Google wykryje wirusy automatycznie w Android Market

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Bycie bardzo popularnym zawsze niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Nie inaczej jest ze sklepem mobilnym Google o nazwie Android Market, który jest niestety najbardziej zawirusowany. Otwartość w pewnych aspektach również nie jest taka dobra z punktu widzenia bezpieczeństwa. Zawsze znajdzie się grono programistów, którzy tworzą aplikacje do mało etycznych celów.

Z tym problemem Google postanowiło rozprawić się raz na zawsze za pomocą systemu o nazwie roboczej Bouncer. Narzędzie automatycznie prześwietla programy w Android Market i wychwytuje te niebezpieczne z trojanami na czele. Dotyczy to nie tylko nowych pozycji, ale również już występujących w markecie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

System działa od połowy roku 2011. Efekt jego działania to spadek aż o 40% ilości pobierania szkodliwego oprogramowania przez użytkowników. Te zagrożenie sami możemy zminimalizować do minimum. Trzeba tylko pamiętać o kilku prostych zasadach. Starajmy się zawsze nie instalować aplikacji nieznanych producentów np: chińskich deweloperów, do których nie mamy żadnej pewności. Używajmy tylko sprawdzonych marek. To samo dotyczy także instalacji programów spoza marketu np: bezpośrednio wgrywanych na kartę pamięci smartfona. W takiej sytuacji nigdy nie mamy pewności co tak naprawdę jest w środku.

(fot. Google/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt