PREMIERA: Czytanie jest droższe niż oglądanie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To dopiero jest zaskakująca historia. Okazuje się bowiem, iż czytanie treści jest droższe od oglądania filmów czy seriali. Na nic więc zdają się imponujące efekty specjalne rodem z słynnej fabryki snów w Hollywood. Weźmy pod uwagę następujący scenariusz. Kupujemy wszystkie numery tygodnika Newsweek Polska za 12 PLN (dokładnie 11,90 PLN). W skali miesiąca zapłacimy więc około 48 PLN.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To zdecydowanie więcej niż za HBO Max z największymi hitami tzw. blockbustery (30 PLN), coraz modniejsze Disney+ (29 PLN) oraz Amazon Prime Video (11 PLN). Jedynie Netflix jest tutaj droższy (60 PLN), ale tylko w wariancie 4K. Każdy inny jest zdecydowanie tańszy (wystarczy nadmienić Full HD za 43 PLN i HD 29 PLN). Oczywiście nie wolno zapominać o jednym, aczkolwiek mocno istotnym szczególe branży wydawniczej.

Rzadko kiedy dany tygodnik ma akurat wszystkie wydania z interesującymi tematami. Często w praktyce dotyczy to wyłącznie co drugiego numeru. Analogicznie jest z platformami streamingowymi VOD. To dlatego nie mamy wykupionych wszystkich subskrypcji jednocześnie, a na zasadzie pojedynczej wymiany. Jednego miesiąca oglądamy Amazon Prime Video, drugiego Disney+, trzeciego Netflix, zaś czwartego HBO Max.

(fot. Newsweek/Netflix/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt