Play najmniej lubianą siecią 2019 roku

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

To się nam porobiło. Sieć komórkowa od prawie zawsze najbardziej lubiana w całym minionym, 2019 roku była zdecydowanie najmniej wybierana przez Polaków. Tylko tak należy rozumieć odejście 200 tysięcy klientów przez ten czas (około 194 tysięcy numerów w procesie przenoszenia numerów MNP). Znowu zaś najchętniej wybieranym telekomem był Plus (prawie 108 tysięcy użytkowników nadwyżki).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Następne z odpływami było Orange (59 tysięcy numerów) i T-Mobile (22 tysiące). Natomiast w kwestii graczy MVNO jak zawsze bryluje Premium Mobile (62 tysiące na plusie), a za nim odpowiednio ciężko pracujące Lajt Mobile (9,6 tysiąca), Mobile Vikings (6,5 tysiąca), Virgin Mobile (900) czy A2Mobile (200). Straty zaś zanotował Lycamobile (2,4 tysiąca użytkowników). W sumie w całym 2019 roku operatora zmieniło niespełna 1,7 miliona klientów, z czego 170 tysięcy dotyczy sieci wirtualnych. Widać wiec wyraźnie ich mały udział w rynku MNP (około 10%).

Spójrzmy jeszcze na koniec na sytuację w 4Q/2019. Tutaj podobnie jak w minionym kwartale Play najwięcej oddaje, zaś Plus przyjmuje. Fioletowy operator miał stratę (65 tysięcy numerów), z kolei ten zielony przyrost (34 tysiące). Za nimi odpowiednio tracili Orange (18 tysięcy) czy T-Mobile (8 tysięcy). W kwestii operatorów wirtualnych MVNO podobnie jak powyżej, czyli Premium Mobile ma spore przyrosty (16 tysięcy), Lajt Mobile (3,6 tysiąca), Mobile Vikings (1,7 tysiąca), Virgin Mobile (600) czy Lycamobile (niespełna 500 na minusie). W tym czasie 411 tysięcy numerów zmieniło swojego dostawcę.

(fot. Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “Play najmniej lubianą siecią 2019 roku”

 1. marco Odpowiedz

  Skoro A2Mobile pozyskał tylko 200 numerów w ciągu roku to tylko świadczy dobrze świadczy o świadomości ludzi że wiedzą jaką słabą jakość oferuje ten operator. A przypomnę choćby że wygrywał on nie jeden ranking. Jeśli operator pozyskuje tylko 200 numerów w ciągu roku przy no limicie na rozmowy 9,9 zł czy pełnym no limicie za niecałe 20 zł to wyraźnie widać że sieć działa słabo co sam mogę potwierdzić jako były użytkownik.

  • Kamil

   Raczej brak marketingu i zerowa świadomość, choć akurat wczoraj pracownik Orange mnie zaskoczył, gdyż znał A2Mobile tzw. wirtuala jak to okreslil

  • Kamil

   PS, z tymi 200 użytkownikami to faktycznie dramat jest, ale co się dziwic jak na propozycje wspolpracy odpowiadają armia trolli aka ogr w komentarzach na My mobile 😐

  • Finon

   A2M trafia do Premium Mobile gdyż jest właścicielem a2mobile

 2. warik Odpowiedz

  Nie miałem przyjemności, ale ciągle sie przymierzam i ciągle przełużam umowe u swojego operatora.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt