PREMIERA: Aż 90% pracowników biurowych będzie działać zdalnie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Kiedyś praca zdalna była wyśmiewana, a wręcz traktowana jako coś mało poważnego przez innych pracowników biurowych działających w siedzibie firmy. Wskutek pandemii takie postrzeganie świata zmieniło się diametralnie. Według wielu rozmaitych badań, część zatrudnionych wręcz chce pozostać przy pracy zdalnej oszczędzając chociażby czas na męczące dojazdy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Co niezwykle ciekawe, w bogatych krajach jak Holandia czy Belgia taki model wykonywania pracy się sprawdził i aż 90% pracowników już nie wróci do biura. Takie interesujące informacje mogliśmy przeczytać w jednym z numerów tygodnika Newsweek Polska. Nie oszukujmy się, ale w branży kreatywnej czy informatycznej miejsce wykonywania obowiązków nie ma żadnego znaczenia jak sama praca zdalna.

Dotyczy to zwłaszcza stanowisk seniorskich, czyli wysoko specjalistycznych. Tutaj każdy ma swój workflow (styl pracy) oraz nie potrzebuje kierownika nad głową (lub menedżera). Wszystko opiera się na zaufaniu w kwestii wykonywania zadania. Nie ma znaczenia czy zostanie ono wykonane w godzinach standardowych 8.00-16.00 lub też może niestandardowych dajmy na to typu 17.00-1.00 (niektórzy lubią się przecież porządnie wyspać przed dużym wysiłkiem umysłowym tzw. sowy).

(fot. Apple/My mobile)

CYTAT ARTYKUŁU:

„W bogatych krajach jak Holandia czy Belgia taki model wykonywania pracy się sprawdził i aż 90% pracowników już nie wróci do biura”

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt