PREMIERA: Brak wyboru na sztywno rozdzielczości to największa wada platform VOD [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wszystkie aplikacje do oglądania filmów premium o nazwie Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video mają tą samą wadę. Nie można w nich ustawić na sztywno rozdzielczości odtwarzanych materiałów wideo chociażby tak jak w pozycji YouTube (chodzi głównie o standardy Full HD oraz 4K). Mamy jedynie opcje do wyboru wysoka jakość, średnia i niska.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Owszem, niby wszystko z automatu odtwarzane jest w 4K, ale tak naprawdę nigdy nie mamy 100% pewności. To dostawca usługi decyduje niejako w tle o rozdzielczości na bazie prędkości łącza internetowego. W efekcie często widzimy pikselozę obrazu, ale zapewne jest to spowodowane chwilowym spadkiem transferów lub problemami serwerów usługodawcy. Wielka szkoda, że nie ma w opcji ustawień wyboru standardu.

Może kiedyś doczekamy się aktualizacji aplikacji tytułów zarówno w przypadku Netflix, HBO GO jak i Amazon Prime Video. My mobile, najbardziej innowacyjne medium technologiczne w Polsce zauważyło jeszcze jedną ciekawą kwestię. Otóż streaming w przeglądarce internetowej ma gorszy tzw. bitrate na tle tej samej usługi w Apple TV. To dlatego Netflix czy YouTube wizualnie lepiej wygląda niczym kablówka w telewizorze na tle monitora notebooka. Zapewne wynika to z umów podpisanych z gigantem z Cupertino.

(fot. Netflix/My mobile)

MATERIAŁ PROMOCYJNY SZYBCY I WŚCIEKLI HOBBS & SHAW (NETFLIX)

Przygotowane przez

jest autorem 12090 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Brak wyboru na sztywno rozdzielczości to największa wada platform VOD [My mobile TV]”

 1. Derick Odpowiedz

  Jest to po to, aby ludzi odciągnąć z przeglądarek, gdzie łatwo można blokować reklamy i profilowanie rozszerzeniami. Giganci branży wiedzą jak rolować dyletantów komputerowych. Nie każdy wie że można kupić AdGuard w formie aplikacji na różne systemy, w dożywotniej wersji, w tym opcje multisystemowe, która będzie filtrować wszystkie aplikacje zainstalowane na swoich urzadzeniach.
  adguard.com/pl/welcome/html

  • Kamil

   To są usługi premium bez reklam, nawet Player od grupy medialnej Discovery TVN poszedł ta droga, wkrotce lacza sily z Warner Media aka HBO Max 😉

 2. sev3 Odpowiedz

  Mi brakuje możliwości kadrowania – (przycięcia filmu do proporcji ekranu) obrazu w serwisach vod; zaczynając od YouTube

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt