Zmiana hasła konta Google to jeszcze nie koniec świata w Androidzie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

Używanie telefonu komórkowego z systemem operacyjnym Android wymusza na użytkowniku konieczność posiadania konta Google. Dzięki temu zyskuje on dostęp do zasobów Android Market czy też Gmail. Podobną strategię stosuje też Nokia (aby korzystać z Ovi Store to trzeba założyć konto w usługach internetowych fińskiego giganta).

W momencie zmiany hasła konta Google np: na komputerze w celu zwiększenia bezpieczeństwa, spotkają nas później problemy na połączonym z tym kontem smartfonie z Androidem. Nie zadziała nam chociażby sklep Android Market czy Gmail. Co ciekawe nie ma możliwości ręcznego usunięcia konta np: danego profilu poczty jak w Nokia Email.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Nie pomaga również dodanie nowego profilu Google z tym samym loginem, ale już z nowym hasłem. Użytkownik dostaje jedynie zwrotną informację, że już dany profil jest używany. Przejście do sekcji Menu > Ustawienia > Konta i synchronizacja > wchodzimy do naszego profilu Google i późniejsza próba jego usunięcia również jest niemożliwa. Otrzymujemy komunikat, że aby tej sztuki dokonać to trzeba wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych. Ich lokalizacja ma miejsce w Menu > Ustawienia > Prywatność > Ustawienia fabryczne.

Jest to mało wygodne rozwiązanie, ponieważ tracimy wszystkie ustawienia sieciowe, aktualizacje aplikacji, wszelkie konfiguracje no i oczywiście powiązane konto Google. Zostają jedynie pliki na kartach microSD takie jak zdjęcia czy utwory muzyczne. Na swoim miejscu też pozostanie bieżące oprogramowanie systemowe w pierwotnej konfiguracji wraz z dołączonymi aplikacjami. Na szczęście jest obejście tego irytującego problemu (w podobnej lokalizacji menu dokonać można też odinstalowania jakiś nieudanych aktualizacji np: Google Search).

Polega ono na usunięciu pamięci cache dwóch najważniejszych aplikacji, w tym przypadku były to Android Market oraz Gmail. W tym celu przechodzimy do sekcji Menu > Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami > Zakładka Wszystkie > Szukaj (Android Market, Gmail) > Wyczyść cache. Po tej prostej operacji np: po ponownym uruchomieniu, Android Market powinien nas zapytać się o login (może on być pomijany), a już na pewno o nowe hasło dostępu.

Po jego podaniu następuje tak upragniona przez nas aktualizacja danych. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni do przywracania ustawień fabrycznych. Swoją drogą to szkoda, że Android nie synchronizuje takich konfiguracyjnych zmian automatycznie. W naszym przypadku występował co prawda komunikat o niezgodności profilu oraz jego hasła, a także o fakcie, że już wkrótce dane powinny zostać zsynchronizowane automatycznie. Niestety ten moment długo nie nadchodził, a my nadal nie mogliśmy korzystać z tak kluczowych programów jak Android Market czy Gmail. Problem nie dotyczył zewnętrznych klientów poczty elektronicznej np: Samsung E-mail.

(fot. Sony Ericsson)

Przygotowane przez

jest autorem 11510 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “Zmiana hasła konta Google to jeszcze nie koniec świata w Androidzie”

 1. Tomek Odpowiedz

  W SE neo V – wystarczy zrestartować tel. Po tym, wyświetla się komunikat o błędzie i prośba o podanie hasła…

 2. Rafał Odpowiedz

  A mi pomogło jeszcze coś innego, a mianowicie wyłączyłem logowanie dwuetapowe w google

 3. Rafał2:) Odpowiedz

  Rafał dzięki za pomoc, wyłączenie tej weryfikacji dwuetapowej rozwiązało problem natychmiast. Szkoda tylko, że zmarnowałem 2 godziny na kombinowaniu i szukaniu skutecznej metody

 4. Karol Odpowiedz

  Ch…ja. Nie działa. Wyrzuciłem cache ze wszystkich usług google`a i z nim zsynchronizowanych (Market Play, Talk, Gmaila, kalendarza itp.). Zrestartowałem telefon 5 razy i nic. Nie pyta mnie o hasło. Nowego konta nie da się założyć bo już takie istnieje. Jestem w dupie:/ Nie mam maila od 2 dni, a Talk wywala mi, że nie może się zsynchronizować (spróbuj ponownie/anuluj, opcji podaj hasło nie daje). Help.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt