PREMIERA: Koniec roamingu to wbrew pozorom dla Polaków ważna sprawa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Już za równy miesiąc, bo 15 czerwca bieżącego roku znacząco spadnie koszt roamingu. Co prawda nie jest to obiecany jego koniec, ale i tak jest nieźle. Miłośnicy podróżowania na obszarze krajów Unii Europejskiej nie zapłacą więcej niż 0,29 PLN za minutę rozmowy czy 0,09 PLN za wiadomość SMS/MMS. W przypadku abonamentów z No Limitami zaś otrzymamy tzw. uczciwe pakiety roamingowe. Dla przykładu mogą to być paczki składające się z zestawu 1.000 minut oraz 500 wiadomości.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Jak więc widzimy, dramatu nie ma. Po ich przekroczeniu występują tylko dodatkowe opłaty. Symboliczny koniec roamingu będzie bardzo ważny dla Polaków. Wreszcie bowiem w ich przypadku znika irytujący problem podczas podróżowania po Europie polegający na kupowaniu karty SIM lokalnie działającego operatora w celu oszczędności. W efekcie będąc na wakacjach na pięknej greckiej wyspie Santorini nic nie będziemy zmieniać w telefonie.

Jedyne co pojawi się nowego to napis operatora innego niż nasz rodzimy. Oczywiście używamy smartfonu zupełnie normalnie jak w kraju bez obawy o wystąpienie jakiś horrendalnych kosztów. Szkoda tylko, że niektórzy operatorzy przesadzają ze stawkami w roamingu jak chociażby Fakt Mobile (SMS za 0,29 PLN) czy Premium Mobile (wiadomość tekstowa w cenie 0,19 PLN). Dobrze, że taka duża sieć komórkowa Play nie przesadziła. U niej w roamingu za SMSa zapłacimy dalej atrakcyjną kwotę 0,09 PLN.

(fot. YouTube/My mobile)

WYSPA SANTORINI W GRECJI

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “PREMIERA: Koniec roamingu to wbrew pozorom dla Polaków ważna sprawa”

 1. SteveJobs Odpowiedz

  w LycaMobile od kilku lat jest promocja na 100min bez opłat roamingowych, plus można skorzystać z pakietów od 40 do 60zł…nie było źle kiedyś a teraz powinno być lepiej 😀

  • GaduAir

   @USER, – co z tego jak Lyca oszukuję Klientów i nie dostosowała ssię do DECYZJI UOKiK Polska…TAK, jest to tylko decyzja ALE pieniędzy nie chcą oddawać/zwracać 🙁

  • adiko

   Tu się zgadzam Orange w tej kwestii pozamiatał, ale Komisja Europejska już ma zastrzeżenia do pozostałych operatorów za te limity które nałożyli na roaming, więc można się spodziewać że zmiany będą wymuszone przez prawo, bo póki co tylko orange zastosował się do zasady roam like at home.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt