Klucz to optymalizacja, nie ilość rdzeni

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

klucz-to-optymalizacja-nie-ilosc-rdzeni

Optymalizacja oprogramowania to słowo klucz, a nie technologiczny wyścig na specyfikację. Można mieć nawet i sto rdzeni, a mobilny system operacyjny (Android) będzie się przycinał. Sporo osób zarzuca właśnie zielonemu robotowi fakt występowania lagów nawet na najdroższych produkcjach. Nieco lepiej pod tym względem jest w konkurencyjnych platformach Windows Phone (tutaj nawet budżetowe modele sprawują się całkiem nieźle) czy iOS.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Idealnie ten problem słabej optymalizacji jest widoczny zwłaszcza na tanich tabletach, które wcale nie są aż tak tragiczne jak spekulują media. Tak więc może się zdarzyć, że stary dobry smartfon z jednordzeniowym procesorem (rzędu 800 MHz) będzie się sprawował znacznie lepiej w codziennym użyciu i płynniej niż dwurdzeniowa jednostka typu Dual-Core 1 GHz. Wszystko jest efektem lepszej optymalizacji mimo zastosowania nakładki. Nie zawsze CPU z kilkoma rdzeniami jest gwarancją sukcesu lecz optymalizacja. Z drugiej jednak strony taka Nokia Lumia 520 z Windows Phone działa płynnie na takiej samej rozdzielczości 800×480 px, 512 MB RAM pamięci operacyjnej oraz dwurdzeniowym procesorze 1 GHz.

Często spowolnienia w menu zaś występują w ekonomicznych tabletach o identycznej specyfikacji. Być może przyczyną braku komfortu jest stosowanie podzespołów znacznie gorszych marek niż Qualcomm, Intel czy AMD. Kolejna sprawa to fakt, że im nowsza wersja Androida tym większe prawdopodobieństwo przycinek w menu. Dopiero wersja 4.4 KitKat zmniejszyła wymagania do 512 MB RAM i był to pierwszy tego typu przypadek w historii. W przeszłości bowiem zawsze wyższy numerek oznaczał większe wykorzystanie zasobów systemowych. Taki Android Gingerbread znacznie lepiej działał na nieco starszych telefonach wcześniej niż po nieoficjalnej aktualizacji do wydania Ice Cream Sandwich o Jelly Bean nie wspominając.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt