Androida czeka wielka płaska rewolucja ikon i wyglądu całego menu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

androida-czeka-wielka-plaska-rewolucja-ikon-i-wygladu-calego-menu

Największy na świecie mobilny system operacyjny i jednocześnie przez wielu najbardziej lubiany, czyli Android już wkrótce przejdzie wielkie zmiany w kwestii wyglądu całego menu. Koncern z Mountain View za sprawą tajemniczego projektu roboczego Hera chce ujednolicić (zunifikować) korzystanie z doświadczeń Google niezależnie od tego, czy akurat używamy przeglądarki komputerowej Chrome, systemu Chrome OS czy też smartfonów (w tym tabletów) napędzanych zielonym robotem. Wszystkie elementy będą miały wspólną, jednolitą postać.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Prawdopodobnie stanie się to wraz z nadejściem kolejnej aktualizacji oprogramowania Android 4.5. To jeszcze nie koniec atrakcji. Zmieni się także kreacja ikon aplikacji produkcji Google. Oczywiście królował będzie tzw. flat design, czyli płaski wygląd. Nie zmienia to jednak faktu, że krój wybranych ikon zmieni się niemalże całkowicie, czego najlepszym przykładem jest powyższa grafika. Tak się stanie chociażby z logotypami poczty Gmail, aparatu fotograficznego/kamery wideo oraz sklepu Google Play.

Delikatny zaś lifting możemy obserwować w ikonach YouTube, Google Maps oraz Kalendarz. Trzeba przyznać, że nadchodzące zmiany zapowiadają się całkiem nieźle. Mobilny system operacyjny Google nabierze teraz większego unowocześnienia. Kto wie, może stanie się on tak futurystyczny, żeby nie powiedzieć ponadczasowy jak iOS od Apple. Jedyne co tak naprawdę nieco odstrasza to nowa ikona sklepu z aplikacjami oraz grami Google Play. Zapewne i ten aspekt ulegnie zmianie po stopniowym przyzwyczajeniu.

(fot. Android Police/Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt