Smartfony z ekranami 4K wyświetlają witryny mobilne (responsywne), cóż za kuriozum

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

smartfony-z-ekranami-4k-wyswietlaja-witryny-mobilne-responsywne-coz-za-kuriozum

Ekrany nowoczesnych smartfonów już dawno przegoniły monitory komputerów pod względem rozdzielczości. Na większości notebooków bowiem króluje standard HD (720p), natomiast w sektorze komórkowym do głosu dochodzi powoli Full HD (1080p), a nawet 4K (tak jak w Sony Xperia Z5 Premium). Tym bardziej dziwić może fakt, że masa witryn na nich prezentowanych jest w ubogiej wersji mobilnej bez możliwości celowego włączenia wydania pełnowymiarowego (komputerowego).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Sporo osób przecież na swoich wydajnych telefonach chce konsumować treść w pełnej krasie, a nie okrojonej jak na starych feature phonach, które były mocno ograniczone sprzętowo. Niestety wiele twórców czy też może lepiej administratorów witryn responsywnych nie daje wcale możliwości przełączenia na widok desktopowy. Niestety tego typu serwisy automatycznie się dostosowują do szerokości okna przeglądarki i nic nie można z tym zrobić.

Włączenie widoku komputerowego w opcjach telefonu też nic nie daje. Przykładem takiej sytuacji na siłę wyświetlania witryn responsywnych, które na dobrą sprawę stają się zawsze mobilne są chociażby dobre jakościowo serwisy Antyweb oraz Spider’s Web. Lepiej dać wybór jak to zrobiono My mobile. Można korzystać z serwisu w lżejszej wersji mobilnej albo pełnowymiarowej tak samo jak komputerze z wszystkimi opcjami.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Smartfony z ekranami 4K wyświetlają witryny mobilne (responsywne), cóż za kuriozum”

    • Kamil

      Na GSMArena.com zawsze wylaczam ten okrony widok mobilny na tle pelnego rodem z PC Windows 8.1 zarowno na iOS 12 jak i Android 10 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt