PREMIERA: Ikony Androida trafiają do mobilnej wyszukiwarki Google

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 4,00 na 6)
Loading...

Unifikacja, czyli sprowadzenie czegoś do jednej postaci to słowo klucz. Z pewnością ono występowało u projektantów z Mountain View. Otóż od dosłownie kilku dni w mobilnej wyszukiwarce Google możemy obserwować okrągłe ikony (element deweloperski Favicon) obok witryn internetowych na wzór doskonale znanych aplikacji w smartfonowym Androidzie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wcześniej ich nie było wcale, a wyłącznie sam tekst. Trzeba przyznać, że w praktyce efekt wygląda kapitalnie. Użytkownik momentalnie na podstawie logo marki może kojarzyć autentyczność linku do danego lubianego medium. Wcześniej tej rozpoznawalności graficznie nie było. Nawet są białe wypełnienia koła niczym w platformie komórkowej Android 10. Widać to na specjalnie przygotowanej grafice powyżej.

Równie dobrze mogą to być wewnętrzne testy A/B firmy Google na wybranej grupie. Po czasie sytuacja zaś wróci do starej normy. Z drugiej jednak strony aspekt ten może trafić również na komputerową wersję wyników (tzw. SERP), które jeszcze nie posiadają ikon obok prezentowanych odnośników. W przeszłości bowiem już rozwiązania mobilne trafiały na wersję desktop. Oby w tym przypadku również się tak stało.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Ikony Androida trafiają do mobilnej wyszukiwarki Google”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt