLN nie jest dostepna w taryfie internetowej Orange Free na karte, lecz glosowej. Tak by ludzie wcale nie kupowali wcale produktow nastawionych na surfowanie po sieci web od pomaranczowego telkoma

 5. buba Odpowiedz

  Nie wiem czy orange przemyslal sprawe do konca, w UK takie pakiety mają zakaz tetheringu i karty muszą byc tylko w smartfonie, jest zakaz tabletów i laptopów. A wiadomo, ze w smartofnie i tak ciezko jest wykorzystac 3GB na miecha nawet. Moim zdaniem albo testują przepustowośc sieci albo sprawdzaja do ilu osob dotrze ta reklama, przyzna, ze gdybym nie wchodzil na strony o komórkach to bym o tym nie slyszał nawet. W telewizji kiedy lecialy reklamy z tym pakietem, zresztą i tak nie wszyscy skorzystają bo czesc nie zrozumie czesc nie zaufa a czesc ma wyje**ne reklamy. 😀

  • buba

   a ja telewizji nie ogladam, [ w transmisjach internetowych tylko sport na żywo, albo sciagam seriale, to tyle jesli chdzio tv w moim przypadku, generalnie coraz wieksza alergia na tv].

  • buba

   chociaz na dobra sprawe smartfon jest jak komputer moge wejsc na strone z linkiem np. freakshare czy bitshare i sciagac jak na kompie tyle, ze na smartfonie 😀

 6. buba Odpowiedz

  LOL telepolis wlasnie skasowal moje posty z pytaniem czy poinofrmowali o obnizce w Kluczu 😛 a więc telepolis spiskuje 😀 Jest to ważna informacja, na szczescie na ich forum dalej jest post o tym.

  • Kamil

   Ten serwis jest bardzo słabiutki (ostatnio kopiują komunikaty prasowe niczym Telix), pełno reklam i nic więcej 😐

  • fgh

   otoz to, jak ostatnio czytalem o necie 6gb od oranzady na telepolis to jakbym czytal oficjalna notke orange…

 7. Gregorio Odpowiedz

  Jeżeli już dajesz za to punkt tylu sieciom, to Play też powinien mieć punkt za roczną ważność konta po doładowaniu. A najobiektywniej byłoby zostawić na trzecim miejscu w tej kategorii tylko wRodzinie, bo dają najdłuższą ważność.

  • Kamil

   Mylisz się, bo brana jest pod uwagę wyłącznie taryfa Play Formuła Mini Max na kartę, a tam mamy standardowe czasy doładowań (po 50 PLN chociażby 100 dni). Jeśli natomiast chodzi o WRodzinie to tam minimalne zasilenie konta wynosi 10 PLN. Na tej stronie http://doladowania.wrodzinie.com.pl/ masz komunikat, cytuję fragment:

   Podaj kwotę od 10 do 250 (PLN)

   Wiem, że mocno skomplikowana jest ta telekomunikacja. Mylą się eksperci, a co dopiero zwykli ludzie, którzy później odwiedzają salony sieci komórkowych

  • buba

   Aktualnie z Play o tyle fajna sprawa, z jak komus sie zorbi skarbinka, lub wyjeżdża na pare mieisecy to zawsze moze wykonac operacje przejscia do taryfy Play Roczan Ważnośc Konta, doładowac 5zł i spokój jest RWK.

 8. Jac Odpowiedz

  🙂

  Dzięki Kamil, od razu lepiej 🙂 Klucz zasłużył na podium 🙂 Oferta kapitalna. Oczywiście VMP zasługuje na pierwsze bezapelacyjnie, nie mniej Klucz Mobile mooocno poprawił ofertę.

  Warto jeszcze dodać, że Klucz Mobile doładowuje się doładowaniami Plusa. Doładowania te dostępne są wszędzie. Nie trzeba szukać ani tym bardziej ładować przez stronę www operatora. To bardzo wygodne, gdyż doładować możemy wszędzie. Korzystanie z nadajników Polkomtela to też atut.

  Operator udostępnia już również możliwość przeniesienia numeru.

  Jestem naprawdę pod wrażeniem oferty tego operatora.

 9. Zakrza Odpowiedz

  ” Na wskutek” – grrrr. „Na skutek” albo „wskutek”, nigdy „na wskutek”!

 10. Zakrza Odpowiedz

  Taki sobie ten ranking. Jak dla mnie powinno się to rozbić na poszczególne taryfy, bo przy taki układzie jeśli operator X ma w jednej taryfie 19gr/min, a w drugiej darmowy Internet to co się wlicza do rankingu? Obie te rzeczy? Poza tym jak dla mnie te wartości dodane są dość kontrowersyjne. Jak ma się to, że Orange sponsoruje kino letnie do ich cen (bo widzę, że głównie chodzi o ceny w tym zestawieniu)? W rankingu można by też uwzględnić inne rzeczy, z czego najważniejszą jest chyba liczba klientów – jest ona bardzo ważna w przypadku darmowych rozmów w sieci.

  Nie chcę, żeby wyglądało, że się czepiam. Po prostu zgłaszam swoje uwagi;)

  • Kamil

   Liczba klientow? Nie przesadzajmy, czasami jest to pozosotalosc po dawnych wielkich graczach jak Era czy Idea. Jesli chodzi o druga kwestie, to do rankingu wlicza sie oferta majaca wieksza liczbe punktow po symulacji (tak wlasnie sie stalo z Play Formula Mini Max na karte czy Plus Wiecej przez Rok).

   Kwestia VAS natomiast skupiana jest na pozotywne wydarzenia/zmiany na tle minionego miesiaca. To dlatego wielki pakiet za male pieniadze zyskal najwieksze uznanie (z innymi kwestiami), poniewaz idealnie nadaje sie on na okres wakacji

  • Zakrza

   A co za różnica po czym to pozostałości? Jeżeli jedna sieć ma milion klientów, druga sto tysięcy, a obie oferują darmowe rozmowy wewnątrz sieci to różnica jest kolosalna i wpływa znacząco na to ile wydajemy pieniędzy.

   Pakiety – ok. Ale jakieś WiFi w Łazienkach czy koncerty nijak się mają do ceny. Poza tym przyznaliście punkty Orange przy Internecie i przy VAS, czyli dwa razy za to samo.

 11. Matej Odpowiedz

  W Heyah wykonanie jakiegokolwiek połączenia / smsa / itd. chyba też przedłuża ważność konta o rok. Przynajmniej jeszcze niedawno tak było.

  • Kamil

   To jest platna usluga w kwocie 3 PLN miesiecznie, dlatego odpada. Na szczescie w MTV Mobile nie nalozono tych oplat

 12. Astis Odpowiedz

  Uważam, że autor pisze dość nieuczciwie – za jaki to okres ranking ? Mimo, że jestem fanem Orange uważam, że nie branie pod uwagę 10 zł za roczną ważność konta w Plusie a branie pod uwagę pakietów 6/6/30 i innych w Orange to nie rzetelny ranking – dopiero kilka dni temu wprowadzono a ogłasza się to za sukces – milcząc, że pakiet 6GB za 6 złotych na 30 dni jest tylko ważny na wakacje od 1 września nie będzie go ! Mierny ten ranking …

  • Zakrza

   Przecie jest napisane, że za lipiec. We wrześniu Orange spadnie.

 13. marcz123456 Odpowiedz

  Pasowało by pisać w nawiasie jaka taryfa jest brana pod uwagę. Wliczając starego fresha to chyba z 7 jest dostępnych. W orynż też jest kilka. W plusie zresztą też.

 14. MyNameIs Odpowiedz

  Kilka dni temu otrzymałem „free” starter VM – czy istnieję obecnie promocja otrzymania bezpłatnego doładowania po aktywacji startera VM ??

  • Kamil

   Nie mam pojecia, poszukaj na oficjalnej witrynie Virgin Mobile.

   PS. Nick nawiazuje do hitu Eminema tiki tiki tiki tiki Slim Shady, teledysk mega komiczny 😉

  • Kamil

   To jak to z nimi jest, ponoc juz dawno zostal zamkniety Mobiliking…

  • buba

   mobilking to porno mobile 😛 sądząc po stronie

  • Zakrza

   Buba, z podstawówki jesteś, że nie wiesz co to porno?

 15. q Odpowiedz

  nieuwzględnione darmowe smsy po przekroczeniu 9zł – bezsens.
  każdy z osobna musiałby dawać temu ocenę, bo każdy wypisuję inną liczbę smsów miesięcznie.
  i akurat to virgin ma najgorszą ofertę smsową, bo nie ma pakietów. zresztą co chwilę ludzie się skarżą na ich FP.

 16. q Odpowiedz

  w play po doładowaniu darmowe smsy na miesiąc, w orange teraz 1000zł za 10zł. oczywiście do wszystkich, zresztą standardem jest 1gr/sms we wszystkich sieciach oprócz virgin.

  • Jac

   W Klucz Mobile SMS-y w sieci są za Free. Nawet doładowywać konta nie trzeba. Wystarczy utrzymać ważność konta na połączenia wychodzące.

 17. Patryk Odpowiedz

  Teraz Plus wjedzie do góry, bo wprowadza neta za free (50 mb dziennie za oglądanie reklam)

  • Kamil

   Dokladnie tak, warto bylo opoznic premiere o tydzien z uwagi na male roszady w tabeli 😉

   PS. Jest juz o tym artykul na stronie glownej My mobile

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt