PREMIERA: Orange wciąż najlepszą siecią na kartę w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 2,67 na 6)
Loading...

Na palcach jednej ręki można policzyć sytuacje w My mobile RANKING, gdzie mieliśmy stagnację totalną. Pod tym określeniem należy rozumieć dosłownie brak jakichkolwiek zmian w zestawieniu najlepszych sieci na kartę. Przez to wciąż trwa znakomita passa operatora Orange. Potwierdzone zostaje tym samym niejako powolne wymieranie rynku Pre-paid. Posucha na nim ostatnio jest straszna.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Kiedyś udział klientów w relacji do Post-paidu wynosił niemalże równe po 50%. Aktualnie jest to aż 60% do 40% dla osób z abonamentem (podpisanym kontraktem) na rzecz popularnych niegdyś karciarzy. Zdecydowanie znika bariera strachu zawierania umowy. Wszak klienci otrzymują później wymarzony smartfon najczęściej ze średniej półki za mocno atrakcyjną kwotę, złotówkę (z ukrytymi ratami w tle rzecz jasna).

Swoją drogą to wielka szkoda, że dziś już nie ma tych kapitalnych, bombowych wręcz promocji jak kilka lat temu. Wystarczy chociażby przypomnieć tutaj przełomową ofertę Freemium od Virgin Mobile. Polegała na dawaniu użytkownikom co miesiąc 30 minut rozmów, 30 SMSów oraz 300 MB internetu. Dla mało wymagających konsumentów rozwiązanie wręcz idealnie. Jednak nie przetrwało ono rynkowych realiów biznesowych. Dokładniejsze szczegóły najnowszego zestawienia jak zawsze prezentowane są poniżej.

(fot. Orange/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej kwestii mieliśmy duże spadki Plusha, który zakończył swoje promocje z darmowymi paczkami danych internetu. Przez to na szczyt wróciła Heyah, a za nią kolejno A2Mobile czy NJU Mobile. Nie wolno zapominać, że aktualnie mamy nie pięciu wspaniałych, lecz aż sześciu operatorów z atrakcyjnym przelicznikiem 1 GB w cenie 1 PLN lub mniejszym. To znakomita wiadomość dla miłośników surfowania po sieci web.

1. Heyah (15 GB za darmo z okazji urodzin)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

Tym razem mocno się rozpędził od dawna najwolniejszy zielony operator. Był nawet na ten temat oddzielny artykuł w My mobile o tytule potężne przyspieszenie internetu w Plusie. Kto wie, może jeszcze kiedyś powalczy on o lepsze pozycje w dedykowanej podkategorii. Tymczasem wciąż czekamy na uwolnienie blokady w postaci lejka 15 Mb/s dla karciarzy, wtedy T-Mobile wróci na należne pierwsze miejsce. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. Orange/NJU Mobile – około 24,20 Mb/s

2. Play/Red Bull Mobile – około 23,82 Mb/s

3. Plus/Plush – około 19,54 Mb/s

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku w tym miesiącu postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

Choć w tym miesiącu były aktywne sieci komórkowe Lajt Mobile czy T-Mobile to nie spowodowały u nich awansu. Dzięki małym zasługom nie spadli niżej w punktacji. Lajt Mobile zaskoczył na Black Friday liczbą aż 1.000 darmowych starterów. Natomiast T-Mobile przygotował bonusy dla aktywnych z powodu szczęśliwych piątków. Są to akcje marketingowe zbyt małego kalibru, aby iść w górę (coś na wzór darmowych GB-tów od Orange za strzelonego gole Reprezentacji ważne tylko jakiś krótki czas). Oby więc świąteczna końcówka roku zaskoczyła.

1. Orange/Plus/Plush – 3 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), do tego dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami, Plus awansem na trzecie miejsce w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, do tego dochodzą bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz te występujące po doładowaniu

2. Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie – 2 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi 10 GB czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji (1.000 darmowych starterów z okazji Black Friday)

Ogólna klasyfikacja

Powiało chłodem w listopadowym My mobile RANKING. Nie tylko za oknem, ale również w tabeli. Tylko tak należy rozumieć nadmienioną już wyżej wielką posuchę na rynku Pre-paid. Karciarze z pewnością mogą narzekać na nudę. Jeśli coś się natomiast dzieje to tylko i wyłącznie w kwestii uruchamiania kolejnych pakietów typu No Limit oferujących dużo za konkretne pieniądze. Na tym właśnie potęgę w zestawieniu zaczyna budować Orange z przełomowym internetem w ilości przeszło 80 GB miesięcznie z nieograniczonymi rozmowami oraz wiadomościami za 30 PLN miesięcznie. Rozwiązanie dla aktywnych jak znalazł. Ci mniej aktywni powinni się zaś spokojnie zadowolić A2Mobile. Takie są wnioski notowania. Pozostaje więc mieć nadzieję, aby za miesiąc było znacznie ciekawiej.

My mobile RANKING (11/2019) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Orange 9 pkt. (0, 0, 0, 3, 3, 3)
2. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 2, 0, 1, 0)
3. Play 7 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 2)
Red Bull Mobile 7 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 2)
NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 1, 3, 0, 0)
6. Heyah 5 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 2)
Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
8. Plush 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 2)
Plus 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
11. Virgin Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
14. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
15. T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
TuBiedronka 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.61 komentarzy do “PREMIERA: Orange wciąż najlepszą siecią na kartę w Polsce”

 1. marco Odpowiedz

  Trudno się dziwić że dziś mamy posuchę promocji w pre-paid. Obecnie pakiety no limit w stosunku do zarobków są na tak niskim poziomie że operatorzy raczej myślą jak podnieść cenę i wyjść z tego z twarzą. Druga rzecz to skuteczność przedstawicieli operatorów i lokowanie usług łączonych. Nie na darmo ktoś na konkurencyjnym portalu napisał że abonament jest dla leniwych a karta dla myślących. W śród znajomych i krewnych sporo mogę znaleźć osób płacących abonament rzędu 40-50 zł i mających mniej Gb niż ja na kartę.Patrząc na ranking mogę tylko potwierdzić że Orange zasłużenie wygrywa łącząc w swoim pakiecie nie tylko dobrą cenę ale największą liczbę Gb na pełnej prędkości (T Mobile ogranicza do 15 Mb/s) oraz wygodę wyboru. Znajomi „abonamenciarze” narzekają że na kartę trzeba zasilać co miesiąc ale rok spokoju za 360 zł przekonuje.
  W ofertach na kartę chyba najbardziej brakuje taniej oferty dla mało dzwoniących albo dla tych którzy mają telefon „na wszelki wypadek” choćby dla dzieciaków. Takie „Freeminium” było w sam raz. W Orange najtańszy pakiet na 31 dni to chyba 16 zł (200 min 200 sms i 200 mb!). Takie minimum za 10 zł po 100 min i sms byłoby jak znalazł dla tej grupy.

  • Kamil

   Straszna posucha w tym Virgin Mobile jak na pustyni w Nevadzie 🏜

  • sev3

   „Freemiun” istnieje nadal tylko kosztuje 3 zł do tego warto dokupić 1 GB za 1 zł. I za 4 zł mamy wymarzony pakiet dla mało aktywnych.

  • Harry

   Masz w Lajce za 20 zł,no limit i 30 GB neta,dzieciaki z jutubowym nałogiem wniebowzięci

 2. von Odpowiedz

  T-MOBILE CO PIATEK DAJE DODATKOWE GB albo inne bonusy za darmo w ofertach na karte a KAMIL nie widzi tego i T-mobile na 15 stej pozycji????

  • Kamil

   Przeczytaj tekst, za słaby VAS aby awansował na pierwsze miejsce. Aczkolwiek T-Mobile wciąż nie zniósł lejka 15 Mb/s dla karciarzy 🃏

 3. Kamil Odpowiedz

  Dwie rzeczy poprawił bym w A2Mobile i byłbym mega zadowolony tzw. banan 🍌 na twarzy, mianowicie:

  *wprowadzenie technologii HD Voice (już pal licho te VoLTE czy VoWiFi)
  *pierwsze 15 GB na full (i tak u mnie Plus wyciąga średnio 50 Mb/s) i dopiero na końcu lejek 0,5 Mb/s

  Oby #soon

  • Typ z lądu

   Kamil. A2 mobile to taryfa budżetowa. Czujesz? Dostajesz absolutne minimum za rozsądną cenę. Rozumiesz?

  • uga riki buga tiki

   Właśnie tak. Oby? Przejdź do innej sieci i płać więcej jeśli to chcesz.

  • Kamil

   Ależ tragicznie dziś działa u mnie A2Mobile! Co chwilę rozlacza ma Internet tak, że muszę się ratować trybem samolotowym, aby wróciło połączenie web, mam już dość. Są pewne granice jakości low-end 😐

  • Kamil

   Ciagle przerywa mi Internet, powinno być -3 pkt. w podkategorii jakość sieci dla A2Mobile niestety

  • Marczinos

   Ja np. byłem w 3 innych sieciach zanim w a2mobile byłem i też nie było wcale lepiej, a teraz płacę przynajmniej 30% mniej i jest to samo co poprzednio. Co prawda było to parę miesięcy temu i sytuacja się mogła zmienić, ale wiesz, niesmak pozostaje.

  • Wicior

   Typ z lądu wyraził swoje zdanie, ja nie do końca się z nim zgadzam. U mnie A2Mobile śmiga bardzo fajnie i nie mam żadnej specjalnej oferty niedostępnej w detalu

  • Anshluss

   A2mobile dla mnie ma bardzo dobrą ofertę (transfer na fb i messengera za free głównie mnie do tego przekonało), ale faktycznie zawsze można lepiej. Są bardzo nowatorscy w porównaniu do konkurencji, a technologia plusa na której to się opiera, też nie jest zła.

 4. marco Odpowiedz

  Kamilu ale czy naprawdę warto tak się męczyć? Czy nie lepiej dołożyć 5 lub 10 zł i przejść do sieci która działa bez problemu? Rozumiem gdyby to był nie lada wydatek ale dołożyć raz na miesiąc kwotę równą jednej kawy w niedrogiej kawiarni i mieć spokój cały miesiąc to chyba warto? Ps… przypisują nam krakusą że jesteśmy dusigrosze a tu widzę że są jeszcze więksi 🙂

  • adik

   Kamil ma pewnie w zapasie PLN-y na koncie, więc będzie się męczył w a2mobile aż wszystkiego nie zużyje.

  • Kamil

   Kamil nie robi zapasow jak chomik. Kamil chce jeszcze dac szanse A2Mobile, ale My mobile Q&A uzyskalo odpowiedz, iz nic nie wiadomo w sprawie wprowadzenia HD Voice do jakosci rozmow z poprzedniej epoki 2G. Wszystko w temacie, jesli chodzi o komunikacje PR aka marketingowa, a wlasciwie jej brak 😐

 5. marco Odpowiedz

  Tak jak już nie raz pisałem ponad 3 lata temu przeniosłem jeden numer do a2mobile i namówiłem krewnych sądząc że zrobiłem świetny interes. Niestety szybko tego pożałowałem ze względu na jakość sieci i częste zrywki. Już wszyscy uciekli z a2mobile. Owszem ceny mają najlepsze ale nie warto ryzykować ciągłymi zrywkami i słabym internetem.

  • Kamil

   To prawda, jakosc tez jest wazna, dlatego tak lubie produkt Apple TV (podejrzewam, ze na Android TV bedzie duzo gorzej konsumpcja tresci sie odbywac, gdzie ludzie narzekaja na HBO GO, a u mnie po klonowaniu obrazu z iPhona jest piekny obraz Full HD jak w kablowce) i wkrotce powiem sajonara A2Mobile na rzecz kogos z W4, szczegolow poki co nie zdradze 😉

  • Harry

   Od jakiegoś czasu testuje W3,akurat bez Play a,w kraju i Europie.Rózowy bezkonkurencyjny,dalej pomarańcz i na samym końcu zieleń.Plus za granicą ma podpisane umowy z najgorszymi dziadami,czasem lajka ma lepszy internet.

  • Nikttaki

   No jak! Orange 360! Nie ma innej możliwości 😲

 6. Kamil Odpowiedz

  Szykuje się spory awans T-Mobile za fajną promocje świąteczną z darmowym internetem na kilka dni! 👏🔥🚀

  • szotyi

   A to nie jest promocja świąteczna tylko trwający już troche cykl happy fridays . Co piatek inna atrakcja.

  • Kamil

   To już pewne! Następny My mobile RANKING wreszcie że zmianami pozycji w zestawieniu 😉

 7. szotyi Odpowiedz

  Ahahaha tmobile jest najlepsze mimo lejka 15 Mb. Najpierw sprawdxcie że na tym lejku da sie otwierac komfortowo strony i straming 1.5 Mb z wybranych serwisów jest bez limitu. Z drugiej strony nie wiem dlaczego mając ograniczenie do 15 mam zawsze ponad 15 , czesto down 25-30 a up nawet do 50 dochodzi .

  • szotyi

   Gdzie tam???? Jak masz w usłudze limit 15 mega to masz 15 mega a ja mam zawsze więcej. Jak właczysz usługę z happy firdays z nielimitowanym internetem to i tak bedzie lejek 15 mega. W praktyce wilwl osób i tak ma więcej. A jak ogladałem teraz YT w 1080p60 klatek i nic nie naliczyło w tym 1, 5 mega a ralnie było ponad 2 mega.i dało sie . A nie mam usługi z happy firdays bo jeszce piątku nie ma , zreszta nie potrzenbuje bo i tak mam nielimitowany streaming.
   No powiedz Kamil , 10 GB na same strony internetowe to jest mało ? A reszta bez limitu

 8. marco Odpowiedz

  Tylko dziś w Plusie i Plushu 50% więcej za doładowanie online kwotą od 25 do 99 zł. Warto bo cały bonus idzie na konto główne jak zawsze 🙂

  • Kamil

   Wi-Fi Calling aka VoWiFi też działa w Plus na karte?

  • sev3

   Oj. Przegapiłem. 😥 Kiedy będzie następna taką okazja ?

  • szotyi

   Nie działa wifi calling w usługach karcianych w plus. Ale po co to wogóle skoro plus ma najlepszy zasięg. Trzeba sie być może na 2 g przełaczyć by porozmawiać .

 9. rychwan Odpowiedz

  Ej no ale w a2 w fajnej cenie mamy 30 giga plus wiadomo rozmowy sms no limit ale też wi fi calling jakoś działa

  • Grabasz

   Co niby jest nie tak z Wi-Fi Calling’iem w A2Mobile? Ja nigdy nie miałem problemu. Zgodzę się, że niektóre rzeczy by mogły być lepsze, tańsze, większe, lub po prostu być. Ale dlaczego cios w WFC? Bez żadnej ofensywy, po prostu pytam

  • rafal

   ja też w sumie nie narzekam… jest całkiem nieźle

  • Kamil

   Ja mam dość, co chwile przerywa mi Internet w A2Mobile, masakra jakaś. Ciekawe czy w rodzimym Plusie też jest aż tak mocno tragicznie 😐

   Pozdrawiam wszystkich odpowiedzialnych za trolling A2Mobile w komentarzach na My-mobile.pl 👹

  • Poko

   Kamil. Przecież a2 podobno łączy się priorytetowo z antenami aero więc co się dziwisz?

  • szotyi

   Kamil, nie przerywa w plusie ale zrozumienie prstych ofert plusa jest dla ciebie za trudne czego dałeś przykład m.in. myśląc przez kilka lat że plush nie ma niezależnego pakietu internetu bez konieczności wykupu oferty all in one.

  • kotor

   Kamil, nie odpowiedziałeś na moje pytanie co jest nie tak z Wifi Calling w A2Mobile? Ja nie znalazłem tam żadnej wady i powtarzam jeszcze raz – ja tylko zadaję pytanie a podejrzewam że coś tam wiesz

 10. marco Odpowiedz

  Co do internetu w Plusie/Plushu to wie może ktoś dlaczego w tej sieci prędkość na wysyłce jest zawsze wyższa niż pobierana? Potrafi być nawet tak że jest ona kilkakrotnie wyższa przez co Plus chyba jest liderem jeśli chodzi o prędkość wysyłaną. U mnie na dwóch telefonach w dwóch sieciach wygląda tak:
  Plush: pobieranie 8 Mb/s wysyłanie 23 Mb/s
  Orange: pobieranie 115 Mb/s wysyłanie 11 Mb/s
  A więc pomimo że w Orange jest znacznie szybsze pobierania to Plus deklasuje konkurenta pod względem wysyłania.

  • Kamil

   Jop, tez to mam w A2Mobile 😱

   PS, ciekawy pomysł na artykuł 😉

   PREMIERA: Plus faktycznie jest liderem technologii LTE, ale w wysyłaniu danych

  • arczi

   Jestem w A2Mobile i zauważyłem dużą prędkość udostępniania filmów/story na media społecznościowe. Pewnie ma to coś wspólnego z tym, co piszesz

 11. Kamil Odpowiedz

  Najprawdopodobniej juz w ten piatek (27-gru-2019) PREMIERA najnowszego wydania My mobile RANKING! Juz nie moge sie doczekac jego produkcji cos jak filmy robione w Netflix czy Apple TV+ 🙂

 12. Derick Odpowiedz

  Od 15 lutego Play podnosi ceny w taryfach na karte – 30 groszy za min. rozmowy i 19.99 za SMS. W bezterminowej taryfie odNOWA 29 groszy za min. i SMS

  • Kamil

   Szok! Efekt rozdawnictwa rządzących i hiperinflacja, gdzie klitka 1 pokojowa aka kawalerka kosztuje teraz 190k PLN w 200k miasteczku Torun? 🤔

   W takim razie medium opiniotworcze My-mobile.pl warte jest 350k, nie 300k PLN 😐

  • adiko

   350k ale nie PLN tylko VEF(bolivar wenezuelski) to prędzej.

  • Kamil

   Jutro bedzie produkcja. Przypominam, że nie opłacacie subskrypcji za treści premium My mobile+ jak w HBO GO, także nic nie muszę, a chce 👌

 13. von Odpowiedz

  oszust KAMIL Jak zwykle obiecuje ze ranking bedzie w piatek a w sobote udaje ze nic nie wie o co chodzi? ,co za CYGAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt