Nie ustawimy zdjęcia do kontaktu na zasadzie edycji w Androidzie 2.2 Foyo

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Czasami naprawdę warto dodać zdjęcie do kontaktu (część z nich można w bardzo prosty sposób wziąć z Facebooka) książki telefonicznej. Niestety na smartfonie Samsung Galaxy Pro z Androidem 2.2 w wersji Froyo ta sztuka jest niemożliwa do zrobienia na zasadzie edycji wcześniejszego kontaktu. Opcja dodawania zdjęcia jest dostępna tylko w momencie tworzenia nowego kontaktu.

Jest to potężna wada Androida. Wiele osób lubi przecież widzieć twarz znajomego w momencie nadejścia nowej wiadomości SMS czy też połączenia głosowego. Co ciekawe podczas korzystania z Galerii i wybrania opcji Menu > Więcej > Ustaw jako > Ikona kontaktów system Android nie widzi naszych kontaktów z telefonu, a jedynie te Gmaila.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jest to naprawdę duży błąd oprogramowania, ponieważ nikt nie będzie się przecież bawił w ręczne tworzenie każdego nowego kontaktu jeszcze raz od zera. Nie pomaga nawet ustawienie w sekcji kontaktów następujących opcji Kontakty > Więcej > Ustawienia wyświetlania > Google/Facebook (w tym miejscu powinny być odhaczone wszystkie fajeczki). W tej samej wersji Androida 2.2 Froyo dochodzi nawet do wyświetlania pustej galerii zdjęć. Dzieje się tak w pierwszym momencie jej uruchomienia, zaraz po zrobieniu fotografii. Druga taka próba powoduje już jej poprawne działanie. Te liczne przykłady pokazują jak jeszcze wiele pracy trzeba włożyć w stworzenie idealnego mobilnego systemu operacyjnego. Nawet Android, który odniósł ogromny sukces w wielu kwestiach jest poważnie niedopracowany.

(fot. Google/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt