PREMIERA: Spory awans Play w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (8 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

Sieć komórkowa Play (wraz z Red Bull Mobile) to największy wygrany lutowego notowania My mobile RANKING. Jak na ironię losu, fioletowy operator wprowadził właśnie nowy standard 5G Ready pokazując swoją mocną infrastrukturę, która coraz częściej notuje transfery szybkiego mobilnego internetu rzędu 80 Mb/s, 100 Mb/s, a nawet 500 Mb/s. Kampania ruszy lada moment.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Trochę na szczycie słabnie nam A2Mobile (NJU Mobile też dawno nie był na tak niskiej pozycji), które ma zaledwie dwa punkty przewagi nad goniącym właśnie Play. Kto wie czy P4 jeszcze nie przegoni kiedyś lidera. Wystarczy, że przeskoczy jakiegoś rywala chociażby w kwestii jakości sieci web (Orange lub T-Mobile). Wtedy jego strata będzie wynosić zaledwie jedno oczko. Zapowiada się ciekawy czas dla klientów Play. Obietnice wdrażania supernowoczesnej sieci 5G z pewnością działają na wyobraźnię.

Ciekawe czy telekom wdroży nową ikonę 5G e jak to zrobił amerykański AT&T. Z pewnością marketingowo sporo zyskałby na tym zagraniu jak na jego smartfonach w salonie wyświetlałby się nowy znaczek 5G e. Klientów (zielonych) mocno by to ciekawiło. Część z nich wzięłaby wręcz abonament dla takiego znakomitego internetu, który naprawdę działa na technologii LTE-A (16-ta kategoria oferuje bowiem zawrotne 1 Gb/s jak prawdziwe 5G). Tymczasem poniżej znajdziemy wszystkie szczegóły najnowszego zestawienia.

(fot. Play/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym miesiącu mieliśmy prawdziwe tsunami. Play bowiem wspólnie z Red Bull Mobile za sprawą oferowania darmowych 10 GB danych (przez trzy miesiące) wskoczył z marszu na fotel lidera. Spowodowało to później istotne spadki A2Mobile, NJU Mobile i Fakt Mobile, przez co ostatnia para całkowicie wypadła z punktowanego pudła. Takie są właśnie korzyści dla konsumentów z tytułu promowania korzystania z aplikacji do zarządzania kontem.

1. Play (10 GB za darmo dzięki aplikacji Play24)

1. Red Bull Mobile (10 GB za darmo dzięki aplikacji Play24)

3. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

Ponownie wystąpiły zmiany. Roszada polegała na zamianie miejsc liderujących względem Orange na korzyść T-Mobile wraz z submarkami towarzyszącymi. Cieszy ponadto fakt, że wzrastają nam średnie prędkości pobierania danych w mobilnym internecie. Za chwilę każdy operator (z wyjątkiem Plusa) będzie mógł się pochwalić mocnymi średnimi zawsze powyżej 20 Mb/s transferów. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 2 pkt. / około 21,30 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 3 pkt. / około 20,25 Mb/s

3. Play/Red Bull Mobile – 1 pkt. / około 19,04 Mb/s

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Ku zaskoczeniu My mobile, po badaniu okazało się, iż zarówno pierwsza jak i trzecia pozycja jest taka sama jak w zlikwidowanym wcześniejszym zagadnieniu. Dalej lideruje Lycamobile ze świetnymi 30 GB połączonymi z nielimitowanymi rozmowami oraz SMSami. Trzecie ponownie jest WRodzinie. Drugi, czyli w środku jest A2Mobile. Znika więc z punktowanej pozycji NJU Mobile.

1. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

2. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

3. WRodzinie (No Limit z 10 GB aż na 60 dni za 30 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W ostatniej podkategorii wartości usług dodanych nie mieliśmy tym razem żadnych zmian. Promocji bowiem było jak na lekarstwo. Swoje zrobił co prawda Play z darmowymi paczkami danych (10 GB), ale w tym miejscu wyróżniono by go drugi raz na dobrą sprawę za to samo. Wciąż mamy posuchę, gdzie brakuje nietuzinkowych akcji marketingowych w ofertach na kartę. To już nie są te czasy co dawniej, że najbardziej pasjonowano się właśnie kapitalnym Pre-paidem oraz rywalizacją. Szkoda, wielka szkoda.

1. A2Mobile/WRodzinie – 3 pkt. / A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, WRodzinie z kolei oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie tylko miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

2. Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/Plus – 2 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z No Limitem na połączenia na Ukrainę oraz dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie, w T-Mobile mamy dostęp do najszybszego mobilnego internetu w Polsce, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie)

3. Lajt Mobile/Virgin Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem licznych promocji (zmienił wygląd witryny internetowej, przez co są one lepiej czytelne) związanych z obniżeniem kosztów ofert łączonych czy całym szeregiem mniejszych akcji marketingowych typu dodawania okularów przeciwsłonecznych w nagrodę za zasilenie konta, Virgin Mobile natomiast zaoferował darmowe paczki GB-tów w zamian za staż klientów w sieci

Ogólna klasyfikacja

Lutowy My mobile RANKING był znowu niezwykle ciekawy. Aż jedenaście operatorów mogło się pochwalić awansami. Zaliczają się do tego grona kolejno Play, Red Bull Mobile, Klucz Mobile, T-Mobile, TuBiedronka, Heyah, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lycamobile, Lajt Mobile i Plus. Bez zmian zaś mieliśmy tylko lidera oraz totalnych outsiderów, w sumie czterech telekomów. Jest nim oczywiście A2Mobile, a na szarym końcu tradycyjnie Plush, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Natomiast pięć sieci komórkowych miało tak nielubiane spadki. Są to WRodzinie, NJU Mobile, Virgin Mobile, Fakt Mobile z Orange. Oby za miesiąc było równie interesująco.

My mobile RANKING (02/2019) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 1, 0, 2, 3)
2. Play 9 pkt. (0, 3, 3, 1, 0, 2)
Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 1, 0, 2)
4. WRodzinie 6 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 3)
5. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
10. Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
11. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
14. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
15. Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)
Plus 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.40 komentarzy do “PREMIERA: Spory awans Play w My mobile RANKING”

  • Kamil

   Nie zgadzam się. Wkładam całe serce i 300% daje siebie w jego tworzeniu ♥️

  • GaduAir

   Kamil widać że robisz ranking tylko dla siebie w 300% zawsze i nie zważasz na uwagi innych.
   Twoja piaskownica.

  • Kamil

   Zwazam, patrz nowa podkategoria No Limit na wszystko

  • Kamil

   Najlepszy w Polsce, kto wie czy za miesiąc Play nie powalczy o fotel lidera 😉

  • Kamil

   Tak jest, aczkolwiek slabnie i goni go ekipa P4 (Play i Red Bull Mobile) 💪

  • Hube

   To raczej krótko terminowa promocja a a2mobile ma taką tanią ofertę na stałe

  • Kamil

   Jakość mnie najbardziej irytuje i te przełączanie/chwilowe wyłączanie między siecią A2Mobile po wyczerpaniu progów 5 GB 😐

  • gr

   Przy przejściu na następny lejek rozłącza się sieć ale na ułamek sekundy ja przynajmniej w praktyce nigdy tego nie poczułem

  • Kamil

   Technologicznie maja jakis dziwny system CRM do obsługi sieci i stad takie dziwne kwiatki 🌸

 1. marco Odpowiedz

  Co do 5G i sprytnej kampanii reklamowej to plakaty w Krakowie już wczoraj wisiały.
  A tak na poważnie to polecam zerknąć na listę telefonów które obsługują tą technologię. Przypuszczam że „karciarze” raczej z niej nie skorzystają. W przypadku choćby Samsunga 5G Ready obsługuje jedynie s10 s10+ czyli na s9 już nie skorzystamy.
  Natomiast co do jakości i bonusów w Play to jestem sceptyczny. Sporo moich znajomych korzysta z Play w rożnych konfiguracjach i raczej szału nie ma. Warto wspomnieć że w Orange jest sporo bonusów i już na wstępnie w no limicie jest 35 Gb (15 w pakiecie 15 za zasilenie i jeszcze dodatkowo 5 Gb za zasilenie ważne 14 dni które schodzi w pierwszej kolejności) W przypadku zasileń cyklicznych dwa pierwsze pakiety kumulują się. Uwzględniając skarbonkę i 2 letni staż no limit wychodzi za 22,5 zł.

  • Kamil

   Troche sobie poczytalem te strone, patrz fb My mobile i DILa nie uswiadczysz na 5G Ready 😐

  • Kamil

   Brawo Heyah! W przyszlym miesiacu dopisujemy 3 pkt. do rankingu 👏

 2. Kamil Odpowiedz

  Brawo Play! W najnowszym Speed Tescie, fioletowy operator jest juz drugi i rozpoczyna marsz po fotel lidera w jakości sieci (byc może cos jest na rzeczy z tym 5G Ready), naprawde dobra robota 😉

 3. mewa Odpowiedz

  Widać autor nie bierze pod uwagę jakości usług jakie zapewnia Play, a raczej jej braku. Z 5G to dopiero będąhocki-klocki.

 4. kican Odpowiedz

  A2 mobile mimo lejków uważam za najlepszą sieć w jakiej byłem w ciągu 10 lat

  • Ryhu

   Niby czemu takie dobre, jak taki sam nolimit masz z 30 gb neta w lyca.

  • Kamil

   Gdyby były karne punkty za jakość to A2Mobile zgarnęłoby -3 oczka za fatalna jakość połączeń i te częste zrywy sieci LTE na H+ 😐

  • Karol

   Ja u siebie nie mam takich problemów.. nic mi nie zrywa .. Do jakości połączęń też nie mam zastrzeżenia..

 5. von Odpowiedz

  Po raz kolejny przypominam KAMIL sam pisał ranking zawsze bedzie w ostatnia sobote miesiaca KŁAMCA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Kamil

   Spokojnie, dla mnie to wciaz sobotni wieczor

  • Typ z lądu

   Niedziela w południe to sobota wieczór?

  • Kamil

   Sesja trwa od 2.20-11.40, dla mnie 2.00 to wieczór

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt