Luka w Androidzie daje dostęp do naszych zdjęć

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W naszym serwisie rzadko są prezentowane informacje o lukach w zabezpieczeniach mobilnych systemów operacyjnych. Tym razem jednak postanowiliśmy zrobić wyjątek, ponieważ dziura odkryta w Androidzie jest naprawdę niepokojąca. Według dziennikarzy New York Times bardzo łatwo można wyciągnąć nasze prywatne zdjęcia z galerii smartfona.

Podobna historia miała miejsce kilka dni temu w iOS, jednak Apple już uporał się z tym błędem. Amerykanie są zdania, że za pomocą prostej aplikacji (działającej na takiej samej zasadzie jak w iOS) na Androida możliwe jest wyciągnięcie zdjęć z naszego aparatu przez Internet. Co ciekawe telefon nawet nie wyświetla monitu bezpieczeństwa o dostępie do naszych plików, a jedynie do sieci web.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przedstawiciele giganta z Mountain View bagatelizują całą sprawą i twierdzą, że bug jest tylko błahą pozostałością czasów, w których Android nie wspierał jeszcze zewnętrznych kart pamięci. Google nawet nie nazywa tego błędem, a celową funkcją. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że już wkrótce ta kłopotliwa niedogodność zostanie całkowicie zlikwidowana. Zwykły użytkownik w tej kwestii nie ma czego się obawiać, chyba że trzyma w pamięci smartfona jakieś nietypowe zdjęcia. Android posiada niestety kilka wad, tylko w witrynie My mobile pojawiły się ten temat kwestie Wi-Fi error oraz mieszania ikon po restarcie telefonu z wersją 2.2 zwaną także jako Froyo.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt