PREMIERA: Duży awans Orange w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (7 liczba głosów, wasza ocena: 1,71 na 6)
Loading...

Niezwykle interesujący był kwietniowy My mobile RANKING. Nie dość, że sieć komórkowa Orange mogła się pochwalić największym awansem to jeszcze mamy trzech zwycięzców jednocześnie na pozycji lidera. Są to odpowiednio Play, Red Bull Mobile i A2Mobile. Rywalizacja o miano bycia tym najlepszym operatorem na kartę trwa zatem w najlepsze.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Spadek z tronu Play oraz Red Bull Mobile to skutek pogorszenia formy w kwestii jakość sieci względem właśnie nadmienionego wyżej Orange. Nawet nakrętkowa promocja z darmowymi GB-tami danych nie pomogła. Tym samym na pozycję lidera wróciło A2Mobile, któremu się ostatnio dostało za relatywnie słaby standard chociażby połączeń głosowych (o HD Voice możemy zapomnieć), nie wspominając o przerywającym internecie w telefonie, co bywa niezwykle mocno irytującym zjawiskiem w praktycznym użytkowaniu. Trzeba teraz wrócić do Orange, które błyszczy w ostatnim czasie.

Pomarańczowy telekom z siedzibą we Francji przygotował bowiem kapitalną ofertę typu No Limit z 1 TB do wykorzystania przez rok. Dzięki temu użytkownik zyskiwał prawdziwą mobilną wolność za 300 PLN, co znowu nie jest tak dużą kwotą na tle standardowo wydawanych 200 PLN przez mało aktywnych klientów (doładowanie 50 PLN przedłuża bowiem konto o kwartał). Mamy więc tylko 100 PLN różnicy w skali roku. Jakby tego było mało, Orange marketingowo błysnął z tanią majówką za 2 PLN za tygodniowy No Limit z 2 GB. Więcej szczegółów jak zawsze poniżej.

(fot. Orange/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Wszystko pozostało na tym samym miejscu. Pozytywnie wczesniej zaskoczyła Heyah z 15 GB internetu za darmo, operator przez lata uśpiony, jeśli chodzi o jakieś pozytywne działania marketingowe. Spowodowało to wypadnięcie przy okazji z pudła A2Mobile. Wszyscy doskonale wiemy jak duży wpływ miało to później na jego ostateczny rozrachunek w całościowym notowaniu My mobile, a dokładniej mówiąc utratę pozycji lidera.

1. Heyah (15 GB za darmo z okazji urodzin)

2. Play (10 GB za darmo dzięki aplikacji Play24)

2. Red Bull Mobile (10 GB za darmo dzięki aplikacji Play24)

Jakość sieci komórkowej

Tym razem mieliśmy drobną roszadę. Na miejsce Play wskoczyło bowiem Orange. Co warto dodatkowo nadmienić, wszyscy operatorzy z tzw. W3 (bez Plusa) solidarnie osiągnęli wzrost mocy. Wszystkim z nich średnia prędkość mobilnego internetu podskoczyła o około 1 Mb/s. Mała rzecz, a cieszy w dobie cywilizacyjnego oraz technologicznego rozwoju Polski. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 21,57 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 2 pkt. / około 20,90 Mb/s

3. Play/Red Bull Mobile – 1 pkt. / około 20,87 Mb/s

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Ku zaskoczeniu My mobile, po badaniu okazało się, iż zarówno pierwsza jak i trzecia pozycja jest taka sama jak w zlikwidowanym wcześniejszym zagadnieniu. Dalej lideruje Lycamobile ze świetnymi 30 GB połączonymi z nielimitowanymi rozmowami oraz SMSami. Trzecie ponownie jest WRodzinie. Drugi, czyli w środku jest A2Mobile. Znika z punktowanej pozycji NJU Mobile.

1. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

2. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

3. WRodzinie (No Limit z 10 GB aż na 60 dni za 30 PLN)

Wartość dodana (VAS)

Pod względem marketingowych usług wartości dodanych zabłysnął tym razem Orange za sprawą arcyciekawego No Limitu z potężnym pakietem danych 1 TB w skali roku. Jakby tego było mało, operator znad Sekwany dołożył na deser przystawkę w postaci majówkowego bonusu w cenie 2 PLN. Był to również tygodniowy No Limit z paczką 2 GB w sam raz na wolny czas. Play zaś powrócił do doskonale znanej z przeszłości nakrętkowej promocji z darmowymi GB-tami po zakupie napoju Coca-Cola. Oby takich akcji było jak najwięcej.

1. Play/Red Bull Mobile/Orange/WRodzinie – 3 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi 10 GB czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, Orange zaskoczył rynek nie tylko tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie, ale i majówkową promocją, WRodzinie z kolei oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

2. A2Mobile/T-Mobile/Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/Plus – 2 pkt. / A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, w T-Mobile mamy dostęp do najszybszego mobilnego internetu w Polsce, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta i bezpłatne 15 GB, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie)

3. Lajt Mobile/Virgin Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem licznych promocji (zmienił wygląd witryny internetowej, przez co są one lepiej czytelne) związanych z obniżeniem kosztów ofert łączonych czy całym szeregiem mniejszych akcji marketingowych typu dodawania okularów przeciwsłonecznych w nagrodę za zasilenie konta, Virgin Mobile natomiast zaoferował darmowe paczki GB-tów w zamian za staż klientów w sieci

Ogólna klasyfikacja

Kwietniowy My mobile RANKING ma trójkę zwycięzców Play, Red Bull Mobile oraz A2Mobile. Jednak tylko trzech operatorów mogło się pochwalić tak cenną zwyżką formy. Są to odpowiednio oprócz lidera A2Mobile, Orange i NJU Mobile (cóż za zbieżność dwóch powiązanych ze sobą marek w ostatniej parze). Stagnacją, czyli pozostawaniem na dokładnie tej samej lokacie legitymuje się aż dziesięciu telekomów. Zaliczają się do nich kolejno Play, Red Bull Mobile, Heyah, WRodzinie, T-Mobile, TuBiedronka (znowu submarka poprzednika), Klucz Mobile, Plush, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Nielubiane spadki z kolei wystąpiły u siedmiu graczy. Chodzi o Virgin Mobile, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lycamobile, Lajt Mobile, Fakt Mobile oraz Plus. Pozostaje zatem nic jak czekać na debiut nowej wirtualnej sieci komórkowej Tijara Mobile.

My mobile RANKING (04/2019) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Play 9 pkt. (0, 3, 2, 1, 0, 3)
Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 2, 1, 0, 3)
A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 0, 0, 2, 2)
4. Heyah 8 pkt. (0, 0, 3, 3, 0, 2)
5. WRodzinie 6 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 3)
6. Orange 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
11. Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
12. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
15. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
16. Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
Plus 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.40 komentarzy do “PREMIERA: Duży awans Orange w My mobile RANKING”

  • Kamil

   😂😂😂 #megalol

   Niedługo robie kolekcje koszulek My mobile WEAR z emoji to sobie kupisz 😉

  • Kamil

   W rankingu jest ok, wieczorem zrobie miniResearch na iPhonie tzw. drugie czytanie i wszystkie bugi zostana wychwycone

  • Marian

   Play ma wolniejszy internet niż Orange, a ma 2 pkt, Orange 1 pkt. To jest dobrze?

 1. marco Odpowiedz

  Cieszy mnie fakt że nareszcie Orange poszło do góry w rankingu, choć dalej nie rozumiem jak Play czy RBM mogą być liderami? Owszem ranking uwzględnia ceny jednostkowe ale nie czarujmy się dziś liczy się pakiet no limit który dziś oscyluje w granicach 25 zł w którego skład wchodzą nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne, sms-y i wielkość pakietu GB. To jest dziś podstawa wraz z jakością sieci. Co mi z tego że w m2mobile zapłacę 20 zł skoro sieć działa jak działa a po 5 Gb mam lejek? W Play czy RBM mam ograniczenia w pakietach a za dodatkowe GB trzeba słono płacić. W takim Orange za 25 zł mam praktycznie wszystko oprócz mms-ów z których i tak korzystam sporadycznie. Dodatkowo VoLte i WiFi Call który poza T-Mobile w innych sieciach albo nie działa albo „działa jak działa”

  • Kamil

   Panie daj pan spokoj z tym A2Mobile! Dzis w galerii handlowej nie moglem sprawdzic aplikacji mBank, tak fatalnie dziala Plus albo to sa jakies problemy roamingu krajowego 😐

   Az sam w to nie wierze, ale rozwazam przejscie do tej najnowszej oferty Orange 1 TB 😱 Sam place okolo 200 PLN, a otrzymuje jakosc dno rocznie. Wole dolozyc stowke, miec za 300 PLN full wypas No Limit 85 GB LTE-A ponad 200 Mb/s według regulaminu aka 5G s (nowy standard My mobile), skonczmy sie w koncu bawic w te drobnice 😉

  • Kamil97

   Zgadzam się, jakość Plusa w wielu miejscach w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Idą na cenę, nie na jakość a to najgorsza możliwa droga. Co do Orange sam polecam. Zasięg wszędzie jak i prędkości dobre. Do tego za doładowanie 100zł – 10zł extra, 200zł – 30zł extra. Po 31 dniach można aktywować darmową usługę skarbonka (5% extra na konto główne, po 2 latach od stażu w Orange wzrasta do 10%). Można z tego uśrednić nawet do 20zł/miesiąc. Super oferta z super jakością, nie to co Plus.

  • Kamil

   Ale to byłyby wielkanocne jaja jakby sie okazało, ze to przez Plusa nie dziala mi fix GPS Endomondo! Co ciekawe, na wsi Brzozowka lapie go w sekunde, a w Toruniu wcale, dramat 😱

  • Kamil

   Kamil nie jest cyborgiem 🤖

   WooW! Plus z marszu zajmowac będzie pierwsze miejsce w rankingu pakietow internetowych na maj, wtedy koncza sie promocje Play/Red Bull Mobile/Heyah. Zapawiada sie ciezka analityczna robota w My mobile zapewne w czwartek, a mial byc piekna majowka 💪🚵☀️

   W Plush tez to dziala? 🤔

  • Kamil

   Noji? My mobile RANKING nie jest wyznacznikiem, lecz drogowskazem.

   Jak to mawial Rychu Peja:

   „Musisz sprobowac wybrac wlasciwa droge, ja ci w tym nie pomoge, jedynie cos podpowiem”

 2. marco Odpowiedz

  Ponieważ ranking w dalszym ciągu opiera się na stawkach jednostkowych zastanawiam się jak liczna jest grupa osób korzystających z tych stawek? Biorąc choćby najniższą stawkę w a2mobile to i tak wyjdzie 10 zł za 100 minut. Osobiście nie znam NIKOGO kto nie korzysta z pakietów. Nawet osoby starsze które tylko dzwonią mają pakiety no limit na rozmowy (w Plusie za 20zł lub NJU za 19 zł). Może Kamilu masz dostęp do takich danych albo wstaw na stronie jakąś sondę aby użytkownicy mogli się wypowiedzieć na ten temat?

  • GaduAir

   Kamil i to wyłącznie tylko jego ranking. Nic nie poradzisz. On dalej liczy smsy i patrzy na czas trwania połączenia.

  • adiko

   no i wylicza cenę za 1 MB tak jakby ktoś tego chciał.

  • uga riki buga tiki

   No i nie wykopał timobajla z jakości sieci, mimo że w karcie to nie obowiązuje.

  • Kamil

   Ale przecież T-Mobile jest liderem mimo tego ograniczenia, przeciez Speed Test bierze do pomiarow tez Pre-paid

   PS, pomysl z karnym usunieciem T-Mobile w nastepnym zestawieniu godny rozważenia poniewaz Plus ma > 15 Mb/s. Ale ta analityka jest ciekawa 😉

  • Kamil97

   Prędkości T-Mobile zdegradować w speedteście do 15Mbit/s za stosowanie „podwójnej jakości” w ofertach na kartę.

  • Kamil

   Chyba tak trzeba bedzie zrobic z bolem serca ♥️

  • Kamil

   W takim razie nawet A2Mobile jest lepsze od T-Mobile na karte, poniewaz przed tym smiesznym progiem (po przekroczeniu 5 GB jest 3 Mb/s) wyciaga grubo ponad 15 Mb/s, mianowicie 50 Mb/s 😉

  • Derick

   Kamil wywal kategorie jakosc sieci, bo ona przy limitach, lejkach i minimalnych srednich roznicach nie ma zadnego znaczenia a tylko jeszcze bardziej falszuje ranking. Premiuj tych, co daja najwyzsze lejki po wyczerpaniu pakietu, wraz z dlugoscia waznosci konta.
   W czasach kiedy trzeba kazda karte rejestrowac jednorazowe krotkie promocje typu 50GB Plusa, czy bonus Heyah nie maja znaczenia i nie powinny wplywac na ranking.

   Po upadku internetowych taryf RBM i OFnK ja za chwile do mobilnego internetu zaopatruje sie w prepaida FaktMobile, bo dla mnie roczna waznosc konta byla, jest i bedzie najwazniejszym kryterium wyboru w karcie do transferu danych. Glosowe to inna bajka i mam do tego osobna karte. Dlatego twoj ranking wszystko w jednym mnie jest zupelnie nieprzydatny.

 3. Derick Odpowiedz

  @Kamil, czemu na Androidzie w Operze, mimo ze jest ustawiony mobilny user-agent, to witryna wczytuje sie w wersji komputerowej? Na Yandex jest to samo, ale do tej przegladarki mozna dinstalowac rozszerzenia dla Chrome, min. User-Agent Switcher Menadzer i tam ustawic Androida i dowolna przegladarke – dopiero wtedy wczytuje sie lekka wersja my-mobile. Siedze teraz na malym pakiecie danych 1GB/30dni a Yandex nie ma tak jak Opera Mini extremalnej kompresji i nie cachuje tresci lokalnie, odswiezajac kazdorazowo witryny przy przechodzeniu miedzy zakladkami, co mnie wkurwia niesamowicie, wiec siedze na Operze Mini, bo ta cachuje tak jak wersja desktop i nie zrzera pakietu jak mlody pelikan. Czyja to wina, przegladarek czy Twoja? Pewnie przegladarek, bo widze to na wielu witrynach.

  Kazda przegladarka jest sprzedana komercyjnym, wiec oszukuja wytyczne Google i internautow z poziomu przegladarek. Wiadomo ze wersja komputerowa wepchnie kazdemu w pysk wiecej reklam a ludzi zmusza do wykupywania drozszych pakietow u opow. Bezkarne mafie przestepcze wielkich portali typu WP, Onet, Interia, Orange, T-Mobile, Play, Plus robia co chca a hegemon udaje ze nie widzi problemu, bo to jedna klika majaca wykiwac organy kontrolne.

  Jako expert od wirtualu wiem, ze grupa WirtualnaPolska placi Operze danine za fabryczne umieszczanie odnosnikow do nich na stronie szybkiego wybierania i specjalnie niedzialajaca funkcje ekstremalnej kompresji a przez to niemozliwosc wylaczenia obrazkow na ich domenach. Do tego w wersji desktop, dodaje bez wiedzy uzytkownika ich witryny, do wyjatkow Operowego blockera reklam, gdzie sa dopuszczone wszystkie reklamy.

  Natomiast Onet placi za podobne rzeczy Yandex’owi, co od razu widac ze tam jest odnosnik do Onetu a WP brak.
  Na domenie WP dobreprogramy.pl non stop promuja tylko wybrane przegladarki a o sojuszu konkurencji ani wzmianki.
  Trzeba miec na uwadze ze wszyscy jestesmy robieni na szaro, ale malo kto ma tego swiadomosc,.. nawet wsrod zaawansowanych znawcow telkomunikacji i informatyki. Wszystkie znane z przeszlosci witryny z renoma a przejete przez krajowych hegemonow maja obecnie wiarygodnosc rowna zeru. To wylacznie strony z na ogol nieoznaczonym sponsoringiem, wiec rzetelnosc ich tektow jest zadna. 😀

  • Kamil

   U mnie jest ok, zawsze jak otwieram My mobile z Fan Page to otwiera mi sie wersje mobilna…

  • Derick

   Otwiera ci sie Kamil na Operze Mini? Jaka wersja Androida? Bo u mnie 5.0.2.

  • Albert

   Polecam wypróbować przeglądarkę Brave ponieważ ciężko uświadczyć w niej jakiekolwiek reklamy.

 4. marco Odpowiedz

  Tak jak się spodziewałem nowa oferta Orange dotyczy abonamentu a dokładnie abonamentu w aplikacji. Czy jest atrakcyjna? …dla mnie nie ponieważ to co mam w ofercie na kartę bez mms płacę 22,5 zł (-10 % do skarbonki) W Orange Flex musiałbym zapłacić aż 50 zł.

  • Kamil

   Oferta tak slaba, ze nawet nie bedzie artykulu o niej w My mobile w nastepnej sesji kreatywnej

   Tymczasem Play przegania Orange w rankingu Speed Test (!)

  • Typ z lądu

   Ten ranking jest tak miarodajny, że u mnie najlepszy jest Plus.

 5. Kamil Odpowiedz

  Walcze jak lew, by sprawdzic ten lejek 0,5 Mb/s w praktyce (ponoc jest wtedy 0,3 Mb/s). Poki co mam przekroczone 15 GB miesiecznie, a spowalniacza nie mam nalozonego w A2Mobile

  • Kamil

   Mam juz serdecznie dosc tego A2Mobile! 😡

 6. GaduAir Odpowiedz

  Kamil czas przejść do Łorendż. A2Mobile pozwoli Ci przenieść numer XD

  • Kamil

   Kusi ten Orange, oj kusi! 🍊 Juz teraz place 20 PLN za slabe HBO GO, a w cenie 25 PLN mam No Limit na wszystko plus az 86 GB! Tego nie da wykorzystac na telefonie, w dodatku w pelnej predkosci 😱

  • Typ z lądu

   Ale 300 zł jednorazowo nie dasz. Sam pisałeś 😆
   HBO go słabe? A pisałeś że to taka jakość jak mymobile.
   Hahahahaha, ale się kompromitujesz człowieku

  • Kamil

   Moze dam buhahaha 😂😂😂 #mega_lol 👕 #wear #soon

 7. Kamil Odpowiedz

  Wlasnie czytam, ze Virgin Mobile ma ograniczenia predkosci internetu na tle Play, mówiłem o tym juz dawno, ze partnerzy MVNO zawsze sa tymi gorszymi…

  • uga riki buga tiki

   Nie ma, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt