PREMIERA: GraceNote kończy współpracę z Sony

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Coś niedobrego dzieje się z Sony Mobile. Dosłownie co chwilę słyszymy o wyłączaniu usług od tej japońskiej korporacji. Wcześniej było Track ID, później domena internetowa. Teraz mamy zakończenie współpracy z marką GraceNote zajmującą się dostarczaniem metadanych muzycznych. W efekcie genialna aplikacja Xperia Music traci funkcję pobierana tagów ID3 (edycja nadal jest).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wielka szkoda aż chciałoby się powiedzieć. Przez to użytkownik wszystkie grafiki musi szukać ręcznie. Kiedyś automatyczna opcja załatwiała sprawę za niego. Teraz to odchodzi w niepamięć. Ten przykład dobitnie pokazuje, że nie zawsze aktualizowanie aplikacji do możliwie najnowszych wersji jest najlepsze. Wystarczy spojrzeć na historię zmian tytułu Xperia Muzyka w sklepie Google Play na Androida rzecz jasna.

Usunięto funkcję pozyskiwania metadanych muzycznych to zmiana jak najbardziej na gorsze. Można oczywiście szukać starszych wersji aplikacji Xperia Music gdzieś w otchłani internetu, ale nie każdy ma czas na takie zabawy. Ponadto GraceNote mogło wyłączyć serwery, także to i tak nic nie da. Wielka szkoda, że deweloperzy Sony postanowili usunąć kolejne linijki cennego kodu niejako niszcząc pozycję Xperia Muzyka.

(fot. GraceNote/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12167 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt