Aż 5 lat aktualizacji Androida to nowy pomysł Komisji Europejskiej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Najnowszy pomysł Komisji Europejskiej z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom technologii mobilnych. Otóż producenci smartfonów będą musieli zapewnić aż 5 lat wsparcia (bezpieczeństwa) urządzeń, w tym 3 lata dla aktualizacji rozwojowych. Oznacza to, że telefon startujący z Androidem 10 prawnie będzie musiał otrzymać w przyszłości Androida 13 (stanie się to ewenementem w branży).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W tej chwili bowiem średniaki mogą się pochwalić zaledwie jednym uaktualnieniem zielonego robota, natomiast flagowce podwójnym. Jest to oczywiście wynik bardzo słaby. Dzięki działaniom Komisji Europejskiej zyska nie tylko konsument, ale i również środowisko. Przyjmie ono bowiem mniej elektrośmieci. Każdy, kto ma długo smartfon w użyciu ten wie jak pięć lat wsparcia zmieni wszystko. Po trzech Sony Xperia jest jak nowa.

Choć wizualnie 10-tka trzyma się nieźle to przeszła ona całkiem sporo. Momentami można odnieść wrażenie, że słuchawka nie domaga fizycznie z Androidem 10 na pokładzie. Dzięki Komisji Europejskiej musiałaby prawnie jeszcze kolejne dwa lata działać znakomicie. Swoją drogą to ciekawe czy jej niezniszczalna bateria pociągnęłaby tak długi okres czasu na zadawalającym czasie pracy. Póki co telefon już czwarty rok idzie po swoje.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Aż 5 lat aktualizacji Androida to nowy pomysł Komisji Europejskiej”

  1. marco Odpowiedz

    I właśnie takimi rzeczami powinna zajmować się Komisja Europejska a nie szukać na siłę problemów z praworządnością i blokowaniem funduszy Polsce.
    Jest wiele rzeczy które nie tylko ułatwiłyby życie użytkownikom ale realnie wpłynęły na klimat i ochronę środowiska. Dłuższa aktualizacja smartfonów to mniej elektrośmieci. Jest jeszcze wiele dziedzin które można by znormalizować jak choćby niektóre części do samochodów (oczywiście te które się da) czy choćby tak proste jak ujednolicenie kapsułek do ekspresów kawowych. Niby takie prose a ile oszczędności? Tak więc może zamiast debatować „co tu zrobić aby Polskę ukarać” przeznaczyć ten czas na takie działania z korzyścią dla wszystkich 🙂

  2. Derick Odpowiedz

    Inicjatywa komisji połowicznie spoko. Laicy komputerowi będą bardziej chronieni. Tyle że jak kupią słaby smart, z kiepskim prockiem, mało ramu, wolnym rom, jaki im zacznie lagować, to nic im długie wsparcie nie pomoże i szybciej kupią następnego sprzęta. Np., jeśli Android ma podane minimalne wymagania, to jako tako będzie chodził na tych minimalnych z oprogramowaniem fabryczym. Instalacja dodatkowego i aktualizacje aplikacji szybko uwalą komfort użytkowania. Musiała by istnieć dyrektywa nie produkowania słabego szrotu, albo reanimacja Android Go dla słabiaków, ale z rezerwą sprzętowa na przyszłe wydania. Google i producenci z łatwością obejdą takie prawo. Lepsza była by rzetelna edukacja informatyczna na poziomi podstawowym, ktorej dotychczas nie ma, ale wątpię czy w samej komisji są osoby wystarczajaco kompetentne do stanowienia prawa w obszarze o którym mają mgliste pojęcie. Ja wprowadził bym zakaz wypuszczania sprzętu z własnościowym, komercyjnym oprogramowaniem i usługami a tylko otwarto źródłowym. To była by rewolucja a tak niewiele się zmieni. Co z tego że sam czysty Android jest otwarty, jak mafia Google obudowało go swoimi śmieciami i dlatego ma niezagrożony monopol. Działa jak diler narkotyków, najpierw daje darmo a jak uzależni od systemu i przeglądarki miliardy, to usługami, w tym nieuczciwymi praktykami robi co chcę a regulatorom rynku śmieje się w nos.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt