PREMIERA: Play pokonuje A2Mobile i wygrywa My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (8 liczba głosów, wasza ocena: 1,88 na 6)
Loading...

Sieć komórkowa Play dosłownie o błysk szprychy (wspólnie z Red Bull Mobile) wygrywa marcowe notowanie My mobile RANKING. Tym samym z tronu po wielu długich miesiącach panowania spadł nam A2Mobile. Fioletowy operator swój marsz na szczyt zaczął już w zeszłym miesiącu, gdzie zanotował solidny awans w górę stawki. Teraz dumnie jest na jej czele.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Co prawda ma on oczko przewagi, ale jednak zawsze to coś. Wpływ miał na to awans w jakości sieci (będzie o tym mowa w jednej z poniższych podkategorii kosztem Orange) oraz spore działania marketingowe (wliczając rozdawnictwo darmowych przystawek Android TV dla zainteresowanych na testy usługą dedykowanej telewizji). A2Mobile z kolei mocno rozczarował słabą jakością usług telekomunikacyjnych.

Musiało to zostać odnotowane w kwestii VAS, czyli wartości usług dodanych. Natomiast bez dwóch zdań jokerem najnowszego My mobile RANKING jest Heyah, która zajmuje aktualnie mocne czwarte miejsce. 15 GB bonus oferowany za darmo zrobił pozytywne rzeczy. To chyba były najważniejsze wydarzenia wpływające na całokształt zestawienia. Więcej dokładniejszych szczegółów jak zawsze znajdziemy poniżej.

(fot. Play/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

No i znowu mamy solidne przetasowanie w tym miesiącu. Pozytywnie zaskoczyła Heyah z 15 GB internetu za darmo, operator przez lata uśpiony, jeśli chodzi o jakieś pozytywne działania marketingowe. Spowodowało to wypadnięcie przy okazji z pudła A2Mobile. Wszyscy doskonale wiemy jak duży wpływ miało to później na jego ostateczny rozrachunek w całościowym notowaniu My mobile, a dokładniej mówiąc utratę pozycji lidera.

1. Heyah (15 GB za darmo z okazji urodzin)

2. Play (10 GB za darmo dzięki aplikacji Play24)

2. Red Bull Mobile (10 GB za darmo dzięki aplikacji Play24)

Jakość sieci komórkowej

Można się śmiać, że Play buduje pseudo sieć 5G Ready. Fakty są takie, iż pod względem mobilnego internetu fioletowy bąbel przyspiesza. Właśnie pokonał Orange, wielkiego giganta francuskiej telekomunikacji. Serwis My mobile wcale się nie zdziwi jak to samo stanie się za miesiąc z T-Mobile. Rozpędzony walec z ulicy Taśmowej niszczy wszystko na drodze. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 20,54 Mb/s

2. Play/Red Bull Mobile – 2 pkt. / około 20,26 Mb/s

3. Orange/NJU Mobile – 1 pkt. / około 20,13 Mb/s

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Ku zaskoczeniu My mobile, po badaniu okazało się, iż zarówno pierwsza jak i trzecia pozycja jest taka sama jak w zlikwidowanym wcześniejszym zagadnieniu. Dalej lideruje Lycamobile ze świetnymi 30 GB połączonymi z nielimitowanymi rozmowami oraz SMSami. Trzecie ponownie jest WRodzinie. Drugi, czyli w środku jest A2Mobile. Znika z punktowanej pozycji NJU Mobile.

1. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

2. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

3. WRodzinie (No Limit z 10 GB aż na 60 dni za 30 PLN)

Wartość dodana (VAS)

Bez wątpienia najbardziej błyszczał pod kątem usług dodanych Play. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Przyspieszający mobilny Internet, jest jakby potwierdzeniem standardu 5G Ready dla wszelkiej krytyki. Do tego cały szereg działań marketingowych z bezpłatną paczką 10 GB co miesiąc (i tak do kwietnia bieżącego roku) czy darmowe testy platformy Android TV to z pewnością całkiem spory wachlarz zalet P4. Po przeciwnym biegunie mamy zaś nieco rozczarowujące A2Mobile z kulejącą jakością. Oby się ten gracz wirtualny nam poprawił.

1. Play/Red Bull Mobile/WRodzinie – 3 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi 10 GB czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie, WRodzinie z kolei oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni, a nie tylko miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

2. A2Mobile/T-Mobile/Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/Plus – 2 pkt. / A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, w T-Mobile mamy dostęp do najszybszego mobilnego internetu w Polsce, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta i bezpłatne 15 GB, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie)

3. Lajt Mobile/Virgin Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem licznych promocji (zmienił wygląd witryny internetowej, przez co są one lepiej czytelne) związanych z obniżeniem kosztów ofert łączonych czy całym szeregiem mniejszych akcji marketingowych typu dodawania okularów przeciwsłonecznych w nagrodę za zasilenie konta, Virgin Mobile natomiast zaoferował darmowe paczki GB-tów w zamian za staż klientów w sieci

Ogólna klasyfikacja

Marcowy My mobile RANKING obfitował w nowego zwycięzcę. Jest nim duet Play z Red Bull Mobile. Tym razem zaledwie czwórka operatorów mogła się dumnie pochwalić awansami. Oprócz pary liderów są to jeszcze Heyah oraz Virgin Mobile (jak na ironię losu w ofercie dedykowanego internetu miał on przelicznik 0,50 PLN za 1 GB, co też jest wysoce korzystne). Natomiast aż dziewięć sieci komórkowych nie zmieniło swojej pozycji. Są to kolejne nieco bierne Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lycamobile, Lajt Mobile, Fakt Mobile, Plus, Plush, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Z kolei siedem operatorów miało tak niepożądane spadki, mianowicie zdetronizowane A2Mobile, WRodzinie, Klucz Mobile (upadające), T-Mobile, TuBiedronka, NJU Mobile (spore zaskoczenie) i Orange. Ciekawe, kto za miesiąc zwycięży w zestawieniu najlepszych sieci na kartę.

My mobile RANKING (03/2019) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Play 10 pkt. (0, 3, 2, 2, 0, 3)
Red Bull Mobile 10 pkt. (0, 3, 2, 2, 0, 3)
3. A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 0, 0, 2, 2)
4. Heyah 8 pkt. (0, 0, 3, 3, 0, 2)
5. WRodzinie 6 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 3)
6. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
T-Mobile 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
9. NJU Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
11. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
14. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
15. Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
Plus 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
17. Orange 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12360 informacji na tej witrynie.50 komentarzy do “PREMIERA: Play pokonuje A2Mobile i wygrywa My mobile RANKING”

 1. adiko Odpowiedz

  Awans Play za co, za pakiety neta które są tylko czasowo ? takie rzeczy to tylko u Kamila, widać wygodnie ci w twoim bajorku.

  • Kamil

   Slaby trolling, bo zestawienie ma charakter miesieczny. Tak ma byc wlasnie. Za miesiac sytuacja moze sie diametralnie zmienic

 2. Typ z lądu Odpowiedz

  Widać że manipulowanie vasami i punktami opanowane do perfekcji. Totalna kompromitacja

  • Kamil

   VAS jest ok 👌 Znowu mi przetrwalo Internet, bo akurat wchodzi nowy prog po 5 GB wykorzystanych. CRM A2Mobile do zarzadzania siecia do wymiany!

  • uga riki buga tiki

   Daj spokój. Kompromitujesz się szczególnie kategorią Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci. Gdzie jedno miejsce ma iluśtam ex aequo, a w innych już dajesz pojedynczo. Albo tak, albo tak.

   Vasy to sobie ustalasz według widzimisię, kompletnie bez sensu. Śmiech na sali, a nie ranking.

  • Kamil

   Ty to musisz zawsze wszystko krytykowac, Olimp Massacra 😐

  • Typ z lądu

   Weź Kamil zobacz najpierw na ranking i uświadom sobie co robisz.

  • uga riki buga tiki

   Na litość Kamil!!!!

   Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci
   1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

   2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

   2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

   Nie widzisz tu sprzeczności? Czemu na pierwszym jest 6 sieci, a później w rodzinie i a2 są rozdzielone?

   Czemu tu są rozdzielone, skoro sms są 6 razem?

   2. Play (10 GB za darmo dzięki aplikacji Play24)

   2. Red Bull Mobile (10 GB za darmo dzięki aplikacji Play24)

  • Kamil

   Tłumaczyłem to już chyba z 5 lat temu, jak masz więcej niż trzech zawodników na jednym miejscu to sportowa zasada budowania tabeli nie obowiązuje w drodze wyjątku 😐

 3. szotyi Odpowiedz

  Jak zawsze pełna kompromitacja. Najlepsze że sam jest w a2m a marudzi.To niech zmieni na play.
  Czy tylko ja zauwazam spektakularny awans heyah?
  Nju i virgin takie spadki że chyba sie nie pozbierają. Wrodzinie jak wysoko .
  Wyglada jakby pojemnik z nazwami operatorów po kreceniu sie w pokoju w kółko z zamknietymi oczami rzucić o jakas scianę a potem co pierwsze rzuci sie w oczy to tym wyżej w rankingu.

  • Kamil

   To w jakiej sieci komorkowej mam numer nie ma zadnego znaczenia w zestawieniu My mobile RANKING

 4. szotyi Odpowiedz

  Juz pomijam fakt że play w pakietach nie ma mmsów a taki viking ma a plush też ma i więcej internetu a mimo to nisko bo dla Kamila liczy sie cena jednostkowa i wybiórcze stosowanie zasady ex aequo.

  • Kamil

   Generalnie Play jest 5G Ready, szkoda tylko ze dla marnych 11% populacji

 5. Typ z lądu Odpowiedz

  Nie mam Orange, ale z tym ich motywem z każdym doładowaniem 1gb więcej, to w krótkim czasie można mieć tych GB co miesiąc mnóstwo. Ale Kamil o tym nie wie. Virgin dał 11 GB i o tym też Kamil nie wie.

  • Kamil

   No i Play (kosztem Orange) spada na trzecie miejsce w kategorii jakosc sieci komorkowej…

   Plus do tego punkty dodatkowe za darmowe zakupy 10 PLN w Zabce w VAS. Kwietniowy My mobile RANKING zapowiada sie zatem niezwykle ciekawie, a majowy to juz wogole arcy, poniewaz kwiecien jest ostatnim miesiacem z darmowymi pakietami 10 GB oraz 15 GB w Heyah 😉

 6. marco Odpowiedz

  Naprawdę ciężko zrozumieć ten ranking jak widzę sieć z najlepszym no limitem na 17-stej pozycji! Ok może nie jest najtaniej, nie ma mmsów ale która sieć daje na „dzień dobry” no limit rozmowy, sms-y i 35 Gb w dobrze działającej sieci za 25 zł?
  Znajoma przeniosła się z Play abonament do Orange na kartę i mówi po pierwsze wreszcie internet działa bez problemu, po drugie nie brakuje Gb i po trzecie jest taniej niż w Play.
  Dziwne że w rankingu Play jest na 2 miejscu pod względem jakości sieci pokonując Orange.
  W Krakowie trudno uzyskać w Play prędkość 10 Mb/s a w Orange 40 Mb/s i więcej to standard. W Play standard to 3-8 Mb/s.

  • Kamil

   Takie sa średnie dane Speed Testu na bazie ogromu pomiarow

  • Kamil

   Nie mow, ze nie zauważasz postepow w P4? Za chwile przegonia T-Mobile wedlug danych Speed Test za kwiecien i to wcale nie jest zart 🙉

  • Sev3

   Wczoraj wieczorem w małej mieścinie 100 Mb/s wyciągnąłem. W większym mieście na dzień prawie do 30 Mb dociąga. Za to na trasie pomiędzy tymi miastami praktycznie Play nie działa. Tylko dzięki roamingowi w T-mobile uda 3 Mb/s wyciągnąć.

  • adiko

   speed test nie jest żartem, za to cała ideologia którą do tego dokładasz już jest.

  • Kamil

   System to zart. Sukces to fart albo praca od switu do nocy co dnia – Wojtek Sokol (ostatnio recenzjonowany album na lamach My mobile LIFESTYLE)

 7. marco Odpowiedz

  A tymczasem mamy już sensacyjne wyniki przenośności numerów za 1Q br. podane przez konkurencyjny portal:
  Premium Mobile: +17629 numerów,
  Plus: +8515 numerów,
  NC+: +3321 numerów,
  T-Mobile: -7413 numerów,
  Orange: -13809 numerów,
  Play: -20126 numerów.
  Oczywiście sensacja jest i to duża bo najwięcej traci Play czyli sieć która przez lata pozyskiwała klientów.
  Dobra passa nie opuszcza Premium Mobile które razem z a2mobile (połączone razem) dalej zyskują i są liderami. W ogóle Plus jako jedyny operator infrastrukturalny jest „na plusie” To ciekawe bo z jakością (zasięg i transfer) nie jest dobrze a tu taki sukces.
  Mnie jednak zaskakuje dalsza strata Orange. Ciekawe co jest powodem i w jakim segmencie Orange traci? Ja jako użytkownik Orange na kartę jestem bardzo zadowolony ale wiem że kilku znajomych narzekało na ofertę abonamentową zwłaszcza w przypadkach przedłużenia i dlatego odchodzili od „pomarańczki”.

 8. macc Odpowiedz

  odchodzą z O bo jest w drozej niż w plusie. W takim nju – 1 numer powinien kosztować nie więcej niż 22zł a 2 numery łącznie 30zł.

  • Kamil

   Plus i Plush dostaną punkty w VAS za darmowe 10 PLN w Żabce 😉

 9. marco Odpowiedz

  Zgadza się, NJU teraz wypada słabo zwłaszcza w porównaniu do oferty podstawowej w Orange. Co z tego że w NJUsą mms-y w pakiecie za 29 zł które i tak często zastępuje messanger skoro jest drożej i tylko 10 Gb na start.

  • Kamil

   Otoz to. NJU Mobile ostatnio strasznie cieniuje w zestawieniu

 10. Kamil Odpowiedz

  Fajnie wygląda podkategoria Mobilny Internet, kto nie daje neta za free ten nie ma szans na punktowane podium 😉

  • Kamil

   Rzecznik Play Grucha out 😐 Koniec luzu w korporacji P4…

  • Kamil

   Ciekawe czy T-Mobile zrobi darmowe wtorki z kawa jak to jest chociazby w USA, bedzie fajny VAS

 11. szotyi Odpowiedz

  Kamil a dlaczego nie odjąłeś play punktow za wycofanie po cichu 21 marca , czyli przed zakoćzeniem okresu rankingu, usługi internet bez limitu za 45 zł.

  • Kamil

   To jest zupelnie inna oferta dedykowanego internetu, a nie oferty na karte, gdzie masz inne promo chociazby na polaczenia

 12. Kamil Odpowiedz

  Ciekawe czy T-Mobile faktycznie zablokuje 5G Ready od Play, tymczasem podobny los moze spotkac fake 5G e w AT&T

 13. marco Odpowiedz

  Orange od wczoraj wprowadza do oferty na kartę roczny pakiet za 300 zł w skład którego wchodzą nielimitowane rozmowy i sms-y plus 1024 Gb (wtym 25 Gb w roamingu) co w przeliczeniu daje 85 Gb na miesiąc. Owszem wydać 300 zł „z góry” nie jest łatwo ale jak ktoś potrzebuje sporo GB to jest to świetna oferta. Dodatkowo za zasilenie dostanie jeszcze 150 Gb. Szczegóły pod poniższym linkiem:
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rmf-maxxx-trzecia-edycja-trasy-koncertowej-lato-namaxxxa-jakie-miasta-koncerty

  • Kamil

   Symulacja zrobiona, zapowiada sie ciekawy My mobile RANKING! Premiera juz dzis wieczorem okolo godziny 23.40 😉

 14. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Dobra jest ta kategoria jakość sieci. Taka trochę oszukańcza.
  „Korzystanie z transmisji danych w ramach usługi mobilnego internetu odbywa się z prędkością
  do 15Mb/s dla pobieranych i wysyłanych danych.”

  Zaorane.pl

  • Kamil

   Niestety Speed Test miesza Pre-paid z Post-paid i nic na to nie poradzisz 😐

  • Kamil

   No to w takim razie T-Mobile na karte jest jeszcze wieksza klapa od internetu socjalnego w A2Mobile (!)

 15. marco Odpowiedz

  Czytając dzisiaj komentarze na różnych forach internetowych zauważyłem wiele pozytywnych komentarzy odnośnie nowego rocznego pakietu no limit w Orange na kartę. Można domniemywać że jest to oferta przełomowa bo choć pakiet kosztuje 300 zł to pozwala zapomnieć o płaceniu rachunku przez cały rok. Z drugiej strony mamy pewną elastyczność pakietu Gb gdzie w jednym miesiącu możemy wykorzystać np 5 Gb a w drugim np. 230 Gb. Pakiet ten poniekąd może zagrozić abonentowi. Nie raz słyszałem opinię że w ofercie na kartę trzeba pamiętać o doładowaniu. Przypuszczam że wielu „zapominalskich” będzie wolało wybrać ofertę z roczną opłatą niż płacić co miesiąc.

  • Kamil

   Bedzie o tym jeszcze mowa w My mobile, do wieczora uporam sie mam nadzieje z sesja kreatywna w studio 😉

 16. marco Odpowiedz

  Jutro tj. 30 kwietnia wielka promocja doładowań w Plusie na kartę! 100% dodatkowo na konto główne po zasileniu kwotą 30-99 zł poprzez kanały elektroniczne. Jeśli ktoś korzysta z Plusa na kartę to jest to najlepszy bonus który w całości idzie na konto główne.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt