Witryny desktopowe, komputerowe wracają do łask w mobilnej przeglądarce Google Chrome

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wielkie brawa należą się gigantowi internetowemu. Według informacji mediów technologicznych, przeglądarka Google Chrome na Androida już wkrótce w widoku domyślnym ma wyświetlać witryny w pełnej, desktopowej wersji komputerowej. Do tej pory było to zupełnie odwrotne wydanie mobilne, zazwyczaj zdecydowanie skromniejsze wizualnie (podobnie też działa tryb responsywny RWD).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

O tym problemie, a dokładniej mówiąc paradoksie ekranów 4K w smartfonach wyświetlających mobilne wersje stron My mobile nadmieniało w 2016 roku. W ten sposób najbardziej innowacyjne medium technologiczne w Polsce niejako przypadkiem przewidziało przyszłość w formie rozwiązania kłopotu nowoczesnych inteligentnych telefonów komórkowych. Swoistego rodzaju historia więc zatoczyła nam koło.

Google bowiem w przeszłości zmuszało twórców witryn do wdrożenia wersji mobilnej (w tym My mobile). W przeciwnym razie ich pozycja PR w wyszukiwarce znacząco spadała z uwagi na komfort użytkowania na słabych wówczas słuchawkach, które wręcz wydajnościowo nie dawały rady z obsłużeniem multimedialnych portali. Teraz to się zmieniło. Smartfony są często szybsze od komputerów. Może więc dojść do porzucenia parytetu mobilności dla wymaganych stron internetowych w wynikach wyszukiwania.

(fot. Sony/Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt