Trolle, boty i fake konta mogły zmanipulować wybory prezydenckie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W ciągu ostatniego tygodnia mieliśmy mały skandal związany z trollami internetowymi i to w kraju nad Wisłą. Ponoć w wyborach prezydenckich doszło do manipulacji za sprawą opłaconych tzw. fake kont, które sztucznie miały wpływać na opinię publiczną w internecie. Opozycja już używa w związku w tymi doniesieniami określenia nieuczciwie wygrane wybory na dopingu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Sprawa jest o tyle ciekawa, gdyż Andrzej Duda zdobył około 51,5% wszystkich głosów na tle 48,5% Bronisława Komorowskiego. Widzimy zatem jak mała, wręcz symboliczna jest to różnica. Kto wie, czy faktycznie te trolle internetowe nie przechyliły szali zwycięstwa. Wyciekają bowiem umowy na usługi zatrudnienia kilkudziesięciu fikcyjnych komentatorów internetowych, którzy otrzymywali wynagrodzenie w kwocie 3 PLN za opinię.

W Rosji trolling jest intratnym zajęciem, gdzie szerzona jest propaganda rządzącej władzy. Oczywiście założone na szybko fikcyjne profile dajmy na to w portalach społecznościowych nie mają żadnych znajomych czy zdjęć. Chodzi tylko w nich i wyłącznie o dodawanie skrajnych komentarzy w gorącej dyskusji mającej na celu zdyskredytowanie konkurenta dla zamawiającego akcję (marketingu szeptanego) klienta. Facebook miał walczyć z tego typu nadużyciami, ale jak doskonale wiemy idzie mu z tym bardzo słabo.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Trolle, boty i fake konta mogły zmanipulować wybory prezydenckie”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt