Sprytnie prześwitujące tło z nazwami ikon aplikacji w modelach HTC z Androidem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To naprawdę niesamowite, na co część użytkowników telefonów komórkowych zwraca uwagę. Dla niektórych wybrane detale mobilnego systemu operacyjnego Android są wręcz zdumiewające. W tym artykule podamy taki właśnie szczegół. Dotyczy on wyglądu tła ikony aplikacji, a dokładniej mówiąc jego stopnia krycia.

Okazuje się bowiem, że część użytkowników zwraca uwagę na tzw. poziom przezroczystości tła liter w tytule ikon programów. Dla przykładu smartfony HTC z autorską nakładką Sense UI mają elegancji efekt 50% krycia. Zupełnie inna sytuacja jest natomiast u innych graczy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W TouchWiz Samsunga ten sam efekt już nie występuje (100% czerni). W efekcie nie widać tapety tła pod nazwą danego programu. Może się to później przełożyć na omijaniu szerokim łukiem urządzeń koreańskiego producenta. Co ciekawe, w najnowszym Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich stopień przezroczystości tła liter wynosi już 0%. Powoduje to wrażenie dużo większej subtelności głównej tapety interfejsu. Także już najnowszy Samsung Galaxy S III nie będzie miał 100% stopnia krycia tła nazw ikon z aplikacjami. Dobrze, że chociaż w tej kwestii jest zgodność i nie dała o sobie znać wszechobecna fragmentacja (każdy projektuje wygląd menu po swojemu).

(fot. HTC/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12619 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt