PREMIERA: LTE 16 kategorii śmiało można potraktować jako namiastkę 5G

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Transfer danych na poziomie 1 Gb/s oraz ich wysyłanie na 150 Mb/s. Takie zadziwiające możliwości oferuje łączność LTE 16-tej kategorii. Ten szybki rodzaj modułu 4G posiada chociażby naszpikowany technologiami najnowszej generacji Samsung GALAXY S8. Można nawet powiedzieć więcej, że w pewnym sensie dysponuje on prawie dostępem do sieci przyszłości 5G.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Owszem, fizycznie nie są spełnione warunki techniczne określone w specyfikacji łączności następnej, bo piątej generacji. Pod względem prędkości jednak zdecydowanie bliżej takiemu LTE Cat16 do 5G, aniżeli 4G. Musi oczywiście być spełniony podstawowy warunek. Sieć komórkowa operatora powinna być w danej chwili szybka jak błyskawica. Wszyscy przecież wiemy, iż w praktyce ciężko o te 100 Mb/s, a co dopiero 1 Gb/s.

Nawet w Warszawie, w samym centrum transfery nie powalają i to w środku nocy. Dopiero za kilka lat przepustowość sieci 4G z pewnością się zwiększy. Wtedy faktycznie 1 Gb/s będzie częstszym widokiem na ekranach naszych inteligentnych telefonów komórkowych. Paradoksalnie więc smartfony bez funkcji 5G będą ją miały niejako na okrętkę. Warto zatem sprawdzać kategorię oferowanego pasma dla LTE (z pewnością Cat4 150 Mb/s czy Cat6 300 Mb/s to obecnie przeżytek) już podczas zakupów słuchawki.

(fot. Samsung/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: LTE 16 kategorii śmiało można potraktować jako namiastkę 5G”

  1. adiko Odpowiedz

    Ten „przeżytek” co piszesz to spokojnie wystarczy ci do streamowania w najwyższej jakości 4k i to na kilku urządzeniach, te najwyższe prędkości mają znaczenie tylko przy ściąganiu czegoś bardzo dużego, głównie ma to sens w sprzęcie stacjonarnym,w mobilnym dobrze jeśli połączenie masz stabilne a to mało kiedy jest szczególnie przy wyższych prędkościach, najpierw niech nam zapewnią stabilne prędkości na tym co jest a dopiero później można myśleć o czymś szybszym.

  2. Derick Odpowiedz

    U nas nigdy, nawet w przyszlosci nie bedzie 4G o takiej predkosci, wiec takie mozliwosci smartfona sa zbedne i nikt madry na to nie patrzy. W mobilnym modemie do stacjonarki z wzmacniaczem i zewnetrzna antena to jeszcze, ale i tu watpie.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt