P4 na czele My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (7 liczba głosów, wasza ocena: 4,29 na 6)
Loading...

p4-na-czele-my-mobile-ranking

Dominacja P4. To chyba najlepsze określenie majowego wydania My mobile RANKING. Pierwszy bowiem w zestawieniu zgodnie z tradycją można by rzec znowu jest kapitalny Red Bull Mobile, drugi zaś Play. Fioletowy operator tak wysoką pozycję w rankingu zawdzięcza pewnemu małemu (a może i nawet wielkiemu) sukcesowi na polu mobilnego dostępu do sieci web.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Chodzi o kwestię jakości, prędkości internetu. W niej właśnie sieć komórkowa Play przegoniła dawnego lidera technologii LTE, mianowicie Plusa. Na ten historyczny moment wskazują jednocześne wyniki badania użytkowników serwisu Speed Test. Już miesiąc temu My mobile informowało o minimalnej różnicy wynoszącej raptem 0,29 Mb/s na korzyść Plusa względem Play. Teraz to fioletowy operator przewodzi w temacie szybkości mobilnego internetu w Polsce.

Osiągnął on bowiem średni poziom transferu 10,15 Mb/s, natomiast Plus 9,85 Mb/s. Różnica 0,30 Mb/s jest zatem lustrzanym odbiciem sytuacji sprzed 30 dni. Co ciekawe, na tym polu Orange bardzo mocno goni T-Mobile. Tam różnica to zaledwie 0,01 Mb/s. Pewnie więc i za miesiąc będzie równie interesująco pod tym względem. Potwierdza to dobitnie witryna nadmienionego wyżej Speed Testu z rezultatami www.speedtest.pl/ranking_isp. Dokładniejsze szczegóły jak zawsze prezentujemy poniżej.

(fot. Red Bull Mobile/Play/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już zdążył namieszać White Mobile, czyli teraz Lajt Mobile ze swoją niską stawką 0,17 PLN za minutę rozmowy. W efekcie wskoczył on na sam szczyt spychając tylko na drugie miejsce peleton NJU Mobile, Klucz Mobile Izzi Mobile czy Mobile Vikings. Co ciekawe, TuBiedronka nie straciła nawet punktu dla końcowego zestawienia po obniżce do niezłego poziomu 0,19 PLN mającej miejsce w sieci Wikingów.

1. Lajt Mobile – 3 pkt. / 0,17 PLN za minutę

2. NJU Mobile/Klucz Mobile/Izzi Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / 0,19 PLN za minutę

3. TuBiedronka – 1 pkt. / 0,19 PLN za minutę (naliczanie 15-sekundowe)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie mieliśmy żadnych zmian. Dzięki wprowadzeniu stawki 0,10 PLN za SMSa, sieć komórkowa WRodzinie (niestety i tak cena 0,20 PLN za minutę rozmowy nie pomogła jej w pierwszej podkategorii, choć jest to bardzo atrakcyjna stawka) trafiła na drugie miejsce kosztem zarówno TuBiedronka czy Lajt Mobile. Ta para telkomów wcześniej straciła jednocześnie punkt w tej podkategorii.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Lycamobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym jakże ważnym segmencie nie zaszła żadna roszada. Przypomnijmy więc, że Orange zamknęło już wcześniej swoją bardzo udaną promocję z pakietem internetowym o wielkości 2 GB w cenie 2 PLN ma majówkę. Przelicznik 1 PLN za 1 GB to była naprawdę mocna petarda. W efekcie braku zmian nadal pierwszy jest Red Bull Mobile, a na drugiej pozycji dalej mamy Heyah i trzeciej duet Virgin Mobile z Mobile Vikings. Za miesiąc w tej materii chce sporo namieszać Lajt Mobile z gigantycznym pakietami w niskiej cenie.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek 2 Mb/s)

2. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu,  0,004 PLN/1 MB)

3. Virgin Mobile/Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

Jak już to zastało nadmienione na samym początku artykułu, sieć komórkowa Play dokonała wręcz historycznego wyczynu pokonując na polu prędkości mobilnego internetu najmocniejszego technologicznie Plusa. To bez wątpienia spore zaskoczenie dla wszystkich miłośników telekomunikacji w kraju nad Wisłą. Co więcej, prawdopodobnie w przyszłym miesiącu T-Mobile pokona Orange i zgarnie dla siebie jakże ważny punkt.

1. Play – 3 pkt. / około 10,15 Mb/s

2. Plus – 2 pkt. / około 9,85 Mb/s

3. Orange – 1 pkt. / około 9,30 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tym miesiącu z uwagi na wciąż nierozwiązane problemy techniczne nie uwzględniony został telkom Vectone Mobile, który zapewne by teraz triumfował z uwagi na aż półroczne przedłużanie ważności konta po wykonaniu jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej typu dzwonienie, wysłanie wiadomości SMS czy też używanie aktywnej transmisji danych (Internet). W efekcie wszystko zostało po staremu.

1. Lycamobile – 3 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto o trzy miesiące

2. NJU Mobile – 2 pkt. / wysłanie darmowego SMSa przedłuża konto

3. WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o dwa lata

Wartość dodana (VAS)

Oczywiście dalej najlepszy w temacie wartości dodanych jest Red Bull Mobile za sprawą nie dość, że bezpłatnego LTE to jeszcze rozmów wewnątrz sieci (w tym Play), wliczając do tego oczywiście SMSy za sprawą Stanu Darmowego. To prawdziwa mieszanka wybuchowa na tle konkurencji. Trzeci był z kolei niezły (zwłaszcza dla aktywnych użytkowników) Virgin Mobile z uwagi na prawdziwą mnogość promocji oraz różnego rodzaju atutów ofertowych.

1. Red Bull Mobile Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym oraz bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie

2. Play/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play czy Red Bull Mobile dzięki Stanu Darmowemu i T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 2 GB, do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów)

Ogólna klasyfikacja

Majowy My mobile RANKING to dominacja sieci komórkowych P4. Pierwsza jest przecież submarka Red Bull Mobile, a drugi główny brand Play. Tylko dwóch operatorów mogło się pochwalić awansami. Jest to wspomniany przed momentem Play i Virgin Mobile. Trójka graczy zaś zanotowała spadki. Byli to kolejno Mobile Vikings, Izzi Mobile oraz Plus. Aż trzynaście sieci komórkowych nie zmieniło swojej pozycji, mianowicie Red Bull Mobile, Klucz Mobile, NJU Mobile, Lycamobile, TuBiedronka, Heyah, Lajt Mobile (dawny White Mobile po rebrandingu), WRodzinie, T-Mobile, Orange, Plush, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Z pewnością za miesiąc będzie równie ciekawie oraz interesująco.

My mobile RANKING (05/2015) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 3)  
2. Play 8 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 2)
3. Klucz Mobile 7 pkt. (2, 3, 0, 0, 0, 2)  
  NJU Mobile 7 pkt. (2, 3, 0, 0, 2, 0)  
5. Mobile Vikings 6 pkt. (2, 3, 1, 0, 0, 0)
6. Lycamobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 0)  
7. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 1)
8. Izzi Mobile 5 pkt. (2, 3, 0, 0, 0, 0)
9. TuBiedronka 4 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 2)  
10. Plus 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
  Heyah 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)  
  Lajt Mobile 4 pkt. (3, 1, 0, 0, 0, 0)  
13. WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 0)  
14. T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)  
15. Orange 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)  
16. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 10600 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

61 komentarzy do “P4 na czele My mobile RANKING”

 1. winif Odpowiedz

  Coraz „lepszy” ten ranking. Miesiąc temu MV miał dodatkowy punkt za premie za doładowania, a VM nie miał za pakiety za 29pln. W tym miesiący MV dalej ma premie za doładowania ale już z klasyfikacji wyleciał, ale wskoczył VM z pakietami za 29pln.

  No ale bez tej twórczej zmiany nie dałoby się pogorszyć rankingu MV za wstrętną współpracę z ChPD,nie?

  • Kamil

   Virgin Mobile tez mial promocje 50% wiecej do doladowania w miesiacu

  • Kamil

   Współpraca z ChPD nie miała żadnego wpływu na Mobile Vikings. Nadal zdecydowanym numerem jeden w Polsce jest Red Bull Mobile za swoje dwie tzw. super promocje: Stan Darmowy oraz Bezpłatnego LTE

  • Kamil

   Dla mnie My mobile RANKING to fenomenalny produkt. Pokazuje atrakcyjność polskiego rynku Pre-paid w miarę prosty (punktacja rodem z żużla) i czytelny sposób

 2. frico Odpowiedz

  Faktycznie Red Bull ma ciekawą ofertę ale virgin za 19 zł też jest ciekawy a jest na 7 miejscu … gdyby miał mmsy w pakiecie to z pewnością bolałbym virgin od Red bull

  • Kamil

   Virgin Mobile był ciekawy do momentu jak nie zamknął stawki 0,19 PLN za minutę rozmowy do każdego oraz kapitalnej promocji z 50% bonusem do dowolnego doładowania w starej taryfie. Te nowsze są gorsze, ponieważ premiują wyłącznie bardzo aktywnych użytkowników. Tym oszczędnym zabrano sporo

  • Kamil

   Siódma pozycja wcale nie jest aż tak znowu zła dla Virgin Mobile w dobie ostrej konkurencji 😉 Gdyby zostawili starą taryfę to byliby znacznie wyżej, ale niestety 😐

 3. koral Odpowiedz

  dlaczego nju ma 2 punkty za ważność konta, gdzie jeśli nie odpowiesz na sms w ciągu dnia to tracisz numer, a nie orange gdzie trzeba tylko wysłać darmowego smsa lub play gdzie trzeba tylko wysłać darmowy kod?

  • Kamil

   Temat ciekawy i nawet do poważnego rozważenia, ale dopiero w przyszłym miesiącu

  • Kamil

   Wtedy cenne punkty padłyby łupem:

   Klucz Mobile/Virgin Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

   Może jeszcze doszedłby do tego Mobile Vikings, ale nie wiem jaka jest minimalna wartość zasilenia, 5 PLN czy 10 PLN…

  • Kamil

   Jednak od 10 PLN, czyli niestety dla Mobile Vikings będzie potencjalne 0 pkt. 😐

 4. Rafał Odpowiedz

  witam Panie Kamilu czy wiadomo czy bedzie na 100 procent vectone mobile czy wszystko juz chodzi tak jak powinno kiedy juz bedzie mozna koszystac na 100 procent i czy beda juz startery w sklepach zeby kupic i kiedy.

  • Kamil

   Tego chyba nikt niestety w Polsce nie wie…

 5. jakość sieci komórkowej Odpowiedz

  Ile miesięcy można to przypominać ??
  nju = orange: http://zasieg.njumobile.pl/?ticaid=614ea8
  heyah = t-mobile itp itd
  „Usługi MNO pod obcymi lub alternatywnymi markami (często mylone z MVNO)”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Operator_wirtualny
  Można się upierać i nie przyznawać „prostych punktów jak w żużlu” dla MVNO, bo istnieją różnice działania zasięgu P4 w Virgin od Play jednak w przypadku MNO nie można oszukiwać czytelników.
  Jeśli więc Orange dostaje 1pkt. za jakość, dostaje go adekwatnie nju i nie ma zmiłuj !!

  • Kamil

   Wspominałem już wielokrotnie o tym. Jest to handicap dla W4 za realną budowę sieci komórkowych, a ją tworzą Play, Plus, T-Mobile i Orange. NJU Mobile jest jedynie submarką pomarańczowych podobnie jak Heyah u różowych

 6. Kamil Odpowiedz

  Każdy z tego co widzę broni swojej sieci, ale szkoda że nikt nie zauważył pewnego przełomu (nadmienionego w tekście). Najmłodszy z W4, operator Play ma szybszy Internet mobilny niż dawny król technologii LTE, mianowicie Plus (!)

 7. HA HA HA Odpowiedz

  WYGRAŁ BRONEK KOMOROWSKI! Precz z Dudą, duda, to się nie uda. Bronek wygrał. Tak. A portal złamał ciszę wyborczą 😛

 8. Michał Odpowiedz

  Dziwny jakiś ten ranking, dziwi mnie w nim dopiero siódma pozycja Virgin Mobile, bo uważam, że pakiet za 19 zł, który mam od kilku miesięcy, w którego skład wchodzi internet, jest bardzo opłacalny. Jednak z wielką ciekawością sprawdzę ofertę zwycięzcy tego rankingu, choć z Red Bull Mobile nie miałem jeszcze do czynienia.

  • adiko

   U Kamila jest nisko bo ma takie a nie inne kryteria ocen,ja także się z nimi nie zgadzam,nadal nie dostrzega tego że stawka podstawowa to nie jest najważniejsza rzecz.
   Co do RBM i ich oferty nolimitu (taryfa energy) to jeśli chcesz mieć automatykę odnawiania taką jak masz w Virgin to jej nie ma,pakiety trzeba samemu włączać lub użyć programu do wysyłania kodów USSD co określoną liczbę dni, wtedy można mieć nolimit za 24 zł używając 3 dniowych pakietów przez 4 dni, darmowe lte jest w 2 wcześniejszych taryfach w której nie ma tych pakietów nolimit na 3 usługi.

  • Kamil

   Pakietów minut nigdy nie wdrożę, gdyż ludzie coraz mniej rozmawiają, a korzystają właśnie z internetu w telefonie. Obecna formuła My mobile RANKING z kryteriami powyższymi jest moim zdaniem idealna i taka pozostanie 😉

  • Rafa

   To, że korzystają z internetu w telefonie, nie znaczy wcale, że mniej rozmawiają. Rozmowy przez komunikatory i voip to ciągle margines. 
   Formuła Twojego rankingu jest idealna, bo… nie wymaga dużego nakładu pracy;P Gdybyś chciał to zrobić rzetelnie, musiałbyś się mocno napracować i poznać dokładnie wszystkie oferty prepaidowe;) 

 9. ukasz Odpowiedz

  Kamil moim zdaniem zasięg w T jest o niebo lepszy niż w Plusie, tam gdzie moja luba ma problemy z nimi u mnie wszystko działa prawidłowo

 10. Tomek Odpowiedz

  Dostałem kartę Vectone Mobile i Menu w komórce mam teraz w języku niemieckim… Czas sobie odświeżyć język z szkoły średniej. Ktoś wie jak to zmienić? Czy to w ogóle możliwe? Nokia E52.

  • Żabojad

   Włóż poprzednią kartę SIM i zmień w ustawieniach języka z trybu auto na polski.

 11. WOW Odpowiedz

  Nowy brejking njus, od czerwca ma wystartować Fakt Mobile którego właścicielem jest gazeta fakt. W planie mają dołączenie startera do gazety. Jak tak dalej pójdzie, to szybko zyskają paręset tysięcy użytkowników w krótkim czasie. 

  • Kamil

   Milion użytkowników szybko uzbierają na zasadzie rozdawnictwa 😉

  • pytanie

   Pytanie tylko, ilu użytkowników będzie aktywnych. Bo startery na lotniskach rozdawała lycamobile za free, ale stawiam, że mały procent jest używany czynnie.

  • Kamil

   No to czerwcowy My mobile RANKING zapowiada się wręcz kapitalnie. Aż trzech nowych graczy może w nim być, mianowicie Tel Mobile, Fakt Mobile i Vectone Mobile wreszcie działający normalnie 😉

  • adiko

   Ja też się nie mogę doczekać żeby się pośmiać co tym razem pokażesz w swoim rankingu.

  • Kamil

   Alez jestes zlosliwy i to z samego rana.

  • Kamil

   Mówisz, masz! Już jest artykuł na głównej My mobile

 12. von Odpowiedz

  ale telmobile tylko abonament wiec juz nie wejdzie do rankingu ,ciekawe dlaczego tylko abonament proponuja a na karte nie maja oferty

 13. Kamil Odpowiedz

  Zapytam tak z ciekawości. Działa Wam już w końcu ten Vectone Mobile w 100% czy nadal problemy techniczne? 😉

  • Calm7

   A co to ma za znaczenie? Vectone oficjalnie świadczy usługi, więc nie rozumiem braku tego operatora w rankingu.

  • Kamil

   Niemoznosc zadzwonienia na nowe numery to juz przesada, nie sadzisz?

 14. von Odpowiedz

  lipa z tym Vectone nie loguje sie do sieci nawet po przestawieniu na tryb manualny wyskakuja dostepne sieci :. vectone,plus,play,orange ale kazda nawet vectone -brak dostepu

  • Kamil

   W takim razie tylko Fakt Mobile będzie nowym zawodnikiem w czerwcowym notowaniu My mobile RANKING 😐

 15. Kamil Odpowiedz

  Vectone Mobile podobno już działa w 100%, także z przyjemnością w czerwcowym notowaniu My mobie RANKING przywitamy dwie nowe sieci komórkowe z oczywiście Fakt Mobile. W sumie więc będzie ładny komplet 20 telkomów 😉

 16. Rafał Odpowiedz

  witam kto uzywa juz karty sim fakt mobile czy karta sim przy wyłamywaniu nowego startera sie komus myłamała odrazu tez mała karta mitro sim prosze o szybka odpowiedz

  • Kamil

   Niestety nie nabyłem gazety Fakt w czwartek, także nie wiem jak w praktyce wyglądają startery Fakt Mobile 😐

 17. Rafał Odpowiedz

  witam Panie Kamilu mam nadzieje ze jak vectone juz bedzie to i tak bedzie wysoko fakt mobile mam nadzieje ze bedzie czekawie cały czas teraz rankingu.startery fakt mobile przy wyłamywaniu karty sim duzej wyłamuje sie odrazu mała mitro sim czekawe czemu tak jest zrobione kazdym nowym starterze.prosze o szybka odpowiedz ale mozna prawda koszystac duzej karty sim jak sie wyłamuje karta mitro sim.

 18. Rafał Odpowiedz

  no jest tak jak pisze jak sie kupuje starter fakt mobile i sie chce wyłamac duzo karte sim tylko nie da rady wyłamuje sie sama mitro sim tez z duzej karty z ramki ale mozna koszystac tej sieci tylko trzeba włozyc mitro sim mała karte do duzej karty sim zeby sie trzymała i mozna mimo tego koszystac duzej karty a karta sim ma 3 karty w tym starterze fakt mobile i na karce sim ma duzo karte mitro sim i nano sim ktore mozna wyłamac.

 19. Rafał Odpowiedz

  ja mam starter fakt mobile kupiłem wczoraj i koszystam juz tej sieci ale tak jak mowie wyłamuje sie sama karta mitro sim mała przy wyłamywaniu duzej mimo tylko.ale włozyłem karte mitro sim mała do ramki duzej karty sim i działa i tak jest kazdym nowym starterze fakt mobile.prosze o odpowiedz

  • Kamil

   I tak się ciesz, że nie musiałeś na tzw. czuja wycinać karty SIM jak ja to robiłem dla swojej starej Red Bull Mobile do trybu mikro

 20. Kamil Odpowiedz

  Czerwcowy My mobile RANKING będzie bardzo ciekawy, tabela z zestawieniem już zakodowana! 😉

 21. Rafał Odpowiedz

  a Panie Kamilu ma Pan jaka karte sim mikro sim ze mozna wyłamac na mała karte a kiedy juz bedzie czerwcowy ranking i czy bedzie vedctone juz gdzie mozna kupic startery vectone mobile i kiedy czy tylko mozna przez internet zamowic.prosze o odepowiedz

  • adiko

   Spodziewam się takiej oto pierwszej trójki

   1.Rbm
   2.Fakt Mobile
   3.Vectone

   sądząc po kryteriach jakimi Kamil się kieruje

  • Kamil

   Jakby to powiedzial Wojtek Jabczynski z Orange, nie moge komentowac planow wydawniczych serwisu My mobile. Pozdrawiam 😉

 22. Mati24 Odpowiedz

  Pakiet 6 GB za 6 zł mamy od dziś w Orange na kartę, ważny aż 60 dni! Warto o tym napisać. Ja już uruchomiłem kodem *110*77# i wszystko działa. Polecam.

 23. Rafał Odpowiedz

  na moim miejscu powinno byc tak na 1 miejscu fakt mobile na 2 miejscu nju mobile na 3 miejscu vectone mobile!!!!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt