PREMIERA: Play z cennym awansem w lutowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (7 liczba głosów, wasza ocena: 2,14 na 6)
Loading...

To dopiero jest niespodzianka. A2Mobile nie jest już samodzielnym liderem zestawienia najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Zrównało się z nim ciągle niepozorne NJU Mobile, które niemalże idealnie komponuje się z kryteriami notowania. Ważnym awansem może się zaś pochwalić Play za promocję darmowego Showmaxa, Tidala oraz internetu (wspólnie z Red Bull Mobile).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Teraz fioletowy operator (w zasadzie duet P4) zajmuje bardzo wysokie czwarte miejsce. Kto wie, czy za miesiąc nie wskoczy na trzecie kosztem słabnącego na sile Virgin Mobile, któremu w marcu kończy się przecież zimowy pakiet internetowy 9 GB za 10 PLN. Będzie to powrót po bardzo długim czasie na podium. Ogólnie mówiąc całkiem sporo się działo w lutowym My mobile RANKING, co potwierdza ogromne przetasowanie pozycji.

Ponadto Red Bull Mobile wprowadził nową ofertę na kartę, ale nie ma się co oszukiwać. Nie był to jakiś wielki przełom na miarę Freemium od Virgin Mobile. Stąd brak jakiegokolwiek artykułu na ten temat. Słabe rzeczy z natury są pomijane w niniejszej witrynie. Red Bull Mobile w zasadzie postawił w niej na no limity oraz dodawanie bonusów po wykonaniu doładowania. To wszystko. Więcej szczegółów o najlepszych aktualnie sieciach komórkowych na kartę w Polsce jak zawsze znajdziemy poniżej.

(fot. Play/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii zaszły wcześniej zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj poprzednio mieliśmy drobne roszady. Znowu na pierwszym planie jest A2Mobile, który awansował na trzecie miejsce zdobywając jakże cenny punkt w tej podkategorii. W efekcie zarówno TuBiedronka jak i Lajt Mobile straciły oczko. Liczna grupa liderująca (niczym grupa pościgowa jak peleton w kolarstwie) jest zaś niezmienna na tle analogicznych danych sprzed miesiąca z wyjątkiem wypadnięcia Play.

1. Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie nie mieliśmy zmian, chociaż ofertę polepszył Klucz Mobile za sprawą pakietu 10 GB za 10 PLN. Kolejny miesiąc z pudła nie wypadło zagrożone Virgin Mobile, któremu promocja Wakacyjny Wypas ciągle się nie skończyła. Jak jego sama nazwa wskazuje, raczej operator nie będzie jej przedłużał w nieskończoność, no chyba że ma w planach komunikację marketingową do wakacji, ale tych zimowych. Wtedy jak najbardziej może on być nadal dostępny do ferii, czyli do końca lutego jak pokazuje jego regulamin.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 9,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. NJU Mobile (kapitalny pakiet 9 GB za 9 PLN, 0,00097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 64 kb/s)

3. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 10 GB za 9 PLN, 0,00088 PLN/1 MB + rok ważności, za darmo i bez limitu lejek transferu w standardzie 32 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

Aż chciałoby się powiedzieć, wskutek mrozu i zimowej pogody nadajniki BTS w kraju nad Wisłą, delikatnie ale jednak solidarnie przyspieszyły średnie prędkości pobierania danych u czołowych telekomów. Owszem, jeszcze nikt nie osiągnął magicznego poziomu 20 Mb/s. To jednak może się zmienić już w przyszłym miesiącu za sprawą T-Mobile, lidera technologii w Polsce. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/…/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka – 3 pkt. / około 18,89 Mb/s

2. Orange/NJU Mobile – 2 pkt. / około 17,31 Mb/s

3. Plus/Plush – 1 pkt. / około 15,11 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tej podkategorii zmiana były kolosalna. Całkiem sporych rozmiarów peleton operatorów (Virgin Mobile, Klucz Mobile, Fakt Mobile, Mobile Vikings, A2Mobile, Plush oraz Plus) wypadł z trzeciego miejsca. Wszystko za sprawą zastosowania sportowej zasady, która mówi o nadpisaniu następnej lokaty w dół (tak było z WRodzinie) w momencie zajmowania przez dwa różne podmioty (NJU Mobile i Lycamobile) tego samego miejsca.

1. NJU Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

1. Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

3. WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu w kwestii VAS znowu mało się działo. W zasadzie tylko Play przedstawił coś ciekawego za sprawą bezpłatnego trio w niezłej akcji marketingowej. To bez dwóch zdań była najjaśniejsza gwiazda wieczoru jakby to powiedział klasyk. Reszta operatorów pod względem wprowadzania jakiś akcji marketingowych wyraźnie się speszyła. Dalej promowane są rozwiązania zawierające darmowy No Limit w sieci po doładowaniu jako podstawowy element wyposażenia każdego telefonu komórkowego.

1. Play/Red Bull Mobile – 3 pkt. / W Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego doliczyć bezpłatne 1 GB bonusu po zamówieniu posiłku w McDonald’s, nie wolno też zapominać o bezpłatnym Shomwax, Tidalu czy paczce internetu na kolejne 90 dni.

2. Virgin Mobile/Plus/Heyah/A2Mobile/Klucz Mobile/TuBiedronka – 2 pkt. / Virgin Mobile ma innowacyjną ofertę Freemium z darmowymi 30 minutami i 30 SMSami do wszystkich sieci połączone z pakietem internetowym o wielkości 300 MB na miesiąc (przez rok się usługa odnawia), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG, mamy też najnowszą promocję podwojonych pakietów, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN, w Play i Red Bull Mobile mam ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne) oraz SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 9,90 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie)

3. T-Mobile/Lajt Mobile – 1 pkt. / Darmowe okulary VR w formie bonusu dla użytkowników kupujących paczkę No Limitu, nie wolno też zapominać o najszybszym mobilnym internecie w Polsce, Lajt Mobile z kolei zabłysnął niezły przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, do tego dochodzi atrakcyjna oferta z nielimitowanymi usługami komórkowymi

Ogólna klasyfikacja

Przez lutowe zestawienie My mobile RANKING przeszedł chyba jakiś huragan. Tak wiele się działo. Awansami mogła się pochwalić kolejno aż dziesiątka graczy, czyli NJU Mobile, Play, Red Bull Mobile, TuBiedronka, Heyah, T-Mobile, Izzi Mobile, Lycamobile, Lajt Mobile i ku zaskoczeniu Orange. Żadnych zmian pozycji nie mieliśmy u pięciu operatorów. Są to A2Mobile, Virgin Mobile, WRodzinie, W Naszej Rodzinie oraz FM Group Mobile. Podobnie jest ze spadającymi sieciami komórkowymi. Ich także była piątka, czyli Klucz Mobile, Plus, Mobile Vikings, Fakt Mobile i Plush. Oby więc za miesiąc toczyła się podobna walka.

My mobile RANKING (02/2018) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 10 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 2)  
  NJU Mobile 10 pkt. (0, 3, 2, 2, 3, 0)
3. Virgin Mobile 6 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 2)  
4. Play 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
  Red Bull Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
6. TuBiedronka 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
  Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
9. T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 1)
10. Plus 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
  WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 0)  
12. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
15. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 1)
16. Fakt Mobile 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
  Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)
18. Plush 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.122 komentarze do “PREMIERA: Play z cennym awansem w lutowym My mobile RANKING”

  • Kamil

   Nic. To efekt rykoszetu innych punktacji pozostałych operatorów

  • szotyi

   A jaki to niby rykoszet ? Kompletnie nie znasz że nie ma 1.1.3. miejsze tylko sa pozycje ex aequo.

 1. uga riki buga tiki Odpowiedz

  Kategoria Mobilny Internet to totalny absurd. Jest masa pakietów w przeliczeniu 1:1 i powinny być ex aequo na jednym miejscu.
  Ale nie, kamil woli ściemniać i kłamać, biorąc pod uwagę żałosny lejek na poziomie 2G

  • Kamil

   Nie masz pojęcia o prędkości 2G. Ta dla EDGE wynosi niecałe 300 kb/s. Natomiast 512 kb/s to już powyżej zwyklego 3G, czyli 384 kb/s. Także nie narzekaj na 0,5 Mb/s, bo to jest niezły transfer jak na lejek

 2. marco Odpowiedz

  Kamilu a skąd ta pewność że bonusy dedykowane w Play na kartę (Showmax, Tidal, Gb) są również dostępne w Red Bull Mobile? Szukałem tej informacji i jakoś nie znalazłem?
  Za to zauważyłem że jest różnica w bonusach za przeniesienie numeru. Jeśli przeniesiesz do Play na kartę to nic nie dostaniesz (info z bok-u operatora) natomiast jak przenosisz do Red Bull Mobile to masz RWK+ 200 zł i 20 Gb na 60 dni.

  • Kamil

   Masz na dedykowanej podstronie podajze w Red Bull Mobile Energy dostępność

 3. szotyi Odpowiedz

  Kamil , miesic sie nie skończył . Jest nowa oferta na karte red bull a tu co ? Ni em a? Kamil liczy miejsca 1, 1, 3. Preciez pisaliśmy ci żebyś operatorów z taką samą punktacją umieszcał na jednym miejscu. Czy plush z efektywnym kosztem 17 zł miesiecznie za no limit sms i mms i 10GB i RWK za 0zł może upaść jeszcze niżej? A jednak . Kamil udowodnił nam że może. Ta tania oferta może być prawie na samym dnie a na samej górze może być oferta za 25 zł bez RWK i bez MMSów.

  • adiko

   miał być podobno jakiś ranking nolimitów i nie ma , miał usunąć ważność konta i co zostawił, w skrócie kolejna kalka kopiuj wklej i nic nowego, Kamil dalej sobie żyje w rzeczywistości gdzie koszt min/smsa/mb liczy się, no ale to jego grabki i jego podwórko więc może sobie pisać co tylko chce.

  • Kamil

   W sprawie No Limit to jest maksymalnie skomplikowane, niby jak mam to porównać, jako całość z internetem czy tylko same rozmowy z SMS do wszystkich?

  • szotyi

   @Adiko bo tu chyab nie chodzi o sam ranking tylko o jak największa ilośc komentarzy rozjasniających Kamilowi świat.

  • szotyi

   Kamil a ponoć taki innowacyjny jesteś a tu taki klops.

 4. SteveJobs Odpowiedz

  NoLimitsy różnią się wieloma aspektami:
  – ceną
  – czy na kartę czy z cyrografem
  – prędkością neta
  – soo czy nie soo stacjonarne
  – soo MMSy czy nie soo
  – darmowe aplikacje społecznościowe itd.
  – bonusy za doładowania
  – rozmowy WideO
  – roaming
  – i wiele innych różnych dogodności/przywilejów

  aaa Kamil nie ma co porównywać :-G dla niego liczy się ważność środków i konta XD
  Kamila obóz pracy, więc @ADIKO spadajmy stąd 😀

  • szotyi

   (przeczytać głosem lektora amerykańskich trailerów) W czasach gdy no limity full option sa w cenie poniżej 100 minut … w czasach gdzie ludzie komunikują sie cyfrowo …jest w kraju nad Wisłą … w grodzie astronoma co wstrzymał słońce ruszył ziemię … człowiek … który przedkłada cenę pojedyńczej minuty …smsa … mmsa… nad pełny no limit …człowiek który nie zna pojecia ex aequo…. W tym roku… tej wiosny… ten człowiek … dalej będzie robił tak samo !!! Wkrótce na my mobile pl.

 5. marco Odpowiedz

  Kamilu w Red Bull Mobile NIE ma bonusów które są dostępne w Play na kartę ( Showmax, Tidal czy pakiet internetowy). Sprawdziłem to dziś na czacie z konsultantem. Obecnie jest tak: w play są bonusy (Showmax, Tidal +Gb) ale nie ma promocji za przeniesienie numeru. Natomiast w RBM nie ma bonusów ale za przeniesienie numeru jest RWK oraz 200 zł i 20 Gb na 60 dni.

  • Kamil

   Są, a konsultanci sami mało wiedzą, ponieważ w większości przypadków są to młodzi studenci, słabo opłacani, którym średnio zależy

   Ponizej dostępność promocji Showmax:

   Kto może skorzystać z promocji?

   Promocja jest dostępna dla Klientów ofert na Kartę:
   Play na Kartę,
   Play na Kartę Lubię to!,
   Play na Kartę Surf,
   Formuła Play na Kartę,
   Play na Kartę Rok Ważności Konta,
   Play na Kartę odNOWA,
   RBM Energy na Kartę,
   Internet na Kartę,
   Play Internet na Kartę.
   Wymagane jest, aby konto klientów ofert na Kartę było aktywne.

   zrodlo:

   https://www.play.pl/kampanie/wiecej-rozrywki/

  • Kamil

   Jaki to ma związek? Przecież od dawna w My mobile RANKING darmowe LTE nie prowadzi w podkategorii z pakietami mobilnego internetu. Także jest ok

 6. marco Odpowiedz

  Kamilu a kiedy będzie obiecywana podkategoria za „no limit”? Kiedyś o tym pisałeś?

 7. szotyi Odpowiedz

  KAMIL a moze zrobisz premium kontenera i zajmiesz sie tematem wprowadzonej tydzien temu ofert widmo w red bullu? Jeszcze sie nikt tym nie zajał z mediów.

 8. QREG Odpowiedz

  W tekście Play jest punktowany RAZ, tylko i wyłącznie w kategorii VAS za 3pkt, natomiast w końcowej klasyfikacji w tabeli DWA razy „… Play 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)”, Jak to?!

  • Kamil

   Tam jest błąd, trzeba dodać Play przed Red Bull Mobile w drugiej podkategorii. Dzięki za cynk

  • szotyi

   Kamil… hiba jak „CHa CHa CHary Portier”.

 9. QREG Odpowiedz

  Rozumiem, że jeżeli dwóm operatorom należy się taka sama liczba punktów to nie ma kolejnego miejsca. Zasada ta jest stosowana w cenie za SMS (wRodzinie/a2mobile) oraz ważność połączeń (NJU/Lyca). Dlaczego nie jest stosowana w wartość dodana VAS (Play/RedBull)? Uprzedzam odpowiedź w stylu „RedBull to PRAWIE Play ponieważ należą do tego samego operatora – P4”: otóż wRodzinie oraz a2mobile TEŻ należą do tego samego operatora – AERO2!

  • szotyi

   Normalnie powinny być 3 miejsca . Jelsi jest więcej z jednego miejsca to jest sportowa zasada że zwycięstwo jest ex aequo. Lecz Kamil wymyślił sobie zasade że pomija sie miejsce niższe. Zresztą ten ranking jest tylko dla komentowania żeby ktoś to czytał i Kamil cieszy sie jak sa komentarze . Gdyby sie sugerowac rankingiem to sie przepłaca . Zobacz jak nisko jest lajt mobile i plush a podobna oferta plus jest wysoko. Kamil nawet przyznał że ma problem ze zrobieniem nolimitów. Wyszło też nie raz że nie zna ofert operatorów a robi ranking. Po kilku miesiącach obudził sie że w plusie /plushu jest roczna ważnośc konta za 0 zł. Realny rynek burzy jego wyobrażenia o ofertach operatorów. Jak widzisz po rankingu wile rzeczy sie nie zgadza np. wyżej sa mniej oplacalni operatorzy.

  • imię

   W pluschu włączasz nolimit i 5 gratis, doładowujesz cztery razy po 5 zeta i masz taniej niż w a2. I nie musisz kombinować z kurierem i ustawieniami telefonu, bo niektóre modele podobno nie widzą nadajników plusa jako swoich i trzeba włączyć roaming.

  • Kamil

   Czyli kto jest trzecim graczem w podkategorii No Limit na wszystko? Strzelam z pamięci bez researchu 8h:

   1. A2Mobile
   2. Lajt Mobile
   3. ?

  • szotyi

   KAMIL źle. a2 , plush , lajt, heyah, viking,plus, nju , rbm , w naszej rodzinie, tmobile, orange,play, fakt , biedrona . To tak na szybko dlatego nie ma wszystkich, ale to ponad pół rankigu. Bez riserczu. Zastosowano stopniowanie : kryterium ceny , a dopiero potem zakres pakietu usług, pominięto usługi stażowe bo „są nieosiągalne dla nowego klienta a ranking ma oddawać obraz na koniec miesiąca”- to należy czytać łącznie jako całość. Czekam na uwagi.

  • Kamil

   Kto ile daje GB danych w pakiecie? Oferty bez MMS oczywiście wykreslamy

  • szotyi

   No to jak ma być z mmsami to zmieniło sie : 1 a2mobiile 15GB 2. lajt 10GB 3.plus 15 GB, 4 plush 10 GB, Ja za ciebie nie bede robił rankingu. Kryterium ceny i ilośc GB . Wiem że wydaje ci sie dziwne 15 10 15 10 ale cena 19,90 19,99 25 25 powinna dać ci wskazówkę.

 10. szotyi Odpowiedz

  A po co pytasz o GB ? Chcesz na GB ustalać kolejność. a2- bez limitu, plush 10 . heyah 10 , lajt 10 , plus 12, nju 10 , rbm 20 ,w naszejrodzinie 4, tmobile 10 , orange 15, play 6 ,fakt 1, biedrona 5 ( uznałem że klient doładuje niższą kwotą pozwalająca na kupno rozmowy bez limitu bo prepaid nie ma być skarbonką i mimo że smsy sa płatne to gdy klient bedzie miał stan kota 0zł to dalej bedzie mogł zadzwonić bezpłatnie , nie da sie zejśc tam poniżej stanu konta bo masz live billing.)

  • szotyi

   To wyżej to do Kamila. Dodam że nie można stoswac algorytmu bo wyjdą bzdety jak widac w rankingu. Przyjęto że dziś ludzie sie komunikują a no limit jest naprawde tani i miesci sie w kwocie 30 dniowej ważności konta . Trzeba ręcznie robic bo inaczej nie odda to prawdy na rynku . Nawet matematycznie wychodzi plush taniej niż virgin z opcjami freemium. Dziś ludzie nie patrza na jaki numer dzwonią , kto w jakiej sieci ma bo mają no limit do wszystkich. Wewnatrzsieciowe były kilka lat temu dobre jak ceny były wysokie , dziś ceny sa naprawde niskie , w cenie ok 100 minut standardowych masz no limit rozmowy, sms ,mms i dużo GB..

  • szotyi

   Heyah z lajt zamiana miejsc i zjadłem vikingów 15 GB. Po prostu źle napisałem bo ręcznie pisałem zamiast skopiować nazwy i powstawiać GB. Ale teraz już znów zmiana bo plus ponoć od 1.03 2018 zamiast 29 ma 25 i zamiast 6(12) ma 15.

  • Mistrz Hugo

   Może załóż sobie bloga, albo wejdź do spiderów?
   Kamil byłby zazdrosny.

 11. szotyi Odpowiedz

  Kamil tak generalnie to chyba stała sie rzecz straszna . Na początku powiem że nie powinieneś rozróżniać czy pakiet no limt jest na 30 czy 31 dni mimo że koszt jednostkowy wyjdzie taniej . Plus prawdopodobnie wprowadził dla klientów nowej taryfy ja+na karte I w cenie 25 zł pakiet no lmit z mms i 15 GB a z 5 doładowaniem gratis da 20 zł. Tak,tak wiem za dużo kombinowania dla ciebie bo trzeba raz aktywować 5 doładowanie a potem jeszcze 4 razy doładować. Strasznie skomplikowane jest wysłanie smsa a potm powtórzenie czynności doładowania 4 razy.

 12. marco Odpowiedz

  Oferta w Plusie za pełny no limit za 25 zł (w tym 15 Gb) wygląda interesująco ale niestety skomplikowali. Po pierwsze z informacji na stronie wynika że jest ona dostępna z nowymi starterami a więc przeniesienie numeru odpada. Druga rzecz to jakieś kombinowanie, najpierw 6 Gb a potem przychodzi 9 Gb do 72 godzin a więc znowu zawirowania. I ostatnia rzecz to likwidacja pakietu no limit rozmowy za 20 zł z którego korzystało sporo osób starszych. Cóż powiedzieć, niby fajnie ale trudne do ogarnięcia dla zwykłego abonenta.
  Wydaje mi się że po 4Q nie jest wesoło w Plusie ponieważ pozostała trójka zyskała.

  • szotyi

   Z regulaminu na telix wynika co innego. Trzeba poczekać do poniedziałku .na wyjaśnienia. Teraz było 6 +6 a będzie 6+9, w czym masz problem. A skad wiesz że zlikwidowano? Ni emasz w opcjach na eboku? Zresztą z 5 doładowaniem zrobisz sobie z 25 na 20 zł i będzie dodatkowo interet i mmsy.

 13. marco Odpowiedz

  @Szotyi
  Swoją wiedzę o nowej ofercie Plusa opieram o oficjalne informacje na stronie Plusa. Nagle zniknęła informacje o pakiecie za 20 zł. A co do nowej oferty to wygląda ciekawie ale słabo to wygląda ze strony marketingowej gdyż patrząc na stronę widać że ta oferta jest tylko dla nowych starterów. Jeśli ktoś będzie chciał przenieść numer to już go nie obejmie.
  Druga rzecz pakiet podstawowy z no limitem za 29 zł. Niby nadal jest tam 12 Gb ale duże litery mówią o 6 Gb a więc słabo uwidoczniona informacja. Mogli by już dać odrazu 15 Gb i to uwidocznić tak jak to robi ostatnio Orange na kartę (25 zł no limit rozmowy/sms/ 15 Gb).
  Reasumując „dali ciała” marketingowcy. Oczywiście użytkownicy tego portalu raczej nie będą mieć problemu ze zrozumieniem oferty ale podejrzewam że większość tak.

  • szotyi

   Ta oferta za 20 zł nie zniknęła . Musisz kilknąć na komórki i stacjonarne. Byc może asz adblocka lub coś co blokuje ci dynamiczne elementy strony i tego nie widzisz. Ponoć już od 28 lutego nie ma tej oferty z 12 GB, skończyla się. A strona niezaktualizowana. Cale nieporozumienie z pakietami może wynka z niezaktualizowania strony , jesłi widziałeś co działo sie na stronie plusa gdy wprowadzali nowe abonamenty i mixy . Nielogiczne było by w czasie wysokiej konkurencji dawanie znów 6 GB. Z drugiej strony play daje dalej tylko 6GB i bez mmsów. Tylko play to nr 1 .a plus jednak nie.

  • Kamil

   Widzę, że w Plusie dalej po staremu z natłokiem chaosu. I pomyśleć, że Simplus był moją pierwszą siecią komórkową 😐

  • szotyi

   Kamil to pewnie dlatego masz ujawniana awersję do plusa i plusha upierajac sie że nie powinno byc punktu mimo że plus i plush daja za 0zł bo trzeba doładowac min 5 zł które i tak ładujesz by korzystać , po wielu miesiącach zrozumiałes . Awersja do plusha polega na notorycznym umieszczaniu nisko tej oferty mimo że konkurencyjnie zblizona do a2mobile.

  • Geo

   Jezeli oferta jest mniej korzystna dla konsumenta niz oferta konkurencji, to zajmuje ona w rankingu nizsza lokate. To dziecinnie prosta zasada kazdego rankingu.

  • szotyi

   @geo teraz wiem że trollujesz. Oferta plusha jest korzystniejsza od play a nawet virgin a patrz gdzie play , gdzie virgin.

  • szotyi

   @geo chesz powiedziec że lajt mobile na karte 19,99 złnolimt z mmsami i lejek z 10 GB wraz z rok waznym kontem oraz szerokimi kanałami doładowania kuponami plusa zasługuje na 15 pozycję a tu biedronka z no limit tylko rozmowy za 19zł i 5GB bez sms, mms z kontem waznym max 60 dni zasługuje na miejsce 8 ? Wyżej ma być mniej korzystna oferta? Oszalałeś ?

 14. marco Odpowiedz

  Niestety pakiet no limit za 29 zł jest ponownie obniżony do 6 Gb (info z forum plusa od konsultanta) Dziwne że zdecydowali się na taki krok w chwili gdy Orange na kartę tak poprawił swój pakiet za 25 zł (no limit rozmowy i sms-y oraz min 15 Gb). To taki „strzał w kolano” i pokazanie „kciuka” obecnym abonentom. Kurcze jak dobrze że przeniosłem już wszystkie numery do Orange na kartę zyskując przy tym 3 miesiące gratis rozmowy i 100 Gb internetu. Również nie bez znaczenia jest to że „pomarańczowa sieć” lepiej działa na teranie Krakowa 🙂

  • szotyi

   W f=dodatku zmieniono regulamin . Dziś nowa wersja która ma zapis że „którzy
   w czasie
   trwania Promocji zakupią Bonusowy Starter
   z taryfą JA + NA KARTĘ I” . Poprzednia wersja nie zawierała tego zapisu.Dość dziwne działanie polkomtela gdy tmobile i heyah i tu biedronka daje 10 , orange 15 a play i plus po 6 GB.

 15. Kamil Odpowiedz

  Otvarta – patriotyczna sieć komórkowa 😂😂😂

  To się dzieje naprawde?

  • Kamil

   Jestem w szoku, kto wymyśla tak słabe oferty 😐

  • Marian

   Kurde, to Kamil nie będzie mógł wrzucić do rankingu 🙁 A to pech…

 16. Geo Odpowiedz

  Ja takze. Czas pokaze, czy biznesplan byl realny. Mysle ze grupe docelowa tego segmentu rynku zagospodarowal juz MVNO: W naszej Rodzinie.

 17. Kamil Odpowiedz

  Pytanie do ekspertów, czy Plus na kartę miał już wcześniej stawkę 0,19 PLN za minutę czy jest to jej debiut w nowej ofercie?

 18. SteveJobs Odpowiedz

  Kamil nic lepszego od A2Mobile nie ma w PL.
  Mają najniższe stawki podstawowe 10gr/min,sms,mms i 4gr/MB.

  LycaMobile jest jeszcze dobre ale ma też sporo minusów (bardzo dobra sieć dla kogoś kto gada z zagranicą).

  VirginMobile jest bardzo dobre z ofertą FreeMium i pakietami do 10-12zł (najlepsze dla oszczędnych, bez kombinowania)…a reszta sieci dobra dla kombinatorów i elastycznych, giętkich ludzi:P a może gipkich:-)

  Podpicano ZnaFca 2.0

  • Kamil

   Tam nie ma żadnych atrakcji na miarę darmowego Showmax/Tidal/Internet 6 GB jak to jest w hitowym Play…

 19. marco Odpowiedz

  20 Gb gratis w Orange na kartę dla wszystkich! Taką oto promocję przygotował Orange z okazji 20 lecia uruchomienia oferty na kartę. Wystarczy do 12 kwietnia wysłać darmowego sms-a o treści 20 na numer 80820 aby na 30 dni otrzymać zupełnie za darmo 20 GB!
  Promocja super!

  • Kamil

   Ja mam za free co miesiąc 100 GB via LTE, brawo Red Bull Mobile za mega promo!

 20. Kamil Odpowiedz

  Ciekawe zapowiada się marcowy My mobile RANKING:

  *Virgin Mobile traci chyba pakiet 10 GB za 9 PLN
  *Plus zasługuje na wyróżnienie VAS za stawke 0,19 PLN za minutę podobnie jak i Orange za 20 GB na 20 urodziny Idei Centertel

  Interesujące 🤔

  • szotyi

   Tak, tak . Znowu pomiesza sie taryfy i bedzie git znaczy kit. 19 gr wyróżnienie , to nie zapomnij o konkurencyjnej cenie 3 GB za 5 zł wazne aż 30 dni. No raz dał na 30 dni taki orange 20 GB i to ma decydować o wzroście ?

  • Kamil

   Tak czy siak Orange może na miesiąc wygrać ranking pakietów internetowych właśnie z tego względu (!)

  • Kamil

   PS, Virgin Mobile jednak nie stracił pakietu giga net, znowu go przedluzyli i tak chyba beda przedluzac w nieskonczonosc 😉

 21. marco Odpowiedz

  My już wyniki Plusa za 4Q. Zgodnie z przewidywaniem to jedyny operator infrastrukturalny który stracił i to sporo bo aż 13,2 % swoich abonentów na kartę.
  Teoretycznie oferta Plusa nie jest zła ale ta pogarszająca się jakość robi swoje.

  • Kamil

   Nie jest zła? Człowieku tam jest zapaść i skansen od czasów Simplusa. Popatrz na dział marketingu oraz ostatnie promocje w Play na karte (darmowy Showmax, Tidal czy 6 GB).

   Cały dzial marketingu Plus powinien zostać wzmocniony młodymi, kreatywnymi umysłami, które chcą zmieniać rynek. Chcą być innowacyjni produktowo. U zielonych tego nie ma

  • szotyi

   Kamil. Hmm…. Popatrzmy … 20 zł za no limit z mms i 10 GB lub 17 zł z promo doładowań. 50%zniżki na iplę . Taak te promocje w plusie sa od dawna . W play „TIDAL tylko do 16 maja 2018 r. – jeżeli aktywujesz promocje po 16 lutego 2018 r., Twój bezpłatny okres będzie krótszy niż 3 miesiące.” i ” Showmax bez opłat przez 3 miesiące od aktywacji, której możesz dokonać najpóźniej 16 maja 2018 r.” . W plusie promocje trwają kilka lat i trwają dalej a nie TYLKO 3 miesiące. Taka mała róznica…………

  • adiko

   Ja to mam wrażenie że twoja wiedza na temat Plusa właśnie się zatrzymała na simplus, a comiesięczne twoje rankingi tylko to potwierdzają.

  • Kamil

   Ja zaś mam wrażenie, że twoja na Idea Pop.

 22. marco Odpowiedz

  Tylko że promocje które daje Play są czasowe. Weź pod uwagę no limit Plusha który jest za 25 zł a w nim oprócz pakietu internetu 10 GB masz darmowy transfer na socjal media. Masz stałą promocję (5 doładowanie gratis) a więc zasilając 4 x5 zł dostajesz 25 zł i już masz pakiet za 20 zł. Jesli zasilasz wiekszymi kwotami i trafiasz kilka razy do roku na bonus 50 % extra czy nawet 100 % to masz jeszcze taniej za no limit a więc nie jest drogo. Dodatkowo pakiet internetu 5Gb za 5 zł.
  Jedyny minus Plusa to coraz gorsza jakość i zwalniający transfer w porównaniu z Orange czy T Mobile.

  • Kamil

   Panowie, ale Play chociaż ma zamienne promocje…

  • Mistrz Hugo

   Play ma napompowaną liczbę klientów przez rwk i sd. W Orange telefonia stacjonarna też się pewnie wlicza.
   Plusowi można „doliczyć” jeszcze a2mobile.

  • Kamil

   Nic nie kasowałem, gdyż WordPress (CMS My mobile) dla mnie nie istnieje z powodu przerwy regeneracyjnej 🙂

  • adiko

   no chyba jednak kasujesz posty, słabo ci idzie ściemnianie.

  • Kamil

   Poprzednią opinię o ośmieszaniu zachowaj dla siebie. Brudzić możesz w swoim podwórku, nie w moim

  • adiko

   no cóż prawda w oczy kole, byłeś i będziesz niereformowalny i niemal każdy tu to widzi, i tak to twoje podwórko nigdy nie twierdziłem inaczej.

  • Kamil

   My mobile zawsze jest otwarte na usprawnienia. Wszystko w temacie

 23. Geo Odpowiedz

  Kiedy nowy ranking My mobile? Czekamy z niecierpliwoscia! Warto poznac najnowszy, oddajacy rzeczywistosc, ranking ofert na karte rynku telekomunikacyjnego w Polsce, gdyz to zestawienie, oparte w sposob obiektywny na sportowej punktacji, jest niezwykle miarodajne i rzetelne.

  • szotyi

   Ja wypowiedź Kamila z tymi emotkami zrozumiałem że śmieje się z geo. Ale to chyba niemożliwe.

  • Kamil

   Śmieje się z hipokryzji niektórych komentatorów. Doskonale wiedza, ze My mobile to jedyne miejsce w Polsce, gdzie są innowacyjne tresci o technologiach mobilnych zamiast nudnych, często opłaconych recenzji smartfonów/newsow, przychodzą je konsumować, a mimo krytyki juz nie mogą się doczekać kolejnych produkcji z rankingiem na czele. Ja jak nie lubię seriali Marvela to ich nie oglądam na Netflix. Prosta sprawa, a nie proszę o wiecej

  • Kamil

   Kuba Klawitter z kanału tech na YouTube świetnie często punktuje polskie technopudelki. Zgadzam się z nim w 100%. Także like i subskrypcja 👍

  • szotyi

   Cyba jednak nie wszyscy wiedza o tych innowacyjnych treściach bo mało kometujących , w sumie nie specjalnie da sie komentować. Dlatego powstał twór marketingowy pod nazwą geo ale nie z nami te numery.

  • Kamil

   Wysokiej jakosci tresci są zazwyczaj mniej popularne. Patrz muzyka pop na tle rock

 24. szotyi Odpowiedz

  Ciakwe jak Kamol poradzi sibie z nowa ofertą play na kartę . Ach, nie poradzi sobie bo nowa oferta to przecież no limit a ten ranking premiuje ceny jednostkowe choć to zależy jak akurat Kamil ma humor. W sumie zgadza sie tylko miejsce pierwsze .

  • Kamil

   Serio, takie super te oferty? Moim zdaniem średnie sa

  • szotyi

   Chodzi o to że jestem ciekaw jak z taryfą rodzina bo jest opłata też niska i jest dość wysoki lejek wyższy niz w a2mobile w dodatku przez całe 15 GB w a2mobile ścinają prędzej. No ale przecież w czasach powszechnego no limitu jest ranking który premiuje pojedyńcze ceny.

  • Geo

   Pojedyncze ceny stanowia baze, swoisty obiektywny punkt odniesienia, dla prawidlowej punktacji rankingu, takze jest ok.

  • Kamil

   W A2Mobile za 9,90 PLN masz dostęp do lejka w formie pojedynczego pakietu internetu, a nie zaraz za 25 PLN za cały No Limit jak w Play. Czujesz teraz roznice?

  • Kamil

   Shotyi, zrób mi porównanie No Limitów z uwzględnieniem MMS w Excelu i jak będzie ok analiza to ja uwzględnie kosztem czasu ważności konta, ok? Ja się tego karkołomnego zadania nie podejmuje z uwagi na różne wielkości GBtow 😐

  • szotyi

   @geo jeśli przyjąć promowanie archaicznych rozwiazań to tak ale my mobile jest ponoć innowacyjne.

  • szotyi

   @Kamil błędna teza o 9,90 w a2mobile bo w tej cenie kupisz pakiet internetu , tylko internetu lub rozmów gdzie faktycznie nie ma lejka ale jest cennik. Nie moge zrobić ci tej analizy bo nie pracuję za darmo a to może kosztowac nawet 300 000 pln ( ale masz rabat 90%) poza tym pewnie i tak nie uznałbyś jak wielu wskazuje ci na błędy i to co miesiąc. Wyszło szydło z worka dlaczego masz problem z no limitami i lansujesz jednostki co archaiczne . Rozwiazaniem jest przyjęcie złotego standardu a ten wykreował rynek ale pewnie dla ciebie to za trudne. Jesli chcesz innowacji to rób tylko no limit bo to oddaje rynek. Ważnośc konta nie ma znaczenia bo prawie wszyscy daja rok często za darmo ( orange 3zł/0zł). Patrz: w nju 105 minut=19.95 zł jeszcze nie wchodzisz w zatrzymanie taryfikacji -jest wysoko . Lajt 19,99 zł ale możesz używac wszystkiego od razu do woli a jest nisko .Chodzi o to że w nuu np.100MB i 5 minut ( jest wysoko ) a w lajt 10 GB no limit(jest nisko) .

 25. Kamil Odpowiedz

  Stówka pękła i to pomimo trudnego systemu komentarzy z matematyczna weryfikacja spamu (!)

  • Geo

   Co potwierdza wysoka popularnosc My mobile, oparta na zaufaniu internautow wynikajacym z profesjonalizmu, obiektywizmu i rzetelnosci w prezentowaniu faktow.

  • szotyi

   @geo hasłami nie zmienisz rzeczywistości.

  • Kamil

   Ach ten ból czterech liter.

   PS, chodzi o liczbę przeszło 100 komentarzy mimo prezentowania dosyć zaawansowanych zagadnień technologicznych, nie opisów miliona seriali z Netflix czy gier konsolowych

  • Mistrz Hugo

   Gdzie artykuły? Chcemy kontentu, chcemy kontentu.

  • Geo

   Najblizsze zestawienie My mobile Ranking juz niebawem – jak zawsze zawierajace obiektywne analizy, aktualne trendy i trafne profesjonalne komentarze, dotyczace oferty operatorow oraz prognoz rozwoju rynku prepaid w kraju nad Wisla.

  • Mistrz Hugo

   Kamil, zapomniałeś się przelogować 😮😥

  • Geo

   Ita vero. My, Torunskie Pierniki, juz tak mamy w charakterze, ze wszystko co robimy, wykonujemy profesjonalnie, obiektywnie i rzetelnie, co przeklada sie miedzy innymi na najwyzsza jakosc tego serwisu i wszystkich artykulow tu prezentowanych, o czym swiadczy chociazby liczba komentarzy, zywo omawiajacych prezentowane tresci.

  • Kamil

   Chciałbym dzisiaj zrobic wieczorna sesje w My mobile, ale chorobsko mnie rozwaliło 😰

   Jestem niedyspozycyjny jak Leo Messin w pierwszej polowie meczu Sevilli z Barcelona 😐

  • Geo

   Wszyscy zycza zatem blyskawicznego pokonania chorobska i szybkiego powrotu do pelni zdrowia oraz do 100% dyspozycyjnosci i wydajnosci w tej ciezkiej i odpowiedzialnej pracy – nie ma bowiem zadnych watpliwosci, ze 9161 wyjatkowo trafnych, fachowo przygotowanych i w najwyzszej jakosci przedstawionych informacji z calego rynku multimedialnego, to jest naprawde wielka i odpowiedzialna sprawa!

  • Kamil

   Też jestem w szoku 🙂 Hasztag 9 koła #9k

   PS, tabletka pomogła na gorączkę. Znowu. Już trwa młyn w My mobile studio SESSION (!)

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt