PREMIERA: Wielki portal Onet wyłączył komentarze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Trolle internetowe coraz częściej wygrywają z wydawcami. Zwłaszcza ci więksi nie mają ochoty oraz sił już dłużej tracić czas na moderację komentarzy. Lepiej je wyłączyć wcale, a skupić się na procesie produkcji. Tak zrobił jakiś czas temu ogromny portal Onet z milionami czytelników na koncie. Z pewnością tematy polityczne były tam ostrym siedliskiem jadu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Nikt nie chciał później sprzątać po ścierającej się lewicy z prawicą. Co ciekawe, podobnie zrobił też największy portal telekomunikacyjny Telepolis (choć z pewnością nie najlepszy jakościowo). Po wprowadzeniu logowania liczba komentarzy spadła tam wręcz do zera, co wielu skwitowało upadkiem serwisu. Nawet YouTuberzy potrafią je wyłączyć. Tak zrobił pewien twórca dla dzieci. Komentarze są wyłączone i ma spokój.

Tymczasem w starej, poczciwej jakościowej blogosferze opinie często były lepsze od samego artykułu. Tak dużo one wnosiły do dyskusji na poziomie. Było grono stałych czytelników, które celnie komentowało na bieżąco dodawane publikacje. To powoli zanika, a szkoda. Na całe jednak szczęście w niektórych miejscach internetu zachowały one wartość dodaną. Idealnym przykładem jest niniejsze innowacyjne medium My mobile.

(fot. Onet/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Wielki portal Onet wyłączył komentarze”

  1. marco Odpowiedz

    Niestety ale ten portal bardzo mi się naraził i wielu internautą. Nie chodzi o linię polityczną ale o sposób w jaki potraktowali dziesiątki tysięcy użytkowników darmowych witryn w „Republice”. Prowadziłem stronę turystyczną przez 16 lat, miałem już wypromowany adres w wyszukiwarkach z końcówką .republika.pl i niestety na Onet na 3 miesiące przed zamknięciem poinformował o zamknięciu witryn i brakiem możliwości wykupienia domeny. No cóż mają takie prawo ale bardzo brzydko potraktowano użytkowników którzy hobbistycznie tworzyli witryny a Onet zarabiał na reklamach.

  2. VercynGetoryx Odpowiedz

    Moim zdaniem wyłączenie komentarzy w wiadomościach Onetu pozwoliło im całkiem bezkrytycznie kreować rzeczywistość zwłaszcza w okresie kampanii wyborczych. Po deklaracji Trzaskowskiego o starcie w wyborach onet.pl robi wszystko aby pokazać go jako jedynego, słusznego kandydata. Szczególnie ruszył mnie artykuł, w którym napisali że kandydaci się wycofują i przekazują swoje poparcie na rzecz Trzaskowskiego.

    Bez komentarzy nikt im nie wytknie propagandy 🙁

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt