Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ISS codziennie nad polskim niebem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nie lada gratka dla miłośników astronomii. Otóż praktycznie codziennie teraz nad polskim niebem możemy obserwować satelitę ISS od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pędzącej z zawrotną prędkością 25.000 km/h. Oczywiście mówimy tutaj o godzinach wieczornych czy nocnych. Dosłownie co chwilę (trzy razy na dobę) kapitalna aplikacja ISS Detector wysyła stosowne powiadomienia.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dzięki funkcji kompasu oraz widokowi satelitarnemu nikt nie powinien mieć problemów ze zlokalizowaniem obiektu. Wystarczy tylko obrócić telefon zgodnie z strzałką. Następnie na ciemnym niebie pełnym gwiazd zauważymy jedną, która zdecydowanie szybciej się porusza. To wcale nie jest samolot pasażerski czy inny myśliwiec, lecz właśnie satelita. Na żywo efekty obserwacji wręcz wbijają w fotel leżący gdzieś na balkonie bloku blisko lasu.

Wytrawni sympatycy kosmosu zauważą ją nawet bez spoglądania w aplikację, chociażby podczas treningów rowerowych. Usłyszą dźwięk notyfikacji smartfonu, skojarzą fakty, a następnie wypatrzą na nieboskłonie satelitę ISS pędzącą jak szalona. Akurat przed momentem opisywana historia wydarzyła się naprawdę, także się da. Cały Lipiec oraz część miesiąca Sierpień naprawdę warto spoglądać w górę na niebo nieco częściej.

(fot. Wikipedia/My mobile)

CYTAT ARTYKUŁU:

„Na ciemnym niebie pełnym gwiazd zauważymy jedną, która zdecydowanie szybciej się porusza. To wcale nie jest samolot pasażerski czy inny myśliwiec, lecz właśnie satelita”

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt