PREMIERA: iOS jest jak konsola, zaś Android niczym komputer

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Ależ szybko zleciało. Właśnie przyszła pora na już 100-ny odcinek weekendowego cyklu My mobile EXTRA. Aż chciałoby się powiedzieć, tradycyjnie ze spóźnieniem. Najważniejsze jednak, iż premiera jest jak najbardziej na miejscu. Tym razem zostanie poruszona bardzo ważna kwestia optymalizacji oprogramowania mobilnych wiodących systemów operacyjnych na bazie ciekawego porównania. To właśnie ona później definiuje tak ważną przecież codzienną kulturę pracy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Bez dwóch zdań iOS można przyrównać do zabawy na konsoli (dajmy na to Xbox One czy PlayStation 4). Wszystko jest zoptymalizowane prawidłowo. Użytkownik tylko włącza wybrany tytuł i cieszy się grami. Dzieje się tak, ponieważ producent oraz deweloper ma raptem kilka konfiguracji sprzętowych na krzyż. W efekcie bardzo dobrze dopracowuje aplikacje rozrywkowe na konsole. Podobnie jest z wąską grupą procesorów Apple serii A napędzającą iPhony. To dlatego później one tak świetnie działają. Następuje bowiem idealne spasowanie oprogramowania ze sprzętem.

Takiej harmonii softwaru z hardwarem już nie uświadczymy w Androidzie. Jest on niczym jeden wielki ogrom setek milionów konfiguracji komputerów PC. Przez to później na konsumencie spoczywa optymalizacja, obowiązek instalowania najnowszych sterowników czy walki z innymi rozmaitymi bugami (jak chociażby w poniżej załączonym obrazku). Producent gry nie jest w stanie przewidzieć wszystkich możliwych konfiguracji. Tak się dzieje również z zielonym robotem. Jedni stosują układy CPU Qualcomma, jeszcze inni MediaTek, Exynos czy HiSilicon. Później to wszystko działa niestety przeciętnie. Skutkuje to pojawianiem się ponadto nieoczekiwanych błędów.

(fot. Microsoft/My mobile)

ANDROID PODOBNIE JAK KOMPUTER BYWA PROBLEMATYCZNY

MATERIAŁ PROMOCYJNY KONSOLI XBOX ONE S

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.10 komentarzy do “PREMIERA: iOS jest jak konsola, zaś Android niczym komputer”

  • Kamil

   Walczyłem 2h z fatalnym Originem i nici z zabawy w FIFA15. Udało się co prawda uruchomić grę, ale bez dźwięku niestety. W efekcie się poddałem

 1. adiko Odpowiedz

  Dzięki konsolom rozwój gier na PC się zatrzymał , bo już w momencie premiery architektura konsol była archaiczna , całe twoje porównanie jest jak dla mnie kompletnie nietrafione, gdybyś napisał odwrotnie to bym się z tym zgodził.

 2. sev3 Odpowiedz

  Wg mnie porównanie jak najbardziej trafne. Zdecydowanie lepsze niż to z linuksem. Choć ja wybieram komputer i android.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt